Болница ТОКУДА

  • 218 956
  • 2 154
  •   1
Отговори
# 2 115
  • Мнения: 682
NBM, мерси за инфото!   bouquet Може ли да споделиш как стоят нещата с посещенията на близките, по-специално - таткото. Като се роди бебчето, той може ли да дойде да го види или го носят и му го показват за малко; след това през дните, които си в болницата, таткото има ли как да види бебето; къде и кога стават свижданията?

# 2 116
  • Sofia
  • Мнения: 9 796
Веднага щом бебето се роди пускат таткото в отделението да види бебето и мама. Бебето е в кувьоз за първите 2 часа, но може да си го види, да го снима.
След това никой не може да влиза в отделението. Майката може да има свиждания, които са всеки ден от 16.30 до 18 в една специална зона в края на отделението и тя трябва да излиза там. Бебето не може да се види до изписването, в отделението се спазва стриктна хигиена, всичко е стерилно и е забранено бебето да се изнася.

# 2 117
  • Мнения: 682
Веднага щом бебето се роди пускат таткото в отделението да види бебето и мама. Бебето е в кувьоз за първите 2 часа, но може да си го види, да го снима.
След това никой не може да влиза в отделението. Майката може да има свиждания, които са всеки ден от 16.30 до 18 в една специална зона в края на отделението и тя трябва да излиза там. Бебето не може да се види до изписването, в отделението се спазва стриктна хигиена, всичко е стерилно и е забранено бебето да се изнася.

Мерси за бързия отговор! Hug

# 2 118
  • Мнения: 1 266
Сигурно сте писали, ама нещо не мога да го намеря - какъв трябва да е багажът на майката за раждането. Аз си купих две грозни нощници с предно закопчаване (хубави не намерих Sad) и сега ще ме е яд, ако няма да влязат в употреба.

Утре сутрин сме на предродилна консултация при д-р Димитров. Знаете ли, ако има уговорка и насрочена дата за планово секцио и бебето тръгне по-рано, как се процедира?

Малко ме притеснява какво пишете за присъствието на татковците, защото нашият иска на всяка цена да присъства на самото секцио и ако му откажат, сигурно ще се запъне да раждам другаде  Sad А и това, дето не може да се влиза при бебетата през целия период на престоя, не ми харесва Sad Макар и частна, Токуда е много далече от западните стадарти, май...

# 2 119
  • Sofia
  • Мнения: 9 796
в токуда таткото не може да присъства на секцио. може само на естествено раждане.
нощници там дават и са доста удобни, но може да ползваш и твои.
иначе- тоалетни принадлежности, кърпи, това е. аз си взех и джапанки, помпа за кърма, силиконови зърна, крем за зърна - всичко влезе в употреба като ми слезе кърмата.

а това за западните стандарти не ми е съвсем ясно - как осигуряват стерилност за бебетата и се предпазват от вътреболнични инфекции, като всички могат да се разхождат там newsm78

# 2 120
  • Мнения: 1 266
Благодаря за отговора.

Ами, аз съм учила и завършила медицина в Германия (Берлин) - присъствала съм на n брой раждания, даже днес се виждах с най-добрата ми приятелка оттам (тя е германка, лекарка също, беше на почивка в БГ) и беше втрещена, че в частна болница, при това с претенции за модерност, нещата са като в затвор. В Германия си влизат и излизат - майки, бащи, приятели, който си поиска. Бащите присъстват на самото секцио, седят ти до главата, откъм паравана, говорите си. След секцио (ако си със спинална) ти дават бебето тутакси, таткото е с вас, никой не ти взема бебето, можеш да закърмиш абсолютно веднага, както си си с упойката още. Просто не смятат, че е необходима някаква свръхстерилност - чистят стаите като напуснеш и толкоз. Вътреболничните инфекции са много по-гадни от това, което който и да е било може да довлече отвън. Тия работи да стои заключено вкъщи 40 дни след раждането са някаква балканска отживелица. Бебе е, трябва да свиква със света, няма логика да го изолираш от нормалната околна среда.

