Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема № 5

  • 37 946
  • 778
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 46 511
НСЧ, ето записите от 2020 за юни, юли и август. Там, където е пускан климатик, сметката със сигурност минава 30 лв.
2020 - 62, 18, 43
2021 - 14, 30, 73
Виждам, че и предишните години имаш по 1 месец с такива ниски сметки. Дали пък инкасаторът не излиза в отпуск тогава, пише прогнозни и после изравнява? Не знам с новия тип отчитане дали е възможно. Но щом всяка година е така, да се надяваме, че няма връзка с очаквана тесла Simple Smile

# 151
  • Мнения: 14 843
Коригирах числата Simple Smile
Не мисля, че е от инкасатор това - прогнозните са набаза, не на нула Simple Smile
Освен това, големите сметки са в месеци, в които - за разлика от последните два - съм държала светнато с нормални нажежаеми крушки и пускала климатик.

# 152
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 794
За изминалия месец-64, 00лв. Бойлер, пералня, съдомиялна.

# 153
  • Мнения: 68 646
64 лева е нашата новата.

# 154
  • Варна
  • Мнения: 816
Чета, чета и се чудя защо имаме толкова големи сметки. 140лв. Трима сме, двама постоянно в къщи, бойлер 150л( нов). Готвене всеки ден, миялна, пералня, сега сушилнята не е ползвам. Един телевизор, един лаптоп и един настолен компютър. Изцяло лед осветление. Единствено имаме осветление на двора, но преди го бях смятала излизаше до 20лв. Тази сметка е без климатик. Зимата с отопление сме стигали до 380лв, но  за зима смятам, че е нормално .

# 155
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Фани, моята е почти 160, като включва много често готвене, 2 хладилника, пералня всеки ден, сушилня понякога, 2 телевизора, 2 бойлера, обаче се готвеше много и за това мисля, че е нормална. Скара също се ползваше много, а тя е един от най-харчещите консуматори.

# 156
  • Мнения: 10 384
Моят ток тоз месец е най-високия от ... години Simple Smile
Досега е бил 50-60 макс 70 лв
Сега 80 Simple Smile Simple Smile Simple Smile (ЕВН)

# 157
  • Мнения: 1 452
71 лева е новата ни сметка, ЕВН. Вече е пускан и климатик, заради кучето, като излизаме през деня на нея да й е хладно.
Останалото както обикновенно - готвене всеки ден, бойлер, пералня през ден, два телевизора, хладилник с фризер, робота чисти всеки ден. Останалото са дребни домакински уреди.

# 158
  • Мнения: 2 895
Нашата сметка от 22.05.22-23.06.22г е 81.82лв., надявах се да е по малка. Тричленно домакинство в тристаен апартамент, от няколко дни включваме климатиците на охлаждане, но тяхната консумация не е включена в предният месец.

# 159
  • при него
  • Мнения: 1 230
Хайде и аз...
67 лева
Скрит текст:
2 хладилника; готвене, 2 пъти в седмицата по 2 котлона (стандартни неща като пилешка супа, кюфтета, тиквички, филийки с яйца) + аспиратор, 2 пъти поне в седмицата фурна  ( за по час- час и половина); пералня и сушилня между 4 и 6 пъти седмично, пералнята за около час, сушилнята около час и половина-два, на пускане; съдомиялна всеки ден, рядко пропускам, програма или 50 минути или час и 20 минути; телевизори: 2 големи всеки ден, за около 3-4 часа, единия е с озвучителна система; 1 по-малък телевизор, всеки ден по 5-6 часа; лаптоп 8-10 часа на ден; кафе-машина и микровълнова всеки ден по няколко пъти; осветление, всичко е лед, конзола, през уикенда за по 2-3 часа; климатици, през този месец по-скоро спорадично.

# 160
  • София
  • Мнения: 11 987
Последната ми сметка е за месец май - 200 лв. След компенсациите, а ни нямаше вкъщи до 8 май.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Какви компенсации при битови потребители? Или сте на промишлен ток?
Ако е така,не знам какви  ниски сметки очаквате...

# 162
  • Мнения: 14 843
Змия ме подсети, че половината офиси така тук така и не получихме сметка за ток за м.май. Компенсацията надвишавала потреблението. Да видим.

# 163
  • Мнения: 6 293
За юни-99,70.От поне две години не бяхме имали сметка под 100.Въпреки наличието на вече трети климатик, месецът не беше толкова топъл,и не работеха често.Друго лято включваме и още един хладилник,но сега решихме да си го спестим.Отделно бойлера го спирам следобед,и го включвам после да загрее цялостно на нощна тарифа.Така на дневна само поддържа Т,без да загрява нацяло.Сега като се замисля,и фурна пускам вече много рядко,поради наличието на по-икономичен уред,вършещ подобна работа.
Юли поне десетина дни ни няма,та пак не би трябвало да е голяма сметката.

# 164
  • София
  • Мнения: 1 197
Този месец 77 лв, не знам какво сме правили. Миналия 60. Потреблението не е по различно.

Общи условия

Активация на акаунт