Целулит - 12 тема

  • 58 899
  • 762
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 787
Здравейте, изчетох малко от предишните теми и се обърках доста. Та ще си питам направо за целулита, че през последните 1-2 години на бедрата стана ужас. Явно мнооооого естроген и кортизол съм си набрала. Не мога да го гледам, но се чудя на какво да се спра като се има предвид, че имам венозни проблеми - хем да има ефект, хем да не ми одерат кожата на живо, хе да не е опсно.  Само да споделя, че от години се придържам към здравословно хранене - малко въглехидрати, без глутен и захар, без много мазнини, гледам да избягвам естрогенови храни, вредна козметика и т.н., но не съм 100 % стриктна винаги с козметиката. Наднормено тегло - към момента 3-4 кг свалям, но целулита не мърда.  Доста време пих колаген, но ефект не бих могла да кажа, че видях особен, знам ли? Ходя доста - бързо ходене с по-бавно редувам, но никакъв ефект за целулита. Направо се друса. Помагайте, моля!

# 316
  • Мнения: 3 010
Дами, къде в София е най-добре да се прави Вела шейп? Интересува ме работата да е качествена, не задължително бюджетна.

# 317
  • Мнения: 20
Здравейте момичета. Имам целулит основно седалищна част, който не се повлиява от спорт и тренировки. Дори при стегнат мускул си запазвам по отпусната портокалова кожа. Та, решила съм да пробвам някоя апаратна процедура. Сега виждам, че в Дерма Акт имат промота на  BTL Emtone и криолиполиза. Кое според вас е с по-добър ефект?

# 318
  • Мнения: 79
Здравейте, момичета! От кои салони за LPG в София сте доволни? Трябва ми за твърд и мек целулит, както и стягане на кожата. Не съм пълна, но кожата се тресе отвратително като ходя и седи на тръпчинки, като я опъна се махат. Направих я още по-отпусната с вендузи миналата година. Преди тях изглеждах по-добре, сега кожата е точно като желе.

# 319
  • Мнения: 829
И на мен от вендузи ми се отпуска кожата, затова вече не ги използвам.

# 320
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Здравейте, момичета! От кои салони за LPG в София сте доволни? Трябва ми за твърд и мек целулит, както и стягане на кожата. Не съм пълна, но кожата се тресе отвратително като ходя и седи на тръпчинки, като я опъна се махат. Направих я още по-отпусната с вендузи миналата година. Преди тях изглеждах по-добре, сега кожата е точно като желе.

Хормоните изследвани ли са скоро?

# 321
  • Мнения: 79
Ще пускам пакет от 6 хормона в четвъртък Simple Smile LH, FSH, прогестерон, тестостерон, естрадиол и пролактин. Има ли пряка връзка с целулита или набъбването на краката? Защото на места са ми гладки и има места с по подута сякаш кожа и точно тя е проблема?

# 322
  • Мнения: 2 607
При завишен естроген или при прекомерно количество лош естроген (има различни видове и те също могат да се изследват) знам, че може да се образува повече целулит. Това е и причината по време на бременност и кърмене положението да става страшно, но не само тогава естрогенът може да е висок. Против естрогенова доминантност и лош естроген в тялото помага предимно диетата и особено храни като броколи, спанак, карфиол, фитоестрогените в бобовите и ядките, лененото семе, храните с много фибри и изключването на храни или свеждането им до минимум, които съдържат хормони като пилешко с лош произход, но особено млечните. За соята съществува спор дали е с антиестрогенно или естрогенно действие. Има добри изследвания, които показват, че е по-скоро антиестрогенна храна. Азиатките, които консумират доста соя и бобови, рядко имат целулит или целулит в големи количества. Поне това е тезата.

Естествено има и други фактори, но диетата е добро начало за пречистване. И достатъчно протеин-мускулите са корсетът на мазнината и ако мускулната маса е слабо развита или стопена до минимум, а мазнините малко в повече, целулитът се образува по-лесно и изглежда и по-зле.

# 323
  • Мнения: 486
Дали продуктите на Кройтерхоф могат да се използват по време на бременност ? Писах им ,
те казаха че може , но ме притеснява това че имат загряващ ефект …

# 324
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Ще пускам пакет от 6 хормона в четвъртък Simple Smile LH, FSH, прогестерон, тестостерон, естрадиол и пролактин. Има ли пряка връзка с целулита или набъбването на краката? Защото на места са ми гладки и има места с по подута сякаш кожа и точно тя е проблема?

Да, при естрогенова доминантност, кожата става на пихтия, точно както го описваш. Разбира се, комплексно, увличат се и други процеси.

# 325
  • Мнения: 79
Аз ги пускам заради сериозен косопад, но вие ме нявавате на мисълта, че може всичко да е навързано Cry

# 326
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Свързани са. Хубаво е да се изследват хормони и антитела на щитовидната жлеза също.

# 327
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз ги пускам заради сериозен косопад, но вие ме нявавате на мисълта, че може всичко да е навързано Cry
Ковид да сте карала?

# 328
  • Мнения: 79
Аз ги пускам заради сериозен косопад, но вие ме нявавате на мисълта, че може всичко да е навързано Cry
Ковид да сте карала?

Януари месец бях болна от нещо, но имах отрицателен тест. След 3 дни и мъжа ми се разболя - той положителен. Така и не правих тест за антитела, но при мен беше леко и премина за 3,4 дни. Така че не се знае. Разучих Плазмотерапията, мисля да се пробвам, но това вече е за друга тема. Blush

# 329
  • София
  • Мнения: 8 131
Точно 5-6 месеца след доказан Ковид направо останах без коса. Едва още толкова след това започна да се възстановява.

Общи условия

Активация на акаунт