(Апропо - вътреболнична инфекция означава точно това - че се причинява от микроорганизми, които са специфични именно за болничната среда - т.е. вероятността някой да ги внесе отвън е минимална. А внесените отвън са със слаба резистентност и умират твърде бързо. То затова е гадно да гепиш вътреболничен щам, защото обикновено са мултирезистентни на 80% от антибиотиците - понеже си живеят в болницата и мутират. Не знам дали стана ясно какво обяснявам  newsm78)

Ох, утре май ще има страшна джабала и може да ми се размине раждането в Токуда, или поне ще има "Войната на семейство Роуз", ако наистина не допускат бащата да гледа поне през стъклото. Той е присъствал на секциото на двете си близначки преди 13 години (в една АГ болница в Павлово) и ако тогава е било възможно, никоя сила на този свят няма да го убеди, че сега не е...  Sick ooooh!

# 2 121
  • Sofia
  • Мнения: 9 796
Е щом таткото има такова голямо желание дано му разрешат. Важното е раждането да стане както родителите желаят.

Стана ми ясно с инфекциите, благодаря за разяснението. Аз не съм много запозната с тези неща, просто тук нали всичко стерилизираме, перем, пазим, та затова ми се струва логично поне първите няколко дни да се пази бебето, знам ли Rolling Eyes

Иначе никой вече не държи бебето 40 дни вкъщи.

# 2 122
  • Мнения: 177
Честито NBM! Да сте живи и здрави, много радост, безброй усмивки, дълго кърмене, здрав и непробуден нощен сън и дано ви подминат коликите Wink

# 2 123
  • Sofia
  • Мнения: 9 796
Честито NBM! Да сте живи и здрави, много радост, безброй усмивки, дълго кърмене, здрав и непробуден нощен сън и дано ви подминат коликите Wink

Мерси! Не ни подминаха, ама ние сме се запасили с Инфакол и поне засега (пу пу) ги преборваме Mr. Green

# 2 124
  • Мнения: 177
Peace  В това е истината. И ние с тях ги борихме и като ни свършиха минахме на LEFAX. Хубавото е, че колкото и да не ти се вярва сега - минават. Просто е въпрос на време, а понякога ... на малко повече време  Hug

# 2 125
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 762
Здравей ani_d , в края на август и аз ще раждам при др. Кирякова, но консултацията ми с нея предстои... можеш ли да ми кажеш как ще раждаш и дали тя ти е помогнала за решението?
 Wink благодаря

Мирски, мене към д-р Кирякова ме насочи д-р Лазарова, тъй като тя по това време ще бъде в отпуска. Виждали сме се само веднъж на консултация в седмия месец и сега ще се видим началото на август. Моят термин е на 24 август и тъй като съм от Бургас, почтия целия месец ще го прекарам в София за да може лекарката да ми следи бременността поне последния месец. Иначе нищо не ме е уговаряла. Аз казах че искам да раждам нормално, тъй като първия път всичко беше ок. Тя каза че много се радва че пак съм взела такова решение и така.

Котката Марта, на последните отворени врати на Токуда през миналия месец изрично казаха че таткото не може да присъства на секциото. Но пък ако много настоявате може и да направят изключение за вас. А колкото до това че не пускат никой вътре, май по-скоро се презастраховат отколкото да се цели кой знае каква стерилност. Все пак в стая са по 4 родилки и ако на всяка влязат роднините по едно й също време познай какво ще стане. Аз лично предпочитам времето през което бебето спи в болницата и аз да почивам, а не да имам хиляда човека на главата си. Все пак бебетата са при майките и толкова народ на едно място точно в тези 3-5дни не ми се стрева уместно. Виж ако си във ВИП стая /които между другото са само две/ и си сама не виждам защо да отказват влизане на роднините, но явно политиката на болницата е такава.

Р.Р А и все пак да не забравяме че сме доста даличе от немските стандарти пък било и то в Японска болница в български условия Mr. Green

# 2 126
  • Sofia
  • Мнения: 9 796
Аз лично предпочитам времето през което бебето спи в болницата и аз да почивам, а не да имам хиляда човека на главата си. Все пак бебетата са при майките и толкова народ на едно място точно в тези 3-5дни не ми се стрева уместно. Виж ако си във ВИП стая /които между другото са само две/ и си сама не виждам защо да отказват влизане на роднините, но явно политиката на болницата е такава.


Абсолютно, и на мен ми дойде супер почивката Peace
Но да, наистина забравих- във Вип стаята се пускат роднините. Една от майките в моята стая се премести във ВИП за да може таткото да е постоянно с нея и бебето.

Вероятно си права, сигурно такава е идеята. Изобщо останах с впечатлени, че в Токуда всичко е абсолютно структурирано като организация по някакви техни съображения. Например мамите в моята стая бяха нормално раждане и ги изписаха на 3 ден. Аз пък секцио и съответно останах 5 дни. Не настаниха никой друг в стаята, понеже не можело да сложат току-що родила при мама, която е вече 3 ден там. Не ми стана ясно съвсем защо, но може би понеже аз вече доста се движих, гледах ТВ постоянно, бебо си беше при мен, та не знам една новородила мама дали нямаше да се чувства некомфортно при толкова шум newsm78

# 2 127
  • Мнения: 76
Цитат на: [b
Котката Марта [/b]link=topic=142529.msg8060659#msg8060659 date=1215975354]
Благодаря за отговора.


Ох, утре май ще има страшна джабала и може да ми се размине раждането в Токуда, или поне ще има "Войната на семейство Роуз", ако наистина не допускат бащата да гледа поне през стъклото. Той е присъствал на секциото на двете си близначки преди 13 години (в една АГ болница в Павлово) и ако тогава е било възможно, никоя сила на този свят няма да го убеди, че сега не е...  Sick ooooh!

И аз бях с настройката нашия татко да присъства на секциото, както и той, но уви. При нас таткото също беше присъствал на първото раждане, което беше нормално и за нищо на света не искаше да пропусне второто. За съжаление в Токуда не става. Операционния блок е за всички операции, т.е. всички болни се оперират там. И като те вкарат в него си имат строги правила за стерилност. За стъкло на операционната не мога да се сетя дали има, но така или иначе то е би било към коридора на операционния блок и там минават всички оперирани. Разбирам ги от една страна, че не става.

Колкото до посещението на приятели и роднини - мога да кажа от личен опит, че наистина на запад пускат всеки да влиза да види майката и бебето. В Токуда аз бях във Лукс стая и нямах проблеми с посещенията. За другите стаи предполагам е направено не толкова от хигенна гледна точка, колкото за запазване на комфорта на останалите родилки - извинявайте ама не мога да си представя някой непознат да влиза, а аз с помпата в ръка се боря с идването на кърма с еййй такива цици насреща, или пък ходенето до тоалетна, което след секцио е кошмар първите два дни - и ти се влачиш, а разни щастливи непознати хора има в стаята. Някакси не е удобно. Колкото до инфекциите, аз същото подкрепям това, че инфекциите са вътрешно болнични, а не от хората отвън, които така или иначе започваш да виждаш след 3-5 дни.

# 2 128
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
NBM,честита ти радост!   bouquet

Относно посещенията и аз да си кажа! Мъчно ми беше, че мъжът ми не можеше да идва когато си иска! НО след като едно от момичетата в стаята работеше в Токуда и при нея НЕПРЕКЪСНАТО висяха нейни колежки, си пормених мнението! Изкуках ви казвам! Непрекъснато се точеха, влизаха с гръм и трясък, говореха на висок глас! Абе ужас ви казвам! Въобще не се съобразяваха, че в стаята има четири бебета и четири родилки, които не са спали... Бебетата тъкмо заспят и някоя нахълта и отиде. Аз спя много леко и непрекъснато ме будеха...

Ако стаите са самостоятелни или максимум с две легла - супер, ама така... И като се сетя колко хора се натискаха да идват да ме виждат - добре че не пускаха никого! Преживява се!

Марта, миличка, според мен Токуда е най-добрия възможен избор за София! На фона на останалите болнице е нива напред, въпреки някои странности! Но каквото и да решиш стискам палци всичко да мине по вода!
А за другия ти въпрос - ако бебето тръгне перди датата - звънкаш на доктора и беж в болницата. Най-вероятно ще ти направят спешно секцио!

# 2 129
  • Мнения: 1 029
NBM, мерси и тук за подробното описание, както и на всички други мацки!Много положително ми действате, да знаете! Hug  Hug  Hug
А за това, че не се влиза в отделенията съм ЗА с две ръце.Дано и при следващите ни, всичко мине бързо и леко.Така се вълнувам вече и аз, дано малката си изчака датата и всичко е ок, че е толкова чакано и желано бебче.  Grinning
Целувки на вас и бебешорите!Успех нататък, да слушат и растат сладурите!

  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт