МАРТенчето няма да се колебае, скоро в снега ще си играе

  • 10 867
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
Мая напоследък доста по- рядко ме следва. Играе сама по цял ден с трите си бебета с различен размер  Wink Все ги разнася, приспива и завива с мокри кърпички  Crazy Рисуването също запълва голяма част от времето. Използва различни цветове и се съсредоточава много смешно.
Е, тоалетната е място, където обикновено имам придружител  Mr. Green
Фея, радвам се много за Дариа  Grinning
Мишолина, лек път (знам какво е...   ooooh!) и приятни моменти на Южна земя  Wink

# 16
  • Мнения: 815
Феичке, радвам се, че Дария е добре- дано съвсем да й мине бързичко Simple Smile

ама чак бях забравила колко е лесно да си имаш бебе - ми то непрестанно спи- сега съм се заредила с няколко филма и отивам да се опъна на дивана да ги гледам- лека вечер на всички Simple Smile

п.п. Ран не спирал да танцува на партито и бил гвоздея на вечрат Simple Smile щом е добре и се забавлява, аз съм спокойна Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 502
Привет и от мен.
Най-после малко мир, снощи съм спала цяла нощ, какъв благодат било само. Дани отново започна да си заспива с бибата си, но нещо се е разсополивил и накашля, че да видим каква ще става. То при тоя кучи студ при нас, въобще не се изненадвам.
Днес бях преди обед на курс, като през цялото време цънцъриках, и накрая беше капака, като ми казаха, че са изкарвали децата на вън, представете си -7 градуса студ.  Sick Понеже аз все се оплаквам, че ми е студено, шефката ме майтапи, че днес съм била късметлийка, че ме е нямало за да изляза и аз с децата (тя ме замествала). Ужаас!!! Аз до последно не й вярвах, но като видях, че излизат по-големите следобеда, ща, не ща й повярвах. Какво знаете вие...истински викинги има около мене.  #Crazy

Феичке, честито за взетия изпит!  bouquet Ти си нашата гордост, поздравления!!!
Цвети, и аз ще ти напиша същото каквото Tedulina, ти е писала, наслаждавай се на миговете да си с малката бонбона. Ран явно ще купоняса и заради тебе. А таткото как е, гордее ли се с новото си произведение?  baby_neutral

Що се отнася до следването, Дани е ужасен, ходи където си иска, че и не иска да идва с мене, където аз отивам, дори и Чао, като му кажа не се притеснява, цар на царете. ooooh! Вече спрях да ходя с него по магазините, че то уж вместо да се поразтоваря, аз още повече се ядосвам.
Ние сега сме с друг проблем - бием се на поразия. Ако нещо не му е изгодно или не получава, което иска, започва да раздава юмруци, че и на мен посяга. Когато бяхме на д-р, искаше да си тръгваме и аз реших да го взема да седне в мен, като започна да ми раздава едни шамари, потънах от срам. Днес дори го наказах (слагам го на едно столче да стои), но това още повече го вбеси и рева като магаре, чак с баща му се скарах - "голяма възпитателка" съм била. Вие имате ли такива побойници като моя хубостник, направо не знам какво да го правя. ooooh!

# 18
  • Мнения: 952
хайде и аз да се разпиша в новата тема, ама и вие доста сте изписали, не можах всичко да изчета докрай Embarassed Да се отчета с прегледа при ортопеда,варненските мами знаят че идвахме до Варна на преглед при виден техен ортопед и искам да ви кажа че съм много доволна от него, и си заслужават супер лативите които се сипят по негов адрес Peace Първо с влизането Вики който по принцип реве на ново място влезе като у дома си Laughing кротък като агънце го събухме бос да ходи в кабинета за да може доктора да види как ходи, после седнахме заедно на леглото и той започна да го преглежда, нашия даже не помръдна  Rolling Eyes всичко е ок, разбира се няма му нищо но доктора каза да не му давам да сяда като буквата W, а по турски което незнам как ще стане Rolling Eyes каза че обувкит ена К и К не са ной доброто нещо за детското краче, не трябва да са с ортопедични подметки а всички са с такива, и не на последно място ходенето бос било многого важно за детското краче. А бе с две думи не каза неща които не съм чувала и чела но исках да ги чуя от лекар Peace
А за следването Виктор въобще не ходи след мене поскоро аз ходя след него ,защото той като хукне и не се връща, нито се обръща да ме търси, нито идва като му викам Mr. Green

