Д-р Иван Сигридов - Тема 7

  • 72 738
  • 975
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 106
Гледам, че никакви ни няма, та се чудех има ли момичета, които вече са направили всичко което е казано т.е. плана е изпълнен правят опити и даже имат успех например /дай боже на всички😇/, защото аз също смятам, че цените са високи, но в важен ми е резултата аз преминах всичко което ми бяха заръчали имам зелена светлина три месеца опити, та питам се аз има ли и други?

# 61
  • Мнения: 73
Септември месец бях на първи преглед за не бременни при Сигридов … Октомври хистероскопия при др Ковачев  уж за някакъв израстък, след това 2 промивки с антибиотик …..  дадени около 5000-6000лв  за изследвания. От Декември правим опити и нищо….. никой не ми назначи  да изследвам хормоните, а сега имам проблем с  нисък прогестерон,имам проблеми и с овулацията последните 2 месеца ….. чудя Се дали да не посетя др Калчев в новата му клиника

Последна редакция: пт, 29 апр 2022, 19:15 от Tedi888

# 62
  • София
  • Мнения: 5 538
Септември месец бях на първи преглед за не бременни при Сигридов … Октомври хистероскопия при др Ковачев  уж за някакъв израстък, след това 2 промивки с антибиотик …..  дадени около 5000-6000лв  за изследвания. От Декември правим опити и нищо….. никой не ми назначи  да изследвам хормоните, а сега имам проблем с  нисък прогестерон,имам проблеми и с овулацията последните 2 месеца ….. чудя Се дали да не посетя др Калчев в новата му клиника
Аз бих посетила д-р Калчев.
Имаш ли някакви симптоми на нисък прогестерон?

# 63
  • Мнения: 1 721
Аз също имам зелена светлина от януари, засега нищо. Планирам да си проверя пролактина и от другия месец да тръгна пак по мъките с изследвания като този път се насоча към имунолог, защото никога не са ми изследвани нк клатки и ембриотоксини, а в другите групи чета, че с + ембриотоксини НЕ може да се забременее...

Общо взето съм до никъде...

# 64
  • Мнения: 73
Септември месец бях на първи преглед за не бременни при Сигридов … Октомври хистероскопия при др Ковачев  уж за някакъв израстък, след това 2 промивки с антибиотик …..  дадени около 5000-6000лв  за изследвания. От Декември правим опити и нищо….. никой не ми назначи  да изследвам хормоните, а сега имам проблем с  нисък прогестерон,имам проблеми и с овулацията последните 2 месеца ….. чудя Се дали да не посетя др Калчев в новата му клиника
Аз бих посетила д-р Калчев.
Имаш ли някакви симптоми на нисък прогестерон?


 На 23 ден от МЦ - прогестерон 2.33

# 65
  • Мнения: 262
Аз също имам зелена светлина от януари, засега нищо. Планирам да си проверя пролактина и от другия месец да тръгна пак по мъките с изследвания като този път се насоча към имунолог, защото никога не са ми изследвани нк клатки и ембриотоксини, а в другите групи чета, че с + ембриотоксини НЕ може да се забременее...

Общо взето съм до никъде...

аз съм с + ембриотоксини и д-нт Русев препоръча вливане на Инуновинин преди трансфер

# 66
  • Мнения: 1 721
zuziza, а как точно се казва изследването, къде се прави и колко струва... чудя се не мога ли сама да си ги пусна да не давам пак безбожни пари по лекари и вече ако има отклонения в резултатите да търся имунолог...

# 67
  • Мнения: 177
Момичета, имате ли представа дали това, че от вчера пия антибиотик (заради инфекция в крака от ухапване) би повлияло на резултатите от изследванията за придобита тромбофилия и пакета с вирусите?
Пиша след минал вчера преглед при др Сигридов (все още не беше толкова зле крака и нямах представа, че се налага антибиотик...). Изпълних целия план и отидох за даване на зелена светлина, макар и с матка с бактерии, които каза, че за да се изчистят напълно ни трябва година време, която нямаме. Тъй като изкарах ковид много скоро, пожела да пусна отново кръвни за вирусите (тези в матката от биопсиите са си отрицателни) и поиска изследвания за придобита тромбофилия (антифосфолипиди и т.н.), които 2 пъти съм пускала миналата година и бяха ок, но сега заради ковид, д-ра твърди, че е възможно да са се активирали. Даде ми конкретен план за терапия при бременност, която да следвам след като види резултатите от тези изследвания. Терапията включва аспирин преди бр, след +кръвен тест аспирин през ден и клексан ниска доза през ден(тъй като кръвта ми е разредена) и медрол, който да замести вливките за завишени нк клетки, които засега реших, че не искам да правя, а и той каза, че при мен ще е по-добре медрола, заради свръхреактивната ми особа 😁 Леко се притеснявам от кортикостероида, тъй като имам често ускорен пулс и малък пролапс на митрална клапа, ще го напомня при изпращането на резултатите в платформата. Иска ме при него в 4та седмица на първи преглед. Като цяло съм доволна от отделеното време и ясната терапия. Дано този път да е успешна.
Моля за съвет дали да ги пускам сега тези неща, ако имате представа. Благодаря ви, успех на всички 😊

