Д-р Иван Сигридов - Тема 7

  • 72 564
  • 975
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 000
blue_eyez, по-добре пусни феритин, за да се ориентираш какво се случва. Хемоглобинът не е особен фактор в случая.
Липси на витамини дава индикации в обикновена ПКК, но трябва да може да се чете правилно.

Според мен е добре да си направите консултация с детски хематолог, щом така и така са пуснати изследванията. Там и ще получите повече информация дали е нужно да изследвате толкова често и какво. А и насоки за прием на нещо, ако е необходимо.

# 286
  • Мнения: 3 210
Ами няма да намерите такива педиатри. Тази книга не знам да е писана за бебета. Само ще ви кажа, че тепърва ще се виждат ефекта върху всички родени бебета, чиито майки са били на терапиите с торба витамини от Сигридов (да, в това число и моето)

# 287
  • Мнения: 1 708
Ами няма да намерите такива педиатри. Тази книга не знам да е писана за бебета. Само ще ви кажа, че тепърва ще се виждат ефекта върху всички родени бебета, чиито майки са били на терапиите с торба витамини от Сигридов (да, в това число и моето)
В какъв смисъл казвате това? "тепърва ще се виждат ефекта върху всички родени бебета, чиито майки са били на терапиите с торба витамини от Сигридов (да, в това число и моето)"

# 288
  • Мнения: 3 210
В смисъла, в който го четете. Докторът казва, че децата ще са по-здрави, ще се развиват по-добре физически и интелектуално, но как ни го гарантира? Като пораснат нашите деца ще се види за какво и колко е бил прав, както и дали и какви ще са ползите/вредите за децата ни от нашия избор да го послушаме
Редактирам се, за да допиша за така любимия вит В12. Според Сигридов ниските нива при бременната жена носят риск от аутизъм за бебето, но има научни трудове, които казват, че за много високите нива важи същото?

Последна редакция: вт, 23 авг 2022, 09:47 от AlisonParker

# 289
  • Мнения: 73
Здравейте! Има ли момичета бременни на които доктора им е спрял хепарина, не приемат нищо разреждащо кръвта. Аз съм с pai 4g/5g и Mthfr . Аз до 12 гс слагах през ден, но д-р Сигридов ми ги спря заряди ниски стойности  на Фибриноген, 1.46 , Д-димер  0.10 , Протромбинов индекс 68.30…  Мисля си да не би да са ми объркали резулатите в bodimed… и ме е страх да не ве образува тромб .. ще ги следя всяка седмица . Вярвям на доктора, просто исках да разбера дали има и друго като мен ?

# 290
  • Мнения: 101
Здравейте! Има ли момичета бременни на които доктора им е спрял хепарина, не приемат нищо разреждащо кръвта. Аз съм с pai 4g/5g и Mthfr . Аз до 12 гс слагах през ден, но д-р Сигридов ми ги спря заряди ниски стойности  на Фибриноген, 1.46 , Д-димер  0.10 , Протромбинов индекс 68.30…  Мисля си да не би да са ми объркали резулатите в bodimed… и ме е страх да не ве образува тромб .. ще ги следя всяка седмица . Вярвям на доктора, просто исках да разбера дали има и друго като мен ?

Да, има. Аз съм с хомозигот PAI 4G/4G, хетерозигот АСЕ и MTHFR.
Отидох при др. Сигридов в 17г.с. Близо 2м бях на терапия с НМХ и аспирин. Въпреки, че бях пускала контролни изследвания на коагулация на всеки 3 седмици, явно АГ не ги разчиташе правилно и след като др. Сигридов ги видя му стана лошо - бях с много висок aPTT и голям риск от неконтролируемо кървене, наличие на кръв в околоплодните води и бебче с ехогенни черва. Кръвотока на двете вени и артерия бяха чудесни и без никакви смущения. Незабавно прекратих всякаква терапия с НМХ и аспирин и преминах на предписаната такава от др. Сигридов.
Вече съм 37г.с. и към момента нещата, слава Богу, са добре.
За да не се притеснявате излишно продължавайте да си следите коагулацията и кръвотока на вените към бебето на всеки преглед.   
За съжаление, терапия не трябва да се назначава само на общо основание наличие на тромбофилия, а паралелно да се следят кръвните показатели.

# 291
  • Мнения: 1 708
Здравейте! Има ли момичета бременни на които доктора им е спрял хепарина, не приемат нищо разреждащо кръвта. Аз съм с pai 4g/5g и Mthfr . Аз до 12 гс слагах през ден, но д-р Сигридов ми ги спря заряди ниски стойности  на Фибриноген, 1.46 , Д-димер  0.10 , Протромбинов индекс 68.30…  Мисля си да не би да са ми объркали резулатите в bodimed… и ме е страх да не ве образува тромб .. ще ги следя всяка седмица . Вярвям на доктора, просто исках да разбера дали има и друго като мен ?

Да, има. Аз съм с хомозигот PAI 4G/4G, хетерозигот АСЕ и MTHFR.
Отидох при др. Сигридов в 17г.с. Близо 2м бях на терапия с НМХ и аспирин. Въпреки, че бях пускала контролни изследвания на коагулация на всеки 3 седмици, явно АГ не ги разчиташе правилно и след като др. Сигридов ги видя му стана лошо - бях с много висок aPTT и голям риск от неконтролируемо кървене, наличие на кръв в околоплодните води и бебче с ехогенни черва. Кръвотока на двете вени и артерия бяха чудесни и без никакви смущения. Незабавно прекратих всякаква терапия с НМХ и аспирин и преминах на предписаната такава от др. Сигридов.
Вече съм 37г.с. и към момента нещата, слава Богу, са добре.
За да не се притеснявате излишно продължавайте да си следите коагулацията и кръвотока на вените към бебето на всеки преглед.   
За съжаление, терапия не трябва да се назначава само на общо основание наличие на тромбофилия, а паралелно да се следят кръвните показатели.
Колко ви е било аптт и каква терапия ви назначи Сигридов?

