Мама се радва на ритничета безчет, юлчето усеща - пролет е навред! - Термин Юли - тема 5

  • 26 938
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 304
Raffaella, докато напиша  АА ме е изпреварила.

Аз съм с тромбофилия и съм на терапия сега без да съм боледувала ( поне не знам да съм ... нямала съм хрема, температура. Кашлях няколко дни нощем, но предполагам от задавяне...)
Та всички показатели са ми завишени доста ( особено Д-димера) за един месец.
И ме питат лекарите дали не съм изкарала Ковид.

Те ако гледат границата от 0.5 за небременни..... По време на Б иначе нормално се покачва по триместри, но при нас с тромбофилиите съвсем.

Иначе ето референтните граници по триместри, доколкото знам трябва да сме в средата на скалата в най-добрия случай: https://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm

# 16
  • София
  • Мнения: 3 715
Моята АГ ми каза доста неща да проверя след ковид, но още го карам. Пиша ти ги.
Изследвания след като премине ковида - ПКК, CRP, хемостаза + д-димер, феритин, общ белтък, албумин, АСАТ, АЛАТ, ЛДХ.
И аз пусках тези всички неща след ковид + разширена ПКК, Пикочна киселина, серум, креатинин, глюкоза, урея, Урина – общо химично изследване, Урина- седимент. За щастие всичко в норма, но изчаках да минат три седмици от боледуването.

# 17
  • Мнения: 2 414
АА,  за съжаление качи се много в стойностите за бременни.
АГ не взима отношение, записах си час за хематолог ...голямо чакане няма часове.
Изследването ми е пуснато на 15 март, часа ми е за 5 април Sad
С ниско рискова мутация съм за :
ACE I/D                              Хомозиготен носител, генотип D/D     - 1,2
Factor XIII (p.Val34Leu)  Хетерозиготен носител, Val/Leu           - 2
MTHFR ген (c.677C>T)   Хомозиготен носител, генотип Т/Т     - 3

1) Нарушение в системата на фибринолиза, риск за понижена фибринолитична активност.
2) Генотипната комбинация по маркери ACE-FXIII се асоциира с кумулативен ефект върху риска за
понижена фибринолитична активност.
3) Редуцирана ензимна активност, възможно повишени нива на хомоцистеин.


преди месец Д-димера ми бе -0.83 mcg/ml
a  на 15 март Д-Димера ми е - 2.00 mcg/ml
Преди трансфера 0.2 ми бе и се покачваше плавно и нормално за бременността.
Освен Клексан 0.4 (  и производните му...слагам каквото намеря, Фракси и турските разновидности) и аспирин пиех до второто кървене  февруари. Спряха ми аспирина и се чудя дали заради него не се покачи така Д-димера...?  Но много посинявах и както казах два пъти здраво прокъврих веднъж януари и веднъж февруари.
P.S  Другите изследвания от коагулацията са все още в норма за бременни второ тримесечие.

# 18
  • Мнения: 2 466
Записвам се в новата тема! Времето вече е пролетно и много ме радва.
Днес бях на ЖК. Всичко е наред. На втората фетална бебчо беше седалищно, сега се е разположил хоризонтално. АГ каза, че много добре си играе. Ама наистина не се спира. Усещам го по всяко време и навсякъде. Уж сега си изграждат режима, ама нещо не съм съгласна с този режим Grinning Измери ми кръвно 120/80, обиколка на корема, нормалните неща. Следващата седмица съм на частно, там ще получа повече информация.

# 19
  • Мнения: 1 146
Относно ритниците, има дни,в които е крайно спокоен. И аз се шашкам. Мъжа ми все ми се смее....ма то нормално,първа бременност. Иначе ме рита абсолютно навсякъде. Онзи ден почти се целеше в ребрата. Как го прави - в един момент го усещам ниско долу,навътре към гръбнака,в следващия корема ми е на вълни. Абе....мазало.
Аз да попитам, какво ви е мнението за последната морфология? От приятелки,раждали в последните 2 години,получих съвета изобщо да не ходя,особено щом бебето расте здраво и няма проблем. Едната от тях дори ми каза,че я е наблюдавал един професор, който смело е заявил, че е писал Докторантура за ФМ и "Той я е измислил", и това си било чист маркетингов трик...особено при майки,които не са в рискови години,със заболявания и т.н . Като цяло и аз съм се отказала,но все пак питам...
Вече започнах да мисля за раждането...Това,да си стоиш у дома не е добре,да знаете. Не стига,че сме в ремонт  и всяка свободна секунда се занимавам да избирам и поръчвам мебели и всичко останало,а се притеснявам постоянно дали избора ми да си родя в родния град е достатъчно отговорен. 😁
П.с. Май хормоните започнаха да си играят картите и при мен. 🤰🤣

# 20
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 304
Джой, то реално д-димер показва, че има увеличено разграждане на слепени тромбоцити. Ако те притеснява, че имаш след дълго време час, би могла да направиш и онлайн консултация в Healee в рамките на деня - има много специалисти.

