Къпане и уши

  • 1 635
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 300
На всички лекции, на които съм ходила са казвали, че ушичките трябва да се подсушат с клечка за уши след къпане, а не да се пазят по време на къпането. Peace
При нас всеки път в ушите ни имат по малко вода, но след това го подсушавам с клечки за уши с ограничител. Досега не сме имали проблем.

# 16
Аз обаче си признавам, че в началото забравях понякога да ги почистя с клечка след баня..... Embarassed Сега го правя редовно, но не непосредствено след като я извадим от ваничката освен, ако наистина не са мокри и трябва веднага да се реагира.

# 17
  • Мнения: 9 990
Клечката след баня не е нужна всеки път, даже напротив!Така не позволявате на ушната кал да излезне хубаво, а я тъпчете на вътре.
И след влязла вода в ухото детето ми беше с болки.На два пъти и се случва.Според мен и да се внимава-пак може да влезне, за това аз не съм се старала, но пък си имахме инциденти...

# 18
na men li4no doktorka mi e kazvala 4e yshite  mogat da boleduvat ako e vleznala voda vav tqx  za tova az gi pazq  ne vinagi de no i gi po4istavam sas kle4ka sled vsako kapane

# 19
Аз също съм чувала, че не е добре всеки път да се почиства ушната кал с клечка, но не знам дали това се отнася и за бебетата? Все пак техните уши почистваме с клечки с ограничител.

# 20
  • Мнения: 9 990
Ограничителят е да не влиза клечката на вътре,и именно с такава ушната кал се натъпква хубаво.Забърсвайте само външно.

# 21
  • софия
  • Мнения: 1 745
Не се притеснявай  Naughty!Ако водиш детето на плуване нали там няма как да не се намокрят ушетата  Rolling Eyes?!

# 22
  • Мнения: 9 990
Точно при плуване е голяма възможността от влизане на вода, на никой ли не се е случвало???
Това не означава , разбира се да си тъпчете в ушите тампони и памуци-ако има да се случва-ще се случи и толкова.Плувци често страдат от това, че им е влезнала вода в ухото...

# 23
Ограничителят е да не влиза клечката на вътре,и именно с такава ушната кал се натъпква хубаво.Забърсвайте само външно.
аз значи съм се заблуждавала, все си мислих че тези с ограничител са по безобидни.

# 24
  • Мнения: 2 757
Водата разтваря ушната кал и  мие ушите. Като се пазят от вода значи, че никога не ги миете. Ми то от вътре в един момент ще поникне трева  hahaha

# 25
  • Мнения: 8 917
Като се пазят от вода значи, че никога не ги миете. Ми то от вътре в един момент ще поникне трева  hahaha
Щом така казваш Wink

# 26
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ако и влезе вода в ушите, ще разбереш!Няма да спре да плаче....

# 27
  • Мнения: 2 849
Старая се да поливам главичката назад и да пазя ушите .Чувала съм ,че някой майки слагат памуче в ухото по време на баня .По-добре е да се пазят ,според мен .

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами от моя опит с къпането и ушите мога да споделя следното. Беше влезнала водичка в ушенцето на Стефаначето без да забележа. На сутринта усетих неприятна миризма, като на миризливите сирена. Оглеждах се от къде идва миризмата но не разбирах, като гушках шушето беше най-силна, тогава видях, че около ушето беше текло нещо и засъхнало, именно то миришеше. Стреснах се и веднага "поставих" диагноза - гной! Въпреки това ми беше странно, защото видимо нямаше признаци на дискомфорт, на скоро ме боляха ушите и виех от болка, а бебка ми се смееше. Заведох я на УНГ и се оказа, че влезнала водичка и е изтекла кал от ухото застояла, та за това така миришеше. Докторката ме предупреди да пазя да не влиза вода в ушето и да слагам тампончета докато я къпем. Иначе сега почистваме ушенцата с клечки след баня, натопени в салицилов спирт 1 на 100, отново по съвет на доктора.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 354
На всички лекции, на които съм ходила са казвали, че ушичките трябва да се подсушат с клечка за уши след къпане...

Много здраве на тези, дето са ти чели лекциите  Crazy... Явно не са били никак в час с нещата  Stop

Общи условия

Активация на акаунт