Д-р Иван Сигридов - Тема 7

  • 70 121
  • 975
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 670
Къде точно се качват тези изследвания защото аз никъде не виждам? В “Забележки” не става, може би след като запазя консултацията, не знам.

# 271
  • Мнения: 275
Моите ги качих тук:

# 272
  • Мнения: 670
Да и аз отивам на онлайн консултации и там вече не виждам къде се качват.

# 273
  • Мнения: 275
Помня,че след като се продължи напред се качваха или след като се плати.Беше странно направено. Аз бих следвала стъпките докрай. Предния път ми върнаха парите даже.

# 274
  • Мнения: 670
Аха, ясно. То и аз така помислих, че е, ама и гледам да не объркам нещо. Благодаря 🙂

# 275
  • Мнения: 787
Здравейте! Към родилите, които още следят темата- след бременността продължавате ли да следите нивата на витамините? А на бебчето? И с кого се консултирате, след като при Сигридов вече не е опция?

# 276
  • Мнения: 421
Аха, ясно. То и аз така помислих, че е, ама и гледам да не объркам нещо. Благодаря 🙂

Първо се плаща,иначе не ви давя да ги качите.

# 277
  • Мнения: 1 104
И мен това ме интересува, много добър въпрос.
Здравейте! Към родилите, които още следят темата- след бременността продължавате ли да следите нивата на витамините? А на бебчето? И с кого се консултирате, след като при Сигридов вече не е опция?

# 278
  • Мнения: 275
Здравейте! Към родилите, които още следят темата- след бременността продължавате ли да следите нивата на витамините? А на бебчето? И с кого се консултирате, след като при Сигридов вече не е опция?
Да, следя и себе си и детето, старая се да се изследваме на всеки 6м.

# 279
  • Мнения: 1 104
Тоест просто го водите в лаборатория и му пускате всички витамини и тн? Притеснява ме да не ме сметнат за луда, защото реално трябва венозна кръв за б12, а все пак на малко бебе... От друга страна е важно.

# 280
  • Мнения: 3 177
Моля ви не се излагайте. На всички бебета по света сигурно им следят витамините 🤦🏻♀ На моето бебе се налагаше да му слагат абокати и да го бодат за венозна кръв, не можете да си представите какъв ад е. Бебето пие мляко, което съдържа всички необходими вещества, после идва ред да се захрани с твърда храна и когато хапва разнообразно, отново се попълват всички депа. На 6 месеца се пускат профилактични кръвни изследвания и от там по показателите се вижда ако има нещо притеснително, педиатър би трябвало да реагира. Вече за по-големи деца е друг въпрос, но за бебета просто е немислимо да го бодете, а да не говорим да му се дават витамини 😳 На здрави бебета се дава по капка вит. Д

# 281
  • Мнения: 1 699
Наистина психясвате. Колко да е важно,да бодете бебето за да изследвате нива на б12, при условие,ме по време на бременност сте поддържали адекватни нива? След това ако кърмите приемайте витамини и бебето ще получава всичко с кърмата.

# 282
  • Мнения: 544
На изследванията на 6м пуснах само феритин допълнително, защото може да се изследва с кръв от пръста и е достатъчен ориентир за дефицит на желязо при бебета (който е и най-честият дефицит при тях). Според мен е ненужно да се взима венозна кръв на бебе или малко дете за такова нещо без някакви основания или симптоми на дефицит.

# 283
  • Мнения: 787
На нашия педиатър не мога да разчитам да следи витамините, става за ваксини, но дотолкова.
Днес й пуснах желязо (ниско е), витамин Д (твърде висок) и Б12 (приемливо, но може и повече) в Токуда. Исках венозна кръв, но те казаха, че става и периферна. Въпросът е, след като имам направени изследвания, с кого да се консултирам, защото не искам да разчитам от храната да набави всичко необходимо. На ЗВБ сме, а и аз ям всеки божи ден месо и пак ми е ниско желязото.

# 284
  • Мнения: 1 104
Не са никак за подценяване нещата, влияят изключително мн на развитието, но и предпочитам да намеря педиатър, който е по-запознат отколкото сама да си пускам изследвания знам ли.
*Иначе на дъщеря ми чак на 2г. й пуснах желязо б12 и д, ами при нормален хемоглобин, желязото и беше много под долната граница.
Ако някой от вас прочете книгата за Б12 на Сали Пачолок, тя си е като хорор за майки ще разбере защо се психясва.

Общи условия

Активация на акаунт