Заболя ме.....

  • 3 001
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
Хубаво той е между чука и наковалнята ама аз къде съм?
виж сега- той е избрал да прекара живота си с теб, и това ти е предимството. тя ще става все по- лоша и кукувейница, и ще има много по- тежки случаи. не си го слагай на сърцето този зор!

# 16
  • Мнения: 7 723
След като и аз няколко пъти изпаднах в подобна ситуация, започнах да стискам зъби и пращам мъжът ми да се разправя.
Така хем викащата съм аз, хем свеки нищо не може да ми каже.

Много е лошо, обаче, когато мъжът ти не е изцяло на твоя страна
А тука май случаят е такъв?

# 17
Ако някой ден вляза анонимно, ще разкажа. Толкова ти е накипяло, а не мога да разбера още ли смелост ти липсва да кажеш историята или сама осъзнаваш, че не си постъпила много въздържано и правилно и държиш да си потърпевшата?
Казват ти, че свекървата никога няма да прости. А ти би ли простила? Ето ти пак двете страни на нещата.
Валентина ти предизвикваш ли ме?
Не е въпрос на смелост,за да разкажа ситуацията и да чакам някои да отсъди тя крива ти права или обратното.Казах,че в случая бях права от моята гледна точка.И повиших тон............с което не се гордея.Но ми писна да обяснявам просто и ясно. #Cussing out
И на въпроса ти дали бих простила:разбира се че бих простила и не мисля,че  само, защото имаме различни мнения по един и същ проблем трябва да не се понасяме.Тя обича да драматизира и отдаде ли и и се случай го използва максимално.

# 18
  • Мнения: 1 615
Ще се оплаче на майка ти, че си невъзпитана??? На майка ти????????????????????
Лелеее, ако ми каже нещо такова някоя вампирела за моето момиче (живот и здраве), ще съжалява!
То не е много за гордост, ама веднъж като ме хванаха лудите (нещо се обяснявахме за чувствата и желанията на майка му) и му казах на моя нещо от сорта на: "Като ти е по-мила, що не спиш с нея?!". Повече не ми се е налагало да се изразявам по-ясно Wink
Иначе, ние пък живяхме известно време при моите родители. И познай кой беше все лош и крив, невъзпитан и неблагодарен? А кой беше между чука и наковалнята? Ама аз никога не съм допуснала да им минат номерата. И никога не съм заела тяхната страна. Дори да са били в някаква степан прави, само заради факта, че преувеличават, съм заемала старната на моя си човек. Така че, за мъжа ти оправдание няма! Като те е завел там, ти си "чужда" - трябва да те подкрепи. Като живееш у майка му, да не си й робиня, та само ако мълчиш да си добра?! Като не може да защити жена си, къде е тръгнал семейство да създава?! Щом не се оправя със ситуацията, да те заведе на квартира! Ти не можеш да си й боксова круша!
Ох, разпалих се... Sorry! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 723
 .... дали бих простила:разбира се че бих простила и не мисля,че  само, защото имаме различни мнения по един и същ проблем трябва да не се понасяме.Тя обича да драматизира и отдаде ли и и се случай го използва максимално.

ПРошките и компромисите, обаче трябва да са взаимни. Щом живеете заедно - това е положението- трябва да се търпите.....
често съм се възхищавала на артистичните способности и талант, които свекърва ми притежава притежава.  

# 20
  • София
  • Мнения: 2 901
Въобще не те предизвиквам!

Само дето ти за пореден път минаваш с репликата "в случая бях права от моята гледна точка.И повиших тон............" Нали се сещаш, че обикновено хората винаги са прави от своя си гледна точка.

Какъв ти е келепирът от такава тема - да изкарат свекърва ти най-грешната в ситуацията? Кого заблуждаваш в момента, че някой ще отсъди и даде що годе обективно мнение!

И един извод ще си направя. Не е за повишаването на тон, всеки може да го направи. И сам по себе си високият тон не е критерий за вина. Какво си казвате е въпросът - очевидно това те притеснява! И извинявай, но да се криеш в анонимност за толкова оскъдна информация... трябва бая известна да си ти или свекърва ти, че да е нужно да се хабиш с втори ник във форума, просто всичкото това можеше спокойно да го кажеш и от неанонимния си профил - споко, пак щяха да те изкарат теб правата, а свеки грешната!

# 21
Ами да минавам с тази реплика,защото е така.Ако питаш свеки тя си има своята гледна точка за ситуацията и тя си е права за нея.
Но........това не и дава право да преиначава ситуацията пред мъжа ми и да ме изкарва по черна от земята,възползвайки се от създалото се напрежение.
Нямам келипир някои да изкара свеки лоша,исках да споделя и го направих дали анонимно или не това е въпрос на личен избор,като и навлизането в подробности.Нито аз съм известна нито свеки,просто тука пишат наши приятели.
Да права си,че има значение какво сме си казали,а не повишаването на тон.Ако това има значение не съм я обидила,обясних и на висок тон,че не е права да ми крещи за нещо,което съм направила.
Дори и да навляза в подробности,кое гарантира,че ще бъда обективна.
Заболя ме от отношението и към мен,от плаченето на рамото на синчето и и от това,че той преценил,че аз не съм права само ,защото майка му ревяла, а аз не.

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И той в крайна сметка как реагира все пак? Взе ли страна в ситуацията или просто премълчава всичко? И как са отношенията ви в къщи от тогава?

