🔥 Survivor: Скритият идол (Сезон 6: Филипините' 2022) - тема 6 (27.03 - 03.04) 🌴

  • 28 637
  • 934
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 262
Много ми е странно мисленето на Бо и Ани. Целят се в много не сериозната коалиция, дали изобщо съществува: Драго, Алекс и Джули?!?!?!?

Според мен трябва по-скоро да си ги дръпнат и да разбият Денис, Ванко,Кари и Зоран, и Гани, защото тя си е с Ванко. Защо не виждат тази заплаха не зная. Но ако се съберат и двете точно с Драго, Алекс и Джули имат мноооого повече шанс.

Много се радвам за Мила има нещо добро в това момиче. Заслужава да продължи.

# 646
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
Съгласна съм отбосно Бо и Ани. Другаде трябва да насочат сили.

# 647
  • София
  • Мнения: 27 181
Ехаа, прекрасен епизод! 🙂
Направо ми напълни душата!
Двете ми лични фаворитки и най-умни и хубави момичета в играта се съюзиха. Ха дано този съюз просъществува максимално дълго. Ако не видя поне една от двете на финал, лично за мен сезона ще е голямо емоционално разочарование. Все пак стискам палци една идея повечко на Бо, но Ани е веднага след нея на малко отстояние.  Искам да ги похваля с цялостно им поведение и излъчване. Ето такива млади и естествени момичета трябва да са пример у нас за малките деца и юноши, а не чалгаджийките в Ергена и разни напомпани кифли в ИВ или Фермата (не всички разбира се). Чисто излъчване, много хубав изказ, умна и премерена игра. Знаят за какво са там и какво правят. 🙂

Първо за дуела. Браво на Мила! Трудно ще я победи някой. Ще го подкара по ред на номерата (дано).
Яд ме е за Йо. Но реално да остане почти до финала беше много малко вероятно. Достойно играха двете, играта беше хубава, но по-бързата и умелата спечели.

Играта за награда. Женска игра, това беше ясно, така че само респект за Денис, който реално завърши трети! 🙂
Браво на Ани и Бо! Аз лично се изненадах от победата на Борислава. Ето че можело. И какъв стратегически ход само направи. Браво! Лесно можеше да оправдае решението си защото Ани завърши предпоследна и заслужаваше също наградата, но всъщност искаше просто да я спечели и да играят заедно. Ами естествено, че най-интелигентните момичета би трябвало да играят заедно. Дано бъдат по-внимателни, за да не се набиват много на очи в началото. Не може още от началото да се правят големи ходове, трябва да се приспи бдителността на врага!
Още един силен ход на Бо. Изпрати сама себе си в колибата на преговорите, което беше дръзка и смела постъпка, защото се наби на очи. Но точно така трябва, да те забележат останалите и да спечелиш уважението им. Сигурно всички са си мислели, че Бо без Йо ще е безгласна буква и блуждаеща сянка без път пред себе си, но това момиче им скри шапката на всички точно с два открити хода.
Поздравления и за Анелия, когато и каза, че в никакъв случай не трябва да я избира първа за арбитър. Бе мислят тези момичета, мислят! Нека са пример за всички гледащи реалити формати у нас и искат тепърва да се записват и играят. Този сезон на Сървавйър ще положи основите на едни много по-смислени и позитивни бъдещи родни формати.

Мисля, че тази година дръпнахме много напред в материала. На 1 място с играта на Живка във Фермата (ок, няма как да се сравняват двата формата, но няма значение, важен е начина), на Неделчо в ИВ, на опита на Елизабет пак от ИВ да се прави на злодей (минал със задоволителен успех, но имаше какво още да се желае като изпълнение) и сега това показано което се прави от Йоана, Борислава и Анелия. А към тях могат да се сложат разбира се и Ганка, Ванко и Карин. Че и една Джулиана дори вземете за пример. Ами ето ви, тя беше първата, която изказа на глас това което си мислят за Карин, поне едно 80% от тук списващите. Усеща ги нещата. Денис играе правилно също.

А на мен това ми е стара мечта. Да гледам умни и нахъсани участници, които да играят играта, а не да се правят на фалшиви герои с наизустените и толкова фалшиви думи за чест и достойнство (но те също са в коалиции и забиват ножове в гърбовете, но не, те са силни и достойни, а мишките когато го правят са недостойни, дооообреее).

