sorry ама пак за секциото

  • 1 700
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 498
Втория път раждах със секцио по желание Peace....изобщо не съжалявай Naughty за избора си-при секциото няма травми за бебето, а нали всички това искаме, а е и по-лесният начин за раждане.....замисли се защо вс. лекарки и важни персони раждат так.....??? Възстанових се много бързо-на третия ден ни изписаха и се чувствах прекрасно...

Успех и леко раждане и после да пишеш как сте с бебо???   bouquet

# 16
  • Мнения: 6 243
От мен мнение за секциото няма как да дойде, защото не съм преживявала това нещо, но друго искам да ти кажа: Кое е по-важното за теб? Мнението на 10, 20 или 30 непознати жени, или мнението на лекаря ти. Специалистът е този, който ще каже: има индикации за секцио поради това и това, на базата на моя опит смятам, че е препоръчителен този или онзи начин на раждане...Защото всяка от нас може да опише своите собствени преживявания, на базата на своя опит, всяка има своята си физика, психика, психическа нагласа и очаквания.

Не искам да те агитирам, но понеже сама споменаваш за разкъсвания и проблеми със секса - това е както се вика "гаранция - франция". Първото ми дете беше 3,500 - не супер едро, но не и малко... Ами за първо раждане, нямах разкъсвания, епизиотомии, ни са ми прилагали форцепс. Родих, станах и тръгнах. Секс - 10 дена след раждането (да не ме чуе моята докторка, че ще ме убие). Второто си беше дребничко - 2 800, с нея пък ептен никакъв зор не съм имала (по прогнози от ехографа трябваше да е по-едра от брат си и да е момче  Grinning).

Така че преценката е твърде индивидуална и за мен определящо, освен твоите усещания и мнението на таткото, е мнението на лекаря, който ти води бременността и който ще провежда раждането. Аз също питах моята лекарка дали ще ми препоръча нещо по-различно от нормално раждане за второто (щото вече бях на години), ама тя само ме изгледа и каза,ч е никаква причина нямало... та така. Не се плаши, каквото и да избереш, всичко минава и после най-важното е бебето. |Но не се плаши от естественото раждане.

# 17
  • Мнения: 7 803
чак да си избирам не можех, но можех да откажа секциото и да опитам нормално. не се възползвах от това и не съжалявам. 5 часа след операцията бях в банята и се къпах сама без помощ  Peace просто веднага започни раздвижването и няма да имаш проблеми.  Hug успех и спокойствие

# 18
  • Мнения: 22 906
Втория път раждах със секцио по желание Peace....изобщо не съжалявай Naughty за избора си-при секциото няма травми за бебето, а нали всички това искаме, а е и по-лесният начин за раждане.....замисли се защо вс. лекарки и важни персони раждат так.....??? Възстанових се много бързо-на третия ден ни изписаха и се чувствах прекрасно...

Успех и леко раждане и после да пишеш как сте с бебо???   bouquet
Е това с лекарките и персоните истински ме разсмя Laughing

# 19
  • Мнения: 1 032
Аз не мога да ти дам меродавно мнение, защото съм изпитала само едният начин на раждане- секцио. Признавам и никога не съм крила, че не съм възхитена от изживяването. До тогава не ми се беше налагало да влизам в болница, никога не съм била и оперирана и за мен всичко беше доста шокиращо. При евентуална втора бременност ще направя всичко възможно да родя нормално- стига обстоятелствата да го позволяват разбира се. Само искам да ти кажа, че не трябва да се страхуваш от болката- ще я има и при нормалното раждане и при секциото. Въпрос на организъм и психика е възстановяването и в двата случая. Най- важното е когато отидеш в болницата да си с вътрешната нагласа, че това което правиш е най- доброто и за теб, и за бебето. Успех и леко раждане

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Не мога да агитирам за секцио при липса на показания за такова. Сравнявам нормалното раждане на детето ми с коремната си /гинекологична/ операция, която според лекарите е възможно най-леката. При положение, че се притесняваш от естетичния вид на шевовете "отдолу", не знам как ще приемеш белега от секциото. Аз, девет месеца след операцията, все още се отвращавам от белега, въпреки че е съвсем малък /4 шева/. Сравнявайки възстановяването си след двете неща, моля се, ако имам щастието да родя още едно детенце, да не ми се налага операция. Между другото, ужасно се страхувах от нормалното раждане, но ужасът за мен започна като излязох от упойка след операцията. Надявам се, разбираш, че всички мнения тук са субективни и това, което се е случило при един човек, не значи, че ще се случи и при друг. Ти си решаваш, ние просто споделяме преживявания.Успех!