# 292
  • Мнения: 101
Здравейте! Има ли момичета бременни на които доктора им е спрял хепарина, не приемат нищо разреждащо кръвта. Аз съм с pai 4g/5g и Mthfr . Аз до 12 гс слагах през ден, но д-р Сигридов ми ги спря заряди ниски стойности  на Фибриноген, 1.46 , Д-димер  0.10 , Протромбинов индекс 68.30…  Мисля си да не би да са ми объркали резулатите в bodimed… и ме е страх да не ве образува тромб .. ще ги следя всяка седмица . Вярвям на доктора, просто исках да разбера дали има и друго като мен ?

Да, има. Аз съм с хомозигот PAI 4G/4G, хетерозигот АСЕ и MTHFR.
Отидох при др. Сигридов в 17г.с. Близо 2м бях на терапия с НМХ и аспирин. Въпреки, че бях пускала контролни изследвания на коагулация на всеки 3 седмици, явно АГ не ги разчиташе правилно и след като др. Сигридов ги видя му стана лошо - бях с много висок aPTT и голям риск от неконтролируемо кървене, наличие на кръв в околоплодните води и бебче с ехогенни черва. Кръвотока на двете вени и артерия бяха чудесни и без никакви смущения. Незабавно прекратих всякаква терапия с НМХ и аспирин и преминах на предписаната такава от др. Сигридов.
Вече съм 37г.с. и към момента нещата, слава Богу, са добре.
За да не се притеснявате излишно продължавайте да си следите коагулацията и кръвотока на вените към бебето на всеки преглед.   
За съжаление, терапия не трябва да се назначава само на общо основание наличие на тромбофилия, а паралелно да се следят кръвните показатели.
Колко ви е било аптт и каква терапия ви назначи Сигридов?

От порядъка на 39-42сек, след прекратяване на НМХ и аспирин спадна до нормалните 27-30сек.

# 293
  • София
  • Мнения: 2 660
Здравейте,
малко страничен въпрос. Доста от момичетата тук вероятно ползвате витамини от Здравис. Преди време си купих витамини от тях(Vitamin Code RAW ONE for Women - Витамини за Жени), които след отваряне тези дни установих, че са изключително твърди. В капсули са и тъй като са ми големи винаги ги пия разтворени във вода. Тези очевидно не са ок. Съхранявани са в шкаф с лекарства, който е сух и никога не съм имала подобрен проблем. На някой случвало ли му се е? Писах им и се чудя дали ще реагират адекватно заменяйки ги или ще се направят на ударени. Не ми е ок да ги пия така, а 80лв да метна в кофата ми се струва неразумно.

# 294
  • Мнения: 1 721
Здравейте,

След като все още не мога да забременея даже започнах да обмислям асистираната репродукция, днес звъннах в МЦ и исках час за др Сигридов. От регистратурата ме питаха дали всичко от плана му е изпълнено - казах да с някои промени на др Ковачев (например не ми взе при хистерото биопсия но това беше неговата преценка и изрично го питах и каза, че нямало нужда). Обясних им, че според др Ковачев още от януари сме готови за опити, но досега резултат няма и ме записаха за края на септ за среща с др Сигридов... и сега се чудя дали пак няма да ми изпише за 5000лв същите изследвания, защото този път няма да можем за си ги позволим... Има ли някоя от вас да е отишла втори път при Сигридов като небременна и как се развиха нещата?

# 295
  • Мнения: 73
Здравейте! Днес писах за това че др Сигридов ми е спрял кръворазреждащите, днес ми излязоха резултатите. Пратих ги на доктора, но до утре ще се побъркам. Д-димера се е покачил над горната граница …. Дали е опасно че от сряда не съм слагала нищо… страх ме е дали с бебето е наред всичко

# 296
  • Мнения: 3 210
То тези неща не се спират и почват за добър ден. И е нужна консултация с хематолог

# 297
  • Мнения: 1 708
То тези неща не се спират и почват за добър ден. И е нужна консултация с хематолог
Абсолютно съгласна!

# 298
  • Мнения: 101
Здравейте! Днес писах за това че др Сигридов ми е спрял кръворазреждащите, днес ми излязоха резултатите. Пратих ги на доктора, но до утре ще се побъркам. Д-димера се е покачил над горната граница …. Дали е опасно че от сряда не съм слагала нищо… страх ме е дали с бебето е наред всичко

Щом сте пускали изследвания в Бодимед трябва да имате реф. стойности по триместри. Ако нямате, ето ги:

# 299
  • Мнения: 313
В смисъла, в който го четете. Докторът казва, че децата ще са по-здрави, ще се развиват по-добре физически и интелектуално, но как ни го гарантира? Като пораснат нашите деца ще се види за какво и колко е бил прав, както и дали и какви ще са ползите/вредите за децата ни от нашия избор да го послушаме
Редактирам се, за да допиша за така любимия вит В12. Според Сигридов ниските нива при бременната жена носят риск от аутизъм за бебето, но има научни трудове, които казват, че за много високите нива важи същото?
Моите момчета са изключително палави и умни , но за сметка на това постоянно болни:) та....
Ще видим...

Общи условия

Активация на акаунт