Бебе и куче?-има ли сред вас?

  • 2 161
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 026
При майка ми има куче. Още от бебе Божидар се среща с него  Simple Smile, но все гледаме да нямат общи допирни точки  Wink Все пак се е животно...

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Проблема е бебе куче и бебе. Изпаренията от пишкането на кучето наврежда на бебето /алергии/, но пораснало куче и бебе няма проблем, ако човек наистина иска до го гледа.

# 17
  • Мнения: 6 461
Мисля ,че няма да имате проблем след като го ваксинирате редовно и поддържате нужната хигиена.
Само дето ще ти е малко трудно ,защото бебче ще ти е на първо място със всички грижи и внимание ,а кученцето иска и то грижи и разходки ,но след като имаш желание ще се справиш.

# 18
  • Мнения: 686
Благодаря на всички! Много сте мили. Когато, живот и здраве, бебето се роди, кучето ще е на 9 месеца. Вече си има хигиенни навици и се надявам през следващите 6-7 месеца да го науча да не влиза в стаята на бебето. Предишното ми куче на такава възраст беше напълно самостоятелно и не правеше никакви белички. Но малко съм позабравила бебешките кучешки номера с дърпането на завеси и ровенето в саксии. Знам че това е само докато му никнат зъбки но около мен явно има много хора които не обичат животните и ми пълнят главата с глупости. Не мисля да се отказвам от кучето си. Ще се справим. Благодаря!

# 19
  • Мнения: 4 362
Аз имам кавказка овчарка,която махнахме когато бях 7-ми месец,не си представях да изляза в двора с количката и тя да се вре,много обичам кучето си,но то няма работа край бебето ми  Peace

# 20
  • Мнения: 75
Ние също имаме куче,вярно че не е голямо,но не мисля че ще навреди на бебка по някакъв начин,дори напротив.Цял живот съм живяла с животни,в последните 15-16 години с кучета и чувството е друго.

# 21
  • в стаята
  • Мнения: 469
Ние имахме куче, но като забременях го махнахме. Беше старо и болно и ветеринара ни посъветва да го махнем. Мисля, че кучето няма място при бебето Peace

# 22
  • Мнения: 1 489
Ние също имаме куче.От както се е родило детето,то изобщо не влиза в нейната стая.До сега малката изобщо не го е пипала,а и той стои на страна от нея.Кучето след като е иминизирано и обезпаразитено не виждам да има проблем.

# 23
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Обезпаразитявайте редовно и не се тревожете. Ние имаме лабрадор, който скоро ще стане на годинка, не бяхме планували бебето, но дори и да бяхме, сигурно пак щяхме да си вземем кучо. Щастлива съм, че детето ми ще расте в компанията на куче и смятам, че позитивите, които може да донесе едно такова съжителство за детето са в пъти повече, отколкото негативите Peace!

# 24
  • София
  • Мнения: 310
От няколко години имаме и куче /хъски/ и сиамски котарак страхотни са и много си ги обичаме от както се е родила беба си съжителстват и няма никакви проблеми.  Joy Peace

# 25
  • Мнения: 1 910
Не мисля, че Домашния любимец и новороденото може да се поставят под общ знаменател. Познавам дете, което се алергизира от рибите в аквариума.

Е, кой ги поставя под общ знаменател?  Rolling Eyes При положение, че когато се спазват елементарни правила няма проблем (виж полза - да), защо трябва да се правят изказвания "или детето, или кучето".

А за алергия от риби... Е, да ме извиняваш, ама пак някой те е хванал за слушател. Може би е ставало въпрос за алергия към дафниите - популярна храна за рибки в България, силен алерген. Така че не разправяй на алергичен към доста неща за рибна алергия.  Wink

И така нареченото от мен "вътрешно усещане" си го разбрала погрешно положително. Но това е добре - да не се притеснявам, че съм събудила някакви съмнения . Mr. Green

# 26
  • Мнения: 269
аз много се чудех дали да задаржа ку4ето, но понеже сме в гарсониера и няма как да ги отделя, махнах кучето. поне парвите месеци според мен не е хубаво да са в една стая-косми хварчат..Много ми беше мъчно, но бебчо е по-важен..Sad Simple Smile

# 27
  • Bapнa
  • Мнения: 762
аз имам куче и таткото има куче  Laughing и са все големи - немска овчарка и коли  smile3521 но КАТЕГОРИЧНО никое добиче няма да хвърчи - просто ще сложа един ключ в ключалката на детската и на песеовете ще им се обясни, че там няма да стъпват ! военен режим и това е  newsm48

# 28
  • Мнения: 167
И ние гледаме куче и не смятаме да се разделяме с него,освен ако не е крайно наложително.Според педито щом аз нямам алергия,значи и бебо няма.Опитвам се да ограничавам контакта ,но е доста трудно - любимо място на кучето е кошницата за кола,а по разходки е наредена в коша под количката Simple Smile Бебо ревне и малката веднага заскимти.Водихме я на лекар за това скимтене -диагнозата е депресия ,поради липса на внимание Mr. Green Така че се подготви да гледаш две бебета Hug

Общи условия

Активация на акаунт