# 68
  • Мнения: 262
zuziza, а как точно се казва изследването, къде се прави и колко струва... чудя се не мога ли сама да си ги пусна да не давам пак безбожни пари по лекари и вече ако има отклонения в резултатите да търся имунолог...

Доцент Русев ми назначи доста изследвания

това е Ембриотоксичен тест

не знам колко струва , тъй кат бяха много неща

# 69
  • Мнения: 106
Преди да стигна до клиниката на Сигридов, тези изследвания ги пуснах в Малинов, насочена от предходния ми гинеколог предполагам, че може да отидидеш и да си ги пуснеш сама! Аз имам завишени НК клетки, но терапията на Русев не ми помогна, сега Ковачев ми каза, че при положителен тест ще ми включи друго за тях!
Септември месец бях на първи преглед за не бременни при Сигридов … Октомври хистероскопия при др Ковачев  уж за някакъв израстък, след това 2 промивки с антибиотик …..  дадени около 5000-6000лв  за изследвания. От Декември правим опити и нищо….. никой не ми назначи  да изследвам хормоните, а сега имам проблем с  нисък прогестерон,имам проблеми и с овулацията последните 2 месеца ….. чудя Се дали да не посетя др Калчев в новата му клиника
Аз бих посетила д-р Калчев.
Имаш ли някакви симптоми на нисък прогестерон?


 На 23 ден от МЦ - прогестерон 2.33
Добре де тоя прогестерон не се ли изследваше в някакви точни дни на мен ми казаха в кой ден, тъй като при предната ми загуба бях с много нисък и мислех, че от там е проблема, после пусках беше ок..... а пък Ковачев хич не го и отрази тоя прогестерон вика ок 🙈 вече и аз не знам..

# 70
  • Мнения: 1 260
Момичета, някоя от вас коментирала ли е със Сигридов употребата на спиртни/алкохолни дезинфектанти за ръце по време на бременност? Той нали има странни виждания за нещата и масово  реферира,че децата биха имали някакви дефицити заради недостатъчен прием на определни витамини.добавки, но се чудех има ли позиция по този въпрос, защото масово АГ-тата не ми е правило впечатление да казват ,че не бива, а в днешно време предполагам бременните ежедневно ползват, в това число и аз.

# 71
  • Мнения: 73
Здравейте! Аз съм с предразположение към тромбофилия, не съм бременна, но ми излезе синина на крака, вече за 2 път в рамките на 6 месеца , без да съм се удряла. Имали ли сте и вие  и какво трябва да направя ?

# 72
  • Мнения: 327
Здравейте ,момичета ! Записвам се в групата на доктор Сигридов.

# 73
  • Мнения: 1 260
Момичета, включвам се само да кажа да си преглеждате много добре поръчките от Здравис, знам че  докторът ги препоръчва активно. Случи ми се да получа пробиотик за бременни за 60 лв, чиито срок изтича след месец и 2 седмици.  По телефона  се опитаха да ми обяснят,че то нямало проблем, видиш ли бил ок. А този който имах преди това беше годен до края на 2023. Писах им имейл, ако ми се зациганят няма да ги оставя при все че продават златни добавки и всяка поръчка ми е над 300/400 лв. Досега са били коректни, надявам се да реагират нормално.

# 74
  • Мнения: 445
Здравей, много неприятна ситуация. Аз същите добавки си ги поръчвам от iherb.com. Пробиотик 2 опаковки /предполагам, че и твоя е Garden of life/ миналата седмица ми дойдоха с годност 09/2023г., което е абсолютно адекватно. Така че, следващите пъти, ако ти е удобно, си поръчвай от тях. Има отделна тема във форума как става. По-изгодно излиза, коректни са и доставките са бързи и безплатни след определена сума.

Общи условия

Активация на акаунт