На море в Несебър 2022/2023 г.

  • 26 583
  • 243
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 312
Поздрави от Несебър

# 181
  • Мнения: 1 375
В момента сме в Несебър. Отседнали сме в стария град. Красиво е. Горния плаж при буната не става. Долния, който е в близост до входа на града е приемлив, тих и спокоен, но с каменисто дъно. Ние ходим на какао бийч. Той е между Несебър и Слънчев бряг. Около 2,5 км от стария град. Огромем плаж, обширна свободна зона точно пред главния му вход. Много голям безплатен паркинг, пълно е със свободни места постоянно. Никакъв  проблем с паркирането. Фин пясък, кристално чиста вода, без  водорасли. Дъното е меко. Никой не крещи с царевици и тем подобни. Изключително доволни усме. Препоръчвам.

# 182
  • Мнения: 69 276
Всички плажове на Слънчев бряг са такива.
какао бийч е в началото на сл.бряг, веднага почти като се излезе от Несебър.

# 183
  • Мнения: 1 375
Тъй като вдна мацка питаше за паркиране на Северния плаж на Несебър, затова обясних за какао. Той си е слят със Северния.

# 184
  • Мнения: 69 276
Добро впечатление на нас ни направи това, че и на двата плажа на Несебър, и на плажовете на Слънчев бряг също, свободните зони са на често и стигат до водата.

В Приморско например на южния плаж свободната зона беше завряна отзад зад чадърите, като не броим едно ъгълче малко към малкия плаж, което стигаше до водата...но беше толкова миниатюрно и претъпкано, че не го броя почти.

В Несебър няма такова избутване на свободната зона отзад. Редува се с платената, което отчитам като плюс.

За паркирането на Какао бийч е полезна информацията! Но за мен поне, това си е плаж на Слънчев бряг - южната част на курорта, не северния в Несебър. Пиша го не за да се заяждам, а защото за мен точността е важна. Може и за друг да е. Simple Smile

# 185
  • Мнения: 11 742
На кой плаж казвате "Северния" - този, който е от другата страна на моста, в старата част?

# 186
  • Мнения: 69 276
Северен е плажа в горната част на новия град, до хотел Парадизо.
Южен е под улица Иван Вазов.

Отделно в стария град има два плажа.

Другите са на Слънчев бряг вече. Те са сляти със северния на Несебър.

Центъра на Сл.бряг се води  мястото до хотел Кубан, доколкото аз разбрах.

# 187
  • Мнения: 11 742
Мерси, Тета.
Отивам да разгледам района на карта. Някой спомена, че има паркинг там (в района на Северния).

В Старият град само на разходка, там на плаж не ми се ходи Grinning

# 188
  • Мнения: 69 276
Ами Северният плаж се пада някак извън града вече, така да се изразя. Началото му почва като вървиш по Хан Крум, това е горната главна улица, минаваш Феста хотелау, минаваш после Парадизо и малко след това е входа на Северния плаж. Аз там паркинги не видях, но ние бяхме пешаци.
Отгоре над входа на северния плаж продължава автомобилен път, та там не виждам къде ще се паркира.

Погледнато от плажа, назад бяха дюни, не надникнах зад тях какво има в началото на плажа имам предвид.

Споменаха паркинг зад Какао бийч, той е по-нататък.

Разгледай някоя карта най-добре.

# 189
  • Мнения: 6 367
Какао бийч е най-южната част на плажната ивица на Слънчев бряг.  Там се намира най-популярната дискотека на Слънчака - Бедрум бийч. Никакъв Несебър не е това.

# 190
  • Мнения: 7 580
Здравейте, някой почива ли в момента в Несебър, да сподели за температурата на водата? Познати казаха, че в Поморие и в Обзор е станала доста студена в последните дни.
Ние пътуваме утре, живот и здраве.

# 191
  • Мнения: 1 375
Ное сме в. Несебър. До сряда водата беше чай макар че флаговете бяха червени. В четвъртък валя дъжд и стана студено, но още от вчера се оправи времето. Водата обаче е студена и днес. За моя вкус е супер, но домочадието се оплаква. Мисля че до два три дни пак  ще се стопли. Днес всички флагове са зелени.  
Иначе за свободните зони съм съгласна - обширни и удобни сa. На много места хич ги няма. В златните в края на юни беше много зле със свободните зони, а платените бях за един чадър и два швзлонга 42 лева - 3 х 12лв + 2 шалтета х 3 лв. Кожодери. Тук там някой  се беше прелъгал., а в свободните не можеше да се диша от навалица, толкова малки бяха.

Последна редакция: сб, 29 юли 2023, 12:06 от Salii

# 192
  • Мнения: 69 276
Обаче морето пред платените винаги е по ненаселено Wink

Ние там влизахме обикновено, че пред свободните беше кратунка до кратунка работата Grinning

# 193
  • Мнения: 7 580
Salii, благодаря за информацията. Надявам се да се постопли. Слушах в прогнозата за времето, казаха водата е между 22 и 24 градуса, на Шабла 12. На мен и 24 ми е хладно, обичам да е чай Simple Smile
Ние ходим на Южния плаж, преди White Bar. Там ни харесва, широко е. С впечатление съм, че свободните зони за все пренаселени, поне по моя критерий. Носим си наш чадър всяка година, но никога не го използваме.

# 194
  • Мнения: 69 276
В 8 ч не е никак пренаселено.
След 10 е населено навсякъде Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт