Професионални серии за коса - тема 155

  • 60 339
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 383
Здравейте, от няколко години се боядисвам с иноа и ползвам киселиния шампоан иноа. Но от известно време си търся по лесна за нанасяне боя, понеже имам бели отпред и в общи линии на 1 2 седмици се налага да ги боядисвам.

Едно време бях много доволна от кастинг и мисля да пробвам пак с нея, и се чудя мога ли пак да си ползвам киселинния шампоан. На него пише само с боя иноа, но се замислих дали не е търговски трик. А имам много, защото поръчвах наскоро и искам да си го ползвам, пари са давани Simple Smile

Та молбата ми е за съвет, според вас да го ползвам ли (киселинния шампоан) и с друго бои?

И също да препоръчате някоя лесна за нанасяне през 2 седмици боя.

Предварително благодаря🌷

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 12:08 от good fight

# 721
  • Мнения: 3 269
Кастинг беше страхотна боя, но последният път, когато я ползвах, установих, че са я развалили напълно. Изсуши ми ужасно косата. После се чудих как да оправям.

# 722
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 511
Момичета, вече две години ползвам безамонячната боя на Олиосета https://www.zlatnaribka.com/boya-za-kosa/bezamonyachni-boi-za-ko … el-marocco-100-ml
Много съм доволна и не искам да я сменям.
Досега я ползвах с оксидант 6%, но от няколко месеца забелязвам, че ми се е увеличила побелялата коса. Дали, ако взема 9% само за корените, ще има шанс да задържа малко повече?? Ползвам цветовете 5.0 и  6.0 и ги смесвам. Изобщо има ли значение процента на окдиданта за трайността и покритието или се отнася само до степента на изсветляване??

# 723
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Ани бяла коса с нисък оксидант. Няма да увеличиш трайността като го качиш. По скоро помисли за препигментация според мен. Аз си се боядисвам с 12-ка оксидант,но задължително правя препигментация на "любимия" си кичур.


good fight баш си е търговски трик тая лореалска глупост Grinning. Естествено,че ще си ползваш шампоана с всяка боя. Те и кремовете на Стиймпод са само за тяхната преса ама си работят и с дъртата Ровента и с белисимата Stuck Out Tongue Winking Eye.

# 724
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 511
Ани бяла коса с нисък оксидант. Няма да увеличиш трайността като го качиш. По скоро помисли за препигментация според мен. Аз си се боядисвам с 12-ка оксидант,но задължително правя препигментация на "любимия" си кичур.


good fight баш си е търговски трик тая лореалска глупост Grinning. Естествено,че ще си ползваш шампоана с всяка боя. Те и кремовете на Стиймпод са само за тяхната преса ама си работят и с дъртата Ровента и с белисимата Stuck Out Tongue Winking Eye.
Благодаря, Принцеса Simple Smile Може ли да ме насочиш къде да прочета за препигментацията и как се прави, защото за първи път чувам за нея и хич не съм наясно как да подходя.

# 725
  • Мнения: 383
Много мерси prinzesata и marigold. Жалко за кастинга... От Иноа взе да ми ста2а същото за съжаление.

Дайте акъл коя друга. Много ми е важно да е течна и лесна, защото както писах на 2 седмици боядисвам корени.

# 726
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 511
Принцеса, успях до намеря няколко статии за препигментацията, но не ми станаха ясно няколко неща, затова се надявам на твоите съвети:
1. След като намажа бялата коса само с боя трябва ли да я измия??
2. Може ли първо да направя третирането само с боя, а на следващия ден да направя основното боядисване с оксидант??

# 727
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Не не миеш след препигментация. Мажеш директно със сместа
Ако е пръснато бялото по цялата глава разреждаш чистата боя с малко вода да стане консистенция удобна за нанасяне с четка и мажеш. Аз мажа директно от тубата,но при мен е на едно място и мажа само корен защото по дължините не избица бяло дори на месец и половина боядисване с такова третиране. Важно е обаче ако разреждаш след това да изсушиш косата ако трябва и със сешоар. Основната боя се нанася на суха коса.
И...няма шанс да спиш с боя на скалпа в никакъв случай. Пигментираш и после боядисваш. Наясно си каква върла химия са всички бои.

# 728
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 511
Много благодаря за хубавото обяснение. Имам бяла коса само, където ми е пътя в корените. Странно, че на други места почти нямам. Ще намажа само корена с чиста боя и после ще сложа другата с оксиданта. Надявам се да се справя от първия път Simple Smile

# 729
  • Мнения: 3 269
Нямам опит с покриване на бели коси (имам, но са на тила и са вътре в косата, скрити и не се виждат). Но Diarichesse на Лореал прави косата много копринена. Фризьорката ми каза, че се препоръчва до 30% бяла коса.

# 730
  • Мнения: 1 749
За първи път чувам за тази боя на Лореал. Къде се предлага ?

# 731
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 511
За първи път чувам за тази боя на Лореал. Къде се предлага ?
Има я и в Арлен, и в Златна рибка https://www.zlatnaribka.com/Bezamonyachna-boya-za-kosa-loreal-diarichesse-50-ml

Нямам опит с покриване на бели коси (имам, но са на тила и са вътре в косата, скрити и не се виждат). Но Diarichesse на Лореал прави косата много копринена. Фризьорката ми каза, че се препоръчва до 30% бяла коса.
Може ли да споделиш с какъв основен цвят си и кой номер ползваш??

# 732
  • Мнения: leet
Момичета, този шампоан на Лалга протеин или хидратация е и с какво го комбинирате?

# 733
  • Мнения: 3 269
Моята коса е естествено почти черна, ползвам 3, което е тъмно кафяво.

# 734
  • Мнения: 749
Здравейте,
Имам Philip Kingsley Терапия след измиване 5 в 1, обаче нещо ме притеснява срока на годност. На залепеният етикета пише до 2024, а на самата туба на края има нещо като код в черна лента на, което накрая е 21, та се замислих да не е годината и да има разминаване.
Някой има ли идея кое истина?

Общи условия

Активация на акаунт