Имам проблем с госпожата в яслата

  • 3 360
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 816
Извинявайте,ама наистина ли смятате,че е нормално в една детска градина да ти забранят да водиш детето си по боди,защото затруднява госпожите?

Не затруднява госпожите толкова, колкото се опитвате да изкарате, колкото детето ще стои с намокрено и изцапано боди от гърнето...На гърне ги слагат по няколко пъти, което следва, че майката трябва да занесе допълнително-3-4 бодита за преобуване...
Всякякви видове шнолки и фибички се поглъщат и е опасно-слагайте най-обикновени ластици.
PeaceИ аз, когато малката беше в ясла се отказах от бодитата,защото на нея не и беше удобно като сяда на гърнето,също така се отказах от гащеризоните,просто исках и детето ми да се чувства комфортно,а за настинки и дума не може да става, то там зимата в най-големия студ беше 32-34 градуса .#Crazy

# 16
  • Мнения: 590
Картинката описана от purmamarca е много реалистична. Аз просто купувам по-дълги потничета или тениски и дълбоки гащички. Така винаги е добре загащена, независимо, че е слабичка и повечето панталонки са и широки в кръста Simple Smile
На мен не би ми било много приятно, ако намирам по няколко чифта намокрени с урина бодита в шкафчетo. Тогава сигурно  трябва да купя 15 бр за да има достатъчно за смяна. А в яслите наистина е прекалено топло и опасността от настинки е много малка.
И аз предпочитам  дъщеря ми  да е без бретон, но се отказах за по-нататък. По-практично е с късо бретонче, защото тя си маха сама фибичките и дори никой да не ги глътне, непрекъснато ги губи.

# 17
  • Мнения: 377
Едната госпожа постоянно се оплаква че не ядял че не спял и др. такива.При въпросът ми а пречи ли на децата отговорът и е -не.

Оплаква ли се или те информира?
Моето дете също не яде и не спи, но аз знаех това и предупредих госпожите да не я карат да яде и спи, ако не пречи на другите деца.
Те разбраха, че няма да дудня "ау, детето ми днес пак не е яло нищо" и дори ми се хвалят ако се случи да си поиска допълнително, споделят какво не и е харесало...и така.

За дрехите...ами децата са си деца.
Елина известно време искаше да спи с дрехите си -  намотани на топка до главата или пъхнати под завивката.
Разрешавах и.
Изглежда вече са успяли да ги приучат в групата да не си правят мизерии и да си хвърлят дрехите и сега си ги подрежда преди лягане "току в градината".

Какво разбираш под:
Отношението и към моето и още 2 деца е под всякаква критика т.к. са по -малки от другите и явно не и се занимава .

Ако другите деца са тригодишни, нормално е по-малките да не се впишат съвсем в картинката, поне в началото.
Незнам дали ме е  информилала та тя направо ми се караше като че ли аз съм го накарала да прави така но ще го приема за информиране.не се заяждам за това просто  не искам детето ми да го е страх и да пищи нощем-това е проблемът за мен.За яденето съм ги предупреждавала не веднъж да не го насилват т.к. и в къщи е труден-.

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ами говори с тях, обясни им на всички че за теб не е проблем ако не е ял и дори настояваш да го оставят сам да решава какво да яде.
В тази възраст разлика от една година е много.
Тригодишните се занимаваш по един начин и разбират неща, които двегодишните не могат.
Може детето да се подтиска от това, затова да си хвърля чорапите и да се държи различно.

Въобще...само диалог с хората от групата може да има ефект, тук каквото и да си говорим...все тая.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 378

В тази възраст разлика от една година е много.

Въобще...само диалог с хората от групата може да има ефект, тук каквото и да си говорим...все тая.

Много хубави неща са ти казали по въпроса дамите. Моят син не е ходил на ясли, но е роден декември и при него разликата от 10-11 месеца с някои деца беше значителна. Адаптира се трудно, боледуваше много. Мога да кажа, че реално 1-ва и 2-ра група почти не е ходил. Но не съм имала проблем с учителките. Говоря по много въпроси с тях. Дори в 1-ва гр. носех любимото одеалце, с което заспива, защото по друг начин не ставаше. Но никога не са ми правили проблем. Наистина хора разни. Просто явно не можете да намерите общ език с тази сестра. (Важно е също, че те не са учителки с педагогическо образование, а медицински лица). Което не означава, че не трябва да опитваш постоянно.

И един искрен съвет: с каране нищо няма да постигнеш. Успех в мисията!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
По темата - говори с нея. При това ядно и настъпателно. Колкото си по-мека, толкова повече има вероятност да си го 'върне' на детето ти.