Задължително ще ходя на 3-та ФМ, тогава се гледа дали клапите на сърцето са се развили правилно и се преценя развитието на бебето, риска от преждевременно раждане (ако досега не е имало индикации), необходима ли е кортикостероидна терапия за дробчетата и т.н. Все неща, с които не мисля да си играя Simple Smile

# 21
  • Мнения: 248
Относно ритниците, има дни,в които е крайно спокоен. И аз се шашкам. Мъжа ми все ми се смее....ма то нормално,първа бременност. Иначе ме рита абсолютно навсякъде. Онзи ден почти се целеше в ребрата. Как го прави - в един момент го усещам ниско долу,навътре към гръбнака,в следващия корема ми е на вълни. Абе....мазало.
Аз да попитам, какво ви е мнението за последната морфология? От приятелки,раждали в последните 2 години,получих съвета изобщо да не ходя,особено щом бебето расте здраво и няма проблем. Едната от тях дори ми каза,че я е наблюдавал един професор, който смело е заявил, че е писал Докторантура за ФМ и "Той я е измислил", и това си било чист маркетингов трик...особено при майки,които не са в рискови години,със заболявания и т.н . Като цяло и аз съм се отказала,но все пак питам...
Вече започнах да мисля за раждането...Това,да си стоиш у дома не е добре,да знаете. Не стига,че сме в ремонт  и всяка свободна секунда се занимавам да избирам и поръчвам мебели и всичко останало,а се притеснявам постоянно дали избора ми да си родя в родния град е достатъчно отговорен. 😁
П.с. Май хормоните започнаха да си играят картите и при мен. 🤰🤣
На мнение съм, че всяко едно изследване трябва да се прави. Не бих пропуснала и последната морфология. Пускам си и допълнителни изследвания, за да съм сигурна, че всичко е наред.

# 22
  • Мнения: 397
Аз мисля, че е важна третата ФМ. На нея следят за възможна ретардация на плода, при което е важно бързото реагиране.
Относно ритниците, има дни,в които е крайно спокоен. И аз се шашкам. Мъжа ми все ми се смее....ма то нормално,първа бременност. Иначе ме рита абсолютно навсякъде. Онзи ден почти се целеше в ребрата. Как го прави - в един момент го усещам ниско долу,навътре към гръбнака,в следващия корема ми е на вълни. Абе....мазало.
Аз да попитам, какво ви е мнението за последната морфология? От приятелки,раждали в последните 2 години,получих съвета изобщо да не ходя,особено щом бебето расте здраво и няма проблем. Едната от тях дори ми каза,че я е наблюдавал един професор, който смело е заявил, че е писал Докторантура за ФМ и "Той я е измислил", и това си било чист маркетингов трик...особено при майки,които не са в рискови години,със заболявания и т.н . Като цяло и аз съм се отказала,но все пак питам...
Вече започнах да мисля за раждането...Това,да си стоиш у дома не е добре,да знаете. Не стига,че сме в ремонт  и всяка свободна секунда се занимавам да избирам и поръчвам мебели и всичко останало,а се притеснявам постоянно дали избора ми да си родя в родния град е достатъчно отговорен. 😁
П.с. Май хормоните започнаха да си играят картите и при мен. 🤰🤣

# 23
  • Мнения: 248
АА,  за съжаление качи се много в стойностите за бременни.
АГ не взима отношение, записах си час за хематолог ...голямо чакане няма часове.
Изследването ми е пуснато на 15 март, часа ми е за 5 април Sad
С ниско рискова мутация съм за :
ACE I/D                              Хомозиготен носител, генотип D/D     - 1,2
Factor XIII (p.Val34Leu)  Хетерозиготен носител, Val/Leu           - 2
MTHFR ген (c.677C>T)   Хомозиготен носител, генотип Т/Т     - 3

1) Нарушение в системата на фибринолиза, риск за понижена фибринолитична активност.
2) Генотипната комбинация по маркери ACE-FXIII се асоциира с кумулативен ефект върху риска за
понижена фибринолитична активност.
3) Редуцирана ензимна активност, възможно повишени нива на хомоцистеин.


преди месец Д-димера ми бе -0.83 mcg/ml
a  на 15 март Д-Димера ми е - 2.00 mcg/ml
Преди трансфера 0.2 ми бе и се покачваше плавно и нормално за бременността.
Освен Клексан 0.4 (  и производните му...слагам каквото намеря, Фракси и турските разновидности) и аспирин пиех до второто кървене  февруари. Спряха ми аспирина и се чудя дали заради него не се покачи така Д-димера...?  Но много посинявах и както казах два пъти здраво прокъврих веднъж януари и веднъж февруари.
P.S  Другите изследвания от коагулацията са все още в норма за бременни второ тримесечие.
Пробвайте се да се свържете лично с докторката и да й обясните ситуацията, тогава по лесно става записването за час.