# 648
  • София
  • Мнения: 11 575
Много ми е странно мисленето на Бо и Ани. Целят се в много не сериозната коалиция, дали изобщо съществува: Драго, Алекс и Джули?!?!?!?

Според мен трябва по-скоро да си ги дръпнат и да разбият Денис, Ванко,Кари и Зоран, и Гани, защото тя си е с Ванко. Защо не виждат тази заплаха не зная. Но ако се съберат и двете точно с Драго, Алекс и Джули имат мноооого повече шанс.

Много се радвам за Мила има нещо добро в това момиче. Заслужава да продължи.
Още си нямат доверие. Бо все още вярва повече на Зоран, а Ани на Кари. Бо е в слабата позиция, така че тя може да предложи само някой неутрален. А Денис е с Бо, а не с Ванко, той даже гласува против него. Видяхме, че Йоана само подхвърли името на Ганка и изхвърча. Ванко ѝ е обещал да не гласува за нея, така че за Бо най-добре е Кари/Ганка да излязат, но все още я е страх да предложи и едва ли Ани ще се съгласи. Ани трябва да мисли и за гласовете на финал, ако преметне всички от своите директно, няма да гласуват за нея. Ако им се получи на то и съвет, би трябвало за следващ Бо вече да се пробва.

# 649
  • София
  • Мнения: 27 181
Абе отстрани е много лесно... 😉
Не знаем реално как усещат играта там на място участниците. Ние гледаме отстрани монтиран материал (т.е. малко или много манипулиран), а и някои от нас знаят спойлери или други неща от други места и нагласят мисленето си към това, а не към реалната игра и какво се случва нея.

Първо искам да ''поздравя'' bTV, че за пореден път показаха, че са пълни, ама пълни аматьори. Нещо което сме коментирали хиляди пъти, но хайде пак. И докога така?
Как може да показваш намирането на идола (толкова ключов момент от играта) в промото за следващия епизод??? WTF??? Идола за който толкова се говори и обсъжда и е мотото на сезона и вместо да има някакъв съспенс и изненада и тези ИДИОТИ ни го показват в промо, все едно ни дават как Ганка и Ванко седят на плажа и рисуват сърчица... WTF???

Сега да се върна на въпроса, защо Бо и Ани искат да отстранят Джули, Драго и Алекс. А не искат съюз с тях и като добавим Денис да почнат да стрелят по Карин, Ванко и Ганка (както предполагам се иска на болшинството от нас тук). Така, значи там в играта може би не ги усещат като толкова опасни или в толкова твърд съюз. Но ок, дори и да го виждат, то е много рано за такъв ход. И за двете. Първо, Борислава няма как да има пълно доверие на Анелия. Абсурд. И второ, откъде накъде Анелия така лесно ще се съгласи? И каква е гаранцията за нея самата, че няма да се наиграе? Първо двете трябва да опипат почвата и да видят дали наистина могат да са си полезни и да играят заедно, без да се набиват на очи в началото. И после вече да направят по-смел ход.

А защо не търсят съюз с тези тримата. А мислите ли че не са го търсили? И какъв беше резултата? Само Денис беше придърпан. Алекс и Джули веднага изтропаха всичко на Ганка. А реално гласът на Джули (+ Карин) беше решаващия и Джулката открито си им каза един вид, 'не ви харесвам Бонток и толкоз.' Драго пък (аз му лепнах това за слона в стъкларския магазин относно социалната му игра и си стоя твърдо зад думите) тръгнал да проси милостиня от Ванко и Ганка. Чак ми стана жал за него как се излага.
И вие искате Ани и Бо да се доверят на тези тримата дето и те не знаят каква игра играят, с кого и защо? Какво доврие да имаш на такива индивиди? Гониш ги и това е.
Още нещо. В момента Ганка, Кари и Ванко са обградени от много пешки. Охрана. Не могат да стигнат до тях. Така че първо момичетата трябва да премахнат тези войници и така фланга пред Ганка и Кари вече ще е оголен. Няма да се учудя ако се стигне и до ситуация, Зоран/Бо/Ани срещу Ганка/Ванко/Карин. Значи Зоран дрънка, дрънка, но на синхроните и с реалните си действия не е обърнал гръб на Йо/Бо. На другите просто хвърля прах в очите. Поне според мен е така.
И за финал. Ами да, Драго беше много харесван от Алекс и Джули в старото Ифугао и винаги са играли заедно. А сега също гласуваха като един. Хем са трима в съюз, хем са придатък към коалицията на Ганка/Ани/Кари/Ванко. И Драго/Алекс/Джули нямат смелостта според мен да тръгнат срещу тях. По-скоро им снасят всичко или им се умилкват, за да се гонят тези от Бонток (по реда на номерата).
Така че напълно правилно, необходимо и логично е Бо да се прицели точно в тях!