# 21
  • Мнения: 2 498
Втория път раждах със секцио по желание Peace....изобщо не съжалявай Naughty за избора си-при секциото няма травми за бебето, а нали всички това искаме, а е и по-лесният начин за раждане.....замисли се защо вс. лекарки и важни персони раждат так.....??? Възстанових се много бързо-на третия ден ни изписаха и се чувствах прекрасно...

Успех и леко раждане и после да пишеш как сте с бебо???   bouquet
Е това с лекарките и персоните истински ме разсмя Laughing
Не виждам нищо смешно, а го казвам на базата на лични наблюдения-работила съм в АГ-клиника и знам как стоят нещата.....

# 22
  • Мнения: 8 917
Аз раждах секцио по желание. Никога няма да съжалявам за този си избор. Операцията и след-оперативния период минаха много лесно, възстанових се много бързо и се грижих без проблеми сама за моята принцеса веднага след изписването. Не знам какво е това болка или контракция, разкритие, туширане и всички типични за нормалното раждане неща.
Аз заставам с две ръце за секциото, защото първо за бебето е по-малко травмиращо, второ за майката е по-добрия и по-лесния начин.
Не се тревожи всичко ще мине бързо и лесно!
Успех

Няма нужда да преповтарям написаното - 100% потвърждавам Peace

# 23
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Мойто секцио беше по спешност, резнаха ме след като почти седем часа си раждах нормално /така да се каже/ и бях стигнала до 8см.разкритие.
  Не съжалявам.
  Проблеми с възстановяването не съм имала.
  Мястото на операцията не ме дразни.

# 24
  • Канада
  • Мнения: 494
И аз като теб все се чудех как ще раждам,като съм такава бъзла Simple Smile,направо не ми се мислеше,че денят все повече наближава!Последния месец обаче взех да вдигам кръвно,а и се оказа че бебо е доста голям за мен(4300гр) и така доктора ми даде право на избор,като ми каза че той е 60-70% за секцио,но избора си е мой!Избрах секцио и не съжелявам дори за миг!Най болезнената част от всичко беше поставянето на абоката!От там нататъка не съм усетила нищо и не съм имала болки,при положение,че бебо се запъваше и дори и секцио не му се излизаше,та се наложи с вакум на го вадят GrinningУпойката беше спинална,само дето страх брах и за нея-не боли!!!!
На 4 ден си бях в къщи,вършех си сама всичката работа ,сама се грижех за бебо и въобще проблеми не съм имала!Не мога да кажа,че белега ми е ужасен,пък и е толкова долу,че въобще не ме притеснява!
Да добавя още,че до раждането не съм била никога в болница и най страшното което бях преживяла беше-инжекцията Laughing
Така че не се притеснявай!Нещата вече си ги решила,мисли положително и всичко ще бъде наред!От мен спокойни дни до края на бременноста и най лекото раждане!Успех! newsm10 smile3525

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 16:57 от dany_ip

# 25
  • Мнения: 22 906
Втория път раждах със секцио по желание Peace....изобщо не съжалявай Naughty за избора си-при секциото няма травми за бебето, а нали всички това искаме, а е и по-лесният начин за раждане.....замисли се защо вс. лекарки и важни персони раждат так.....??? Възстанових се много бързо-на третия ден ни изписаха и се чувствах прекрасно...

Успех и леко раждане и после да пишеш как сте с бебо???   bouquet
Е това с лекарките и персоните истински ме разсмя Laughing
Не виждам нищо смешно, а го казвам на базата на лични наблюдения-работила съм в АГ-клиника и знам как стоят нещата.....
Да,да разбирам,просто ми стана смешно като довод,нищо лично. Peace HugНо пък си мисля,че това е факт,няблюдавам у нас.Не мисля,че е световна практика на големите зведи и медицински светила.

# 26
  • във фурната
  • Мнения: 596
След ,,нормалното"раждане на големия ми син-със форцепс,в зелени води,аспирационна пневмония на бебето,асфиксия,кувьоз,антибиотици и т.н.,раждане близо 13 часа с ужасни контракции,ригидна шийка на матката,после епизиотомия,от която не можех да си седна на д-то 1 мес.,бях решила-никога повече нормално раждане.От форцепса ми е смъкнато и тазовото дъно,а лекаря не ми е зашил шийката на матката,та сега трябва и да ми се прави пластика.
Преди 40 дни родих втория син-секцио в Тина Киркова-и мен така като теб ме беше страх,но те уверявам-няма нищо страшно.10дни след операцията ще си забравила,че си родила.А на бебчо няма да му се е наложило да се промъква през ботуш,каквото е нормалното раждане-успех Peace

# 27
  • Мнения: 683
Виж сега - аз родих нормално , нямам нито един шев и се възстанових почти веднага . Родих за 4 часа , според доктора лесно и без усложнения , според мен беше просто ужасно  Confused
Та , мисълта ми е , че ако имам второ дете , живот и здраве , въобще няма и да помисля да раждам нормално. Обичам по - предсказуемите и планирани неща , а и бих си спестила тези ужасни болки .
Щом си взела решение ( според мен правилно ) няма какво да се чудиш и разколебаваш .
Желая ти успех и здраво и хубаво бебче !   bouquet
И с мен е точно така Peace
Не се чуди и колебай! Успех   bouquet
После да сподел;иш за нас - все още чудещите се  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 2 686
Моето не е по желание, заради висок диоптър и корекция с лазер на проблем на ретината се наложи секцио, но останах много доволна и ако трябва да избирам сега, бих си избрала пак секцио.

Раждах в Тина Киркова, с уговорен лекар бях, операцията беше супер, единственото гадно беше слагането на упойката, но просто боли от убождането. На петият ден все едно не ме бяха оперирали, чувствах се прекрасно. Останах много доволна от всички в болницата, не само от доктора, който бях избрала.
Така че, не се колебай повече, след като си решила да е секцио, нека да е секцио, стискам ти палци за лека операция и здраво бебе.

# 29
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Родих секцио по желание и ако можех да върна времето назад единственото което бих променила е да не изпитвам адската бокла от контракциите.Плануваното секцио спешно се наложи да стане доста по-рано от предвиденото.Нещата се объркаха поради факта че съвсем внезапно бебето тръгна да излиза (тръгнах да раждам, всичко стана от вечерта до сутринта) и докато се организирам - консултация, преглед, постъпване в болницата и влизане в операционнта и имах 5см. разкритие.Но НИКОГА, АМА НИКОГА ПОВЕЧЕ в този си живот НЕ ИСКАМ ДА УСЕЩАМ КОНТРАКЦИЯ.НННИИИКОООГААА!!!
НЕ съжалявам че исках секцио.Възстанових се много бързо.Седмица след операцията нямах усещане за това.Никога не искам да разбирам какво е да раждаш нормално.Дали ме е било страх - много, но не повече отколкото от нормално.Просто не си представям че 'там отдолу' може да мине бебе.Сори, ама не мога.Може да е егоистично от моя страна, ма и аз съм човек.Това си е мое мнение.Трябва да знаеш, както много мами са обяснили вече, че нещата не стават по шаблон и при всеки е различно.
Ох, много дълго стана!Мнението на лекаря ти е най-миродавно, така че слушай какво ти казва.
Така или иначе всичко ще мине като по учебник, сигурна съм.
Леко!И да ни пишеш като станеш мама!

Общи условия

Активация на акаунт