# 24
  • Мнения: 108
Здравейте момичета ,да се запиша и аз в новата тема!Аз също ходих при д-р Маринов останах много доволна изключително внимателен и човечен.Слава богу всичко е наред и при нас.Препоръча ми ако искам като се роди бебока живот и здраве  да го посетим отново.(2-3 месец от раждането не веднага)За третата морфология и аз се чудех ,но може би ще отида и на нея.Иначе днес съм на ЖК при АГ да видя малчугана колко е наддал.Аз съм в момента в 24седмица.
За педиатър и аз нямам никой още наум, дано успея да открия някой преди раждането.

# 25
  • Мнения: 1 397
Здравейте мами и честита темичка. Днес стават 25 пълни седмици Simple Smile

Точно днес си записах и час за ФМ при тукашна лекарка, нищо че няма сертификат, но не ми се иска да пътувам пак в напреднала бременност. Освен бебето се надявам да огледа и кръвоток, плацента и т.н. че тези неща към края на първата бременност не бяха ок и трябваше да се следя отблизо.

Бебка я усещам всеки ден, най-много през деня, дано това да е добър знак, че ще спи нощем Grinning Планираме уикенда да избягаме на мини почивка и нямам търпение вече. Поради тази причина задържах и малката у дома и си тренирам нервите. Дано подминем грипа. Мисля още малко да се подвизавам на работа и да излизам болничен вече и да се концентрирам в бебешките неща, че и ремонт имаме да правим.

Навън времето е наистина пролетно и се надявам да правя пълноценни разходки.

# 26
  • Мнения: 248
Здравейте момичета ,да се запиша и аз в новата тема!Аз също ходих при д-р Маринов останах много доволна изключително внимателен и човечен.Слава богу всичко е наред и при нас.Препоръча ми ако искам като се роди бебока живот и здраве  да го посетим отново.(2-3 месец от раждането не веднага)За третата морфология и аз се чудех ,но може би ще отида и на нея.Иначе днес съм на ЖК при АГ да видя малчугана колко е наддал.Аз съм в момента в 24седмица.
За педиатър и аз нямам никой още наум, дано успея да открия някой преди раждането.
За какво е този доктрор? Защо трябва да се преглежда бебето, когато стане на 2-3 месеца?

# 27
  • Мнения: 863
Много благодаря на всички, които се включиха за след-ковид изследванията. Явно ще трябва пак да ходя да давам кръв, жалко, че не стана всичко на един път. Но днес ми източиха 3 спринцовки кръв за изследванията по каса и Б12, така че може би е добре да изчакам няколко дни. Така или иначе още не са минали 3 седмици от боледуването.
И аз няма да пропускам изследвания, правя даже повече от препоръчителните. По-добре сега, защото може да се види нещо, което да се оправи своевременно, от колкото после да ме е яд.

# 28
  • Мнения: 2 466
За третата фетална не съм се и замисляла дали да я правя, даже имам запазен час още от втората.

За раждането и аз вече мисля доста. Прочетох няколко от темите на болницата, към която съм се насочила, събирам информация от сега и се подготвям. Днес на ЖК лекарката ме подкрепи за избора (при нея съм само по ЗК, тя не изражда), макар че аз заради доктора, при който се следя на частно съм се насочила натам, не заради друго. Много неизвестни има в главата ми и нормално се притеснявам за доста неща как точно ще се случат, но се надявам всичко да се нареди с времето. Засега се подготвям психически.
На прегледа другата седмица ще повдигна въпроса и пред доктора, макар че е рано, но времето си лети, така или иначе.
Все се каня да прегледам бебешките дрешки на баткото, за да си направя списък от какво ще имаме нужда. Освен това искам да извадя и шезлонга, гимнастиката и количката..и всичко, което имаме. Много ми се купуват вече бебешки сладки дрешки.

# 29
  • Мнения: 2 161
На втора морфология (за вас трета) ще отида задължително. Предната бременност на тази морфология видяха проблем с кръвотока в една от пъпните артерии и се наложи да пия лекарства до раждането.
Струва ми се, че има страшно много време до раждането. Започнаха ли да ви казват коя ще е секцио, коя нормално? Рано е, знам. Аз понеже се надявам да повторя процедурата от предишното раждане съм една идея по-спокойна. Вляза ли в седми месец ще приготвя чантата за болницата, че предния път имах един момент с болезнени контракции посреднощ и започнах да събирам багажа докато ММ си спеше блажено. Много ме беше страх. Един тон неща наслагах да си взема в сака. И той разбира се не ги побра. По нататък с ММ ще минем и през нотариус да припознае бебето защото нямаме брак, а и така става много по-бързо и лесно в болницата. Иначе ще го разкарват да идва на час и половина - два път само за да си попълни данните от личната карта и да се подпише.

Общи условия

Активация на акаунт