Чувствам се сякаш чакам нещо,което никога няма да се случи...

  • 2 332
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Просто съществувам нищо съществено не се случва в ежедневието ми,след последната ми връзка,която продължи 4 години и свърши след половин година, нямам желанието да се забавлявам и радвам на живота. Дълбоко в себе си осъзнах,че ми е по-добре без този мъж, уж го преживях понякога се сещам за добрите ни моменти заедно с усмивка и не чувствам нищо към него сякаш,но това чувство е измамнно,а понякога се сещам за тези моменти и ми носят тъга... Искам да се влюбя отново истински! Някак си ако може спонтанно,непринудено някак истински, ей така на улицата дори да разменя един поглед с някой и да ме жегне нещо отвътре. Но почвам да губя надежда,че е възможно, а искам да вярвам до последно,че дори в такова време е възможно.
Сякаш бившият ми откъсна нещо от мен,което може би никога няма да си върне.
Излизам с приятелки смеем се,уж се забавляваме,но това е за известно време. Определено мога да кажа,че чувствам една голяма празнота. Не съм щастлива. Понякога когато изпадна в дупка от спомени ми минават мисли за самоубийство... Не че бих го направила може би,но минават тези мисли след,като се нарева хубаво ,та чак главата да ме заболи изчезват мислите и така до следващото реване...

Някои друг чувствал ли се по същият начин?
На 26 години съм,ако има някакво значение...

# 1
  • Мнения: 49
Не търси друга връзка преди да си преодоляла  старата, а според мен не си. Защо се разделихте?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 509
Аз бях така преди година точно след 2.5г връзка. Не ми пукаше за връзката просто се чувствах ... празна. Нареви се, помедитирай, поживей със себе си без очаквания просто ставай, изкъпи се , гримирай се, излез на разходка ( дори и сама). Научи се да обичаш себе си отново процеса е дълъг и тегав, но от другата страна не е зле изобщо. Тъкмо ще свикнеш, че не ти трябва мъж и ще се появи каквото търсиш, но първо е добре да си наясно със себе си. Обществото собено след 25г ( след 30 е още по-зле) ни натиска да сме обвързани #couplegoals ала-бала и ако не си се чувстваш като провал, ами не. За връзка трябват двама. Изисква се голяма сила да си тръгнеш, когато условията не те устройват вече, много хора не го правят и после се развеждат и гледат сами деца, но преди това трият сол на главата на такива като нас ( стари моми - да така ме наричаха) , че избираме и "много знаем".
Важно е да си в комфорта си дори сама винаги така ще си наясно, че всеки, който идва само трябва да носи положителни неща в живота ти не да го "утежнява". Ако все пак наистина имаш натрпчиви мисли за самоубийство поговори с близките си и ако трябва потърси помощ, това не е майтап и е важно да си наясно откъде идват тези импулси и как да ги конторлираш и дори да ги излекуваш. Не е срамно да поискаш помощ. Heart Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 35 062
Живееш си в миналото - с човека, с емоциите, с усещанията...
Не си се освободила от него, време е да го превърнеш в спомен.

# 4
  • Мнения: X
Когато го преживееш наистина, ще се освободиш от този товар.

Няма как да си щастлива, ако не осъзнаеш, че си си самодостатъчна. Тогава ще срещнеш нови хора и ще намериш своя човек.

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Възможни са нещата, които искаш, но си трябва време, за да се отвориш отново към някой. Не се опитвай да прескачаш етапи от емоционалното си състояние, преживей си раздялата и тогава ще се получат нещата.
А времето, което е нужно за всеки, за да продължи напред е различно - при някои 2 месеца, при други 6, при трети година... Колкото толкова.

# 6
  • Мнения: 6 106
Все едно описваш мен, когато бях точно на твоите години. Приключила първа сериозна връзка, 4-5 години със своите хубави и лоши моменти, повечето ми приятели се бяха обвързали вече сериозно, а редовните излизания по кръчми и барове не запълваха празнината. Имам доста кофти спомени от онзи период, въпреки че тогава живеех на макс както се казва. Е не съм мислил да се гръмна, но и тва че бях влюбен в момиче, което не можех да имам доста утежняваше положението.
Така изкарах близо година, ходих на срещи постоянно, запознавах се с нови хора, обаче не можех да срещна точното момиче. Накрая всъщност тя срещна мен и успя да ме измъкне от тая дупка. Заедно сме вече 12 години и не си представям живота без нея. Дали просто имах късмет или се случи защото за самия вече наистина го исках, няма как да го разбера.
Като съвет, не се отказвай, излизай с нови хора, когато срещнеш твоя човек ще се случи всичко както трябва. Щом го искаш достатъчно силно, ще стане рано или късно.

# 7
  • Мнения: 4
Не търси друга връзка преди да си преодоляла  старата, а според мен не си. Защо се разделихте?

Той реши да си тръгне без обяснения без нищо...

# 8
  • Мнения: 650
Отпусни се, недей да търсиш целенасочено нищо. Ще се срещнете с твоят човек. Наслаждавай се на живота, прави каквото искаш - вече няма кой да те ограничава. Ако не се чувстваш свободна и щастлива, а само мислиш как преди си имала хубави моменти, а сега нямаш.... И аз минах през този период и съм убеден, че твоят човек ще се появи именно когато си самоуверена, свободна и щастлива. До настройка е.

# 9
  • Мнения: 302
Според мен, това е проблема, че си е тръгнал без да ти каже нищо. Но да знаеш, че никой не заслужава тъгата ти, а този който я заслужава никога няма да позволи да си тъжна! Такива връзки...,трябвало е да научиш нещо от тази връзка и това е. Млада си, не е края на света, не си първата оставена няма и да си последната. Горе главата и само напред!

# 10
  • Мнения: 138
Може би това,че той си е тръгнал те тормози повечко. Разделили сте се, но ти още живееш с тази връзка. Не си я приключила, не си го преживяла още. Дай си още време да се отърсиш и всичко ще се нареди. Млада си, живота е пред теб

# 11
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Ако се чувстваш в голяма дупка, иди на лекар, дават хапчета за излизане по на светло. Въобще вместо да мислиш непрекъснато че не ти се случва онова дето си го мечтаеш, направи нещо по въпроса. Сериозно ли чакаш само да срешнеш някой на улицата и да се влюбите взаимно докато се разминавате? Нормално е да ти липсва "половинка" в живота, но все пак доза реализъм би била по-полезна за да я намериш.

# 12
  • Мнения: 7 388
Никакви хапчета и боклуци. Просто ти трябва още време да превъзмогнеш този човек. А срещнеш ли новия, всичко ще ти мине изведнъж.

# 13
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Никакви хапчета и боклуци. Просто ти трябва още време да превъзмогнеш този човек. А срещнеш ли новия, всичко ще ти мине изведнъж.
Чудесно мнение.Подкрепям го и мисля същото.

# 14
  • Мнения: 7 388
Ми така де, клин клин избива. Доказано стократно.

Общи условия

Активация на акаунт