Непукизъм

  • 14 591
  • 223
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Той добри доходи има уж, ама кара стара и мръсна кола, има скъсани маратонки и не поглежда външния си вид.  Възможно ли е авторката да има занижени критерии за “добри доходи”?

Възможно е, но не е задължително. Имам един приятел, пак IT, колата е стара (негов набор, на 32), мърляч е, почти не се подстригва и я се обръсне, я не. Казвам мърляч, не нехигиеничен, ходи с някакви раздърпани дрехи все. Живее си с техните, та си знам, че мама го пере 😄 Той изкарва около 4000 лв, което за България е добър доход и не живее в София. Чак като четох се почудих дали не си е хванал гадже и аз да не знам 😂

Иначе искам да вместна, че далеч не всички хора, работещи в този бранш, изглеждат така. Според мен си е до човек. Моят е примерно IT и е голяма кифла 😄

# 61
  • Мнения: 771
По принцип мъжете са склонни да променят начинът на обличане. Например, моят мъж не умее да съчетава цветове. Има хубави и скъпи дрехи, но ако не бях аз, щеше да се облича меко казано странно. Дори като му видя стари снимки ми е смешно. Сега се допитва до мен.

Същото е с прическата. Състаряваше го. Имаше и една халка на едното ухо, която беше смешна. Махна я.

Това са някакви дребни неща, да които мъжете не си дават сметка. Не е въпросът да променящ мъжа, а да го насочиш как изглежда по-добре.

За колата е странно. Неподредените коли са по-типични за жените, от колкото за мъжете. Мъжете се грижат за автомобилите си. Ако има много работа наистина, може авторката да предложи да закара колата на автомивка.

За нови дрехи и обувки, могат да отидат заедно са пазаруват в мола и тя да го насочва. Това в почивен ден. Няма нужда да плаща тя за това.

Всичко това е поправимо, стига човекът да няма проблем с личната хигиена. Може да се осъществи по много тактичен начин.

Но както казах, цялата драма за мен в комплексът на авторката да не я сметне някой за материалистка. Някакъв дълбоко провинциален или селски комплекс.

# 62
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 299
Това някаква шега ли е?
Айнщайн да сте го виждали сресан ? А ?
Рошавите със скъсаните гащи са добрите.
Един мъж носи ли костюм, слага ли парфюм, подстриган ли е - бягайте далече. Подозрителен е. Аз колко филми съм гледал - всичките наемни убийци такива сресани. И извратеняци недни.

# 63
  • Мнения: X
Аз всички негови мнения приемам като шега, затова ме кефят 😄

# 64
  • Мнения: 588
Защо се намесват доходите изобщо в цялата схема? Човек може да изкарва 3 бона и пак да не е сресан и обръснат и може пак да е нормално поддържан и с малко. Просто човека действително си е такъв по характер - немарлив. А Нарциса, няма значение къде са се срещнали. Например, в приложенията за запознанства има един куп айтита. Преди време си мислех, че няма как човек с такава професия да бъде необвързан, но ето че има как.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 152
Да не е добре облечен и избръснат е едно, да е нечистоплътен - друго. Да приема съвети и насоки - добре, но хич да не слуша - това не е приемливо.
Повечето мъже нямат вкус за дрехи, а тези, които имат - по мое мнение - често залитат в другата крайност и са прекалено суетни. Но тук изникват още въпроси - айтито забавен ли е, внимателен ли е, имате ли общи теми, има ли за какво да се хванеш зад външния вид?
Пак ще дам пример с моя приятел - да, беше небрежен, но можеше да комбинира правилно цветовете, но извън това си паснахме като парчета пъзел. Имаме страшно много общи теми, разговорът между нас почти не секва, чувството ни за хумор е сходно, гледаме в една и съща посока. Не бих оставила току-така подобен човек, а бих му помогнала, бих излязла с него на един шопинг например.
Въпросът е при авторката дали си заслужава, дали има нещо, което да я задържа при айтито. И дали въпросното айти все пак ще прояви склонност да слуша.

# 66
  • Мнения: 2 252
Дано не съм прав, но на мен авторката ми звучеше като кифла. "Заплатата, колата, какво ще кажат приятелките, завърших сега но работя за жълти стотинки, аз се обличам добре..."
Ако махнем заплатата на дрипльото от уравнението и момата я виждам обратно при готиния бивш приятел със гадния характер.
Съществува и третата опция - добре облечен, с не много стара но чиста кола и средна заплата. Но там няма много подаръци и дрешки.