Отделно - Не бих приела да улеснявам възможно най-много нечия работа. За фиби - ОК - гълтат ги /да приемем/, но това за поли, пък бодита, пък обувките да не са с връзки... Какво всъщност вършат учителките в детските заведения? Би следвало да се грижат за децата, да ги учат и възпитават... всички тези изисквания ми звучат като единственото, което да правят е да ги гледат да не се наранят, да им дават да ядат и да следят всички да спят на обяд.  Sick

И как пък все госпожите в България и в държавните заведения не могат да се оправят се чудя?  newsm78 Навсякъде по света може, само в БГ - не може.

Водя дъщеря си с чорапогащник и пола/панталон, а отдолу с памперс-гащи. Един път се усетих, че така, за подмяната трябва цялосто да се съблича и попитах учителката да й купувам ли обикновени памперси. Тя каза - "Няма проблем - както вие искате." Значи тази жена може да се оправи сама с 10-12 деца?  newsm78 Защо ли? Може би е въпрос на желание/ нежелание, мързел, любов към професията и прочие...

И друг път съм го казвала - Всички работим, повечето много. Мен никой клиент не гледа да ме улесни, нито ми влиза в положение... По всяка вероятност и на повечето от вас. Не считам учителите в детските заведения за работещи отделна категория.

П.С. Извинявам се за лиричното отклонение, но докато ги 'разбирате' ще се случват такива неща и основното няма да е възпитанието и правилното отглеждане на децата, а глупави битовизми като бодита, обувки и прочие...

# 21
  • Мнения: 1 615
Но пък и никой от клиентите ти не те учи как точно трябва да си вършиш работата, както, впрочем и моите, а те и в по-голяма или по-малка степен се съобразяват с правилата, които ние им налагаме по един повод или друг.
Всеки е длъжен да уважава работата на другия, а не все много да знае какво точно трябва другите да правят! А да се обижда, ако подценят неговата натовареност, което е масова реакция...

# 22
  • Мнения: 1 866
И как пък все госпожите в България и в държавните заведения не могат да се оправят се чудя?  newsm78 Навсякъде по света може, само в БГ - не може.

Ами ще ти обясня - в групата на дъщеря ми са над 30 деца с 1 госпожа и 1 леля на смяна. От тази седмица са пуснали още една госпожа, т.е. са 3 за над 30 деца - май стигали до 36 някои дни. Свекърва ми е нещо като нашите лели в ясла във Франция - обикновена държавна ясла. В групата там са 16 деца с 5 човека персонал. Няма да обяснявам за разликата в битовите условия и всякаквите други улеснения, които те имат в сравнение с Бг яслите. За мотивацията изразена в заплата също. Така че няма нищо чудно. Мисля, че нищо не ни коства да се опитаме да улесним малко работата на персонала и определено не съм съгласна, че трябва да бъдем настъпателни, за да постигнем нещо. Аз лично винаги съм била усмихната и вежлива с персонала и винаги ми се е отвръщало със същото, дори когато е имало недоразумения.

# 23
  • Мнения: 9 990
Вижте какво, понякога изискванията спрямо реалността е отчайващо!
99% от персонала не го мързи да сменя памперси и да кипри госпожички-не им достига физическа възможност, както и време.Докатоп дъщеря ми беше в яслата-групата беше по-малка-23 деца и лелята даже панделки и връзваше.Сега в градината са над 30 и са двама души-учителка и леля-по 15 деца на човек-факир да си-няма как да угодиш на претенциите момичето да е с чорапогащник, да не си накапе розовата блузка и флинтифлюшката да не и е на чомпек!Някои наистина се вживявате прекалено. ooooh!
Апропо-аз участвам активно в градинският живот и прекарвам по повече от час сред персонала и децата.Става въпрос за ситуации, в които  госпожата реши наред косите след сън/това да оправиш 30 деца ви се струва нормално!!, защото им влизало в задълженията и всички работели е направо безумие!И когато дойде нафуканата майка в 6 да си вземе госпожицата и тя не е с чиста блуза, и е с рошава коса, ще прощавате, ама най-малкото е да се цупи за подобно нещо, а е редно да попита как е минал деня...
Ей, аман-колят и бесят в тези градини, гладни ги държат, не дават да ги наклипри човек!
Иначе и аз работя, старая се, но когато работата ми е извън възможностите ми като количество-качеството рязко пада...Навсякъде по света е така, ама в БГ нека да е най-кофти, предлагам...

# 24
  • София
  • Мнения: 1 826
Неее, аз не исках да плюя системата и правилата. Опитвам се да им вляза в положението. Знам, че не е лесно и оценявам всичко, което правят за дъщеря ми.

Това, което не разбирам е защо едната госпожа може да закопчава бодита, а другата не. (Взех си бележка от постингите и в събота ще отида да купя дълги тениски с които да сменя бодитата);

Не разбирам защо до вчера фибите бяха забранени, ластиците разрешени, а сега изведнъж забраниха всичко. Сега използввам за ластик една моя лента за коса, която е невъзможно да бъде налапана цялата от когото и да било.