# 650
  • Мнения: 5 238
С всичко съм съгласна, Diavolo, освен това за Зоран. Той си е с Ванко и Карин, за които ти сам предположи, че се познават много преди играта. А и сто процента е дочул за гоненето на Йоанка, но стратегически си затрая. Освен това то хубаво хвърляне на прах, ама така откровено да лъже за предателство и забиване на нож в гърба от страна на Бо и Йо, които го спасиха, си е напредване в играта на техен гръб. Да не говорим, че отново се прави на жертва и ако е на финал с Бо, след всичко наговорено по нейн адрес, никой няма да я харесва (без Ани да речем) и ще гласуват за него.

И Карин си прави схемички с гласуването, но не се сети да тръгне да се оправдава като него, за да не е на прицел. Явно не е толкова нагла като него, но и явно играе играта по-зле от него, затова и предполагам, че той ще е на финал.

# 651
  • Мнения: 1 382
Последното, което бих казала за Драго е, че е прост.

# 652
  • Мнения: 3 294
Според мен Бо не е намерила идола, по-скоро е видяла как някой друг го намира.

# 653
  • Мнения: 3 362
Нахална ми е Карин и на мен- тя на преговори, тя на храната, абе как не се усещат толкова, страх ли ги е от нея, какво още я бавят, не знам.. Тя и Ванко са най-хлъзгавите.
По-скоро има авторитет Карин. Не мисля, че е .... хлъзгава. На нея обикновено й е нужно просто да каже нещо с тих и спокоен глас и това да се приеме. Strong personality.
Но ми се струва, че тя вече се поумори и й поомръзна. Очаквам да й падне гарда съвсем скоро, защото ще иска храна, чаршаф и масажи.

Бо не я харесвам, но се възхищавам от нещата, които направи този епизод. Всичко й се получи оптимално, направо отлично! Още едно доказателство на поговорката, че кризата означава възможност.

Зарадвах се на победата на Мила, защото и тя много се зарадва. Толкова много я искаше - беше трогателна!

(Абе на тази Мила за един месец как не й прорасна естествената коса? Стои си като току що боядисана! Какъв е този трик?)

# 654
  • Мнения: 2 937
Драго е възпитан човек, който не обича да върти интриги. По-скоро той ще си тръгне отколкото да се върти, като фурнаджийска лопата и после да се изсули, като мокра връв.
Анелия иска много силно да се откъсне от Ганка, защото е по-силна от нея, а всички приписват успехите именно на Ганка. Освен това и няма доверие. Според мен сега е момента да ударят по Ганка или Карин, Ванко и Зоран са по-трудни за гонене. Аутсайдерите след това, че ако ги забавят още дълго и те ще станат силна коалиция.
Странно ми е как само Джулиана вижда Кари по този начин. Другите спят ли? Но Кари е хитра - гласува, както иска и после вдига рамене със съжаление и точка. Не обсъжда, не дискутира, само слухти и сондира мнение. Не се набива на очи. Набиващите се изхвърчат веднага щом ги усетят - Мила, Жоро, Йоана.

