Колко сладко ядат вашите деца?

  • 5 590
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 581
Моят син, ако го оставя, може да кара само на шоколад... Ако види шоколад, очите му светват и дам ли му едно парченце, после се скъсва от рев, сяда под шкафа с шоколада и си плаче жално жално.  Cry
Затова му купувам само малки шоколадчета 2-3 пъти седмично, и като види, че е свършило и не иска повече. Гледам и съвсем да го махна шоколада, ама той като види в магазина и  Rolling Eyes
Яде и много банани и мандарини, понякога и ябълки. И авокадо обича, а на мене ми е толкоз гадно  Sad  И соковете ограничаваме, че имат много захар, та гледам да пие повече вода или аз да ги приготвям.
Че шкембенцето голямо, зъбките също трябва да пазим.

# 16
  • Мнения: 3 211
Цитат на: andulina
Цитат на: maeva
Незнам колко трябва да ядат,но не трябва да се прекалява с изкуствено подсладените храни,за да не се стигне до зависимост/с всичките неприятни последици от това/.Виждала съм дете на 4 години с кариеси по зъбките.Всичко е полезно,но в умерени количества.Шоколадите,бонбоните,вафлите...могат да се заменят с плодове,плодови кисели или млечни кремове,бисквити или дребни сладки/с по малко захар/.Винаги можеш да намериш по-добра алтернатива в случая.

Много е лесно да се справиш с 9 месечно бебе, но как ще го обясниш на едно 5 годишно дете, което е наясно какво му харесва, какво не и че ябълката не е шоколад.

Габи все още не обича шоколад, но види ли бонбони, подлудява, и да не ги види пак вика "бобо", аз се правя, че не я разбирам, но тя ме води до шкафа, където стоят и ако не е съвсем време за ядене, давам, не знам как да откажа без много да се тръшка

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 123
и моят син е голям фен на сладичкото(като татко си) - не мога съвсем да го огранича, купувам рядко, и то дребни неща. Плодовете ги яде на приливи и отливи - понякога по много, а друг път не. Яде обаче много ядки - фъстъци, лешници, белени семки, стафиди - та предпочитам да му давам това вместо сладко. От няколко месеца е фен и на сушените екзотични плодове - ананас, папая, кокос, а също и пъпеш и круша

# 18
  • Мнения: 261
И аз гледам в къщи да няма шоколади и бонбони.Тогава пореват  Sob  и млъкнат.Проблема е там ,че когато отидем в магазина и стигнем до касата тя е отрупана със всякакви боклуци(явно с търговска цел,защото там щем нещем се задържаме на опашка и вниманието на децата се съсредоточава върху тези благинки)и тогава става цирка.Те викат ИСКАМ #Milti -аэ НЕМОЖЕ   People No Good : ,започваме да се разправяме и почти винаги си излизат с нещо newsm71 .Ако имаше на кой да ги оставям никога нямаше да ги взимам с мен в магазина!Да живееш с баби и дядовци явно си има и добри страни!

# 19
  • Мнения: 2 006
Sori za latinitsata,no ot dwa dena nqmam kredor Imp po temata.Aleks wse o6te ne qde ni6to sladko kato izklu4im bebe6kite biskvitki i mlektsata na danon s kivi ne smqtam i da davam zasega,no imam edno vapros4e(ako nqkoi mi pro4ete postinga Embarassed ) Koga da davam med?

# 20
  • Мнения: 1 581
Казаха ми мед и цитрусови плодове - след навършена 1 годинка, ако не е проявявал алергии. И все пак в началото да се дава по малко - за проба.

# 21
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Никол също обича сладичко, ама гледам да го замествам с плодове, макар че не винаги минава номера де.
Иначе за плодовете през зимата давам мандарини, киви, портокали, ябълки, круши, ако има от домашните, иначе не купуват от пазара през зимата круши, че нещо много жълти стоят. (в смисъл че май са бъкани с нитрати).
Иначе досега (две години и 1 месец) единствения плод, който не съм давала е ягодата. Страх ме е, толкова негативи съм чувала за нея при малки деца. Иначе малинки, диня, пъпеш през лятото давам даже и за следобедна закуска без нищо друго, само плодове.
А забравих и ядки никакви до тригодишна възраст няма да дам - че тук едно момиченце направо си беше заминало, щото сестрите в яслата му бяха давали семки и една люспичка беше
се загнездила д дихателните му пътища и като говорих с майката, тя каза, че лекарите, които са правили операцията са й дали този съвет - никакви, ама никакви ядки до три години.

# 22
  • Мнения: 928
Цитат на: andulina
Цитат на: maeva
Незнам колко трябва да ядат,но не трябва да се прекалява с изкуствено подсладените храни,за да не се стигне до зависимост/с всичките неприятни последици от това/.Виждала съм дете на 4 години с кариеси по зъбките.Всичко е полезно,но в умерени количества.Шоколадите,бонбоните,вафлите...могат да се заменят с плодове,плодови кисели или млечни кремове,бисквити или дребни сладки/с по малко захар/.Винаги можеш да намериш по-добра алтернатива в случая.

Много е лесно да се справиш с 9 месечно бебе, но как ще го обясниш на едно 5 годишно дете, което е наясно какво му харесва, какво не и че ябълката не е шоколад.
Ето затова трябва още от ранна възраст да се създадат у детето хранителни навици.Храненето в кърмаческата и ранната детска възраст е един от най-важните фактори, определящи нормалния растеж и развитие на детето. Някои заболявания в по-късния период на живота могат да бъдат следствие от неправилно хранене в най-ранната детска възраст.Няма храна, която сама по себе си да е вредна за здравето. Влиянието на различните храни върху функциите на организма и здравето зависи от количествата на консумираните храни, от тяхното съотношение помежду им, от комбинирането на различните храни.В крайна сметка пак ще се повторя:Всяка храна/дори и шоколадът/ е полезна,стига да се консумира в умерени количества.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 098
Цитат на: МАМА КРАСИ
Знам че всички деца обичат шоколади и бонбони,но все пак колко е допустимо да ядат?Моите постоянно мрънкат за сладко и се пазарим!Това ме побърква!Аз не им дават -те започват да хленчат и доброто настроение отива по дяволите!При вас как е?


 #2gunfire Ами вече седем години, откакто е в състояние да казва "ДАЙ" всички тези неща са се превърнали в   основно ястие . Всякакви опити за отстраняване ги преценявам като неуспешни.

Ако някой има идей нека ги спомене. Все нещо неопитано може и да изскочи. Предварително благодаря.

# 24
  • Мнения: 261
Dino,може да е грубо,но аз в яда си им казах,че който яде много сладко го хваща една болест и трябва да им се бият 2 пъти на ден инжекции.И на всичко отгоре сладко се забранява дори да се поглежда!Това ги стряска,и още им казвам,че ще им станат черни зъбите и ще са грозни!

Общи условия

Активация на акаунт