Да пия ли фолиева киселина или е късно ?

  • 2 807
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
Не е късно, на мен също в 5та г.с. ми я изписаха - след констатиране на бременността!
Пий! Трябва! Peace[/color]

# 16
  • Мнения: 2 019
и аз ще кажа,че изобщо не е късно и е задължително да пиеш

# 17
  • Мнения: 139
пий спокойно.
аз започнах чак в 9-та седмица да я пия, защото тогава разбрах, че съм бременна.
пих я до 4-ти месец.
леко бременеене.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Четох едни проучвания от тази година (в кабинета на доц. Чернев докато го чаках един ден), че фолиевата киселина е препоръчително да се пие не само в началото, а през цялата бременност.

# 19
  • Мнения: 3 500
Да, пий, до 4 месец.И аз започнах някъде в 7-8 седмица да пия.

# 20
  • Мнения: 2 242
освен че трябва да пиеш ФК, хубаво проучи и дали да ходиш още при тази гинеколожка Peace. Всеизвестно е и за не-специалисти, че приемането на фолиева киселина е задължителна за началото на бременността, още повече, че няма опасност от предозиране или странични ефекти!

"Ниският прием на фолиева киселина, особено през първите месеци на бременността може да предизвика нарушения в развитието на нервната система на плода. Препоръчително е три месеца преди планирана бременност, както и до края на 12-тата седмица бъдещите майки да приемат по 400 мкг на ден FOLACID, за да се избегне риска от малформации у новороденото."

Тук можеш да прочетеш още важни неща по темата http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=print&sid=163

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
Да, пии - до 3 месец се пие.

# 22
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не е късно,и аз така по късно разбрах че трябва да пия,дори можеш да продължиш и до края на бременноста  bouquet

# 23
  • Мнения: 8 917
Пих 10 дни и спрях по собствено желание.

# 24
  • Мнения: 5 026
 Аз започнах доста късно-към 2 месец май? Никой не ми беше казал, та моя приятелка настоя...

# 25
  • Мнения: 313
Не е късно да я започнеш. Всеки лекар я предписва за различен период- най-необходима е до третия месец, но на мен ми казаха да я пия до края. Неофолик по една таблетка дневно. Леко бременеене.   bouquet

# 26
  • Мнения: 5 362
Разбира се,че ще пиеш.Не е късно.

# 27
  • Мнения: 203
Не е късно, аз я пих до четвъртия месец, когато я сменихме с мултивитамини за бременни. Взимах по една таблетка,

# 28
  • Мнения: 864
Пий по една таблетка на ден до 4 месец.

# 29
  • Мнения: 574
Aз разбрах че съм бременна в 5 г.с. и пих до 4 месец,пий спокойно нито е късно нито може да ти навреди!

Общи условия

Активация на акаунт