Не разбирам защо единия ден ( с едната госпожа) Яна е лоша, тръшка се, налага се, събува се, плаче, не спи - всичко това според нейните думи, а на другия ден (с другата госпожа) Яна няма никакви проблеми - спокойна е, не плаче, спи.

Наистина смятам, че проблемът е в госпожата, а не в мен и моите очаквания. Ще се опитам да поговоя с нея со кротце, со благо.

# 25
  • Мнения: 9 990
Защото хората са различни.С различен подход.Детето ти едни харесва, други-не.При едната госпожа мрънка, при другата не.Съответно "лошата" госпожа пък е "любима" на други деца...Не на последно място в тези дни на въпросната госпожа може да и е изпушил лагера, ако все в нейната смяна се е случвала беля.И също-всяко време е подходящо за такава бела-до днес не са "яли" ластици децата, от днес обаче са започнали... Peace
Разговори му е майката, казвала съм го милион пъти...

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз като пенелопа щях да се изкажа Peace!
Моят син ходи една седмица на ясла и сега боледува, но преди това редовно ходеше в едно заведение с детски клуб с две какички. Ей, убий ме, но не го разбирах това дете- тази, която според мен му обръщаше по-малко внимание/не че не си го харесва/ я обожава, а другата дето все му измисля игри и си сваля всички бижута заради него- като я види и тръгва наобратно Crazy.  И на яслата е така- сестрата, която ми допада на мен- на него не му допада твърде, а при другата дето е по-намусена влиза без рев. Химия някаква просто ooooh!...

# 27
  • Мнения: 3 663
етомира, как се разгащват бодита, аз не мога да си го представя Sad
казвам го защото таня също ходи с бодита на ясли - понякога са закопчани, понякога не са, но дори когато не са, те си седят загащени
в смисъл нали са доста дълги спрямо нормална блузка и трудно излизат извън панталонките  Confused
не го приемай като заяждане, просто ми стана чудно  Rolling Eyes
иначе за шнолите и фибите принципно съм съгласна, макар че в на танюшка групата има момиченца с ластичета и опашки  Wink
а пък че яна се държи различно с различните лели намирам за по-скоро нормално
в смисъл децата си имат симпатии към различни хора  Wink
аз на твое място следващият път като ми се оплаче лелята от детето ще й кажа - ааа, така ли, ами тя леля едисикоя (там другата госпожа) каза, че слушала яна, защо така  Rolling Eyes
в смисъл подхождаш обезателно со кротце и со благо и най-вероятно ще има ефект  Hug
но при всички положения, щом нещо те притеснява - говориш с лелите
все пак яна е там по цял ден и е важно и ти и тя да сте спокойни  Wink
успех Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
И когато дойде нафуканата майка в 6 да си вземе госпожицата и тя не е с чиста блуза, и е с рошава коса, ще прощавате, ама най-малкото е да се цупи за подобно нещо, а е редно да попита как е минал деня...

Не мисля, че ме разбирате. Естествено е детето да е мръсно, мърляво, рошаво и прочие... Никъде не съм казала, че децата следва да са като кукли.

Мисля, че всеки заслужава уважение както и работата на всеки, но следва да се прави разлика м/у уважени и угаждане... Както и не съм казала да бъде груба и намусена при разговора, а твърда - разлика има. Поне за мен.
Както е казала и авторката - една учителка може, а другата - не може защо ли?  newsm78

# 29
  • Мнения: 9 990
Isa, и ти явно не искаш да ме разбереш-двете госпожи могат еднакво, но по различен начин, хайде така да го кажем...На мен Иванка ми е симпатична и мога да разговарям с нея, но за много други хора тя е дръпната и гадна...Или обратно-с Иванка аз не умея да контактувам добре, а около мен другите се разбират прекрасно с нея...Защо така се получава?Защото хората са различни.Това не прави едната госпожа "лоша" непременно.Или незаинтересована, или мързелива.И моето дете при едната госпожа се чувтсва по-добре, пък аз в другата виждам повече загриженост към нея, но това са моите чувства и усещания към жената, на детето  ми, защото е различен от мен човек-са различни.

И последно-много ясно, че има случаи и случаи, нека не обобщаваме.За елементарни неща, които улесняват ежедневието на госпожите е редно/ не казвам длъжни!!, а редно!!/ да се съобразим предвид обстоятелствата.За да е лесно и на децата ни, за да се чувстват комфортно.Ако на възрастен се падат по 10 деца-пак е трудно, но става, иначе-колкото и да им е това работата и задължението и бла-бла-бла-чудеса от храброст няма как да направят.

Общи условия

Активация на акаунт