колики при 5 дневно бебе

  • 5 166
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
При нас нямаше ефект от Саб и Еспумизана имах чувството,че от тях коликите се усилваха.За чая на Хип да не говорим.Помогна ни единствено Бебенос.Можеш да вземеш и крем Бебенос с който да мажеш коремчето.И аз се чидех как би могъл да помогне крема,но наистина има ефект.Имай предвид, че капките Бебенос са отвратителни на вкус и надали бебето с охота ще ги изпие.Дъщеря ми ги плюеше и направо и се гадеше от тях.Най добре е да отмериш необходимите капки в лъжичка около 15- 20 минути преди да ги дадеш ,за да се махне миризмата, след което да добавиш кърма или мляко,ако бебока пак ги плюе като ги даваш го стисни за носа докато си поеме въздух през устата и преглътне.Наистина звучи отвратително, и на мен ми се ревеше когато го правех но това е единствения начин.Другото ,което действа успокояващо е да гушнеш бебока/както когато го кърмиш/и притиснеш към тялото си коремчето.

# 16
  • Първомай
  • Мнения: 177
Аз й давах Саб но не й помогнаха и ги смених с Еспумизан,но мисля че трябва да се консултираш с лекар.много ни помогна също чай HIPP за храносмилане от лайка,анасон и копър.

# 17
  • Мнения: 1 555
На синът ми започнаха от 7 ден след раждането му и му давах  : Саб симплекс, Инфакол и Лефакс, като последнита две не са от БГ и се поръчват от аптеките, особено Инфакола на него му помогна страшно и го препоръчвам !!!

# 18
  • Мнения: 5 362
Ами предполагам, че педиатърът вече е идвал у вас и би трябвало да ви е изписал капки и да ви е съветвал какво да правите. Аз давах Саб симплекс, чай от копър. Нямаше силно изразени колики, но пък бяха се появили още от 4-тия ден. Успех ти желая и пробвай да слагаш загрята с ютията пеленка на коремчето. Като се поопознаете с бебчо ще откриеш с какво да му помагаш.
PeaceС тази разлика,че аз давах Еспумизан.

# 19
  • Мнения: 41
На нас ни почнаха коликите от 3-ия ден,отначало давах Саб преди всяко ядене по 15 капки (така ми каза педито),чая на Хип е гола - вода,затова аз и правя Анасон+Копър,после минахме на Инфакол от него повръщаше и сега сме на Лефакс,който горещо ти ги препоръчвам,бебка спи спокойно и гърчове вече няма. newsm10

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Можеш да даваш, но попитай педито колко капки Peace

# 21
  • Мнения: 132
С първия си син нямах такива проблеми!! Сега, обаче съм се запасила с бифидус на Aquasource - капсули. Моята докторка ми каза първия месец да давам по една третинка през първия месец, през втория по половинка, а през третия по една капсула разтворени в една лъжичка с малко къма!!! Ако около теб има диструбутор ( би било добре да е с мед. образование) ще ти разясни много точно за този продукт!!!! Аз лично му имам пълно доверие, но избора е твой!!!!

# 22
  • Мнения: 256
При нас най-имаше ефект от сешоара и едни хомеопатични хапченца.

# 23
  • Мнения: 3 116
А дали наистина са колики  Thinking

Аз в началото бърках коликите с глад, оказа се че съм държала бебка гладна  Cry

Кърмите ли се, обмисли варианта да не е гладна  Heart Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 255
Коликите ни започнаха от деня, в който ни изписаха- от четвъртия ден.
Педито каза да и даваме Еспумизан,преди всяко ядене(по 1мл) и само от това имаше ефект.
Пробвахме чая на HIPP и разултатът е,че след втория-третия път беба започна да бута биберона,да се мръщи и да плаче по-силно.
Пробвах аз да и варя чай от копър и анасон и ефекта беше същия.
Към 40тия ден ни отшумяха коликите,но беба продължава да не приема биберони..... breastfeeding

# 25
  • Мнения: 6 461
Можеш да даваш Саб,чайчета за колики.
Много гушкане и люшкане....... Wink

# 26
  • Мнения: 1 425
Помислила ли си да не би бебето ти да плаче от глад? Ако се храните на режим е твърде възможно бебето да е гладно. Кърми го при всяко поискване т.к. като започне да плаче. Не винаги свиването на крачетата е признак за колики. Аз те съветвам да не му даваш вода или чай, за да не му пълнеш и без това малкото стомахче с течности, които не са калорични и не носят нищо полезно на бебешкия организъм. Успех  Peace

# 27
  • Мнения: 108
Моят син имаше колики на 4-я ден и започнах да му давам Саб симплекс, еспумизана не ти го препоръчвам, а нашите колики не се повлияваха от нищо и продължиха до 6-я мес. Иначе има и чай на Хип който е дота хубав на гранули иначе другите чайчета оставаше винаги утайка аколкото и да ги прецеждах.

Общи условия

Активация на акаунт