# 23
И той в крайна сметка как реагира все пак? Взе ли страна в ситуацията или просто премълчава всичко? И как са отношенията ви в къщи от тогава?
Ситуацията е още по сложна.Днес свеки ни видя на улицата с децата и ни подмина .
Синчето и не спира да ми намеква за случая във всеки удобен момент.
Даже преди малко ми каза ако не ми изнася да отида на друго място щото  не са били длъжни да ме търпят.
Вечер вместо да е при мен той е при мама. Sick
Много зле се чувствам .Предадена.

# 24
  • Мнения: 25 652
аз и на притеснена и..... й казах същото, което ще кажа и на теб-отсвирвй  я и хич да не ти пука. Ще повишаваш тон колкото си искаш-тя къде се намира-да не би да иска да гледа синчето докато стане на 100 год. Мъжът ожени ли се -майка му -по-далече. айде де -
Ами аз доколкото схванах, жената се намира в собствения си дом. Къде се намира снахата обаче?
Винаги съм смятала, че на който не му отърва в чуждия дом, си гради собствен. Или си наляга парцалките.
Кой както го разбира живота, така го живее.
Но да се натресеш в чужд дом и да имаш претенции към собствениците му, че и да се опитваш да командориш... Чиста наглост, според мен!  Naughty

# 25
аз и на притеснена и..... й казах същото, което ще кажа и на теб-отсвирвй  я и хич да не ти пука. Ще повишаваш тон колкото си искаш-тя къде се намира-да не би да иска да гледа синчето докато стане на 100 год. Мъжът ожени ли се -майка му -по-далече. айде де -
Ами аз доколкото схванах, жената се намира в собствения си дом. Къде се намира снахата обаче?
Винаги съм смятала, че на който не му отърва в чуждия дом, си гради собствен. Или си наляга парцалките.
Кой както го разбира живота, така го живее.
Но да се натресеш в чужд дом и да имаш претенции към собствениците му, че и да се опитваш да командориш... Чиста наглост, според мен!  Naughty
Браво колко лесно се дават съвети. Снахата живее в дома на свекървата и какво от това?Трябва по тази логика да и лижа г.... и да си мълча.
Няма да стане Naughty ама никога.И само да поясня живеем заедно със свеки,Но апартамента е на мъжа ми следователно и Мой.
Какво означава да се натресеш  в чужд дом?!И какво означава да си наляга парцалките?ЗнаEш ли въпроса има две страни по тази логика аз трябва да изгоня свеки да живее на улицата и с малката си заплата да спестява за свои дом, защото тя се нахвърли с обиди срещу мен т.е тя се опита да командори!!! по твоята логика.И дано има късмет никои да не и се натресе,че  ooooh!
Споделих тук -така исках да ми олекне болката от обидата,която ми нанесоха,но.....

# 26
  • Мнения: 25 652
Думите ми не бяха отправени към тебе, както виждаш, нито реагирах на казаното от тебе.
Извинявай, ако в твоя случай свекърва ти е в твоя дом (предполагам, закупен с ваши средства, а не подарен?). Тогава си напълно в правото си да поставяш условия и да диктуваш парада.
Дразня се от други изказвания, когато някой е отишъл някъде наготово, пък и има претенции на всичко отгоре.
Всеки трябва сам да си гради собствения дом и да си определя правилата в него, не е ли така?
Чудя се на тези, които живеят при свекитата и се дразнят и ги плюят, как ли ще реват след години, когато те самите застанат от другата страна? Когато някой/някоя дойде в дома им и започне да командва, а? Помислете малко, все някой ден палачинката ще се обърне...

# 27
  • Мнения: 7 723
Цитат на: LOSATA link=topic=142761.msg2736200#msg2736200  [/quote
Ситуацията е още по сложна.Днес свеки ни видя на улицата с децата и ни подмина .
Синчето и не спира да ми намеква за случая във всеки удобен момент.
Даже преди малко ми каза ако не ми изнася да отида на друго място щото  не са били длъжни да ме търпят.
Вечер вместо да е при мен той е при мама. Sick
Много зле се чувствам .Предадена.

Извинявай, ама мисля, че големит ти проблем е съпругът ти, а не свекърва ти. Поне за този случай. Изяснете се помежду си той на чия страна е точно? И защо защитава майка си , щом е семеен с теб? Кое за него е по- важно от личното му семейство?

# 28
  • Мнения: 1 858
LOSATA трябва добре да си поговорите с съпруга ти на първо време и да се уточните какво става м/у вас- тоест на чия страна е.
Колкото до оплакванията и от теб на майка ти... ми не и се връзвай! Моята свекърва някога беше тръгнала да пише писма на цялата ми рода аджеба да видят колко "ниела берковченка" съм (предното е неин израз).

# 29
  • Мнения: 5 622
Олелеее... плачкала вещицата, значи?! Ами че тя моята свекърва за всичко си реве, вкл. за това как съм отвела синчето й далеч от полата й и мотиката, а тя какви планове имала как ще си живеят щастливи завинаги Wink


Уф....Винаги съм се чудила какво провокира хората да пишат подобни лошотии.........грубо, много грубо....  Stop


По темата- свекърва ти едва ли е  плакала за да играе театър. ПЛаче, защото и нея я боли. Мъжът ти не може да вземе страна, защото ти си му жена, но тя му е майка. Това е. Стават такива неща, но те не бива да са повод за драми. Има и по-страшни неща на тоя свят  Peace

Общи условия

Активация на акаунт