Днес е ден на толерантност... толерантни ли сме ?!

  • 1 767
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 312
аз съм толерантна. към различните, към по-слабите, към хората с друго мнение, към близките си, към непознатите, към детето си... не толкова толерантна съм към шофьорите, движещи се срещу мен в еднопосочна улица... нетолерантна съм към лъжата, за сметка на това. и към наглостта.

сигурна съм, че ако се замислите малко ще видите, че все има неща, към които сте толерантни. дори това да не са точно бежанците.
да бъдеш толерантен, за мен означава да приемаш другите такива, каквито са - с всичките им различия и недостатъци. и да не се опитваш да ги променяш, само защото не съвпадат с твоите разбирания и порядки.

както и не смятам, че толерантността е признак на слабост или безхаберие...

# 16
  • Мнения: 237
Дали към чужденците или по принцип не е лесно да си толерантен ,когато нещо те засяга лично.Ако става дума за странични неща е къде по-лесно и по-добре,та дори и само да обсъждаш!
И не мисля,че само българите са така!
Признах си,олекна ми! Laughing

# 17
  • Мнения: 1 629
Предпочитам лицемерната усмивка и поздрав, пред навъсена физиономия, която ми оплюва хола, примерно, щото ми ми мислела доброто.

# 18
  • Мнения: 2 229
Толерантни сме само "на думи", когато не ни засяга пряко. Но всички са така, не мисля че само българите, в крайна сметка в последно време важи принципът всеки за себе си и своите интереси, толерантността по-скоро я няма...


P.S. xаха случайно попаднах на това:

Закон на Паднос:
Хората са търпими само към онова, което не ги засяга.

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 17:28 от Serendipity

# 19
  • Мнения: 755
Не сме толерантни
Не сме националисти
Не сме единни
Не сме екстремисти
Не сме общо, а еволюиращо частно
Е, какви сме българите......... като чета и мисля хилядите други неща които ми хрумват в момента ми става тъжно много тъжно ... та ние сме жалко подобие на нация........ това е повече от тъжно ...  Tired

# 20
  • Мнения: 3 423
Като казвам чужбина, визирам,
че едва когато си живял в чужбина,
ти светва колко много неща има у
българина за доошлайфане. Иначе
просто не си ги виждал.

# 21
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Опитвам се да съм толерантна; не се получава винаги, за съжаление.
Не деля хората по пол, религия, ...
Спрямо емигрантите/имигрантите (кое беше правилното ме мързи да проверя) нямам нищо против. Е, взимали по 40 лв. на ден, живи и здрави да са. И тяхната не е лесна...
Има други моменти, които отприщват в мен негодувание.
И ме превръщат в един нетолерантен човек...

Общи условия

Активация на акаунт