Родени през м. Февруари 2022 - тема 2

  • 18 381
  • 520
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 825
Да и аз мисля като Оули, ще я броя за проходила когато го прави сама без да пада за повече от 3-4 крачки, останалото за мен са опити да ходи. Но всеки си го разбира по различен начин.

# 496
  • Мнения: 185
И аз смятам, че едно дете е проходило, тогава когато е стабилно и без помощ. За това беше и въпросът ми, защото виждам доста постове във ФБ, в които правят прещъпурници, когато правят първи две/три крачки. Но различни краища, различни обичаи.

# 497
  • Мнения: 759
Някои майки просто много бързат и нямат търпение, много са горди с децата и искат да го покажат, в което няма лошо.
Моят днес за пръв път започна да прави по 3-4 крачки без да се държи за нещо или някой да го държи, но още не го броя за проходил и не мисля за прощъпулник. Преди това правеше по 1-2 крачки без да се държи доста дълго време, но в общия случай се задържаше прав по 10 секунди и падаше, а сега стои по няколко минути. Като започне да прави по десетина крачки без проблем, тогава чак прощъпулник ще мисля, има време. Взех му обувки, защото навън също все се изправя и ходи като се държи за разни неща като пейки и катерушки (не го държа за ръце да ходи, нямам такова намерение) и не върви да е бос или с ботушки за бебеносене.

# 498
  • София
  • Мнения: 1 408
Здравейте! Отдавна не съм писала, но ви чета. 😘
Да се включа за прощъпулника и аз. Значии, Ади направи първите си 2-3 самостоятелни стъпки на 24.12, на почти 11м. ММ и каките даваха зор да правим прощъпулник по празниците, даже на следващия ден - Коледа, точно защото им е интересно и нямат търпение, обачеее удържах фронта. И аз исках да е стабилна. Да може сама да си стигне до предметите, а не да падне посредата, или да я държим за ръчичка. Та го направихме чак миналата седмица. Тоест изчаках 3 седмици след баш първите стъпки. Избра си линия, нарочена за архитект.  📏❣
Един съвет: не слагайте цветни и познати предмети, защото винаги те привличат вниманието на децата. Моята кума още се ядосва, че сина ѝ хвана червения черпак.😂

# 499
  • Мнения: 14
Аз продължавам с моите терзания с говора. Не ще и това е. Бъбри си някакви неща, но не се сливат срички и въобще не виждам светлина в тунела. Говоря, пея, чета.. Никакви екрани.

# 500
  • Мнения: 1 825
Аз продължавам с моите терзания с говора. Не ще и това е. Бъбри си някакви неща, но не се сливат срички и въобще не виждам светлина в тунела. Говоря, пея, чета.. Никакви екрани.


Ако бебчо, лази/ходи/изправя се , речта отива на заден план... моята около Коледа каза мам и баб, малко след НГ, от тогава се изправя и край на тези срички. Сега само нечелноразделно викане и радост...  след 1.6г е притеснително ако не говори, сега тази лапелната не всички я имат. Ето и за иправяне/крачки до преди Коледа беше супер статична нищо не правеше и не можеше и за 1-2 седмици всичко се случи...пролази изправя се опитва да крачи, мина на 1 дрямка.. абе луднах за дни.

# 501
  • Мнения: 14
Постоянно е в движение, лази, изправя се, прави крачки по мебелите. И при нас имаше едно мама и баба покрай празниците, но до там. Иначе не млъква, но реално си бъбри по бебешки.. Без нещо смислено. Притеснявам се, защото виждам връстници, които са доста напред с говора..

# 502
  • Мнения: 501
Аз пък за първи път чувам бебе под година да говори смислено 😳 Малкият прави по някоя сричка от време на време, включително ма и ба, но съм далеч от мисълта, че влага смисъл в изреченото. Просто това може това казва. В последно време и той си бращолеви на бебешки. Изобщо не съм се притеснила, даже мисля, че има прогрес защото виждам как си върти езика и прави все по-сложни упражнения с него. И речта ще дойде изведнъж, както пролазването и прохождането.

# 503
  • Мнения: 14
Аз пък за първи път чувам бебе под година да говори смислено 😳 Малкият прави по някоя сричка от време на време, включително ма и ба, но съм далеч от мисълта, че влага смисъл в изреченото. Просто това може това казва. В последно време и той си бращолеви на бебешки. Изобщо не съм се притеснила, даже мисля, че има прогрес защото виждам как си върти езика и прави все по-сложни упражнения с него. И речта ще дойде изведнъж, както пролазването и прохождането.

Не съм се изразила правилно (недоспиването и липсата на контакти явно си казват думата 😁). Под смислено имах предвид да се чуват сливания на срички мама, баба, тата.. От този род. При нас това липсва, чувала съм мама и баба еднократно и всичко друго е бръмчене и бучене. Ясно ми е, че за свързване на думата с човек, премет е твърде рано.

А как миете зъбите? Търкаме с напръстник и паста, но ме притеснява, че няма как да изплакне и сякаш пастата си остава 🤔

# 504
  • Мнения: 2 352
Бебета постоянно се плюнчат и пастата заминава, няма проблем. Каката на 3г и 6м си мие зъбите с по- силна пастата зъби, още не мога да я науча да плюе после, редовно гълта водата Grinning Стоматолога каза, че няма проблем с изплакването, нормално е да остава.

# 505
  • Мнения: 1 825
И моята не свързва сричките.. както каза и Фрея, само ма и ба и върти езика и другото са нечленоразделни бебешки звуци, това си напълно нормално.  Не го мислите, всички са различни. Има и проходили на 11м, ама не всички. Аз мия само с пръст още и паста, чакам си напрастника.

# 506
  • Мнения: 549
И при мен каката попти на 4г не плюе пастата. За това и на двете им мия зъбите с паста за зъби Бочко. С напръстник ме е страх да не ме окапе, че боли. Ето този комплект ползвах и с каката у с бебето. Има чесало за венци, после четка с гумирани и къси връхчета /която ползваме сега/ има и четка само с 2 реда косми. Много ми е удобно така.

# 507
  • Мнения: 187
А ние все още нямаме нито едно зъбче 😅 но всеки ми казва че няма за какво да се притесняваме и рано или късно ще излязат 🙂

# 508
  • Мнения: 3
Здравейте, мислите ли да записвате вашите февруарчета на ясла?
Някой ако е наясно може ли да каже (става въпрос за София) - с бащата по документи не се водим на един адрес. Тъй като не съм от София по документи се водя само от година, където живеем. Ако използвам мъжът ми за документите дали ще я разпределят спрямо неговият адрес или може да посоча моя?
Нещо не успях много, много май да обясня.

# 509
  • Мнения: 1 825
Здравейте, мислите ли да записвате вашите февруарчета на ясла?
Някой ако е наясно може ли да каже (става въпрос за София) - с бащата по документи не се водим на един адрес. Тъй като не съм от София по документи се водя само от година, където живеем. Ако използвам мъжът ми за документите дали ще я разпределят спрямо неговият адрес или може да посоча моя?
Нещо не успях много, много май да обясня.

Можете да кандидатствате с неговия но тогава и К1 и К2 са с неговия, тоест района ще е неговия, вариант е да смените неговия район и да го регистрирате на вашия, така хем си взимате точките за отседналост, хем за район. Иначе не може да смесите с двама ви или единия или другия родител.
Аз ще пусна моята госпожица, стига да видя че е готова(сега е в чакащите). Все пак ще е на 1г.7-8м, като я задържа 60дни

Общи условия

Активация на акаунт