Търсим си апартамент

  • 2 109
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 518
Цитат
Така,че какъвто джоба, такова и предлагането
Мдаааа, но може ли да ни продават за парите които имаме реални квадратури, а не да ми казват, че е 80 квадрата, а аз да се убия от смятане и повече от 50 да не мога да докарам.  Close
И доколкото съм запозната тенденциите, а и търсенето, са за отделна кухня, бокс или каквото ще да е. Крайно време е и строителите да се замислят, че не е фунционално.Та в случая търсенето е каквото е предлагането, а не обратното, мисля.

Не споря с теб права си - на мен лично са ми предлагали подобно съотношение на чиста и обща РЗП....Но за това имаме уши и очи, както и акъл - за да избираме!!!Не може просто ей така да се метнеш на първия строител и да купуваш...Аз например съм забелязала, че когато ме попитат и отговоря : Провери това, това и това като купуваш, познатите ми правят точно обратното...Просто дори да си препатил или да знаеш кое е погрешно не можеш да налееш мозък на никого, когато сам иска да си счупи главата!!!
За това въобще вече и да ме питат, не се напъвам да помагам - знам, че точно наопаки ще направят!!После естествено ще има ред сълзи, ред сополи Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 215
Здравейте мами!
Благодаря на всички за отговорите до тук, но апартаменти в строеж не ни интересуват, защото за тях банките не отпускат кредит, без ипотека на друг имот, какъвто ние нямаме.
Така, че питам конкретно за цените на готови апартаменти с акт 16.
Има ли шанс, за такъв до 40 000 Е.
Според www.imot.bg шанс има, но според това което прочетох по-горе няма да стане.

# 17
  • Мнения: 234
Не че е невъзможно, но трябва да ви паднат малко претенциите. На първо място квартала. В южните квартали няма да стане. Другото, с което трябва да сте наясно, е, че ако е ново строителство двустайният в голям процент от случаите ще бъде от стая и общ хол с кухня. Което за едно семейство с деца за мен не е най-удачния вариант. Ориентирайте се към тухлите, строени 50-60-те години в квартали, не толкова централни и не толкова престижни. Имате шанс за двустаен с отделна кухня. Или поне мои приятели това правят в момента. Но - конкретно ние по този въпрос - за толкова пари, че и за повечко, не успяваме да намерим в момента това, което ни трябва. Претенциите са ни доста, но пък като знам, че ще го изплащам сума ти години, не се навивам да купя каквото и да е. Ще чакам  Hug А на вас пожелавам успех. Но личното ми мнение е, че в момента има скрити оферти от пазара, които чакат голямото "поскъпване" след Нова година.

# 18
  • Мнения: 518
Здравейте мами!
Благодаря на всички за отговорите до тук, но апартаменти в строеж не ни интересуват, защото за тях банките не отпускат кредит, без ипотека на друг имот, какъвто ние нямаме.
Така, че питам конкретно за цените на готови апартаменти с акт 16.
Има ли шанс, за такъв до 40 000 Е.
Според www.imot.bg шанс има, но според това което прочетох по-горе няма да стане.
Достатъчно е да има кота било, за да отпуснат кредит!!Ако търсиш съвсем готова сграда шансовете са съвсем минимални!!Обикновено апартаментите, които остават за продажба в добрите и търсени фирми и в южните квартали са или такива с неатрактивно изложение- най-вече север, или първи етаж над партер или проход за гаражи, или последни етажи със скосявания..
Бюджета, с който разполагате е доста ограничен, така че наистина можете да се насочите не само към ново строителство, а и към стара тухла в тези райони!!Само гледайте да не е прекалено стара- аз примерно съм на квартира в централен, търсен за покупка район, но кооперациите са наистина много стари и създават големи главоболия на новите собственици...

# 19
  • Мнения: 234
Цитат
Бюджета, с който разполагате е доста ограничен, така че наистина можете да се насочите не само към ново строителство, а и към стара тухла в тези райони!!
Извинявай, samorasliche, но в южни райони стара тухла на такава цена двустаен няма. И аз търся, и то за повече. Вече и за епк-тата искат едва ли не 1000 е на квадрат.
А ако знаеш такова нещо, сподели и с мен   bouquet

# 20
  • Мнения: 518
Цитат
Бюджета, с който разполагате е доста ограничен, така че наистина можете да се насочите не само към ново строителство, а и към стара тухла в тези райони!!
Извинявай, samorasliche, но в южни райони стара тухла на такава цена двустаен няма. И аз търся, и то за повече. Вече и за епк-тата искат едва ли не 1000 е на квадрат.
А ако знаеш такова нещо, сподели и с мен   bouquet
Охх, то май на чат се обърна ooooh!, наясно съм, че за каквато и да е тухла в тези райони са малко пари, но понякога има попадения- просто е въпрос да се уцели момента, макар че в голяма степен си е и голяма доза късмет...Аз просто не съм брокер и не се занимавам с проучвания за това не мога да те насоча конкретно...Погледът ми е по общ...А  се занимавам с ново строителство Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 3 408
Нека да изясня нещо с ипотечните кредити. Повечето банки отпускат кредит в размер на 80-90% от сумата. Рядко е до 100%. Така, че така или иначе на вас ви остават 10-20% самоучастие, с които трябва да разполагате. Голяма част от моите клиенти, които пазаруват с кредит, капарират апартамента на ниската цена и подписваме договор, в който между другото изрично се упоменава, че цената е твърда и не подлежи на актуализация / с две думи купуваш на 550Е/м2, независимо, че внасяш 5000Е или 10 000Е капаро/.
След това, малко по-малко си подготвяте документите за кредита, окомплектовате ги и няколко месеца по-късно, когато излезе кота Било /това е официалното удостоверение за завършен груб строеж, което банките изискват/ само едно копие за банката и готово. След това строителят прехвърля нотариално апартамента на новите собственици, които от своя страна учредяват ипотека в полза на банката.
Така, на практика ви трябват между 5000 и 10 000 евро за да си капарирате апартамент в подходящата фаза на строителство, която да ви гарантира ниска цена, едно на ръка, второ- комуникирайте директно със строителя, за да избегнете комисионните на брокерите и трето в по-ранен етап ще има повече свободни апартаменти- и съответно повече избор.
За 40 000 евро, може да се намери двустаен апартамент с нормални размери и разпределение ново строителство. Аз също съм изумявала понякога, когато съм попадала на измислени разпределения, но това се дължи на липса на професионализъм на архитекта, от една страна и от друга на търсенето на многостайни апартаменти на малка площ /тип- тристаен на 50 м2/- за мен, лично това е безумие. От друга страна дневна с кухненски бокс в едно спестява пространство за отделна кухня, която е белег на луксозното жилище по принцип, но ако искаш тристаен на 80 м2 площ, ще трябва да се примириш с това.  bouquet

# 22
  • Мнения: 120
Ние също търсим апартамент, но на мен така ли ми се струва или  цените за последния месец скочиха newsm78 Искахме да е в Младостите но цените са безбожни - все пак квартала не е нищо особено. Скъпия иска да изчакаме защото според него щели да спадат цените но на мен въобще не ми се вярва. Доста от строителните фирми обаче работят с банки така че мисля че няма да има проблем да се дръпне кредит и в по-ранен етап. А двустаен за 40 000 евро  и панелки май-няма. Познат строи в Банишора и ни предлага на 600 квадрата. Как ви се струва? Да го взимаме ли или да изчакваме и търсим още newsm78

Общи условия

Активация на акаунт