Пак за "недостатъчното наддаване"

  • 1 320
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 112
Sad Ние пък сме наддали само 70 гр за 2 седмици. Педито каза да изчакаме още 10 дена и тогава пак ще теглим, защото можело да има разлика в кантарите на родилното и нейния.

Между моя кантар вкъщи (аз съм си луда за връзване, ама още си я тегля мойта щерка) и кантара на нашата педиатърка има около 300-400 грама разлика.

А тези 70 грама наддаване от рожденното тегло ли са или от теглото при изписването?

Тези 70 грама са от теглото при изписване  Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 322
Тогава, освен да минете малко и "на предлагане", т.е. ако не си иска на поне 2-3 часа или ако случайно спи непробудно между 3 и 8 сутринта, ти го слагай на гърдата. Ще се справите.   bouquet

# 17
  • Мнения: 6 461
Здравейте мамчета!
Днес бяхме на консултация и се оказа че за по-малко от 1 месец(25дена) Габи е наддала само 300грама CryПедито беше категорична,че трябва да почна да дохранвам.Аз и обяснявам, че детето е спокойно,жизнено,смее се,гука,рита много,спи си нормално и т.н...и питам-"Това не означава ли че е нахранена и доволна?"Нейният отговор беше,че при положение че ми  е малко кърмата,детето свиква да яде по-малко и така спира да наддава,а пък и факта че още не сме се захранили...Вие какво мислите?Може ли наистина да е малко кърмата и да е свикнала с по-малко newsm78
Колко точно тежеше на консултацията при педиатъра?

# 18
  • sofia
  • Мнения: 562
Абсурд!Толкова е абсолютно достатъчно да наддаде бебе на вашата възраст. да му се разширява стомахчето пък е супер голяма простотия, поне според моето виждане.

# 19
  • Мнения: 140

[/quote]
Колко точно тежеше на консултацията при педиатъра?
[/q
ами 6460 тежеше newsm78

# 20
  • Мнения: 535
Мисля, че наддаването на дъщеря ти е абсолютно в нормите. Както знаеш бебетата наддават скокообразно и не става всеки месец да качват по кило. Имай предвид,че вече сте във втория триместър на първата годинка и 300 грама са си напълно достатъчни. Освен това има и бебета,които по принцип си слагат по не повече от 300-400 гр. Няма смисъл да се притесняваш. Първите три месеца как наддаваше? Нямахте проблеми предполагам, защото ако и досега сте наддавали така, лекарката отдавна-отдавна щеше да те е накарала да дохранваш ooooh! Outta Joint Ох, с тез лекари на мен вече ми се повръща. Хабер нямат от нищо. Вбесявам се вече само като кача педиатър #2gunfire

# 21
  • Madrid
  • Мнения: 514
Идеални са и килограмите на дъщеричката ти!  bouquetНе се тревожи,а си кърми на спокойствие! Peace

# 22
  • Мнения: 398
Колко точно тежеше на консултацията при педиатъра?
[/q
ами 6460 тежеше newsm78
[/quote]

Ееее, ама това си е много добро тегло, моята беше толкова в средата на 4-тия месец. Възможно е от сега натък са ти наддава по 500 грама на месец, в смисъл, че постепенно започват да си забавят теглото. Така поне беше с моята. И аз на тая възраст бях разочарована, че наддава под 1 килограм на месец. И аз мисля, че е добре да продължиш да си храниш на поискване и да гледаш дали беба ти дава реакции, че е гладна.

# 23
  • Мнения: 6 623
И защо пък трябва да се разширява корема на бебето???-много тъпо

# 24
  • Мнения: 359
Според мен не бързай да захранваш в момента децата става по-енергични. При юлските майки няколко споделиха че децата им са наддали 300-400гр през последният месец нормално е на тази възраст. Още повече виж отдолу Цвети тежи точно колкото и твоето бебче на 4 месеца и 1 седмица.

# 25
  • Мнения: 6 461
Тегло на деца на 4 месеца(момичета):
нормални граници:4 700-7 950
средни стойности:
6 330


Значи на 4 месеца детенцето(Габи) тежи 6 460.
В норми сте ,не се притеснявай Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 12 237
  Ето тук има таблици за кг според възрастта от СЗО. Има значение и колко кг се е родило бебчето  Simple Smile http://www.who.int/childgrowth/standards/weight_for_age/en/index.html

# 27
  • Мнения: 144
Не можах да изчета всичките отговори и с риск да се повторя ще кажа, че преди време Никола беше наддал 160 гр., естествено педито ме посъветва да дохранвам, защото кърмата ми била малко, че свършвала вече. Е, вече 10 месеца го кърмя!Не съм му давала АМ, ами нон-стоп на гърда.  Аз тогава пиех български лактогонен чай и бирена мая, но най- много помогна честото сучене и по-малко слушане на педиатъра.
Успех! Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 1 750
Ако пишех това преди месец съветите ми щяха да са сходни с всичко написано дотук в темата. Сега обаче мнението ми е по-различнои ще обясня защо, пък ти прецени дали да се притесняваш:
Ени за 3-я и 4- месец наддаваше по 300 гр., а за 5-я нищо. В началото не се притеснявах чак толкова, а и мамите тук ме успокояваха, че това наддаване не е чак толкова малко и т.н. Но когато този месец не наддаде нищо вече ми светна червената лапма и полудях от притеснение. Ени е точно като твоето бебе - спокойна, спи по 10 часа през нощта, инициативата за папане в повечето случаи е идвала от мен, пълни си памперсите и т.н. Когато личната лекарка ми обясняваше, че тя е свикнала с по-малко кърма и затова не си иска още, но е недохранена, аз не я слушах и упорито отхвърлях идеята за дохранване и т.н. Да, но се оказа, че моята принцеса наистина не е получавала достатъчно мляко от мен. В последствие се установи и че Ени има лек проблем с двигателното развитие. А от тук вероятно проблем и със сученето, по-малкото стимулиране на гърдите и така...омагьосан кръг.
Пиша всичко това, за да кажа, че нещата са комплексни и понякога децата не си показват, че има проблем. Малкото наддаване понякога е сигнал за проблем. Искрено се надявам вие да нямате такъв! Пробвай, ако искаш да я мериш преди кърмене и след поне по два пъти на ден, за да установиш кога по колко папа. Аз взех кантар и така разбрах, че Ени изсуква не повече от 70-80 грама и след това не плачеше, че е гладна. А 80 грама са си малко.

Стискам палци бебчето ти да е добре!  Hug

# 29
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Оф, и ние със същият проблем! ooooh!
  Имаме пробен срок от 10 дни, за да се реши дали ще дохранваме с АМ.
Кари я изписахме 3507 кг., а на 2 месеца и 10 дни - 4900 кг., било малко.... Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт