Детето отказва да се изпишка

  • 1 661
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Ужасно съм притеснена, за това реших да потърся съвет или опит тук. Преди 4 дни дъщеря ми (2 г и 3м) получи разстройство и от тогава отказва да пишка.  Не я боли, защото когато склони все пак си пишка без проблем. Въпросът е , че стиска по 20 часа, а приема доста вода. Не знам как да се справя. Опитвам с леген с топла вода, на течаща вода, говоря - без ефект. Пишка вече като не може да издържи. Корема и става твърд като камък и се притеснявам ,че ще направи някоя инфекция.
Вчера бяхме на нефролог. Слава Богу няма урина задържана в бъбреците, но каза, че мехура е огромен. Изписа и сиропче уринал  и розалгин..
Моля, ако някой е преодолял такъв проблем да ми пише

# 1
  • Мнения: 2 352
Не знам до колко моя опит ще ви бъде полезен. Дъщеря ми на 2г и 7м започна да стиска и в последния момент, вече когато не може да задържи се напишкваше. При нея беше от стрес, защото родих и явно в това се изрази нейния стрес.
10 дни говорихме, карахме си, на игра се опитвахме да я накараме да се изпишка. Стискаше понякога 4-5часа, понякога и 12ч. В един момент просто спряхме да я питаме и да я подканваме. Преобличахме я без да коментираме ситуацията и да се фокусираме върху тази дейност. След още 2-3 започна пак да си казва и да си ходи без проблем.

# 2
  • Мнения: 921
Имала съм такива моменти и с двете си деца когато с били болни. И аз бях много притеснена. При нас помагаше да ги вкарам в банята и да пускам душа, винаги се изпикаваха.

# 3
  • Мнения: 5
Имала съм такива моменти и с двете си деца когато с били болни. И аз бях много притеснена. При нас помагаше да ги вкарам в банята и да пускам душа, винаги се изпикаваха.
За съжаление, при дъщеря ми и това не помага. Кисна я дълго време, поливам я с топла водичка и въпреки всичко тя продължава да стиска.

# 4
  • Мнения: 447
Много сложно наистина освен търпение и по често пускане на душа,имам предвид не да я къпеш а да влизате в банята и да пускаш чешма,все едно пика и може да подейства,да я лъжеш че си забравила как се пика (един път подейства на едно дете,не беше ходило цял ден ,накрая й казах да ме заведе в тоалетната и да ми покаже)изпика се, и другото което не е много ок,да намалите водата

# 5
  • Мнения: 5
Много сложно наистина освен търпение и по често пускане на душа,имам предвид не да я къпеш а да влизате в банята и да пускаш чешма,все едно пика и може да подейства,да я лъжеш че си забравила как се пика (един път подейства на едно дете,не беше ходило цял ден ,накрая й казах да ме заведе в тоалетната и да ми покаже)изпика се, и другото което не е много ок,да намалите водата
Да, къпанеъо с душа не е ОК. Тя плаче, стресира се и продължава да стиска. Сега пак опитах преди да я сложа да спи-нищо не стана. Вече 12 часа не е пишкала Sad
Освен да я оставя и да не и обръщам внимание май друго не ми остава… всичко останало опитах

# 6
  • Мнения: 8 937
Да не е получила цистит и да я боли като пишка?

# 7
  • Мнения: 5
Да не е получила цистит и да я боли като пишка?
Не е. Когато вече не може да стиска си се изпишква нормално без сигнали за болка или парене

# 8
  • Мнения: 2 486
Вземете всички кукли и плюшени играчки и ги слагайте на гърнето да пишкат. Двете с детето ги слагайте.

# 9
  • Мнения: 1 271
Измислете някаква история за любимите и герой и как те обичали да пишкат. Или пак с история(но много обедителна и интересна помислете) и разкажете нещо за пишкането. Така обеждавам сина ми за всичко. Измислям история и започвам отдалече. Пример ( той много обича зайо). Вчера със съпругът ми му разказвахме как Зайо много обичал да ходи на ясла и така станал силен и голям, и като станеш силен и голям можеш да ядеш торта, сладолед и т.н. Винаги работи при нас. Успех Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5
Говорим за огромен инат. Няколко дни обяснявах, разказвах, наистина пробвах каквото се сетите … накрая просто реших, че няма да обръщам внимание( друго всичко бях опитала) и така започна сама да си взима гърнето и слава Богу нещата се нормализираха. Но ме прекара през малък ад. Голямо е магаренце
Измислете някаква история за любимите и герой и как те обичали да пишкат. Или пак с история(но много обедителна и интересна помислете) и разкажете нещо за пишкането. Така обеждавам сина ми за всичко. Измислям история и започвам отдалече. Пример ( той много обича зайо). Вчера със съпругът ми му разказвахме как Зайо много обичал да ходи на ясла и така станал силен и голям, и като станеш силен и голям можеш да ядеш торта, сладолед и т.н. Винаги работи при нас. Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт