Августинчета 2🌸2🌸 тема 15

  • 18 073
  • 721
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 7 898
Вземете си лентички за тестване на урината. Много е лесно. Не показва каква е бактерията, но поне показва дали има инфекция. Давайте много вода.

# 496
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Те три дни ще минат така или иначе, по добре дайте, за да ви е мирна главата. Ама вие май сте дали и днес ще имате резултат, така ли?
Ние поне три пъти така сме хващали подобна инфекция с детето и не рискувам вече. Винаги пускам стерилна урина и кръвни, ако има температура. Или в твоя случай- плач при уриниране.

# 497
  • Мнения: 472
Дадохме сутринта. Събота и неделя не работи лабораторията. Сега ще чакаме. Личната даже се наборсучи,  че сме отишли на своя глава да дадем. Тук практиката е влизаш от главата и широкоспектърен антибиотик.
Пък за лентичка въобще не се бях сетила. Сега веднага ще ида да потърся в аптеката.

# 498
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Помня я вашата лична, че се обижда за щяло и нещяло 😉 а какво е трябвало да направите според нея? Simple Smile

# 499
  • Мнения: 7 898
Те три дни ще минат така или иначе, по добре дайте, за да ви е мирна главата. Ама вие май сте дали и днес ще имате резултат, така ли?
Ние поне три пъти така сме хващали подобна инфекция с детето и не рискувам вече. Винаги пускам стерилна урина и кръвни, ако има температура. Или в твоя случай- плач при уриниране.
Няма нужда всеки път когато има висока температура да се пуска стерилна урина, или пък кръвни. То е видно, че има инфекция. А само висока температура сама по себе си не значи непременно инфекция на пикочните пътища. Обикновено има парене и децата плачат при уриниране Wink.

# 500
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Да, разбира се, но при нас индикторът беше температурата, а не плач при уриниране. Затова , така или иначе три дни си минават, предпочитам да я пусна урината.

# 501
  • Мнения: 7 898
Това е някаква рядкост дете да има само висока температура при уринарна инфекция и никакво парене при уриниране. В повечето случаи високата температура е обикновено настинка/ вируси.
До сега да чукам на дърво не сме имали уринрна инфекция, за сметка  на това високат температура безброй пъти.

# 502
  • Мнения: 1 560
И за мен е странно всеки път при висока температура да се пускат изследвания и урина, ама пък всеки си е намерил неговия начин.
Борис е с кашлица от няколко дни, тъкмо минаха 2 месеца без да боледува и хайде пак😃

# 503
  • Мнения: 7 898
И ние бяхме без хрема 2 месеца, но ето че пак има.
Колкото за изследванията при всяка настинка, просто са излишни.

# 504
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Каква настинка, писах температура.
За бистър сопол даже до лекаря не ходя, ако няма друг симптом. Само с физиологичен разтвор промивам.
Ок, нека добавя- беЗ други симптоми и конкретен Фокус на заболяването.

# 505
  • Мнения: 7 898
Така наречената настинка е вирус Simple Smile

# 506
  • Мнения: 472
Нашата наистина се обижда от всичко. За нея нейното мнение е най компетентно и няма нужда от друго мнение или други изследвания. Температура нямаше но нека се види бактерия ли е и каква. От вчера след обяд чишка много и сама казва, не се стиска и не реве. Но ако е бактерия сигурно ще трябва лечение. Тва с лентичките добре ама аз трябва да съм половин лекар да ги разчета. Не разбирам нищо признавам си и май има разлика от настинка, бактерия. Какво е цистит. Една от лаборантките на стерелната урина каза настинало е детето цистит сигурно.🤦‍♀️

# 507
  • Мнения: 1 355
Уроинфекция е циститът. Аз съм получавала след като ми настина много грозно кръстът. Но като цяло се получава от попадането на бактерия в пикочните пътища, съответно може и да е от някакво замърсяване. С антибиотик се лекува циститът по принцип. Казвам го понеже знам, че избягвате антибиотиците.

# 508
  • Мнения: 7 898
Нашата наистина се обижда от всичко. За нея нейното мнение е най компетентно и няма нужда от друго мнение или други изследвания. Температура нямаше но нека се види бактерия ли е и каква. От вчера след обяд чишка много и сама казва, не се стиска и не реве. Но ако е бактерия сигурно ще трябва лечение. Тва с лентичките добре ама аз трябва да съм половин лекар да ги разчета. Не разбирам нищо признавам си и май има разлика от настинка, бактерия. Какво е цистит. Една от лаборантките на стерелната урина каза настинало е детето цистит сигурно.🤦♀
Цистита е възпаление причинено от инфекция.
Лентичките са лесни за разчитане.

# 509
  • Мнения: 472
Имаме си бактерия. Ешерихия коли. Айде честитка. Минах и хомеопат и нашето джипи. Докторката хомеопатка казва без лекарства ще се оправите, джипито и от лабораторията ВЕДНАТА АНТИБИОТИК
(все едно сме заразно зло 🤣😂) Излезна и антибиограмата. Снощи не спах до 2 четох и мислих, четох и мислих и днес вземахме антибиотика. От 15 години насам за първи път отварям антибиотик. Като пълен индианец. Първо вървях и гледах в една точка, все едно като се изпие антибиотика и света свършва 😂. После четох листовката, залепих с изолирбанд нежеланите реакции 🤣🤣🤣 звъннах на приятелка за разяснения като на малоумен. Преварих вода, истина, сипах и друсах...друсах...друсах....🤪🤪🤪едни буци като бяло брашно. И цялата тая церемония за 3 мл. Сега ще го взимаме 5 дена на 12 часа.
П.с малката е добре. Не е имала температура.  Чишка вече. Храни се. Ноооооо факта, че знам че има бактерия не ми даде мира...кога пак тая бактерия ще забръмчи...затова се реших на антибиотика.
Сигурно звучи тъпо...за първи път ни е🤦‍♀️🤷‍♀️🤪🐳

Общи условия

Активация на акаунт