Хипоспадия 9 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 38 204
  • 590
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 726
Здравейте очакваше се утре да летим(не живеем в България) за Сърбия и Вторник е планувана операцията. Сутринта сина ми се събуди с температура(по-големия ми син е вече 3ти ден с температура бяхме ги отделили но явно не на време), отчаяна съм. Какво бихте направили на мое място. Писах на доктора и на Оля, ще и звънна следобяд, но не знам дали да пътуваме и да се молим да мине за 2 дни или да им се молим да я отложат с 2-3дни. Как бихте постъпили вие?

Аз бих отложила,но това съм аз.Може да е сегашния грип, а той е отвратителен,може да е обикновен вирус,но каквото и да е е по-добре да мине поне седмица -две да се възстанови организма и тогава операция.Но така разсъждавам аз.Вие си познавате най-добре децата.

# 46
  • Мнения: 116
Здравейте очакваше се утре да летим(не живеем в България) за Сърбия и Вторник е планувана операцията. Сутринта сина ми се събуди с температура(по-големия ми син е вече 3ти ден с температура бяхме ги отделили но явно не на време), отчаяна съм. Какво бихте направили на мое място. Писах на доктора и на Оля, ще и звънна следобяд, но не знам дали да пътуваме и да се молим да мине за 2 дни или да им се молим да я отложат с 2-3дни. Как бихте постъпили вие?

Аз също бих отложиха операцията, ако е болно детето. Със сигурност е доста неприятно, цялата организация да се измести, разбирам Ви, но мислето на първо място за здравето, а и докторите там на място не вярвам да одобрят, след като детето не е здраво.

# 47
  • Мнения: 271
Според мен изчакайте поне 10тина дена да се възстанови детето. Ние също се наложи да отменим - излязоха ни + тестовете там. Та ще чакаме нова дата. Знам колко е лошо с цялата организация, но детето трябва да е напълно здраво Simple Smile Успех!

# 48
  • Мнения: 5 531
Tan, безумно е да летите. На болно дете упойка никой читав анестезиолог няма да сложи. Поема се голям риск за здравето на детето. Поемате и риск да пристигнете в Белград и да ви върнат обратно.
Нека да оздравее детето.
Здравейте,има ли някой информация дали доктор Джинович ще записва часове за бъдещи операции?Притеснена съм, тъй като следващия месец трябва да му пиша за дата за операция .
Аз не виждам защо се притвсняваш. Пиши му веднъж седмично. Ако записва, ще ти отговори. На този етап, знам че оперира плановите. Но в даден момент ще започне да си планира и останалите пациенти.
Хипоспадията не е спешно състояние. Операцията може да изчака месец, два, година...

Здтавейте, това означава ли, че д-р Джинович има вероятност да спре с операциите за известен период?
Аз няма как да кажа, дали и за колко време няма да назначава д-р Джинович операции. Оля казва, да му се пише веднъж седмично.
Мисля, че според собствените си проблеми и времето което му отнемат , той ще назначава и операциите.

Последна редакция: сб, 16 апр 2022, 17:13 от marychery

# 49
  • Мнения: 11
Благодаря за съветите,аз никога не съм мислила да го подложа болен на упойка или да правим операцията като е болен, просто той обикновенно боледува 3 дни и след това е ок, надявах се да можем да я отложим за края на седмицата или за следващата, когато вече е здрав. Свързах се с болницата и те се свързаха с Джинович, който отмени операцията и ще се надявам все някога да пише за нова дата. Успех на всички с планови операции!

# 50
  • Мнения: 5 531
Tan, съжалявам. Но наистина рискуваш да отидете и да ви върнат. Обикновенно не процедират, болно дете да изчаква да оздравее и да оперират тогава( да има редки случаи).
За заминаващите - сега се връщаме от Белград. Пътя от София до Сливница е чист и хубав. На места е готова и новата отсечка на магистралата. След Сливница и до границата е безобразен. Лошо обозначен, че е в ремонт. От границата до Белград е хубав, като и в Сърбия магистралата на 3 места е в ремонт, но за разлика от България, много добре са осветени и обозначени ремонтираните участъци. Няма никакви изисквания свързани с Ковид за преминаване на границата и в двете посоки. Няма изисквания за сертификати и маски в Сърбия (за болницата незнам, не сме ходили).

Последна редакция: пн, 18 апр 2022, 16:09 от marychery

# 51
  • Мнения: 228
Знаете ли дали ако само единият родител си направи антигенен тест за деня на операцията,то само този родител може да ходи на превръзка с детето?

