Августинчета 2🌸2🌸 тема 15

  • 18 069
  • 721
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 7 898
Ако му дам чаша със сламка и  не може да пие, това означава че ще запрати чашата в стената. Пие в заспало състояние и не искам да го будя. Ходя на работа и последното, което искам е да ми ревне, точно когато трябва да излизам.

# 466
  • Мнения: 819
Аз дори не знам защо реших точно сега да го започна това упражнение с бибата. Тя само заспива с нея, през другото време сама си я оставя в кошарата и не я пипа. А шишетата с млякото ги махнах преди 5-6 месеца още, когато и спрях и млякото. Сега си пие от нормална чаша.

# 467
  • Мнения: 1 355
Моята нощем пие само вода, ама от детско шише със сламка, защото иначе ще олеем навсякъде. Иначе напоследък много се е пристрастила към бибата, явно си чеше венците с нея и започнах да се тревожа как ще я махаме. И не заспива без нея, дори в яслата. Докато я отбия, сега това с бибата ми дойде до главата... Тя пък преди нали само с гърдата заспиваше. И в ежедневието си иска бибата, кресва БИБА и не спира да крещи биба докато не й я дадем. Понякога даже се търкаля по земята, защото не иска розовата, а синята биба 🙄 Иначе да я похваля - има много нови думички, новата е балон. Че нали се притеснявах за нейното проговаряне 😃

# 468
  • Мнения: 2 379
Много не ги мисля тези неща, но определено за през нощта предпочитам шише със сламка или спортно шише, защото не се налага да ставам, който е жаден си взима шишето и пие вода. Не мисля дали ще намокри леглото, дали някой ще се залее.
През другото време като искат от шише, от чаша, от купа, с и без  сламка, както си решат.
 Ако нещо ще ни коства нерви и на двете бих го отложила във времето. Поне едната да е готова за промяната  и нещата ще се случат, затова зор не давам за нищо.

# 469
  • Мнения: 1 573
И при нас бибата е проблем, защото като не се наспива на яслата и после само с нея и с кърпата ходи.
Не знам как ще се договорим с него да я махаме като на брат му тепърва ще му е нужна.
Уговарям го да му ги подарява вече. Ще видим дали ще имам успех.
При нас проговарянето стана изведнъж.
Вече дори и изречения съставя.
Сестрата в яслата, която е по заместване даже много се изненадала като мъжът ми ѝ казал, че Антонио няма още 2 години
Казала му " той явно на Вас е висок, но и прави смислени изречения като по-голямо дете"
Онзи ден го гледам как чупи нещо на терасата и го питам" Антонио, какво правиш"
И той се обръща и ми се хили и вика "бели! Тони прави бели Joy"
Викам му :искаш ли сега да се скараме с тебе"
И той "не, искам правя бели" Joy

# 470
  • Мнения: 259
Буба никога не е  ползвала биба освен за чесане.  
Хич не бързам да я отбивам, а всички ме гледат като полезно изкопаемо, с презрение и насмешка, като чуят, че я кърмя.
Аз си плащам данъкът с нейното не-ядене и чести нощни събуждания, не те.
Откога копнея за нощ с непрекъснат 7-часов сън ( аз и без друго си страдам от инсомния, та 7 си ми е тамън).
Много ми е кофти, че не говори, но пък физически е супер. Явно няма как и двете едновременно.
Казва нови думи- Дени, името на дядо си, на котката и т.н, но е далече от изречения. Дори чао, кон, слон не иска да каже, запънала се е и това е Grinning

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 17:09 от Mysadness123

# 471
  • Мнения: 443
Нашият не е ползвал биба, кърменето спряхме с тръгването на яслата още на година и 2 м, оттогава го научихме да пие от шише със сламка, понякога пие и от обикновена чаша. И при него проговарянето стана изведнъж, както повтаряше само последната дума на въпросите ми, така изведнъж започна да съставя изречения. Да ви кажа, много по-лесно е като си казва какво иска, много сме горди с него 😂 Беше малко срамежлив, ама сега го хвалят в яслата, че е голям бърборан. Иначе с памперса сме до никъде, онзи ден го оставих по боксерки, изпишка се и се изплаши доста 😂 Напика си чорапите, вика мокри чорапи, мокри чорапи, мамо други 😀 Иначе днес с малко закъснение сложихме последната ваксина, после май чак на 6г 🤪

# 472
  • Мнения: 1 573
Моят днес си хареса една какичка на 8 години на площадката и я хвана за ръка да я води на разходка. Мен ме забрави, че съществувам Joy
После и каза, че иска да я цунка Joy
Почна се Satisfied

# 473
  • Мнения: 7 898
Ние имахме подобни изпълнения миналата седмица, обаче каката бягаше с моя реве за нея. Искаше да в прегърне, а тя се дърпа и ми казва, че щяла да пита майка си дали можело да я прегърне! Dizzy Face

# 474
  • Мнения: 1 573
Хахахах, размя ме Савова с тия нашите близнаци. Е нашата кака си беше отракана- сама навън и даде целувка.
Ама много висока, та целувката беше по ръчичката Joy
Каза ми, че бил много сладък и според нея бил на 5, така се държал и говорел Heart Eyes

# 475
  • Мнения: 2 379
Тези "трепети " ги минах с баткото .. Само че повече него "нападаха" , отколкото той да търси.Една девойка си го беше харесала ( малко кака му беше), хващаше го за ръка да го води да си говорят и да се разхождат, че и да го целува. Не че той можеше да говори.....Бухта и тя си има любими  батковци от групата на батко ѝ. Че си ги търси в двора като го водим/взимаме и си ги прегръща.

# 476
  • Мнения: 1 560
Бибата я махнах на 1г, той я използваше само за заспиване, но беше много лесно, защото просто я замести с гърдата😄 После и с отбиването видях малко зор, ама и това мина.
Вода вечер пие от шише със сламка, иначе през деня гледам повечето пъти да му давам в чаша.
С гърнето сме до там, че си пикае на пода и след това отива да взема мопа и да си чисти😃
Снощи обаче по едно време усещам, че в хола супер много мирише на пикня, все едно си в градски подлез😃А то се оказа, че нашия се изпикал в един ъгъл без да го видим и си стояло там няколко часа… та толкова с напредъка😃

# 477
  • Мнения: 7 898
Снощи се мъча да сменя памперса и естествено, че избяга! Качи се на един стол и гордо се изпика на земята Simple Smile.

# 478
  • Мнения: 259
Има седалка за тоалетна, но не иска да сяда -плаши се от гърнето.
Пуснах я без памперс, стискаше около 1.5 часа и накрая се изпишка в гащите.
Идеално катери стълби, но не говори и не казва пиш. Не е готова според мен, но аз и не бързам много.

# 479
  • Мнения: 191
Момичета, постоянно ви чета, но все не намирам време да напиша нещо 😅 смислено... Много ви се радвам като прочета как някое детенце се е отбило успешно, как сте махнали биба или памперс ( уаууу аз нямам смелост, но и малката хич не е готова..) Та аз исках да споделя моите притеснения.. Началото на септември тръгваме на ясла. Малката още я кърмя, успях уж кърменето да го правим само на обед за сън и вечер, ох и сутрин ( тя е много пристрастена) Та проблема ми е че не мога да я приспя на обед без цоцане и не знам дали е добра идея да я караме до последно така и като види на яслата че няма как и да си заспи? Аз вечер и сутрин нямам намерение да я спирам, не ми пречи, но за обеден сън.... А в яслата казаха, че трябва да съм я отбила, а аз не искам или по-скоро не ми стиска, щото ми е по-лесно 🙉🙄
Мерси, че ме изчетохте🤗

Общи условия

Активация на акаунт