# 67
  • Мнения: 15 033
Защо се намесват доходите изобщо в цялата схема?
Защото авторката звучи като златотърсачка, ама нещо пакетът към кинтите все не я кефи. И прави и демонстрации ох, ама как сега... Като я е срам да е сред хора с него, да късат.
Да не ме разберете погрешно, абсолютно съм ЗА съблюдаване на материалните съображения и нямам против златотърсачките, просто не ме кефи точно това хленчене, което е тука в темата.

# 68
  • София
  • Мнения: 35 288
Никаква химия, прекалена практичност.
Не, не, не.

# 69
  • Мнения: 588
Мисля че авторката намеси доходите, за да изтъкне че човека не е да е без работа и със супер ниски доходи, че да не може да си позволи да изглежда нормално. Хора, та тук в първия пост се говори за скъсани дрехи и обувки и то пред приятелите й. Прочетете отново, осмислете го. Какви оправдания, защо намесвате лошото съчетание на дрехи.

# 70
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 299
Просто не са един за друг, това е. Той да си намери някое хипи, тя- мъж според критериите си. Твърде са различни, за да правят компромиси.

# 71
  • Мнения: 581
Ако ще стоиш с него, избери дали външния му вид да те дразни или да си му “майка”. Преди години ме дразнеше външния вид на ММ. Винаги е поддържал хигиена на макс, но…. стил 0. Имах чувството, че влиза в магазина и иска да му дадат най-грозните дрехи. Но аз имах друг проблем. Той си ги харесваше и казваше, че не ми казва аз какво да нося, той щял да си носи неговото. Малко по малко го научих аз да му купувам дрехи. Започнах с бельо и чорапи, вече купувам всичко. Той работи много и мрази да ходи по магазини. Аз съм доволна, че носи хубави (в моите представи) дрехи, той доволен, че има дрехи. Аз така или иначе съм с повече свободно време и съм постоянно по магазините за нещо. Дали ще взема 2 блузи за него, покрай детските дрехи или не, няма разлика за мен. За много жени това е неприемливо. Но това ти е варианта, или раздяла. Той няма да се промени и ти трябва да го приемеш. Човека се държи добре с теб. Покажи елементарно уважение кум него и слагай картите на масата.

# 72
  • Мнения: 588
Докъде стигнахме, жени да съветват жени да купуват на мъжете си дрехи.. Но не като да е ходила на шопинг и решила и на него да вземе. А изцяло да му обновяват гардероба - от бельото до чорапите. Ако поиска да дойде с мен на пазар ще ми бъде много приятно, защото много обичам, а и да му избера нещо, което ми допада, но това ми звучи като абдикиране от грижа за себе си. Той не трябва ли да се поддържа първо заради себе си? И да се избира от едната крайност - агресивен и груб до неподдържан и мърляв? Не го разбирам..

# 73
  • Мнения: 13
Просто и аз не знам от къде идва тази намарливост. Не може да ти е комфортно данси ходиш по тоя начин навън сред хората и да си сядаш в калната кола. Друго, което съм забелязала е, че когато идва в нас и на сутринта трябва да излезем, всеки по собствените си задачи и цяла сутрин аз оправям, мия чашите и чиниите от предната вечер, събирм боклука, бърша масата, сгъвам одеала, оправям леглото. И седя и се чудя, може да не му се иска да мие чинии, но поне да вземе да ми помогне и да сгъне одеалата, или да оправи леглото.... Не да си пие кафето и да ме гледа.До сега не съм имала такъв проблем с друг мъж. Да не говорим че обикновено оставя страшно мазало след себе си и винаги има какво да се оправя. Иначе е уникален по душа, много е мил....обаче как да му дам шанс?То и тези неща са си важни, не може без тях. Иначе е отраснал без майка си, което обяснява страшно много неща. Но и други такива индивиди познавам, пък не са се оставили. Не е грозен, но просто не се старае въобще. Не знам какво да кажа... наистина не очаквах да изпадна в такава дилема за подобно нещо. Но например баща ми не би се гордял да ме даде на такъв човек. Би бил изключително недоволен, защото в нашето семейство не сме така. Не сме някакви фанатици на тема чистота, примерно и моя гардероб като го отвори човек всичко е едно върху друго, но като влезе у нас някой не ми вижда боклуците на масата.

# 74
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Ходила ли си у тях? Кочина ли е там?

Общи условия

Активация на акаунт