Запалени по плетенето-2

  • 137 304
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 406
Исках също да помоля, който пуска нова тема, ако може вътре да слага линк и към предишните, за да не се лутаме излишно като потърсим стари неща. Подобно на линковете в отчетните теми. Благодаря предварително!  Grinning

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134420.0

... Embarassedдокато разбера как да сложа линк в началото на тема 2 ...

# 31
  • Мнения: 9 904
Исках също да помоля, който пуска нова тема, ако може вътре да слага линк и към предишните, за да не се лутаме излишно като потърсим стари неща. Подобно на линковете в отчетните теми. Благодаря предварително!  Grinning

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134420.0

... Embarassedдокато разбера как да сложа линк в началото на тема 2 ...

помоли модератор, защото май вече не можеш да редактираш първото си мнение.

Хипатия, случайно да имаш възможност/ох, че съм нахална, ама  Embarassed / да ги постваш тези красоти в по-масов формат за отваряне?

и да  питам - обърнахте ли внимание на плетената сватбена рокля на Анна Цолова/бтв/ - доста екстравагантно за нашенска сватба, не мислите ли?

# 32
  • Мнения: 1 072
За файловете на Хипатия - Аз доста трудно свалих този вийвър, за това го качих ТУК, на бг-сървър за по-бърз даунлоут.

# 33
  • Мнения: 491
Как мислите? Дали  250 гр. вълнена прежда ще са достатъчни за пуловер с дълъг ръкав за ръст 86 (2-годишно)?
И аз мисля, че ще ти стигнат кълбенцата.
Тази прежда е много груба за детски пуловер.
Моята свекърва накисва добре вълнената прежда с Lenor. Аз не съм плела с такава прежда, ама каквото тя е плела, детето го носи.

# 34
  • Мнения: 2 924
Хипатия, случайно да имаш възможност/ох, че съм нахална, ама  Embarassed / да ги постваш тези красоти в по-масов формат за отваряне?


тити,
този формат вече е масов ,когато става въпрос за превръщане на сканирана книга в нещо годно за четене в нета:)
Хубавото при него е ,че за разлика от pdf файловете големината е много по-малка. Така с е спестява време за качване и сваляне, а и място на компютъра.
За файловете на Хипатия - Аз доста трудно свалих този вийвър, за това го качих ТУК, на бг-сървър за по-бърз даунлоут.
кравичке,
добре е че си го качила и даваш линк.Аз все се каня да го направя и забравям:)

# 35
  • Мнения: 3 550
Мислех да му го слагам да го носи с блузки с дълъг ръкав, подвит отдолу и с поло или с памучна кърпа около врата, за да не му боде.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Мислех да му го слагам да го носи с блузки с дълъг ръкав, подвит отдолу и с поло или с памучна кърпа около врата, за да не му боде.

Пак боде.Направи му жилетка с цип и сложи хастар:-)Много топли

# 37
  • Мнения: 9 904
Хипатия и летяща, благодаря много - свалих и ще свалям без проблем  Hug

# 38
  • Мнения: 498
Момичета, какво ще кажете за идеята за изплитане на пола на 2 куки? Попадна ми кройка, в списанието изглежда доста добре. Опасенията ми са, че ще се разтегли бързо на колената и на дупето. А и не знам на талията ластик ли трябва да се слага.


На мен идеята за плетена пола ми допада. Гледам рускините много плетат, но май повече на 1 кука. Аз лично преди време имах плетена на 2 игли къса и права поличка, която много си обичах. За разтеглянето зависи от преждата, обикновено ако е качествена след пране се оформя отново както трябва. Задължително трябва да има подплата иначе се лепи. На талията мисля изплетен двоен ластик, а вътре в "каналчето" обикновен. Имам и една купена пола, която имитира плетиво от прежда тип "букле". Модела е средна дължина на 6 парчета, които се разширяват под коляното (не знам дали го описах добре).

# 39
  • Мнения: 355
Галхен, значи  и гърбът и предницата са равни правоъгълни парчета. Т.е. няма да правиш извивка за ръкави, а само за врътлето? После ръкавите и тях ли правоъгълни ще ги плетеш?

Аз ще я плета в бяло и синьо. Влюбена съм в тази комбинация.

# 40
  • Мнения: 1 608
Търся модел на бебешки гащеризон. Дайте идея.

# 41
  • Мнения: 1 022
Търся модел на бебешки гащеризон. Дайте идея.

Ето това устройва ли те Simple Smile



# 42
  • Мнения: 1 022
Търся модел на бебешки гащеризон. Дайте идея.

Ето и още една вариация


# 43
  • Бургас
  • Мнения: 6 349
Търся модел на бебешки гащеризон. Дайте идея.

Ето нещо и от мен

http://snimka.bg/album.php?album_id=74742&photo=3


Галхен, значи  и гърбът и предницата са равни правоъгълни парчета. Т.е. няма да правиш извивка за ръкави, а само за врътлето? После ръкавите и тях ли правоъгълни ще ги плетеш?

Аз ще я плета в бяло и синьо. Влюбена съм в тази комбинация.



Ами да,няма да правя извивка  защото не знам дали ще ги улуча без упътване ,а ръкава ще е  като трапец,ще го видим накрая какво ще излизе  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 728
Здравейте, момичета, аз много харесах тази жилетка на Влади Мира



Искам да ви питам как ще стане според вас, аз мисля, че ластика се плете отделно, като се зашият предниците и задницата, извадят се бримки и така се плете ластика, само се чудя предницата от долу нагоре ли се почва или обратно. И ако е така като се наддава няма ли да стане грозно.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт