Целулит - 12 тема

  • 58 923
  • 762
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 10 264
Не знам твоя уред може ли връща скоростта назад? Моя не може. Казвам т. к. на задно бедро определено си трябва с 5 степен, но на вътршно 3-4. И малко ми е трудно, та се отганизирам от вътре почвам първо и после преминавам на задно бедро към 5 степен. Моя след 10 мин спира сам.

# 166
  • Мнения: 4 488
Не знам твоя уред може ли връща скоростта назад? Моя не може. Казвам т. к. на задно бедро определено си трябва с 5 степен, но на вътршно 3-4. И малко ми е трудно, та се отганизирам от вътре почвам първо и после преминавам на задно бедро към 5 степен. Моя след 10 мин спира сам.
Не може. Само да се увеличава може, за да се намали спирам и пускам отново.

# 167
  • Мнения: 10 264
Ами значи започни 2 мин на 1. Обиколи крака отвсякъде, като наблягаш на вътрешно бедро. След 2 мин мини на 2 степен. Повтори пак същото. На следващите 2 мин на 3, после още 2 мин на 4. На 4 мини/задържи повече на бричове и задно бедро. Минаваш на 5 степен последните 2 мин. За да не прекъсваш масажа. Не че нещо ще стане като го прекъснеш....И на 10-та мин уреда ще спре сам. Минаваш на другия крак. Ако ти се занимава може и да почнеш пак на този крак още 10 мин, но поне аз не съм го правила че вечер имам хиляда неща в нас които мен чакат. Та си бях дала абсолютен минимум 10 мин на крак. Доста си е дълбок масажа. А аз и от загряващия крем слагам, да атакувам отвсякъде.

# 168
  • Мнения: X
Момичета, вие спазвате ли някакъв хранителен режим по време на антицелулитните процедури? Аз по принцип се опитвам да мина на пълноценно растително хранене, много фибри да има, че задържам вода, така лятно време бая свалям, обаче последния месец лекувам доста болен стомах, с антибиотици и какво ли не, и непрекъснато ми се похапват разни въглехидратчета. Ето днес сутринта закусих смути с горски плодове, два банана и натурално какао, друг път ми държи до обяд сито, ама тц, докато стигна до работа ми се разкъркори корема, и омацах първото, което видях на улицата, принцеса с кайма; на обяд ок зеленчукова крем супа обилно супер ми дойде, ама току що ометох и едни домашни палачинки с брашно от спелта и банан, с био лешниково-какаов крем без захар… и все за хапване мисля… Яд ме е, че е сезон на салати, а с гастрита сега не мога сурови работи да ям, онзи ден от едно зеле с моркови като се издух и егати болката Sad

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 17:10 от Анонимен

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
А защо искаш да минеш на растително хранене? Вегетарианка ли си? Аз мисля, че тези режими, без прием на протеини, са много вредни в дългосрочен план.
Иначе, храната ти за един ден ми се вижда множко (като количество / калории), но ако не пълнееш от нея, не виждам проблем. Явно си с бърз метаболизъм. Аз, ако изяждам по толкова, ще стана 100 кила. Grinning

# 170
  • Мнения: X
Не го изключвам месото, ето принцеса си хапнах днес… опитвам се въглехидрати да изключа, и да вкарам повече фибри от плодове и зеленчуци - те са много малко калории, но измитат всичката задържана вода от организма и коремчето ми става плоско както като бях на 18… обаче все въглехидрати ми се хапват, палачинки, хлебчета, сандвичи… добре че съм с нормално тегло, ама не знам до кога така… но не мога да си постигна лятната форма минус 2кг с плосък корем и без целулит, моят е воден целулит… ето например рибка печена със салата, миналата пролет си хапвах доволно, а сега без хляб не става…

# 171
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз в понеделник си правих тест за хранителна нетолерантност и тест за алергии. Донякъде от любопитство поради шумното коментиране на хранителната нетолерантност към мляко, глутен  и т.н. Назад във времето съм експериментирала с вегетарианство - около 1,5 г., без млечни - над 2г. и др. "режими"  - от никой не съм видялаконкретни ползи - да кажа - wow!!! това е. Затова и се придържам към личния усет - какво ми се хапва - без преяждане, претоварване, твърде обработени храни или крайности..

Първо излезе теста за алергии - оказа се, че няма никакви - абс, всички - мисля 283 вида бяха - ми е на нулата. После на другия ден ми излезе теста за хр. нетолерантност. Има към някои белтъци в кр. мляко, яйца, глутен, ядки (фъстъци, орехи, бадеми и лешници).

Позачетох се, че масово към тези има нетолерантност при всички тествани. Може би защото такова ни е храненето.  Макар, че аз тесто не консумирам изобщо - или доста рядко - 1-2 пъти е месеца, ядки също не често.

Имах час при моя физиотерапевт - споделих с него - и думите му бяха - да се погледна, че изглеждам перфектно и че тестът ще покаже високи нова на антитела към храните, които последно съм консумирала. Размисли ме, защото от плодовете ми даде само към ананаса,а аз през деня на теста и предния бях пила сок от ананас. Според него трябва да продължавам по начина, по който се храня, защото видимо не изглежда да имам проблеми. А ако имма проблеми - тогава да - да огранича храни, към които има нетолерантност.

Аз все пак вчера купих козе мляко, кашкавал, сирене ...  както и някакво мляко без лактоза. Говорих с един приятл с повече опит - обяси ми какво следва, като спра млякото - за чистенето на казеина от дробовете. Ако не го изпитвам лично сега - нямаше да повярвам.

Ще спра тези храни за изв. време да видя дали ще има ефект. Дали си заслужава упражнението Simple Smile

# 172
  • Мнения: 22 909
Известно време трябва да е 3м., а после да се вкарват на ротация-3 дни не се ядат, на 4-я да се консумират.

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Аленка, а тестът за хранителни непоносимости, в такъв случай, показателен ли е? Тъпо ще е, ако отчита нетолерантност само към наскоро консумирани дразнители.

Това за чистенето на казеина не го разбрах – би ли споделила малко повече?

# 174
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Обясниха ми, че като вкарвам чужд белтък - тялото нормално реагира с антитела, но това не означава, че не се усвоява. Четох и че, не означава до живот да не се консумират, а че е хубаво да се спрат за 3 месеца, след което постепенно да се въвеждат, както се захранва бебе.

За казеина:

Скрит текст:
обясниха ми, че се натрупва около алвеолите в белите дробове, каот нещо лепкаво и създава предпоставки за задържане на микроорганични и инфекции на други места в тялото. Като ти дойде не знаеш как е влязло - то най-често ги вдишваме.

Относно чистенето ми казаха, че започва едно отхрачване. Обясниха ми и как да го провокрам. Аз не съм го правила още, но от тази сутрон ми стои на гърлот в момента нещо, като гъст секрет. Понякога, като си болен има такова усещане с позив за откашляне. Сега със сигурност не ми е от носа, но не мога да го изхвърля. Добре, че вчера ми обясниха - да не се чудя какво ми е Simple Smile

# 175
  • Мнения: 22 909
Същото се случва и в червата -лепкава слуз, която пречи да функционират нормално.

# 176
  • Мнения: 438
Alena, а къде прави теста и каква цена плати?

# 177
  • Мнения: 10 264
Такъв тест и аз правих някога в Щатите. Казаха ми че не е одобрен от FDA и не се знае информацията от него до колко е смислена. Въпреки всичко, аз премахнах временно храните към които ми излезе че имам нетолерантност. Но никакъв ефект не усетих. С тях и без тях все тая. Аз даже повечето не ги консумирам. При мен беше овесени ядки (които ненавиждам и не ям), морски дарове храни (също не консумирах), млека, домати. Риба и скариди почнах да хапвам на скоро след като изкарах ковид. Не знам от него ли нещо се бъгнах, но направо тялото ми копнее за риба (дето не съм ги близвала цял живот). Та сега консумирам риба веднъж на ден, скариди уикендите, но не усещам да ми пречат нещо. Не знам наистина до колко е меродавен тоя тест.

# 178
  • Мнения: 1 715
Здравейте,

Бихте ли ми препоръчали ръчни антицелулитни масажи? Ще е предимство, ако е в южните райони. Години наред ходех на едно място, но напоследък е прекалено сложна с часавете там, а и пътувам много време, защото е на другия край на града. Затова ще се радвам да пробвам и други масажисти, от които сте доволни

# 179
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Alena, а къде прави теста и каква цена плати?

В Бодимед ходих. Ето как изглеждат двата теста:



Бяха по 350 лв в понеделник, вече са 360.

Ето и информацията за хранителния тест: https://bodimed.com/wp-content/uploads/2021/04/BodInfo-Fox.pdf

Статията, кяото четох за препоръките: https://www.lina-bg.com/bg/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82% … D0%B0%D0%B3%D0%B8

Общи условия

Активация на акаунт