Целулит - 12 тема

  • 57 620
  • 762
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 963
Много интересна тема подхванахте. И мойте бедра са така. Тичам, масажирам и няма особен ефект. И моята коса пада, но края на март изследвах пълен пакет хормони и нямаше видими отклонения. После края на април прекарах нещо, но не знам какво. Така и не се тествах. Детето на приятрлка го донесе от детската градина. Сега ми пада косата, но последните 2 години е все така, редуват се периоди на силен косопад и на нормална функция. Писна ми да ходя по доктори и да ме боцкат и си търпя.

Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 20:22 от Lale_Lili

# 331
  • Мнения: 20
Момичета, а по моя въпрос по-долу? Според вас кое е по-ефективно: BTL Emtone или криолиполиза?


Здравейте момичета. Имам целулит основно седалищна част, който не се повлиява от спорт и тренировки. Дори при стегнат мускул си запазвам по отпусната портокалова кожа. Та, решила съм да пробвам някоя апаратна процедура. Сега виждам, че в Дерма Акт имат промота на  BTL Emtone и криолиполиза. Кое според вас е с по-добър ефект?

# 332
  • France
  • Мнения: 12 251
Скрит текст:
При завишен естроген или при прекомерно количество лош естроген (има различни видове и те също могат да се изследват) знам, че може да се образува повече целулит. Това е и причината по време на бременност и кърмене положението да става страшно, но не само тогава естрогенът може да е висок. Против естрогенова доминантност и лош естроген в тялото помага предимно диетата и особено храни като броколи, спанак, карфиол, фитоестрогените в бобовите и ядките, лененото семе, храните с много фибри и изключването на храни или свеждането им до минимум, които съдържат хормони като пилешко с лош произход, но особено млечните. За соята съществува спор дали е с антиестрогенно или естрогенно действие. Има добри изследвания, които показват, че е по-скоро антиестрогенна храна. Азиатките, които консумират доста соя и бобови, рядко имат целулит или целулит в големи количества. Поне това е тезата.

Естествено има и други фактори, но диетата е добро начало за пречистване. И достатъчно протеин-мускулите са корсетът на мазнината и ако мускулната маса е слабо развита или стопена до минимум, а мазнините малко в повече, целулитът се образува по-лесно и изглежда и по-зле. [\spoiler]
Това е много интересно. Не знаех, че съществува лош естроген. При мен, по време на бременността, се изглаждаше, но през кърменето - майко мила! Точно като на стара жена ми беше кожата. При мен се повлиява само от плуването.

# 333
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Lale_Lili  не си попадала на лекар с холистичен или по-задълбочен подход.

Kia-22, едната процедура не съм я чувала, а криото го правят с уред, с който нямам личен опит, за да мога да препоръчам от първо лице.

Криото е за скулптуриране, редуциране на депа, а при теб не изглежда такъв проблемът. Така погледнато, не изглежда подходящо, дори и уредът да е добър.

# 334
  • Мнения: 3 963
Да намериш добър ендокринолог е като да удариш 6-ца от тотото. Буквално е невъзможно...

# 335
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Затова написах холистичен подход, защото различните органи и системи са свързани и като бутнеш едно, разваляш друго. Затова и лечението не бива да е на парче, с да се гледа комплексно 🙂

# 336
  • Мнения: 1 478
След тежка борба с целулита, масажи, спорт от два месеца плътно, всякакви мазила като последен опит ще изпробвам гела на Кройтерхоф. Наскоро поръчах от билкар крем за целулит и смятам да смеся с гела, да видим какво ще стане.... Морето зове след месец. Sad

# 337
  • Мнения: 2
Здравейте извинете ме че пиша тук!
Но искам да ви попитам нещо важно защото много се притеснявам...
Приятелят ми снощи без да иска направи гаф ...
И на сутринта веднага си взех ЕСКАПЕЛЕ.
И мисълта ми е дали хапчето ми е помогнало или не. Благодаря ви предварително.

# 338
  • Мнения: 63
Здравейте,
Искам да ви питам някой борил ли е целулита с акустични вълни? Аз направих почти 30 lpg и почти нямам ефект и вече се чудя какво да пробвам.

# 339
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Аз да, в комбинация с Ексилис, десетина процедури - пари на вятъра при мен...

Дискусията за хранителната нетолерантност продължава в една друга тема, ако за някого е интересно, може да се присъедини https://bg-mam.ma/p/718183/44851643

# 340
  • София
  • Мнения: 1 346
Здравейте извинете ме че пиша тук!
Но искам да ви попитам нещо важно защото много се притеснявам...
Приятелят ми снощи без да иска направи гаф ...
И на сутринта веднага си взех ЕСКАПЕЛЕ.
И мисълта ми е дали хапчето ми е помогнало или не. Благодаря ви предварително.
Предполага се, че Ви е помогнало, дават го до 48ч. да се вземе, но може да Ви разбута хормонално това хапче. Като например да Ви дойде цикъла доста скоро.

# 341
  • Мнения: 95
Здравейте,
отдавна следя темата, която за мен е много полезна.
Бих искала да ви споделя моя опит в борбата с целулита.
Висока съм 165 см., 60 кг., като при мен основният ми проблем е резкият контраст между горна и долна част на тялото. От кръста на горе изглеждам слаба и фина, но от талията на долу - широк ханш, дебели бедра, дебели прасци. За съжаление вече приех този факт и видях че дори и в най-слабите ми моменти положението от кръста надолу не се подобрява, просто измършавявам в лицето и торса.
Преди 3 години поради огромен стрес отслабнах до 50 кг., което за мен е ужасно малко. Всеки който ме види ме питаше от какво съм болна. Стресът ми докара проблеми с кръвното, сърцебиене, безсъние и паник атаки. По лекарска препоръка започнах да пия много лекарства, включително антидепресанти.
Към днешна дата няма и спомен от здравословните ми проблеми. Чувствам се отлично. Но като наследство от онзи период получих целулит в огромни количества. Бедрата ми бяха като бухнало тесто.
Миналата година направих 16 процедури LPG. Не отслабнах дори 1 кг. Но за сметка на това получих подобрение в текстурата на кожата. Но положението беше далеч от задоволитено.
Есента на 2021 г. пораженчески вдигнах ръце и се фокусирах върху лицето си. Във фейсбук има доста групи - започнах да използвам третиноин и хиляди други серуми и кремчета. Резултатите не закъсняха - лицето ми светна. Но исках още. Тук в бг-мама има група за iherb - започнах да чета и скоро вече бях заредена до горе с таблетки. Колаген и хиалуронова киселина  - сутрин на гладно. По време на обяд  Омега и масло от вечерна иглика. Преди вечеря - ябълков оцет на таблетки. Всеки ден се вглеждах в огледалото - търсейки изчезналите ми бръчки. Ноо..те си бяха все там. Обаче започнах да забелязвам чувствителна промяна в краката ми - вече не бяха мъртвешки бели и суха кожа, а напротив - сякаш имах тен, целулита - изгладен, кожата стегната. Това ме амбицира. Продължих с таблетките, но увеличих водата и спорта. Започнах масажи с вендузи и сухо четкане.
Днес, в началото на лятото все още съм си 60 кг. Мисля си че вече никога няма да се отърва от онези излишни ми 5 кг. Но кожата ми - кожата ми е страхотна. Краката ми никога не са ми изглеждали по-добре в моите очи /подчертавам за мен! - все пак краката ми са си все така дебелички, но изглеждат добре/.
За финал искам да кажа, че понякога когато не успяваме с външни средства е хубаво да наблегнем на вътрешните - повече вода, изчистена храна/аз тук не успявам/ и ако е необходимо хранителни добавки.

# 342
  • Мнения: 763
Bobi V, какъв колаген си взимате от herb?

# 343
  • София
  • Мнения: 75
Здравейте,
Искам да ви питам някой борил ли е целулита с акустични вълни? Аз направих почти 30 lpg и почти нямам ефект и вече се чудя какво да пробвам.
Здравейте,акустичните вълни разкъсват фиброзите.За всичко останало грижата е във Ваши ръце.НА 50 години съм и след съответни хормонални промени положението ми се влоши.Имам достъп до такъв апарат и сама си го причинявам .След първия път резултата беше видим,усещането за тежест в краката намаля.От мен се изисква да редуцирам мазнините и да наблегна на спорта.Винаги резултата идва бавно и с комплексни усилия.

# 344
  • Мнения: 95
Bobi V, какъв колаген си взимате от herb?

Ползвала съм този:
Neocell, Super Collagen + C, Collagen Type 1 & 3, 360 Tablets
и този в момента:
Lake Avenue Nutrition, Hydrolyzed Collagen Peptides, Type I & III, 1.01 lb (460 g)
 
До няколко дни ще почна този:
Doctor's Best, Collagen Types 1 and 3 with Peptan and Vitamin C, 125 mg, 240 Capsules

Пробвам различни за да видя кой ще ми хареса най-много.
Също така много чета тук в бгмама - има група за iherb.

Общи условия

Активация на акаунт