# 655
  • Мнения: 2 140
Последното, което бих казала за Драго е, че е прост.
Няма как някой да твърди, че не е интелигентен в общоприетия смисъл, но има и социална интелигетност, а там определено си е малко прост.Това "малко" го казах от куртоазия и защото иначе ми е много симпатичен.
Той за мен е един от най-слабите играчи този сезон. С тези физически данни,  със спокойния си темперамент и естествена интелигентност би трябвало да е фаворит, а той не е. Беше веднъж изгонен и пак е един от застрашените. Избира си неподходящи съюзници, в социалната игра е , както казва Дяволо, "слон в стъкларски магазин".
Ако в бг се играе класически Сървайвър, където е важна социалната игра, такива като него и Мартинов не биха изкласили.
Мартинов за мен е най-слабия победител в Сървайвър за всички времена, по "всичките земни кълбета" Smiley
Това беше не Сървайвър, а оцеляване на острова на Робинзон Крузо, само един Петкан му липсваше. Пълна пародия на предаването. Ако не беше зрителския вот, сам по себе си нещо като оксиморон за предаванито, шансът му беше нулев. Човекът си имаше сериозни проблеми в социалното общуване, напълно асоциален, конфликтен и нарцистичен.Такъв човек е пълна противоположност на победител в подобен формат.
Драго много го харесвам, но няма нужните качества за тази игра. Тук трябва да си манипулативен, не в лошия смисъл на тази думи и не в размери, като Зокито например, а той милият е отворена книга. Отива при другите все едно е дечко в деската градина и ги пита ще си играем ли заедно, ще бъдем ли другарчета. Еми не се прави така. Тя една Джулиана с двете мозъчни клетки и крайно ограничен езиков запас се справя по-добре. Може би само Алекс е на нивото му в това отношение. Нищо, че и двамата са интелигентни, физически силни и красиви.
 Това не ми пречи да му симпатизирам и стискам палци и на нея също. Но са ялова работа за целите на играта.

# 656
  • Мнения: 3 362
Е, 11 човека останаха, а 9 си тръгнаха. Драго и Алекс са още тук.
Сега верно, че този остров изигра роля при Драго, но добре, че стана така.

# 657
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 805
На мен ми е смешно как се говори за коалицията Драго-Алекс-Джулиана като нещо, което трябва да се разбие, а се пренебрегват по-силните такива, които реално решават нещата. А те все едно не са в силни коалиции-ядра - говоря за Бо и Ани.

# 658
  • Мнения: 2 937
Социалната игра е важна, но не е най-важната, колкото и да се пробутва за такава. Тя и Йоана е социална, ама издуха супата първа след обединението.

# 659
  • Мнения: 2 036
Ама хора, някои от вас редовно слагат каруцата пред коня:
- Изгониха много силен играч
- Жалко че си отиде велик стратег..
и т.н и т.н.
Няма такова нещо някой първо да е велик и после да го изгонят. Първо се изгонват не толкова великите и не толкова силните и чак накрая се вижда кой е бил силен и кой е бил стратег.

Лайва на Зо и Бо си беше скука, да. Аз и затова почти никакви лайвове не гледам. Но важния факт който се вижда е, че тия двамата са в прекрасни отношения един с друг. Браво!

Продължавам да се изумявам откъде се вадят нови и нови чисти дрехи от кого ли не.

Възклицанията - ах, хора има писмо, ми идват много фалшиви. Значи всички или са спали непробудно, или са гледали в другата посока, точно когато някой външен (може би с шапка невидимка) тихо се промъква и оставя писмото. Че дори и на острова на изкуплението тоя безплътен дух се промъква и оставя писмото незабелязан.
Можеше съвсем малко повече да се постараят и примерно да ни покажат че мястото за писма е някъде на 200 метра от лагера, в място което не се вижда от лагера и че сутрин специално се ходи до това място и че някога нищо не се намира и прочие дребни елементи които придават реализъм на разказа.
Аналогично тия нови дрехи вместо да извират от небитието можеше да кажат - на всеки 3 дни всеки може да напише каква една дреха да му донесем от куфара. Като я получи, трябва да предаде обратно някаква носена дреха, която да му оставим обратно в куфара.  И примерно да ни покажат как пристигат дрехите в една голяма бохча и всеки си търси неговата и се радва. Е това е реализъм. А така както го правят в момента е фалш.

Гривничката за Кари ми се стори сякаш се разтяга. Откъде ластик?

Бо направи най-силния възможен ход като извика Анелия на острова. Аз си го мислех през цялото време и много се зарадвах. Събраха се две умни и приятни личности.
Ама какво си били казали... чета тука едни разсъждения, изводи и прогнози на тема какво сме видели че са си казали. Момент сега! Да не забравяме че са имали цяла нощ да си кажат десеторно повече и отгоре, а за пред камерите може да са си казали това което... са решили да е за пред камерите!

Общи условия

Активация на акаунт