Математически турнири 1-4 клас. Тема №60

  • 61 448
  • 736
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 29 321
Загледах се в организаторите на ВМС. Горе-долу навсякъде таксата е  10 лв., в ДАНИС обаче - 25 лв. Astonished
Може да е включено в цената „Помощ от преподавател” Wink

Stuck Out Tongue Closed Eyes  Виж, това не ми беше хрумнало......хахахххахаа

# 46
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
При нас пък няма никаква информация за ВМС. Много смотани са в нашия град в това отношение. 15 лева разлика в таксата си е доста.

# 47
  • Мнения: 29 321
Mamma Suzanna, някъде на морето живееше, нали? Има вариант за Поморие, ако ви е близо.....
"Ще се проведе на 16.04.2022 г. в СУ „Иван Вазов“ гр. Поморие в сградата на училището на адрес ул. „Солна“ №19 от 8:30 часа."

# 48
  • Мнения: 1 005
Пробният изпит в Питагор и до сега ли се е провеждал в два модула и има ли почивка между тях?

# 49
  • Мнения: 29 321
Знам, че много пъти е обсъждана темата за финала на МБГ, но не можах да открия информация. Искам да попитам защо тази година е цели 5 дни и необходимо ли е да се присъства през всички дни?
Как се сформрат отборите за отборното състезание?

# 50
  • Мнения: 1 750
Състезанието е първия ден обикновено, после един ден за резултати/контестации и трети ден награждаването. Ако не сте се справили или не държите на награждаването може и след първия ден да си тръгнете. Сега защо е 5 дни нямам представа...
Отборите ако не се лъжа бяха по класове и децата в тях са всъщност индивидуално класирани деца, не избират други отделно.

# 51
  • Мнения: 383
И на мен ми е странно защо 5 дни.... Дано отговори някой, чудим се още по този повод.

# 52
  • Мнения: 504
Състезанието е първия ден обикновено, после един ден за резултати/контестации и трети ден награждаването. Ако не сте се справили или не държите на награждаването може и след първия ден да си тръгнете. Сега защо е 5 дни нямам представа...
Отборите ако не се лъжа бяха по класове и децата в тях са всъщност индивидуално класирани деца, не избират други отделно.
В нашето училище има квота за индивидуални състезатели и квота за отбори. Така повече деца участват.
Така беше поне преди 3 години. Отборите се определят от самото училище (учителите по математика). Може да се случи и индивидуален състезател да влезе в отбор, ако няма желаещи или някой се откаже. Мисля, че отборното и индивидуалното бяха в различни дни.

# 53
  • Мнения: 1 005
Първи ден състезание, втори ден подаване на  възражения и на третия е награждаването. Вероятно са го дали 5 дни с пътуването 😂

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 613
Първи ден - следобед - вземане на баджове. Втори - индивидуално състезание. Трети ден - отборно. Четвърти - награждаване. Така беше преди Ковида.

# 55
  • Мнения: 1 750
Miska5, а как решават от кои класове да са децата? То всички ще искат...
Дааа, сигурно има бонус ден за отборното плюс техните контестации Joy Май баджове няма да се раздават вече, те хората сами си ги печатат, що да се занимават Thinking

# 56
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
До колкото знам в годините преди пандемията, отборното е било в отделен ден. Явяват се няколко деца, като се решава последователно  поставената задача. Има такива задачи в по-старите издания на турнира. Предполагам, че това ще се възобнови, а и се предвижда по-голямо и мащабно награждаване в последния ден, тъй като и това липсваше в последните години. Става кофти с нощувките ако индивидуалното е на 2 ден, а награждаването чак на петия, след като са приключили и отборите.

# 57
  • Мнения: 504
Miska5, а как решават от кои класове да са децата? То всички ще искат...
На база на представянето им в трите кръга. Тези с най-добри резултати отиват на индивидуално, следващите няколко по резултат- на отборно. Поне при нас беше така. Бройката участници от всяко училище се определя от това колко деца общо са участвали в дист. кръгове.

# 58
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Преди беше 3% от средноаритметичния брой на участвалите в трите кръга ученици.  Толкова са квотите, като там вече отиват децата с най-голям сбор от точки от трите кръга. Училището на детето ми е малко и реално отиват по не повече от две или максимум три деца от випуск. Златните медалисти от предходния финал отиват извън бройката в тези квоти.

# 59
  • Мнения: 29 321
Отделно има полуфинал, на който се явяват желаещи, но некласирани за финал.

Общи условия

Активация на акаунт