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 653
Здравейте   55  След няколко месечно отсъствие отново съм на линия  Simple Smile  Изпуснала съм много неща, но най-напред искам да честитя на Цветина за раждането на малката принцеса - да ти е жива и здрава, да не ти създава проблеми и да расте умно и щастливо дете   Hug
Ние най-накрая се преместихме в новото жилище, което очаквах да стане доста по-рано, но важното е, че вече сме тук. Днес ни прекараха нета и веднага седнах да драсна някой ред  Grinning  Ще чета какво сте писали когато имам време, че докато малката спи бързам да се запиша и в една друга темичка.

# 20
Моята Мая ходи боса, дори и против волята ми. По цял ден шляпа с боси крачета.... чудя се как не й е студено (дневната ни е с теракот), но явно й е добре.
malka s4etka, не разбрах обаче, защо не бива подметките да са ортопедични... ? Подметки ли имаш предвид или стелки? Голямата ми дъщеря има плоско стъпало и е задължително да ходи със стелка, както и боса, разбира се. Ходенето бос е особено полезно, когато е върху неравна, грапава повърхност. Навън например.
Вие записвате ли думичките на децата в някакво дневниче. Аз започнах да го правя и на първо четене, тези, за които се сещам и са  й активен речник са над 80.
Днес си хареса една плюшена маймуна с бебе маймуна, доста чернички на вид... Mr. Green и сега любящо си ги е гушнала и спи. Какво да се прави, любов от пръв поглед  Wink
Приятен уикенд на всички ... ние ще го използваме да попроменим малко детската стая. Преди час купихме на Мая легло, тъй като досега спеше между нас и се надявам да й хареса ... Дано !

# 21
Здравейте   55  След няколко месечно отсъствие отново съм на линия  Simple Smile  Изпуснала съм много неща, но най-напред искам да честитя на Цветина за раждането на малката принцеса - да ти е жива и здрава, да не ти създава проблеми и да расте умно и щастливо дете   Hug
Ние най-накрая се преместихме в новото жилище, което очаквах да стане доста по-рано, но важното е, че вече сме тук. Днес ни прекараха нета и веднага седнах да драсна някой ред  Grinning  Ще чета какво сте писали когато имам време, че докато малката спи бързам да се запиша и в една друга темичка.

Лианче, здравей  Grinning Много се радвам, че си отново тук и ..... имаш още една лентичка !!!!   Laughing Hug Чудесно е това ! Желая ти лека бременност и пиши ни повечко за Яна. 

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 653
Благодаря, villione   Grinning   
Яна засега си е много добре. Нямаше никакви проблеми със свикването в новия апартамент. Миналия петък я водих на консултация и да и сложат ваксини, та я измериха 86см. и между 12-13кг. Следобед напоследък спи по 3-4 часа, та чак се изненадвам, а от 3-4 дена я оставам сама да заспива.
Лошото е, че около нас няма хубави градинки и това много ми липсва. Ходим на една квартална детска площадка, но там обикновено е сянка и това хич не ми харесва.
Яна също си има някакъв речник, като мислех да и записвам думичките, ама засега нищо не съм направила по въпроса. Онази вечер и се карам, че пипа копчетата на пералнята, а тя ме гледа и ми вика "хубава"  hahaha  Казвам "да, хубава си, но не трябва да пипаш тука", а тя ми вика "мома"   hahaha  Преди това каза абсолютно същото на баща си, когато и се караше да не пипа печката   Laughing   Въобще опитва се да хитрува и да ни разсмива, за да не и се караме   Grinning
Непрекъснато иска да се облича и обува сама, а като иска нещо хваща някой за ръката и го води където си е наумила, за да въведе например паролата на компютъра.
Вкъщи обикновено Яна ходи с пантофи, че и ние сме на теракот и на гол паркет. Понякога си ги събува и няма начин да я накарам пак да ги сложи, та все се притеснявам да не настине. Аз например боса не мога да ходя, че ми е студено.
Това е засега. Целувки на всички   lovekiss