# 52
  • Мнения: 578
Ние бяхме при най-строгите мерки на операция и теста беше важен само за деня на операцията. След това никой не гледаше имаш или нямаш тест при влизане в клиниката. Трябваха само маски. Предполагам сега е същото, при все че мерките падат.

# 53
  • Мнения: 116
Здравейте, някой може ли да ми каже дали трябва да се спира вакуум терапията ден/два преди операцията? Писах на доктора и Олга да потвърдя пристигането ни след 10тина дена, но още нямам отговор.

# 54
  • Мнения: 578
Ние я правихме до деня преди операцията. Докторът не ни беше писал кога да я спираме. След като ни изписаха от болницата ги счупихме тия спринцовки, толкова ги бяхме намразили.
И с кремовете мазахме до последно.

# 55
  • Мнения: 5 531
Знаете ли дали ако само единият родител си направи антигенен тест за деня на операцията,то само този родител може да ходи на превръзка с детето?
Ние юни 2021 г. бяхме на преглед при спинален хирург в Бел Медик. Изришно в  кореспонденцията питах необходими ли са ни тестове за влизане в болницата. Не са необходими. Тестовете са важни само за операционния блок. Нищо не се изисква за влизане в самата болница. Ние не знаем много добре английски, и аз бях много притеснена как ще се разбираме с лекаря. Питах в кореспонденцията дали може и дъщеря ни да е придружител на детето, защото тя говори свободно английки и ни отказаха. Но по време на прегледа доктора покани всички ни в кабинета, без никакъв проблем. Друг е въпроса, че разбирахме доктора и на сръбски 😁😉.
Reing,
От Оля очаквай отговор последните дни преди заминаването. От доктора може и да не получиш. Но децата са под списък, те ги знаят. И Оля ще ви чака, и операцията ще е ок. Ако има някаква промяна ще получиш и оведомителен имейл за отмяна. Една майка ме беше помолила, докато бяхме в Бел Медик, да проверя дали детето е в списъка и дали всичко ще е ок. за да тръгват. Питахме Богдан - да детето беше записано!

Последна редакция: пт, 22 апр 2022, 14:57 от marychery

# 56
  • Мнения: 271
Знаете ли дали ако само единият родител си направи антигенен тест за деня на операцията,то само този родител може да ходи на превръзка с детето?
Не може само единия, питахме началото на месеца. Трябва и двамата да направят тестове + на детето. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 116
За информация на останалите: получих отговор от доктора, да спрем вакуума няколко дни преди операцията. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 5
Здравейте на всички! На нас също ни предстои операция следващата седмица - 05.05.2022. Ако мога да попитам  тези от вас, които са сега там или са се върнали скоро - къде и какви тестове си правихте? Защото живот и здраве ще пътуваме на 03.05. Ние също нямаме отговор нито от Д-р Джинович, нито от Олга... Какви други документи са необходими освен кръвните и урината? Задължително ли е превода им на английски - в мейла си, доктора не споменава нищо. Ако да къде могат да ми ги преведат (Пловдив) или да ги изпратя някъде. Притесняваме се за всичко... Благодаря предварително!

# 59
  • Мнения: 5 531
Здравейте на всички! На нас също ни предстои операция следващата седмица - 05.05.2022. Ако мога да попитам  тези от вас, които са сега там или са се върнали скоро - къде и какви тестове си правихте? Защото живот и здраве ще пътуваме на 03.05. Ние също нямаме отговор нито от Д-р Джинович, нито от Олга... Какви други документи са необходими освен кръвните и урината? Задължително ли е превода им на английски - в мейла си, доктора не споменава нищо. Ако да къде могат да ми ги преведат (Пловдив) или да ги изпратя някъде. Притесняваме се за всичко... Благодаря предварително!
Здравей,
подред на въпросите. Децата които са за операция са по списък. Дори и да не получиш отговор, пак ще бъде оперирано детето. Не се тревожи за това. Но смятам, че Олга ще ти пише ден два преди да тръгнете, т.е преди датата на резервацията.
Доктора е достатъчно ангажиран, той пише основните изследвания. Но на първа страница на темата има всички изисквания. Те са ми изпртатени от Олга, а тя се занимава с тези подробности. Да вече се изисква превод на основни медицински документи, имащи отношение към операцията или поставянето на упойката.
За превод - пак на първа страница има качени контакти на фирми преводачи.

Последна редакция: вт, 26 апр 2022, 09:13 от marychery

Общи условия

Активация на акаунт