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 576
liana , добре дошла отново Simple Smile и честито за новата лентичка   bouquet! Лека и безпроблемна бременност ти желая!

За речника, идеята е много добра и аз съм си мислила да направя нещо подобно, но като седнах да пиша неможах на листа да възпроизведа думичките му  Blush. Но сега ще се пробвам отново Simple Smile.

# 24
  • Мнения: 445
Лиана добре дошла и честита нова лентичка!
Кога е термина ти и дано този път излезе момченце, да си имаш и от двете. Относно нашия апартамент, сега чакаме акт 15 и в скоро време ще започваме да си го правим. Надявам се напролет за втория рожден ден на Марти да сме там. Peace

# 25
  • Мнения: 952
villione, стелките не трябва да са ортопедични, за да не се "разглезва"стъпалото както го каза доктора. При плоскостъпието е задължително но не и ако не е налице това. Даже каза че стелките на обувките трябва да са абсолютно прави  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 639
 lianalianaliana !!!!! Колко се радвам, че си сред нас !!! Много често си  мислих за вас и все те чаках да се появиш .  Heart Eyes
Вече си  2 в 1,  за което също се радвам безкрайно .  Hug
Дай снимкина на Яна да я видим колко е пораснала.  Grinning

Дневник и речник и всичко около порастването на Дария си водя стриктно  Laughing Но с речника сме лесни ....членоразделните  думите са ни малко  Mr. Green
Последните, които произнесе  преди да се разболее бяха "котИ"(котка)  и "мани" (мандарина .
Днес вече  е видимо добре , но няма почти глас и не говори , почивам си активно от писъци и мрънкане  Mr. Green
Ходи боса и то много . Има пантофи за вкъщи , но постоянно ги събува и понеже и аз съм чела ,че е добре не я  гоня много , много .   

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз пък го гоня да го обувам и му се карам като го видя да се събува  Embarassed. Оставям го бос само в спалнята, че е най-топло.

# 28
  • Мнения: 980
Честито и от мен за хубавата лентичка,  liana! Много, много се радвам за теб. Да си родиш едно здраво и хубаво бебе, момиченце или момченце - както сте си го запланували.  Simple Smile
Малката дивотия и тя постоянно се събува и обува, последното е напредък отскоро. Като ходи без пантофи, й слагам вълнени чорапи. Крачетата й до година и 2,3 месеца бяха изразено О -образни и по походката си личеше. Сега вече са по-правички. И тя обожава да сяда на буквата W и да спи по корем - понякога я дигам, друг път, не. Купувам й ортопедични обувки, на КиК и съм озадачена от констатацията на ортопеда. Както и да е, не мисля, че ортопедичните стелки създават или решават проблеми, това се определя от други фактори.

Записваме си постоянно новите постижения на Габи в дневника й. Спрях да пиша отделни думички, но описвам песничките, които сега си тананика -знае почти цялата "мила моя мамо" и откъси от "мама ми купи днес", "прела баба" (от нея малко: п'ела баба, п'ела баба,  де недели"), пеят, скачат палците, новите панталонки, аз съм сънчо,  и "аз и ти" на Сантра и Кристо.  Laughing Днес записах как пее леви, десни и "марширува". Много, много е смешно едно такова малко човече, сериозно да набива крак. Laughing
 

# 29
Като ходи без пантофи, й слагам вълнени чорапи.
Не минава този номер при нас. Ходи "истински" боса  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт