Непукизъм

  • 14 578
  • 223
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте! Моят проблем, с който идвам в този форум е малко странен и наистина имам нужда от съвет, защото ме е срам да споделя с приятелки. Дълги години си имах приятел. Какво да кажа за него-на външен вид идеален, красавец, хубаво тяло, със самочувствие, поддържан, с хубава кола и хубав апартамент, ако някой ме погледнеше отстрани щеше да каже, че “съм се уредила” отвсякъде. Да но беше агресивен, държеше се грубо с мен, крещеше ми по улицата пред хората, показваше невнимание и незаинтересованост. И така аз реших, че тези неща са по-важни и приоритетни за мен и по тази причина приключих тези отношения.
От няколко месеца излизам с друг мъж-той пък образован, с хубава работа, интелигентен, много мил с мен... НО...въобще не се интересува от външния си вид. Като започнем с най-малкото -килограмите, което съм склонна да преглътна. Постоянно ходи неподстриган, брадясал, чак дава безомен вид, ходи с изтъркани и скъсани дрехи, със скъсани обувки. Най-фрапиращо беше за мен, когато го поканих с мои приятели на едно събиране (неофициално и домашно) и той си беше скъсал панталона и дойде така , дори не си беше направил труда да мине през вкъщи да се преобуе за да не се излага пред приятелите ми! Тотален непукизъм! Последния път дойде у нас със сцепена обувка, и освен че беше неподстриган и брадясал, беше и рошав. Кара стара кола, но мен не ме интересува това, че е стара, защото аз си имам своя, но ми е неприятно когато ме взима, защото вътре цари някакъв хаос. Боклуци, прах и какво ли не- не е мита вероятно от година и повече. Опитах се да му направя първо забележка за това, казах му, че не е редно да подхожда с такова неуважение към вещите си, че е редно да я измие тази кола, все пак ме взима в нея. Казах му го няколко пъти без резултат-всеки път ми обяснява как няма време от работа. Като почнах да забелязвам и другите неща обаче почнах постепенно да му правя забележки и за външния вид. Казах му че човек с неговата професия не му отива на положението. Отново без резултат. Постоянното оправдание е , че е зает от работа. Попринцип не е стиснат-купува винаги храна, черпи, носи ми цветя, така че не мисля, че това е причината да не желае да се поддържа по никакъв начин. Сега някои дами вероятно ще ме посъветват да му купувам подаръци и дрехи аз, но той постоянно ми обяснява, колко добре изкарва, а аз работя за жълти стотинки както се казва , защото тъкмо съм завършила университет. Не мисля, че трябва да се правя на майка , и да му пазарувам дрешки с последните си пари докато той има възможност да си купи.
И така понеже реших да гледам характера, вместо парите се озовах в тази ситуация.Почвам да се чудя дали има и поддържани симпатични мъже , които са мили и интелигентни или тези качества се наблюдават само по отделно? Или поне в моите случаи...
Дайте ми съвет какво да правя, защото наистина не знам как ще го представя този човек пред родителите ми и приятелите ми?

# 1
  • Мнения: 9 776
И защо си с него?

# 2
  • София
  • Мнения: 12 819
От една крайност си отишла в друга. Аз толкова занемарен човек не бих търпяла, гнусно е и неуважително към него самия, и към теб. За хигиена не смея и да питам. Щом сега завършваш, вероятно си млада, имаш предостатъчно време да си намериш нормален мъж, а не да си мъчиш да променяш прошляци.

# 3
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Няма да се промени. Такъв му е натюрела. Винаги ще е над такива дребни за него неща. Поне къпе ли се редовно?

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Ами зарежи го, как какво да правиш. Първо ми е абсолютно непонятно как въобще може да си интимна с този мъж, при положение, че те отвращава, очевидно.
Второ- защо изобщо си се хванала с него, след като не се вписва в критериите ти за лична хигиена и външност.
Искала си да докажеш на себе си, че външността не е всичко, но не е съвсем така.
По- добре не си губете взаимно времето, защото нито ти ще успееш да го промениш, нито той ще започне да се издокарва. Прекратете всичко, докато все още можете да запазите уважението един към друг, защото ако продължавате така, много скоро ще се намразите. Той за теб ще е мърлякът непукист, а ти за него дуднещата примадона.

# 5
  • Мнения: 13
Няма да се промени. Такъв му е натюрела. Винаги ще е над такива дребни за него неща. Поне къпе ли се редовно?
няма проблем с къпането, всичко е нормално

# 6
  • Мнения: 14 934
И двамата с добри доходи... Не знам дали да не го кажа директно.

# 7
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Добре, нека е мърляч. Но ако държи на теб, би трябвало да прояви усилие и да се промени.
Имай предвид, че с годините по зле ще става. Как се виждаш да живееш с такъв? В едно домакинство.
Сходството по отношение на хигиенни навици, образование, интелект, отношение към парите и сексуалност трябва задължително да го има в едно партньорство. Това са базови неща.

# 8
  • Мнения: 13
Добре, нека е мърляч. Но ако държи на теб, би трябвало да прояви усилие и да се промени.
Имай предвид, че с годините по зле ще става. Как се виждаш да живееш с такъв? В едно домакинство.
Сходството по отношение на хигиенни навици, образование, интелект, отношение към парите и сексуалност трябва задължително да го има в едно партньорство. Това са базови неща.
Именно, това мисля, че ако държи на мен и сме в началото на връзката, би трябвало да се старае.

# 9
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Не е много гот да те е срам от гаджето ти. Какво остава като ти стане мъж, баща на дете....бърррр.

Стараенето насила в началото на връзката изчезва с ефекта на пеперудите. Той натюрелът си напира отвътре и започва да си личи, когато човек прави нещо пряко на себе си и собствените си виждания и усещания.

# 10
  • Мнения: 381
Аз съм човек, който винаги е държал на външния си вид ,но ми се случи и на мен такъв период. Не говоря за къпане или елементарна козметика, но имах два месеца като на автопилот, баща ми е болен от рак и аз всеки ден с него по болници въобще не гледах как се обличам само да ми е топло . Един ден както влязох в банката за да взема един превод , и излязох и ММ ми каза носиш хиляди левове ,а приличаш на сираче. В този момент осъзнах ,че наистина бях пренебрегнала себе си ,а той мило ми каза ,че и така ме обича и знае колко хубав човек съм ,но е време да поставя себе си над всичко и той ще изпълни всички мой желания ЛИЧНО за мен. Тези думи ми помогнаха ,че дори при куп проблеми и много работа човек може да отдели 1 час за себе си . Говори с него може да има някаква причина и да не успява да се пребори със себе си.

# 11
  • Мнения: 7 378
Занемареният външен вид говори за други проблеми. Алкохолик, психично болен или нещо друго ненормално.

# 12
  • Мнения: 11 950
Подозирам каква е професията, но няма да правя предположения, да не обидя някого. Във всеки случай, има професии, чиито работни места не допускат мърляв вид.Но има една сфера, в която съм се чудила как пък все(масово) не намират време за една ютия.
Ако е много приятен като характер, поговори с него, опитай се да го промениш. .

# 13
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Всички знаем коя е тая професия Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 16 100
Няма да се промени. Такъв му е натюрела. Винаги ще е над такива дребни за него неща. Поне къпе ли се редовно?
няма проблем с къпането, всичко е нормално
 
И като се изкъпе пак ли облича скъсаните  и мърляви дрехи?
Не бих се занимавала с подобен екземпляр.
Млада си, мъже много.
Трябва да уважаваш себе си и да се поставяш на първо място.

# 15
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Всички знаем коя е тая професия Joy

Аз не знам.
Коя е? Художник?
Sunglasses

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Мне. IT (първо това си помислих, докато четях).

# 17
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
При такива крайни комбинации е по-вероятно жената да занемари вида си във времето, отколкото мъжът да започне да се стяга. Да го промени? Едва ли!!! Та той дори в началото на връзката не е намерил за уместно да се понапъне външно, за да впечатли. Човекът си е много дзен с вида си...вид без усилия и излишни мисления. Облича се колкото да не е гол. Мен ме учудва, че не понасмърдява, съдейки по описанието на 1вия пост.

Съвсем навреме във ФБ ми излезе тази картинка.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 06 апр 2022, 23:50 от Джулая

# 18
  • Мнения: 14 934
Всички знаем коя е тая професия Joy

Аз не знам.
Коя е? Художник?
Sunglasses
И аз не знам. Сериозно. Чувала съм легенди за дебели, рошави, брадясали, пъпчиви, окъсани и въшливи с пари айтита, но са като НЛО - всички говорят за тях, но накрая се оказва, че всъщност никой не ги е виждал на живо.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 176
Сега ако някой реши да става ИТ че да не глади, да кажа че не работи схемата. Четох, учих, работих, и пак вилнея с ютията.
И според мен е ИТ нърд човека, и ако е така, няма да става по-добре. Авторката освен да го ръчка за шопинг и фризьор, да хвърля периодично дрехи и да не го събира често с хора, не виждам какво друго би могло да помогне. Доста такива съм виждала, и нито един излъскан трайно. Щастливи са си с някоя Фиона и всичко е наред без зор и проблеми.

# 20
  • Мнения: 653
От това, което съм виждала, подобни хора изглежда са в някакво съвсем различно равнище на реалността. Шанс да се усети и промени трайно няма. Ако авторката много го харесва, може да прави каквото Нелка е написала, но ми изглежда, че скоро ще й писне и ще прекрати връзката.

Повечето мъже не са чак в описаните крайности, не е толкова страшно положението - ще дойде и правилният човек.

# 21
  • Мнения: 4 018
При моето ИТ с подобен (но не толкова изразен) проблем реших проблема бавно, но твърдо. Периодично прибирах по чифт панталони или някоя блуза или пуловер в кашон в мазето. След което го мъкнах въпреки протестите в мола, аз си купувах нещо дребно и го карах да мери някой суичър. Прехвалвания колко добре му стои и "хайде "мило/пиле/коте" да си го вземеш, виж колко е хубав и колко яко ти стои" А пък ако се чувстваш достатъчно смела, може и панталон да му пробуташ, че много си отиват и е много секси така с двете неща наведнъж.
За около година му пречистих гардероба, той от време на време се сеща за някои много грозни гащи или пуловер, и му казвам че са в мазето на най-горния рафт зад всички коледни неща в един кашон и в черна торба вътре. Много го мързи да слиза и да рови, и там си и стоят вече шеста година Grinning  Важното е да не се хвърлят, за да може винаги да кажеш - там са, не съм ги направила нищо. За празници от време на време взимай по някой ваучер за дайхман или там в който магазин харесваш неща - за да може да бъдат похарчени за обновяване на гардероба. Но не за всеки празник, за да не заподозре нещо Grinning Няма нужда да му купуваш нищо сама (е ако ти се иска - взимай) просто се прехласвай като го облечеш в магазина с нещо, с което го харесваш, и му предлагай/моли да си го вземе. Минавай през по-евтини магазини в началото и с базови цветове - черно, синьо, кафяво.

Ако не живеете заедно - просто като минеш през тях, може някоя изключително грозна/скъсана дреха да му я забуташ някъде много надълбоко в гардероба, за да не се сеща за нея някакво време. Може да минаваш преди да излезете да го забираш ти, и да го облечеш - запомни му най-адекватните дрехи и му предложи да облече тях днес.

Не ги слушай останалите да го зарязваш - научават се, просто не са свикнали а и на някои наистина не им пука как изглеждат, просто се примиряваш с това и когато си в по-силна позиция правиш чистка и обновяване на гардероба.

# 22
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Аз лично се уморих само докато го прочета Smiley

# 23
  • Мнения: 4 018
Еми не може всичките мъже да са ни ги възпитали като принцове сега, на някои ни се налага да се потрудим малко, за да ги приведем в подходящ вид, не чакаме наготово от перфектните свекърви да са ни направили перфектните мъже Simple Smile  Тези са много малко и не стигат за всички Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 5 146
Ако не се къпе, не поддържа елементарна лична хигиена, нечистоплътен е и не иска да промени това - безнадеждно е.
Но иначе мъже без вкус и без усет са като пластилин в ръцете и не са нужни много усилия. За разлика от фукльовците с идеалните прически и изтупания гардероб, подобни хора понасят леко критики и не се обиждат, а напротив - взимат си бележки. По-лесно приемат съвети - вземи тая риза, а не оная, смени обувките, облечи тези дънки. С намеци и с мека сила в кадифена ръкавица всичко се случва много лесно.
Моят приятел и той е небрежен, ако го оставя - кой го знае как ще хукне, особено след две години хоумофис. Но от време на време излизаме двамата, казвам му, че ще седнем да пием по биричка и да хапнем, ама първо ще обиколим магазините. И се случва лесно - тук ризка, там дънки, тук тениска, там панталон... И без да се налагам, само с хвалебствия - виж това колко е хубаво, виж това как ти стои, супер е, екстра е. И в 1 на обяд като седнем на бира, и той доволен, и аз доволна.
Някои мъже си искат малко учене, малко насоки, малко помощ, не се знае в какво семейство са расли и как са научени. Може мама и особено татю да го е учил, че един мъж не бива много да се грижи за себе си, че да не излезе, че е от оня бряг, че е важно жената да е хубава и нагласена, пък той - нема нужда.
Нищо лошо няма да пробваш малко да го научиш, а ако той вече не ще - пътя.

# 25
  • Мнения: 50
Абсолютно съм съгласна с Нервен хамстер. Ако си допадате във всичко друго, освен по отношение на външен вид и облекло, глупаво е да зарежеш човека. Когато се запознахме с моя мъж беше брадясал и миришеше на пот, облечен в едно селско пуловерче плетено от мама. Постепенно, че бяхме студенти само със степендии, купихме дрехи, оправихме коса, брада и т.н. Не беше трудно, още повече, че той не обичаше да ходи дълго по магазините и се доверяваше на моята преценка. Та с две думи, ако човекът е свестен и ти си търпелива и тактична, ще успееш да промениш нещата.

# 26
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Мъж без вкус и усет е едно. Мъж с постапокалиптичен вид е друго:
Постоянно ходи неподстриган, брадясал, чак дава безомен вид, ходи с изтъркани и скъсани дрехи, със скъсани обувки. Най-фрапиращо беше за мен, когато го поканих с мои приятели на едно събиране (неофициално и домашно) и той си беше скъсал панталона и дойде така , дори не си беше направил труда да мине през вкъщи да се преобуе за да не се излага пред приятелите ми! Тотален непукизъм! Последния път дойде у нас със сцепена обувка, и освен че беше неподстриган и брадясал, беше и рошав. Кара стара кола, но мен не ме интересува това, че е стара, защото аз си имам своя, но ми е неприятно когато ме взима, защото вътре цари някакъв хаос. Боклуци, прах и какво ли не- не е мита вероятно от година и повече.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 628
И ти си му пуснала на тоя?
Не вярвам!

# 28
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Авторке, ходила ли си у тях? Там как е положението?

# 29
  • Мнения: 771
Първо си реши комплекса на “материалистка” и повече не се набивай в отношения с такива хора, само да докажеш, че не те интересуват богатите мъже.
Да. Има поддържани, интелигентни, мили, внимателни, богати мъже, които се и къпят. И няма нищо лошо да си с тях. Даже е най-хубавото, което може да ти се случи.

# 30
  • Мнения: 14 934
Е, то този с вид на прошляк да не е беден? Купувал, плащал, пък тя - тамън дипломирана - отде-накъде щяла да му купува.

# 31
  • Мнения: X
Авторке, по портфейла ли ги избираш?

Питам, защото вкус се възпитава. Много мъже намат такъв, но са готови да се учат. Лека-полека вдяват какво е стил с малко помощ. Няма срамно, аз на 18-20 също не блестех като модна икона, ама сега е друго.

Мен друго ме впечатли. Бил с кофти тяло, наднормено тегло. Е, като някой не те кефи телесно, как си лягаш с него, особено в началото на връзката? Понеже ако аз смятам, че някой е неподдържан, брадясал, дебел, не си го вкарвам в леглото.

Прави ти впечатление каква му е колата, заплатата. Ако това ти е мерилото, няма какда ти помогнем тук!

# 32
  • Мнения: X
Ако е мърляч и/или няма време, да си вземе домашна помощница, нали имал пари. Изобщо не е толкова скъпо за човек с добри доходи.

За хигиената не разбрах има ли я, няма ли я, ако я няма, аз бих го зарязала.

# 33
  • Мнения: 771
Големи доходи и такъв външен вид ми говорят за IT. Какъвто и да е, тя не го харесва. По-добре да се разделят и всеки да си намери подходящ партньор.

# 34
  • Мнения: 588
Не знам какво да кажа, втрещена съм. Много са въпросителните в главата ми. Ти изобщо изпитваш ли привличане към този човек, желание да си с него? Да те е срам от гаджето ти не е работа. Наистина външният вид не е всичко, но и без него не може. Как пък да е толкова трудно да се сети да си облече нормални дрехи и що за неуважение да ходи при приятелите ти в този вид?? Един сериозен и отговорен човек е такъв към външния си вид и не би го допуснал. Потресаващо е, тук не говорим за последна мода, а за нормални дрехи, да се подстриже, обръсне като хората. В друга тема ми се смееха, че държа човека да е чист и поддържан, но какво друго да се гледа? Излизала съм с мъже с не толкова високи доходи и работеха с ръцете си, но винаги изкъпани, с хубави дрехи, подстригани. Все пак това ти е интимен партньор, човек с когото да ти е кеф да ходиш навън. Оправданията, че е много зает са ми меко казано смешни.
И понеже сме се събрали, за да опитаме да ти дадем съвет, не знам кой би бил най-добрият. Правила си все пак забележки които остават във въздуха. Ако обаче мислиш, че нещата биха станали по-добре с времето, може да опиташ да се дистанцираш и ако държи на теб ще се промени, ако не-не знам. Описаното от Хамстера изглежда много хубаво и романтично, но на голям мъж със сериозна професия да изтъкваш, че трябва да купуваш дрехи и да го променяш?
Последен въпрос, ако не е тайна на колко си ти и на колко е той?
За някои мъже поговорката „На мъжа работата не е да е красив“ важи с пълна сила.

# 35
  • Мнения: 361
Аз, като едно възпитано IT, отивам да си закърпя дупките на чорапите. Направихте ни на клошари направо Grinning

# 36
  • Мнения: 11 950
Клошари не, но съм имала служебни контакти с IT специалисти от просперираща фирма. Е, години наред- смачкани дънки с провиснали колена, навлечено нещо размъкнато, косата на никъде. В началото си мислех, че наистина е от заетост, ама то един-два пъти заетост. Умни, приятни събеседници и никакво отношение към външния вид.
Не правя обобщения, но в тази сфера много се набива на очи контраст между интелект и немарливост. Много често се среща неглижиране към външността.

Ако случайно някой се "разхожда" из наборните теми, ще видите как съвсем незлобливо преди да излязат резултати от някакъв изпит, се говори, че чакаме "рошавите IT", като нарицателно е станало.
Моля, никой да не се засяга, никое впечатление не обхваща всички представители, но някои типични поведенчески черти се набиват на погледа.

# 37
  • Мнения: 261
Клошари не, но съм имала служебни контакти с IT специалисти от просперираща фирма. Е, години наред- смачкани дънки с провиснали колена, навлечено нещо размъкнато, косата на никъде. В началото си мислех, че наистина е от заетост, ама то един-два пъти заетост. Умни, приятни събеседници и никакво отношение към външния вид.
Не правя обобщения, но в тази сфера много се набива на очи контраст между интелект и немарливост. Много често се среща неглижиране към външността.

Ако случайно някой се "разхожда" из наборните теми, ще видите как съвсем незлобливо преди да излязат резултати от някакъв изпит, се говори, че чакаме "рошавите IT", като нарицателно е станало.
Моля, никой да не се засяга, никое впечатление не обхваща всички представители, но някои типични поведенчески черти се набиват на погледа.

Sorry  но аз от годините си погледнато сега всички са клошари - шо за мода  . Скъсани и накъсани дънки / гащи /  така че моля да не се вземат здравите панталони за демоде и клошарски Simple Smile

# 38
  • Мнения: 13
Просто все си мислех, че ако иска да ме впечатли щеше да се слуша в съветите и забележките ми. Той е толкова “над нещата”, че имам чувството, че му минават покрай ушите тези неща. Пък аз доста се грижа за външния си вид. Няма проблеми с хигиената, просто е много разхвълян и незаинтересован от тези неща. Все пак не знам и аз как не му е неудобно да ме качва в тази мръсна кола. Иначе е много добро момчето. Някой ме беше попитал за годините аз съм на 25, той на 30. Харесвам го, искам да ни се получат нещата, но тези неща ме тормозят... не знам има ли смисъл да го превъзпитавам. Чувствам се като мрънкаща майка...

# 39
  • Мнения: 2 208
Айнщайн да сте го виждали сресан ? А ?
Рошавите със скъсаните гащи са добрите.
Един мъж носи ли костюм, слага ли парфюм, подстриган ли е - бягайте далече. Подозрителен е. Аз колко филми съм гледал - всичките наемни убийци такива сресани. И извратеняци недни.

# 40
  • Мнения: 588
Не си мрънкаща, а това са си съвсем в рамките на нещата изисквания. Как наистина ще те впечатли с този вид? Кофти ситуация. Хем искаш да се получат нещата, хем това не е нещо което да преглътнеш и да те ни прави впечатление. Не знам, млада си, но говори с него може да постигнеш нещо.

# 41
  • Мнения: 653
Мъж без вкус и усет е едно. Мъж с постапокалиптичен вид е друго:

Точно.
Авторке, различно разсъждава този човек, не е лично към теб това, което прави. Може да изглежда различно, ако го контролираш, изхвърлиш старите дрехи и т.н., но спреш ли да го мислиш, най-вероятно бързо ще се върне на положението от преди. Няма да стане само да мрънкаш и говориш, трябва да действаш вместо него. Прецени си занимава ли ти се и можеш ли да изтърпиш.

# 42
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Вещоман ли е?! Ако и у тях е натрупано, разхвърляно и не се старае да чисти и подрежда, въпреки че ще му ходиш на гости....готви се цял живот да му вървиш след г@з@...и за да го облечаш, и за да му почистваш и за всичко, за което винаги ще е над нещата. Днес е за облекло, утре може да е за важни семейни дейности и решения.

Какви други връзки е имал преди теб?

# 43
  • Мнения: X
Аз не мога да си представя, че някой, който по всяка вероятност цял живот е бил мърляч и не се е интересувал как изглежда, изведнъж на 30г ще преживее катарзис. Да свиква авторката или да си търси друг.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 146
Aко не те слуша и не приема съвети - това вече е кофти. Моят приятел, например, се вслушва внимателно като му обяснявам - това си ходи с онова, този цвят не си ходи с онзи, тази риза ти е голяма, онази тениска ти е малка... Знае, че не го правя, за да го критикувам излишно, а напротив - за да му помогна. Никога не е бил мърляв и небрежен, просто имаше нужда от малко "пипване". Но, пак казвам - трябва да е готов да приеме съвети.
Но при положение, че ни приема, ни предава - не виждам особена надежда.

# 45
  • Мнения: 2 208
... Все пак не знам и аз как не му е неудобно да ме качва в тази мръсна кола.
Аз като возих жена си на времето, изкарвах поне мотиките от багажника. Да не я уплаша.

# 46
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Просто все си мислех, че ако иска да ме впечатли щеше да се слуша в съветите и забележките ми.

Ти искаш той да изглежда както ти искаш, т.е ти имаш един стереотип в главата и се опитваш да му го наложиш и очакваш само казвайки му, той да го прави.
Това не са равнопоставени отношения. Той проблем няма явно със себе си, но ти имаш: проектираш собствените си очаквания и страхове върху другите.

Представи си обратната ситуация: той да се опитва да те накара да правиш нещо, което не искаш. Как би се почувствала?

# 47
  • Мнения: 588
Защо се опитваш да й вмениш вина? Това не е някой със стил на рапър да искаш да го промениш да носи сако и панталони. Това е да иска да не прилича повече на клошар както по улицата така и само в нейно присъствие, което е съвсем нормално, даже е говорила с него. Иначе да, едва ли има смисъл да се опитваме да променим някого, но това е съвсем различен случай.

# 48
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Kак ще изглежда е негов избор.
Нейният избор е дали е готова да се покаже с него такъв, какъвто е. Никой по никакъв начин не я насилва да е с него.

На никого не вменявам вина. Точно обратното: всичко е въпрос на избор.

Ако тя избере да го приеме такъв, какъвто е, т.е да отстъпи от очакванията си, може той да реши да преодолее неглижирането на външния си вид.

# 49
  • Мнения: 18 331
Ами както феята кръстница е превърнала Пепеляшка в принцеса, и ти можеш да превърнеш мърльото в принц.
Но! Има една уловка. Прави го само ако ти си красавица, защото ако Пепеляшко стане Ален Делон (сори за ретро примера) конкуренцията ти (която може би сега е от 0 жени) драматично ще се увеличи. Joy Щом и добри доходи имал...

# 50
  • Мнения: X
Имам усещането, че тоя рошльо ако нямаше добри доходи, тя нямаше и да го погледне. Сори, ама цялата концепция на избора е грешна.

# 51
  • Мнения: 771
Той добри доходи има уж, ама кара стара и мръсна кола, има скъсани маратонки и не поглежда външния си вид.  Възможно ли е авторката да има занижени критерии за “добри доходи”?

# 52
  • Мнения: X
Може да гледа в перспектива. Той е на 30. Ако кариерата му е в добра насока, след 5-6-10 години ще е с още по-добри доходи. 😂

# 53
  • Мнения: 6 196
... Все пак не знам и аз как не му е неудобно да ме качва в тази мръсна кола.
Аз като возих жена си на времето, изкарвах поне мотиките от багажника. Да не я уплаша.

Веднъж беше се развалила служебната кола и се наложи да разкарвам работници след работа с личната. 4-ма потни с*гани, след това аромата няма управия, с каквото и да пръскаш. На тогавашна ми приятелка и казах, че тва е аромата на парите и да не мрънка Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 апр 2022, 13:24 от rf22

# 54
  • Мнения: 1 998
Не може всичко да е перфектно - ако трябва да избирам между тези двамата, определено бих избрала с мизерния външен вид, живяла съм с такъв - отнема време да го научиш да е чист - не говорех с него, но винаги демонстрирах,  че трябва да е чисто, отнема време, но и той се усети и почна да взема пример.

# 55
  • Мнения: 14 934
Един момент.
Мръсен, некъпан и скъсан са три различни неща. Аз като че видях инфо само за скъсан.
Плюс това скъсан айти и студентстващо муци леко нямат обща среда, та ми е много странно къде са се срещнали, та чак я е впечатлил дотам, че да почне да излиза с него.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 176
... Все пак не знам и аз как не му е неудобно да ме качва в тази мръсна кола.
Ох, принцеса. Насила ли те качва?
Какъв е проблема да му кажеш Много ти е мръсна колата аз ще те взема с моята/с метрото и тн? Няма да ти откаже при тези цени на горивото.

# 57
  • Мнения: 95
Ако всеки път ще се притясняваш как ще дойде облечен и дали няма да те е срам, не ми звучи много обещаващо. Както са казали други момичета - млада си, животът е пред теб и при положение, че той не полага поне малко усилия, да изглежда по- спретнато, защо да правиш компромиси. Вярно е, няма перфектни хора, всеки има някакви недостатъци, но в случая, даденият проблем ти причинява ежедневен дискомфорт и притеснение.

# 58
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Тя ще го облича, тя ще го води на фризьор и бръснар, тя ще го вози....освен и да го накърми Joy

# 59
  • София
  • Мнения: 3 176
Тя ще го облича, тя ще го води на фризьор и бръснар, тя ще го вози....освен и да го накърми Joy
Може и да го остави да се развива както му харесва. Аз така бих направила без изобщо да се чудя.

# 60
  • Мнения: X
Той добри доходи има уж, ама кара стара и мръсна кола, има скъсани маратонки и не поглежда външния си вид.  Възможно ли е авторката да има занижени критерии за “добри доходи”?

Възможно е, но не е задължително. Имам един приятел, пак IT, колата е стара (негов набор, на 32), мърляч е, почти не се подстригва и я се обръсне, я не. Казвам мърляч, не нехигиеничен, ходи с някакви раздърпани дрехи все. Живее си с техните, та си знам, че мама го пере 😄 Той изкарва около 4000 лв, което за България е добър доход и не живее в София. Чак като четох се почудих дали не си е хванал гадже и аз да не знам 😂

Иначе искам да вместна, че далеч не всички хора, работещи в този бранш, изглеждат така. Според мен си е до човек. Моят е примерно IT и е голяма кифла 😄

# 61
  • Мнения: 771
По принцип мъжете са склонни да променят начинът на обличане. Например, моят мъж не умее да съчетава цветове. Има хубави и скъпи дрехи, но ако не бях аз, щеше да се облича меко казано странно. Дори като му видя стари снимки ми е смешно. Сега се допитва до мен.

Същото е с прическата. Състаряваше го. Имаше и една халка на едното ухо, която беше смешна. Махна я.

Това са някакви дребни неща, да които мъжете не си дават сметка. Не е въпросът да променящ мъжа, а да го насочиш как изглежда по-добре.

За колата е странно. Неподредените коли са по-типични за жените, от колкото за мъжете. Мъжете се грижат за автомобилите си. Ако има много работа наистина, може авторката да предложи да закара колата на автомивка.

За нови дрехи и обувки, могат да отидат заедно са пазаруват в мола и тя да го насочва. Това в почивен ден. Няма нужда да плаща тя за това.

Всичко това е поправимо, стига човекът да няма проблем с личната хигиена. Може да се осъществи по много тактичен начин.

Но както казах, цялата драма за мен в комплексът на авторката да не я сметне някой за материалистка. Някакъв дълбоко провинциален или селски комплекс.

# 62
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Това някаква шега ли е?
Айнщайн да сте го виждали сресан ? А ?
Рошавите със скъсаните гащи са добрите.
Един мъж носи ли костюм, слага ли парфюм, подстриган ли е - бягайте далече. Подозрителен е. Аз колко филми съм гледал - всичките наемни убийци такива сресани. И извратеняци недни.

# 63
  • Мнения: X
Аз всички негови мнения приемам като шега, затова ме кефят 😄

# 64
  • Мнения: 588
Защо се намесват доходите изобщо в цялата схема? Човек може да изкарва 3 бона и пак да не е сресан и обръснат и може пак да е нормално поддържан и с малко. Просто човека действително си е такъв по характер - немарлив. А Нарциса, няма значение къде са се срещнали. Например, в приложенията за запознанства има един куп айтита. Преди време си мислех, че няма как човек с такава професия да бъде необвързан, но ето че има как.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 146
Да не е добре облечен и избръснат е едно, да е нечистоплътен - друго. Да приема съвети и насоки - добре, но хич да не слуша - това не е приемливо.
Повечето мъже нямат вкус за дрехи, а тези, които имат - по мое мнение - често залитат в другата крайност и са прекалено суетни. Но тук изникват още въпроси - айтито забавен ли е, внимателен ли е, имате ли общи теми, има ли за какво да се хванеш зад външния вид?
Пак ще дам пример с моя приятел - да, беше небрежен, но можеше да комбинира правилно цветовете, но извън това си паснахме като парчета пъзел. Имаме страшно много общи теми, разговорът между нас почти не секва, чувството ни за хумор е сходно, гледаме в една и съща посока. Не бих оставила току-така подобен човек, а бих му помогнала, бих излязла с него на един шопинг например.
Въпросът е при авторката дали си заслужава, дали има нещо, което да я задържа при айтито. И дали въпросното айти все пак ще прояви склонност да слуша.

# 66
  • Мнения: 2 208
Дано не съм прав, но на мен авторката ми звучеше като кифла. "Заплатата, колата, какво ще кажат приятелките, завърших сега но работя за жълти стотинки, аз се обличам добре..."
Ако махнем заплатата на дрипльото от уравнението и момата я виждам обратно при готиния бивш приятел със гадния характер.
Съществува и третата опция - добре облечен, с не много стара но чиста кола и средна заплата. Но там няма много подаръци и дрешки.

# 67
  • Мнения: 14 934
Защо се намесват доходите изобщо в цялата схема?
Защото авторката звучи като златотърсачка, ама нещо пакетът към кинтите все не я кефи. И прави и демонстрации ох, ама как сега... Като я е срам да е сред хора с него, да късат.
Да не ме разберете погрешно, абсолютно съм ЗА съблюдаване на материалните съображения и нямам против златотърсачките, просто не ме кефи точно това хленчене, което е тука в темата.

# 68
  • София
  • Мнения: 35 190
Никаква химия, прекалена практичност.
Не, не, не.

# 69
  • Мнения: 588
Мисля че авторката намеси доходите, за да изтъкне че човека не е да е без работа и със супер ниски доходи, че да не може да си позволи да изглежда нормално. Хора, та тук в първия пост се говори за скъсани дрехи и обувки и то пред приятелите й. Прочетете отново, осмислете го. Какви оправдания, защо намесвате лошото съчетание на дрехи.

# 70
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Просто не са един за друг, това е. Той да си намери някое хипи, тя- мъж според критериите си. Твърде са различни, за да правят компромиси.

# 71
  • Мнения: 580
Ако ще стоиш с него, избери дали външния му вид да те дразни или да си му “майка”. Преди години ме дразнеше външния вид на ММ. Винаги е поддържал хигиена на макс, но…. стил 0. Имах чувството, че влиза в магазина и иска да му дадат най-грозните дрехи. Но аз имах друг проблем. Той си ги харесваше и казваше, че не ми казва аз какво да нося, той щял да си носи неговото. Малко по малко го научих аз да му купувам дрехи. Започнах с бельо и чорапи, вече купувам всичко. Той работи много и мрази да ходи по магазини. Аз съм доволна, че носи хубави (в моите представи) дрехи, той доволен, че има дрехи. Аз така или иначе съм с повече свободно време и съм постоянно по магазините за нещо. Дали ще взема 2 блузи за него, покрай детските дрехи или не, няма разлика за мен. За много жени това е неприемливо. Но това ти е варианта, или раздяла. Той няма да се промени и ти трябва да го приемеш. Човека се държи добре с теб. Покажи елементарно уважение кум него и слагай картите на масата.

# 72
  • Мнения: 588
Докъде стигнахме, жени да съветват жени да купуват на мъжете си дрехи.. Но не като да е ходила на шопинг и решила и на него да вземе. А изцяло да му обновяват гардероба - от бельото до чорапите. Ако поиска да дойде с мен на пазар ще ми бъде много приятно, защото много обичам, а и да му избера нещо, което ми допада, но това ми звучи като абдикиране от грижа за себе си. Той не трябва ли да се поддържа първо заради себе си? И да се избира от едната крайност - агресивен и груб до неподдържан и мърляв? Не го разбирам..

# 73
  • Мнения: 13
Просто и аз не знам от къде идва тази намарливост. Не може да ти е комфортно данси ходиш по тоя начин навън сред хората и да си сядаш в калната кола. Друго, което съм забелязала е, че когато идва в нас и на сутринта трябва да излезем, всеки по собствените си задачи и цяла сутрин аз оправям, мия чашите и чиниите от предната вечер, събирм боклука, бърша масата, сгъвам одеала, оправям леглото. И седя и се чудя, може да не му се иска да мие чинии, но поне да вземе да ми помогне и да сгъне одеалата, или да оправи леглото.... Не да си пие кафето и да ме гледа.До сега не съм имала такъв проблем с друг мъж. Да не говорим че обикновено оставя страшно мазало след себе си и винаги има какво да се оправя. Иначе е уникален по душа, много е мил....обаче как да му дам шанс?То и тези неща са си важни, не може без тях. Иначе е отраснал без майка си, което обяснява страшно много неща. Но и други такива индивиди познавам, пък не са се оставили. Не е грозен, но просто не се старае въобще. Не знам какво да кажа... наистина не очаквах да изпадна в такава дилема за подобно нещо. Но например баща ми не би се гордял да ме даде на такъв човек. Би бил изключително недоволен, защото в нашето семейство не сме така. Не сме някакви фанатици на тема чистота, примерно и моя гардероб като го отвори човек всичко е едно върху друго, но като влезе у нас някой не ми вижда боклуците на масата.

# 74
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Ходила ли си у тях? Кочина ли е там?

# 75
  • Мнения: 13
Ходила ли си у тях? Кочина ли е там?
Не е кочина, но не е идеално, бих изхвърлила доста неща

# 76
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Т.е. у тях си подрежда и чисти? Не е натрупано с дрехи и предмети? В мивката няма чинии с връх? Хигиената е на ниво?

Последна редакция: пт, 08 апр 2022, 09:48 от Джулая

# 77
  • Мнения: X
Много е странно това, у тях да чисти горе-долу, при друг, да не казвам чужд човек - не.

# 78
  • Мнения: 6 690
Ама чакай малко, той ти идва на гости в твоя дом, нормално е ти да си оправяш. Като му ходиш ти в неговия дом на гости, пак е нормално той да си оправи. Ако живеете заедно, тогава вече е нормално двамата да си оправяте.
За дрехите и външния вид, нищо не мога да кажа. Ако не ти харесва как изглежда, какво изобщо правиш с него? Как си лягаш с някой, който даже не харесваш? Странна работа...
Иначе в моето семейство аз купувам дрехите, моите, на мъжа ми, на детето. Той не обича да пазарува дрехи, не иска да си губи времето. Само обувките сам си избира, всичко друго аз. Разбира се, аз си му знам стила и какво харесва и такива дрехи подбирам да са съобразени с предпочитанията му. Приемам го за съвсем нормално, на мен пък ми е удоволствие да ходя в Мола и да купувам дрехи за всички Blush

# 79
  • Мнения: 6 196
Дрехи мразя да си купувам, не просто да не обичам. Моята ми купува, има добър вкус и съм и се доверил напълно.

# 80
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Dumdum, ти имаш голям проблем със себе си....

Баща ти да те дава на някого? Ти обект ли си, че те дават от ръка на ръка? Последиците от подобно мислене са катастрофални.

Ти каза ли му да ти помогне с чиниите и одеалата или чакаше да се сети?

Според мен той интуитивно усеща твоята нагласа и ребелира по този начин.

На мен не ми пука колко мръсна е колата ми! Купих си с кожени седалки, за да се забързва бързо, отзад децата правят кочина и определено няма да робувам да лъскам колата, защото някой можело да се вози. Не, може да се вози, може и градски транспорт да си хване, като го е гнус. За мен е важно колата да се движи, не ми трябва за авторитет или за егото ми.
И да, има хора си викат: баси, кола с кожени седалки, пък кочина... ми тя затова е с кожени! Не се набива прах!

Та и човекът явно си е в Дзен и въобще не му пука какво другите мислят за дрехите му. Той получава каквото иска и ти си доказателството, след като си още с него. Защо да се напъва да променя нещо?!

И дори да му поставиш ултиматум, ще ти кажа какво ще се случи: същото като сега. Нищо.
Той няма да се промени заради теб, защото няма смисъл. Ти не го приемаш такъв, какъвто е и е загуба на време и енергия да се инвестира във връзка с претенция, работеща за жълти стотинки - ти сама така се определи, което пък много говори за самооценката ти!

# 81
  • Мнения: X
Ама чакай малко, той ти идва на гости в твоя дом, нормално е ти да си оправяш. Като му ходиш ти в неговия дом на гости, пак е нормално той да си оправи. Ако живеете заедно, тогава вече е нормално двамата да си оправяте.

Аз имах предвид, ако е временно, за ден, два, три при гадже, не да ѝ чисти банята, а да помогне като си измие чашата или чинията, или връща нещата на местата им. Но някой да ми дойде вкъщи, с когото имам връзка - тоест сме си достатъчно близки - да седне примерно да яде преди аз да съм станала, и като се събудя да вляза в кухнята обърната нагоре с краката, абсолютно не го приемам.

Не е същото като да поканя приятели на вечеря за 2-3 часа, естествено, че тогава всичко ще си оправя сама.

# 82
  • Мнения: X
Не знам защо мислиш, че баща ти трябва да те дава на някого? Не си предмет. Това мислене е грозно. Не позвоялвай родителите ти да избират мъж. Ти ще бъдеш с него, не те!

За колата и ние сме като asyalein, но без децата. Все е мръсна, каквото и да правим. Въобще не ми пука.
Колата на брат ми е някакъв ужас. Нито е мърльо, нито е нещо като героя в историята на авторката. Но ако му видите колата, ще припаднете. Сега е хванал гадже и да видите как е оправил всичко. Просто до сега явно само на нея й е направило впечатление, казала му е, оправил е. Някои мъже си трябва да ги буташ понякога.


Проблемът при теб е , че ти не можеш да приемеш да си с такъв човек. Като толквоа те дразни, как спиш с него?

# 83
  • Мнения: 7 378
Ние за колите си сме педанти. Недопустимо е да имам мръсна като кочина кола. Мърляв човек няма как да ми привлече погледа дори, нещо повече съвсем немислимо. Много държим и аз, и мъжа ми на външния си вид и на хубавите дрехи, той дори повече от мен.

# 84
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
То има разлика между просто непочистена скоро кола с 2-3 разхвърляни боклука....и кола, в която се търкалят касови бележки, опаковки, храни, кал от зимата и пясък от морето и прилича на клошарска бърлога.

Не става ясно колата на въпросният мъж от кой тип е

# 85
  • Мнения: 13
То има разлика между просто непочистена скоро кола с 2-3 разхвърляни боклука....и кола, в която се търкалят касови бележки, опаковки, храни, кал от зимата и пясък от морето и прилича на клошарска бърлога.

Не става ясно колата на въпросният мъж от кой тип е
от втория

# 86
  • Мнения: 50
Прави ми впечатление, че младите жени много държат всичко като домакинска работа да се дели фифти/ фифти - аз ще измия една чаша, но и ти една, аз ще сгъна едно одеяло, ти също едно. От толкова писане на авторката не разбрах дали обича човека или му прави само критичен анализ?

# 87
  • Мнения: X
Прави ми впечатление, че младите жени много държат всичко като домакинска работа да се дели фифти/ фифти - аз ще измия една чаша, но и ти една, аз ще сгъна едно одеяло, ти също едно. От толкова писане на авторката не разбрах дали обича човека или му прави само критичен анализ?

Тоест ако те обичам теб трябва да върша цялата домакинска работа ли? Ами нали и ти ме обичаш, защо не я свършиш ти? 🤔

Или нещо грешно те разбрах, и това изказване не беше критика към деленето на домакинска работа и поддръжка на дома?

Последна редакция: пт, 08 апр 2022, 17:18 от Анонимен

# 88
  • Мнения: 1 998
Не разбирам какво лошо има в деленето на домакинска работа, или поне да се помага? Мисля, че е много по-грозно мъжа да си седи, докато жената се чуди как да съчетае нещата...

# 89
  • Мнения: 6 690
Мина им времето на тия, дето като се върнат от работа и се лепват за дивана, а жената снове /и тя след работа, разбира се/. Сори, да са се родили преди петдесет години.

# 90
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
То има разлика между просто непочистена скоро кола с 2-3 разхвърляни боклука....и кола, в която се търкалят касови бележки, опаковки, храни, кал от зимата и пясък от морето и прилича на клошарска бърлога.

Не става ясно колата на въпросният мъж от кой тип е
от втория
Бях убедена, че е второто. Ами сори....такива мърди не се оправят.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 600
И аз не мисля, че има оправия. Той определено се харесва такъв и така му е удобно да си живее. Мърлявщината е доста отблъскваща, колкото и да е добър по душа. Наднорменото тегло също не е много ок, макар че всеки втори български мъж е запуснат и с шкембе. По темата с купуване на дрехи за мъжа - за мен това е изключително странно и неприемливо. Направо не мога да си го представя, но моят мъж е доста капризен и държи всичко сам да избира. Даже и размера му не знам.

# 92
  • Мнения: 2 646
Сори, но приятелят ти не е непукист, а най обикновен мърльо. Както има маниакално префантосани чистофайници, така има и безнадеждни мърлячи. Ако държиш на него, с големи усилия може да го поддържаш чист и спретнат, но не очаквай да се промени от само себе си. А вземеш ли да му опяваш и да го критикуваш по темата, нищо чудно да му писне и да си намери някоя мърла като него и заедно да грухтят в свинщината. Има хора, мъже и жени, които колкото и да се мъчат не могат да останат спретнати  дълго време. Къде петно на блузата, къде разкривени обувки, къде колене на панталона, къде обрасъл врат и неизрязани нокти....Домовете им обичайно и те са занемарени и пълни с боклуци. Явно и тоя е такъв екземпляр. Вече ти си решаваш дали и колко можеш да го траеш. Впрочем, изрядните чистници също са много напрягащи и трудни за съжителство.

# 93
  • Мнения: 13
Интересно ми е тази проява на мъжкарство, в която не ти пука за външния ти вид. Веднъж си спомням, че попаднах на снимка на един доста изтупан младеж въф фейсбук докато той беше до мен,който според него беше от другия бряг, точно заради това. Стана ми смешно, защото очевидно човека изглеждаше много добре. За жалост доста такива “мъжкари” се развъдиха напоследък.

# 94
  • Мнения: 6 690
Емммм ако е с прилепнали гащи до кокалчетата и без чорапи, и аз това си мисля Joy ама гледам голяма мода сред младежта Joy

# 95
  • Мнения: 6 196
Ми то кво друго да си помислиш за разни такива наконтени, старателно епилирани, с оскубани вежди и умиращи от страх да не се нацапат нещо. Ми разни модерни метросексуални мъжленца много близко до акъла да предположиш, че и го поемат някъде Simple Smile

# 96
  • Мнения: 588
Във форума има ли средно положение - нормално изглеждащ мъж, с нормални дрехи, чисти, сложил си парфюм с добре подстригана коса , обръснат? Или ще е пе***** с епилирани крака и прилепнали дънки или разплут, неподстриган и необръснат ама мъж. Не е за говорене просто..

# 97
  • Мнения: 6 690
Тъкмо си помислих, че има, Мерилин, и после стигнах до "обръснат" Joy

# 98
  • Мнения: 6 196
Е аз си помислих за брадата, тва има предвид Мерлин.
Има такива, споко, ама все пак внимаваме да не се престараем много и да ни вземат за някой фарараст Simple Smile

# 99
  • Мнения: 437
Хич не ми се вижда непоправим човека. Аз лично предпочитам такъв, който с малко шопинг да го "вкарам в пътя", отколкото някой кифльо, който се кифли повече от мен сутрин пред огледалото. Че кифльовците имат навика и да са доста взискателни към жените.
От прясно сравнително гадже, не бих очаквала да се разшета вкъщи да мие чинии и да подрежда, както и аз не бих го направила у тях.
За колата, не стига, че идва да те взема с кола, Ами и претенции... Та с две думи ако имаш желание, ще го поизлъскаш малко пича и ще си живееш живота.

# 100
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Винаги съм се потрисвала на приказки от сорта "Как може да имаш претенции?". Що, вие нямате ли?

# 101
  • Мнения: X
За колата никой не я е спрял да си вземе такси, да си наеме кола и да се закара докъдето иска, или дори да си наеме лимузина с шофьор. За простосмъртните има ходене пеша и градски транспорт също. Това правят хората, ако единствената им друга опция не им харесва.

# 102
  • Мнения: 437
Винаги съм се потрисвала на приказки от сорта "Как може да имаш претенции?". Що, вие нямате ли?

О аз не съм против претенциите. Не желая да се возя с градски транспорт,освен ако не е някаква мега извънредна ситуация. По тази причина имам кола, карам си я, плащам си ѝ разноските.

# 103
  • Мнения: 588
Едно нещо му признавам на човека-желанието му да създава връзка и да я поддържа, както и отношението и държанието, а не като мрънкача в съседната тема, събудил се от зимен сън с 1001 претенции. Ако с авторката не му провърви, ще си намери друга със сходен на него начин на живот.
Относно шетането-то си е до възпитание да предложи да помогне.
dandan1 всяка сутрин пътувам в столичен трамвай. Там возещите се на пръв поглед са по-интелигентни и нормални от голяма част от притежателите на автомобили. Wink

# 104
  • Мнения: 437
Marylin нямам нищо против хората, ползващи градски транспорт, нито пък смятам, че са по-прости или нискоинтелигентни. Говорехме дали имаме претенции, и аз отговорих, че имам, само че гледам да си ги покривам сама. Авторката, като не желае да се качва в мръсна кола има варианти - лична кола, градски транспорт, такси, велосипед. За мен, подчертавам за мен е нелепо,хем да чакаш да те вземат, хем и претенции каква е колата.

# 105
  • Мнения: X
Тя авторката има кола, ама се сравнява с него. Видиш ли нейната чиста и спретната, неговата стара и мръсна. Ама тя спомена, че е студентка, скромно живеела. Ако колата й е от мама и тати, то тогава лесно да плюеш чуждото..

# 106
  • Мнения: 771
Е тя не харесва, че колата е мръсна. Че е стара е друг въпрос. Едва ли мама и тати ѝ чистят колата.

# 107
  • Мнения: X
Аз разбрах, че е мръсна и стара. А тя карала и по-чиста, и по-хубава. Ако е за чистотата само, ок… ама за нова/стара.

# 108
  • Мнения: 6 776
Повечето мъже не отдават особено значение на дрехите, важното е да им е удобно. Голяма част са склонни да слушат жените си за облекло или дори жените да им купуват дрехите. На една от първите ни срещи мъжът ми дойде с пуловер загащен в дънките - ужасен ужасон. С времето започна да се вслушва в съветите ми, а сега вече не пазарува дрехи без мен или аз го обличам предимно. Близък приятел ходи на работа със скъпи костюми, защото се налага, но в свободното си време е с дънки и тениски на възраст 15 години, малко на клошар го докарва. Казва че не му е важно. Жена му му е купила няколко прилични ката дрехи за свободното време, за да не я срами когато са заедно. Когато е без нея е странна гледка. Образован, успешен в работа и с доста висок доход, но дрехи не го вълнуват грам.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 600
То пък щото е много трудно да купиш 4-5 тениски с крокодилчето или поло и 2-3 чифта маркови дънки. Мъжете имат огромното предимство спрямо жените в това отношение. И пак ги мързи. Ей това ме дразни мен, липсата на малко старание. А купуването на дрехи от половинката го намирам за абсолютна глезотия. Но знам, че много жени го правят, включително и майка ми, която сигурно от 35 години насам купува абсолютно всичко за баща ми. Мисля, че той и чорапи не си избира сам.

# 110
  • Мнения: 6 776
Не ги мързи, не им е важно.

# 111
  • София
  • Мнения: 2 600
Което показва отношение към самия себе си. Не доумявам как зрял  мъж няма да се замисли как изглежда, с какви дрехи излиза сред хора. Неслучайно се казва, че по дрехите посрещат, а по ума изпращат. Като видя някой с изхабена и протрита тениска, с дупки, не си мисля колко е над нещата и как не му е важно. Мисля си, че е пълен мърляч.

# 112
  • Мнения: 6 776
Ако слезе от скъпа кола пак така ли ще мислиш? Или в работно време е облечен в костюм, ушит специално за него?

# 113
  • София
  • Мнения: 2 600
Не се впечатлявам от скъпи коли. Живяла съм доста време на място, в което мерцедес s500 и нагоре се карат като тукашните опелчета и голфчета. Все тая кой е в колата. По дрехите съдя и то много, но по колите не. Именно защото съм виждала страшни мизерници на външен вид да карат коли за няколко стотин хиляди евро ( не в България).

# 114
  • Мнения: 6 776
Ясно, дрехите са много важни за теб. Защо изпусна скъпите костюми, шити специално за някого тогава? Е, този някой си ходи и с избелели тениски.

# 115
  • Мнения: 588
Аз ако видя някой с избеляла тениска на дупки и скъсани обувки но да излиза от скъпа кола с престижна диплома си казвам Язък за дипломата, язък за претенциите, язък за Ентелекта щом и един нормален вид не може да издокара. Иначе да си кара мерцедеса, няма лошо.

# 116
  • Мнения: 9 776
Доста брандове правят скъпи дрехи и обувки, които изглеждат като носени (worn out effect). Balensiaga например, но не само, така че това е доста повърхностно мислене.

# 117
  • София
  • Мнения: 5 146
Не е чак такава трагедия да му купиш дрехи или да излезеш с него по магазините. Не мога да си представя да срещна мъж, с когото си пасвам, имам теми за разговор, подкрепя ме във всичко, грижи се за мен, и да го зарежа ей така, понеже дошъл с пуловер на ромбчета или с изцапани кецове. Ако не желае да се погрижи за себе си, не слуша, не приема съвети, да, тогава вече е безнадежден случай.
Моят приятел например е лек далтонист. Няма официална диагноза, но го хващам, че някои цветове не ги различава добре, особено в нюанси. И затова е способен да се избаца в някоя не съвсем приемлива комбинация. Предпочитам да му помогна, а не да го оставя като пате в калчища.
Но всичко това става с говорене, не с цупене и теми из форумите. Сядате и му казваш в прав текст - мацко, колата ти е много мръсна, трябва да почистиш. Имаш нужда от хубави дрехи - хайде с мен в мола. Имаш нужда от подстрижка - знам една много яка бръснарница, ще те заведа.
Защото ако една износена тениска и едни оцапани кецове са ти проблем сега, в една дългогодишна връзка като цъфнат яки препятствия, не знам какво ще правите...

# 118
  • София
  • Мнения: 17 836
Ако някой тръгне да ми прибира дрехи или да ги изхвърля, агитирайки ме да си купя нови, ще му нарежа всичко що видя. Хората, в частност мъжете, не са предмети, които да шлайфате по свои критерии, а пораснали индивиди, които ако не ви харесват - пътя.

# 119
  • Мнения: 771
Минаха няколко дена. Авторке, няма ли развитие?

# 120
  • София
  • Мнения: 6 395
Много въпроси ми се появиха в главата, но преди всичко защо си забила в този мъж, от когото те е срам?
Как го хареса и как си легна с него като го определяш като неподдържан и мърляв?
Много лошо впечатление ми прави и стискането на  "жълтите стотинки", които изкарваш.

Има доста  добре изглеждащи мъже, които изкарват добри пари...намери си някои по твоя вкус. Вече ако искаш и да е умен, мил и добър трябва и ти да предложиш повече, от това на което си склонна/способна към момента.

# 121
  • Мнения: 9 388
Много въпроси ми се появиха в главата, но преди всичко защо си забила в този мъж, от когото те е срам?
Как го хареса и как си легна с него като го определяш като неподдържан и мърляв?

Тези въпроси и мен ме глождят, ама отговор от авторката няма. Само постове на съфорумки, как купуват дрехи на мъжете си. Ако един мъж изглежда мръсно, въобще няма да го погледна. Избеляла чиста тениска е едно, мръсни панталони и мръсна тениска друго.

# 122
  • София
  • Мнения: 38 628
Защото, принципно, има едни жени, искат уж много, примиряват се с половината, за да мрънкат цял живот и да се изживяват като майка Тереза.
Аз като искам всичко, търся всичко и взимам всичко от моя списък.

# 123
  • Мнения: 2 591
Аз като искам всичко, търся всичко и взимам всичко от моя списък.
Е, понякога човек се препъва или задавя, с голям залък Wink

# 124
  • София
  • Мнения: 38 628
А, не. Аз малки списъци правя 😜

# 125
  • Мнения: 6 690
Само, че понякога има неща, които ги няма в "списъка", а се оказва, че не можеш да живееш без тях. Както и неща, които са били в списъка, но всъщност се оказват не от съществено значение.

# 126
  • София
  • Мнения: 5 146
Аз останах с впечатление, че айтито е неподдържан, но не нечистоплътен. Ако е некъпан, подозирам, че това щеше да е първо в списъка с минуси.

# 127
  • София
  • Мнения: 17 836
Айтито просто не става за развеждане като панаирджийска мечка в молче, аз ли да ви превеждам цялата драма Laughing

# 128
  • Мнения: X
Айтито просто не става за развеждане като панаирджийска мечка в молче, аз ли да ви превеждам цялата драма Laughing

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Тя в началото е мислела, че става, защото взима добра заплата. Пък тя нали работи за жълти стотинки.

Мисля, че авторката получи добри идеи- води го насила в мола, купува му дрехи по неин вкус с негови пари, тя си купува също дрехи по неин вкус и пак с негови пари. Води го на бръснар и вече не е панаирджийска мечка, а си е кокетен молец. В мола има и автомивка!

Catcher, много ме разсмя с тая мечка!!! 😂

# 129
  • Мнения: 71
Ако някой тръгне да ми прибира дрехи или да ги изхвърля, агитирайки ме да си купя нови, ще му нарежа всичко що видя. Хората, в частност мъжете, не са предмети, които да шлайфате по свои критерии, а пораснали индивиди, които ако не ви харесват - пътя.
Точно! Човекът насреща трябва да се приема като цялостна личност, а не като суров материал, от който да направим нещо по наш вкус. Ако се опита да ме моделира някоя, първо предупреждавам учтиво: "Не ми казвай какво да правя, да не ти кажа къде да отидеш!". Ако не схване тънкия намек - ами казвам и къде да ходи с претенциите си и нещата приключват...

# 130
  • Мнения: 6 690
И така е, и не е баш така. В една дълга връзка до някаква степен възприемаш предпочитанията на партньора си. Не е само и за външния вид и дрехите, но айде нали за това е темата, ще се придържам към това. Както, примерно, моя мъж няма да тръгне с прилепнали гащи, щото никъде няма да изляза с него, така и аз няма да си боядисам косата руса, понеже не харесва руси жени. Това е някакво елементарно възприемане. А и все пак нали го обичаш тоя човек, нали искаш да си хубав в неговите очи. Да, някакви генерални промени във визия и стил, не са ОК, но има дребни неща, които може да търпят някакво развитие. Не е черно-бяло, има много нюанси, въпросът е в границата на допустимото.

# 131
  • Мнения: 9 776
Единственото чувство, което авторката споменава е срам. Срам да сподели с приятелки, срам да излезе с него, да влезе в колата му и т.н. Не говори за любов, Та няма как любовта да промени света,  в случая да му закърпи чорапите и подстриже чорлите.
Дори и финансовата му красота не е достатъчна , за да затвори тя поне едното око.

# 132
  • София
  • Мнения: 17 836
Ами, не е нормално да не смееш да си боядисаш косата. Не.

# 133
  • София
  • Мнения: 6 395
Ами, не е нормално да не смееш да си боядисаш косата. Не.
И на мен ми се струва прекалено...освен това всички мъже харесват руси жени и още повече червенокоси. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 134
  • Мнения: 2 208

...освен това всички мъже харесват руси жени и още повече червенокоси. Stuck Out Tongue Winking Eye
Ако имат голям сутиен, косата е последното което забелязват. Тъпанари.

# 135
  • Мнения: 3 021
Не съм прочела всички мнения, но: има момчета, които са пораснали в домове с по-неглиже и мърляви родители, може и просто дрехите и обувките да не са му голям приоритет, ако например работата няма дрескод. Много е неприятно това фиксиране във външния вид, той ли е най-важният? Според мен няма лошо да дадеш деликатно и с обич някакви насоки за външния вид, прическата и т.н. Много мъже нямат особен усет в тази насока, но с благодарност приемат напътствия от половинката. Гледай малко по-комплексно на хората, може силата да му е в добро сърце, характер, ум - дрехи и коса се оправят буквално в рамките на един ден, но другото не.

Едит: сега виждам, че е отрасъл в дом без майка, може би никога никой не му е обяснил как трябва да поддържа хигиена, не му е обърнал внимание как е облечен и т.н. Даже по-скоро заслужава симпатия момчето, отколкото да се кове за това как изглежда.

# 136
  • Мнения: 7 378
Че как да не е важен външният вид? Много е важен и много неща показва. Хайде сега, станал на 30 години, класически мърляч и някои се мъчат какви оправдания да му намерят. Гнусно!

# 137
  • Мнения: 6 776
Айде сега мърляч. Мърляч е някой, който не се къпе и смърди. Някой, който ходи с избелели тениски и протрити дънки, защото не му пука, си е съвсем наред.

# 138
  • Мнения: X
Моята дефиниция на мърляч не се ограничава до хигиенни навици. Мърляч е всеки, който живее във и допуска около себе си кочина, и неща като неизгладени дрехи, несресана коса, неподдържан външен вид мисля, че също бих зачислила. А господинът така е описан от авторката.

# 139
  • Мнения: 71
Ако имат голям сутиен, косата е последното което забелязват. Тъпанари.
Хайде-хайде... Ти ако попаднеш на някой расов екземпляр с 25 см инструмент, сигурно ще му гледаш цвета на очите, прическата или колко често се бръсне... 😂 😂 😂

# 140
  • Мнения: 2 208
Е, сега ме хвана неподготвен.

# 141
  • София
  • Мнения: 5 146
Външният вид е важен, оооообаче...
Авторката нищо не споменава за характер, за възгледи, за интелект, за чувство за хумор, за общи теми. Трябва да се гледа в перспектива - имаш ли бъдеще с този човек и как би изглеждало то. Един прекрасно изглеждащ, поддържан мъж може да се окаже ненадежден партньор в дългосрочен план, докато един небрежен мъж може да се окаже изключително стабилен партньор. И обратното. Затова не може просто да се опише външния вид, да кажеш "Ни мъ кефи!" и да сложиш точка.

# 142
  • Мнения: 361
Тоя човек сресахме ли го вече за 10 страници?

# 143
  • Мнения: 252
Четейки авторката много ми е жал за този мъж. Така описан и пуснат в бг мама. Няма нищо друго освен че бил мил. Ма не измил чашите, ма не сгънал одеалото. То ако гледа описанието си самата авторка е чудно защо е с него. Имам усещане, че е вързана за него и се опитва да ни убеди защо иска да избяга. Ми бягай! Всеки може да прави каквото желае. Остава ми горчив послевкус от мненията на авторката.

# 144
  • Мнения: 9 776
Младежът е просто опит за заместител на бившият. Chanel vs AliExpress.

# 145
  • София
  • Мнения: 35 190
Другаде му е кусура, авторката го облича във външен вид.

# 146
  • Мнения: 588
А всъщност истината е проста. Всичко е въпрос на усещане, дали иска да бъде с този човек, дали го чувства като партньор. Ако го чувстваше и й беше ок с него, нямаше изобщо да забележи неадекватните дрехи.

# 147
  • Мнения: 13
Така, малко изостанах с темата, за което се извинявам! Ще отговоря на няколко въпроса, които бяха споменати горе. Не е нечистоплътен-къпе се, не мирише зле и никога не е. Не ме интересува, че колата е стара това ми е последния проблем, проблем е , че вътре е истинска кочина, все едно клошарска бърлога. Някой ми беше казал да си се возя с моята кола или градския-да возя се , но все пак съм във връзка с този човек и той ме взима. Няма как строго да му кажа-ами аз ще си се возя с моята кола, ти с твоята и всеки по отделно, това не е окей за едни отношения да се делим. Просто държа да е чисто и поддържано, защото според мен е жалко дори за него самия. Питахте ме защо съм с него въобще-защото ме привлича, защото го харесвам като човек и всичко друго си върви идеално. За хората, които ми казаха, че ако го харесвам истински няма да ми пука кам изглежда-ами вие ще оставите ли половинките си да излизат мърляви и скъсани докато вие сте отделили 1 час да се оправяте?
Относно развитието-ами такова няма, миналата седмица бяхме навън и се разхождахме по Витошка и честно да ви кажа огледах се навсякъде около мен-никъде не видях някой да е излязъл като него. Как да не ме дразни това? Единствения прогрес е, че е отишъл но фризьор, но имам чувството, че следващото му ходене ще е пак когато стане вече твърде необходимо. Бяхме се заговорили за някакви дребни неща, които мен ме дразнят, как ми правят впечатление някакви работи и той ми каза следното “Ето аз примерно виждам, че имам петно на панталона, ама какво да седна да се ядосвам ли сега” , а то това петно го има от много време, джобовете скъсани, обувките прашни, тениската избеляла. Не можете да ми кажете, че да се облича добре човек изисква много усилия. Има толкова достъпни и модерни неща в днешно време, изобилието е огромно и прелива. Никой човек не видях по улицата така. Ами представете си ако вие излезете така с изцапаната домашна тениска и протририя домашен анцунг, и вие няма да изглеждате добре. Дрехите и поддръжката променят човека.  Не може да отсъдя по това и да го зарежа при положение, че не виждам друг проблем. Просто ми се иска да вложи малко старание. В същото време очевидно в много упорит след като продължава да си ходи с този панталон след като му казах, че има нужда да се погрижи за външния си вид. Търся съвет как да постъпя, не да го зарежа или не.

# 148
  • София
  • Мнения: 504
Купи му нови дрехи и настоявай да ги носи. Почисти ти колата, изхвърли боклуците.

# 149
  • Мнения: X
Заведи го на пазар.

# 150
  • София
  • Мнения: 6 395
Следващия път като дойде да те вземе си вземи една торбичка с теб, обери всички боклуци от колата и ги изхвърли.
Има автомивки със заведения към/ до тях, едно такова се сещам на Симеоновско. Предложи му да отидете там и оставете колата да я приведат във вид.
Като се разхождате , влезте в магазин - накарай го да пробва дрехи и да купи, което е ок.

Не знам, аз не мога да си падна по мъж, който изглежда зле и да се занимавам да префасонирам и превъзпитавам, но щом искаш - действай. Скъсани дрехи в коша, или може да се зачислиш в тях и да ги ползваш за парцал - опа, ама ти това носиш ли го?

# 151
  • София
  • Мнения: 2 600
Директно сядаш с него очи в очи и му казваш всичко, което и на нас тук. Ако държи на теб, ще се замисли поне малко и ще се опита да си промени стила. Ако категорично откаже да се постарае, не си го причинявай повече, то не можеш да си отпуснеш душата като сте навън. Аз лично бих се срамувала да вървя и сядам на заведение с него. Нещо ми подсказва, че има надежда, не изглежда чак такъв загубеняк.

# 152
  • Мнения: 71
... миналата седмица бяхме навън и се разхождахме по Витошка и честно да ви кажа огледах се навсякъде около мен-никъде не видях някой да е излязъл като него. Как да не ме дразни това?
Аз предлагам да направим една инициатива за канонизиране на тоя човечец под името Св. Великомъченик (както_се_казва) Търпеливий! 😁 Боже господи! Ще се оставя аз на някоя да ме мъкне по Витошка, за да зяпа кой с какво бил облечен! Вместо да се кача на Витоша на чист въздух и на километри от всички напудрени и издокарани кифли и техните епилирани и наконтени късопишковци.

Директно сядаш с него очи в очи и му казваш всичко, което и на нас тук.
Подкрепям с две ръце! Ама точно така му го кажи, както го разправяш тук. Да си даде сметка човека с какво чудо се е хванал и да бяга колкото му държат краката! Докато не си го вързала с някое дете и не си му съсипала окончателно живота.

# 153
  • Мнения: 13
... миналата седмица бяхме навън и се разхождахме по Витошка и честно да ви кажа огледах се навсякъде около мен-никъде не видях някой да е излязъл като него. Как да не ме дразни това?
Аз предлагам да направим една инициатива за канонизиране на тоя човечец под името Св. Великомъченик (както_се_казва) Търпеливий! 😁 Боже господи! Ще се оставя аз на някоя да ме мъкне по Витошка, за да зяпа кой с какво бил облечен! Вместо да се кача на Витоша на чист въздух и на километри от всички напудрени и издокарани кифли и техните епилирани и наконтени късопишковци.

Директно сядаш с него очи в очи и му казваш всичко, което и на нас тук.
Подкрепям с две ръце! Ама точно така му го кажи, както го разправяш тук. Да си даде сметка човека с какво чудо се е хванал и да бяга колкото му държат краката! Докато не си го вързала с някое дете и не си му съсипала окончателно живота.
Ха-Ха. Не съм седнала да гледам другите, просто казвам, че ми направи впечатление. И какво лошо има в това да искам човека до мен да се поддържа? Или дайте всички да си ходим лекьосани и несресани по улиците

# 154
  • Мнения: X
... миналата седмица бяхме навън и се разхождахме по Витошка и честно да ви кажа огледах се навсякъде около мен-никъде не видях някой да е излязъл като него. Как да не ме дразни това?
Аз предлагам да направим една инициатива за канонизиране на тоя човечец под името Св. Великомъченик (както_се_казва) Търпеливий! 😁 Боже господи! Ще се оставя аз на някоя да ме мъкне по Витошка, за да зяпа кой с какво бил облечен! Вместо да се кача на Витоша на чист въздух и на километри от всички напудрени и издокарани кифли и техните епилирани и наконтени късопишковци.

Доста ограничено мислене имаш. Хората, които правят такива изказвания, си ги представям точно както авторката описва гаджето си.

# 155
  • София
  • Мнения: 6 395
Те повечето мърльовци смятат, че това е мъжкарско.
А добре изглеждащите - чисти, изгладени, стилни и наресани мъже - до един са педали.

# 156
  • София
  • Мнения: 5 146
И какво пречеше да влезете в някой магазин на "Витошка" и да си купи тоя човек една риза/ тениска/ дънки по твой вкус? Струва ми се, че очакваш човекът да ти прочете мислите и като не успее - идваш при нас да се оплачеш. Ами говорете си, обясни му ги тия неща, ако не вдява, зарежи го и толкова. Нито сте в сериозна връзка, нито сте женени, нито деца имате.
Иначе звучи като някакъв много странен мазохизъм да си с човек, който хем ти боде очите, хем продължаваш да си джиткаш с него.

# 157
  • Мнения: 71
Те повечето мърльовци смятат, че това е мъжкарско.
А добре изглеждащите - чисти, изгладени, стилни и наресани мъже - до един са педали.
Факт!
Истинският мъж ютия е ползвал само в казармата. Видиш ли някой с прическа, епилиран, с изгладени дрешки и с маникюр - или е педал, или някое мамино синче под чехъл.

Говорим за свободното време, разбира се. Ако човекът е управител на банков клон, на застрахователна компания или адвокат - много ясно, че на работа няма да ходи с дънки, маратонки и протрита тениска.

И какво пречеше да влезете в някой магазин на "Витошка" и да си купи тоя човек една риза/ тениска/ дънки по твой вкус?
Пречи това, че ако е истински мъж, ще и отговори: "Имам 10 тениски, които си купих преди 2 години. След още 8 години, като се износят, ще си купя още 10. До тогава не смятам да си сменям гардероба. Ако не ти харесвам такъв - прав ти път!". И авторката на темата отлично го осъзнава, затова си и мълчи пред любимия. А зад гърба му търси съвети как да му отрови живота...

Последна редакция: пт, 15 апр 2022, 16:00 от the_master

# 158
  • Мнения: X
Значи само епилираните мъже с маникюр си гладят дрехите, така ли? Съжалявам, че само такива хора имаш в обкръжението си. Съжалявам и жените, които ще се опитват да ги вкарат малко в ред един ден.

# 159
  • Мнения: X
Мъж, който е около или над 30, без изградени елементарни навици и желание да се поддържа, не може да се промени. Самият факт, че авторката му е намеквала за това, а той не си е взел забележка е достатъчно показателен.

Още по-притеснителното е, че не осъзнава и не се съобразява, че това тежи на момичето до него, което е една червена лампа за това, което може да се очаква от него в по-късен етап на връзката.

От там нататък от авторката зависи, дали си заслужава да се бори с вятърни мелници, или да го приеме такъв, какъвто е. Трети вариант за съжаление не виждам.

# 160
  • Мнения: 71
Мъж, който е около или над 30, без изградени елементарни навици и желание да се поддържа, не може да се промени...
Доколкото разбрахме от писанията на авторката, мъжът се поддържа чудесно. Нито е тръгнал мръсен, нито дрипав. Просто няма желание да е "ФЙЕШЪН" - колосан, гелосан, епилиран и с прическа за 300 лева, направена от известен столичен педал (пардон, коафьор). С две думи - истински мъж. От тези, при вида на които пулсът на жените се учестява, а коленете им се подкосяват. След което обаче някои от тях си поставят за цел в живота да го променят "за негово добро", т.е. да го превърнат с питомно домашно мъжле. И след това да ревнат, че с него вече "нямало тръпка" и да се метнат на врата на следващия, който не им играе по свирката.

# 161
  • Мнения: 11 950
Не подстриган, брадясал, с изтърани и скъсани дрехи и скъсани обувки. Така е описан от авторката и описанието е далече от "чудесно" поддържане. Едва ли са много жените, които ще припаднат по такъв.

# 162
  • София
  • Мнения: 2 600
С моя мъж сме от 7 години и все още ми трепва нещо като се облече и приготви за излизане. И му липсват всичките описани по-горе процедури. Но е с винаги поддържана брада, чист врат, чисти дрехи. Ако още от самото начало не беше така, изобщо нямаше да го погледна даже.

# 163
  • София
  • Мнения: 5 146
С моят приятел сме от 4 години. Поддържа си перфектно брадата, защото започва да го дразни и сърби иначе. Чисти, изгладени дрехи, поддържани нокти, обран врат - всичко точно.
Но трябва да призная, че е способен да излезе с избеляла тениска или риза. Поне преди беше де. "Ама какво й е?!", пита той и аз обяснявам, че човек не ходи с избелели дрехи, ако има нови и добре изглеждащи, както е при него. Скъсан и съдран никога не е ходил, но си е небрежен. Хубавото е, че приема съвети, сам казва, че не разбира от тия неща и предпочита да го насочвам.

# 164
  • Мнения: X
Определението фйешън не бях чувала да се употребява от 2005 година сигурно.

Гелосан, с маникюр и прочее няма нищо общо с поддържан мъж. Това човек да си облече нормални изгладени дрехи и да не изглежда като затворник не виждал бръснар не е особено постижение, а санитарен минимум.

# 165
  • Мнения: 2 591
Оф, човек или си го има, или не. Вече почвам да мисля, че е вродено - усетът да се облечеш/подготвиш/наконтиш  и да излезеш. Има наистина непукисти - мъже/жени, има и "пукисти", но неумеещи да  асамблират различни части и цветове  на облеклото.
Във всеки случай, при съмнение, да се заложи на простотата. Чист спретнат вид. Пък модата следващия път Wink

# 166
  • София
  • Мнения: 6 395
Ясно защо  има толкова малко добре облечени мъже в България.
Защото другите ги смятат за педали.
Жалко.

# 167
  • Мнения: 71
Не подстриган, брадясал, с изтърани и скъсани дрехи и скъсани обувки. Така е описан от авторката и описанието е далече от "чудесно" поддържане. Едва ли са много жените, които ще припаднат по такъв.
Че те фабрично изтърканите и скъсани дрехи се продават на цени, 3 до 5 пъти по-високи от тези на новите 😁 😁 😁 Пък Виго Мортенсен в трите части на "Властелина на пръстените" се мотка точно с 4-5-дневна брада, ама това май не пречи на жените да припадат по него Wink

# 168
  • Мнения: 771
Тя и Риана ходи както си иска, но е Риана. Не Пенка от Люлин. Та, така и за мъжете.

# 169
  • София
  • Мнения: 19 306
Предполагам, че авторката или не харесва изначално бради, или нейният човек е с неподдържан храсталак.
Едва ли Виго са го оставили да се вихри с непипната брада.

# 170
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 705
Само ще кажа, че мърлячеството няма оправяне, то е за цял живот. Нещо като втора природа. Дори и да се стегне за някое време, остане ли сам, пак ще се върне при себе си Simple Smile Иначе стил може да се изработи при всеки, но мърлячът си остава такъв завинаги.

# 171
  • Мнения: 2 579
Сигурно има жени, които могат да превъзпитават такава порода мъже. Аз самата нямах такъв успех. Опитах се преди време деликатно да предложа на едно гадже идеи, с които да разнообрази бедния си гардероб ( хем този поне се бръснеше, къпеше и не ходеше окъсан), но почти всичко беше отхвърлено като причиняващо импотентност. Отделно, че уж носели на критика тия ми ти ай-ти-та, ама цък - много силно и трайно се засегна момчето и аз нЕмАх нерви да се занимавам повече.
То хубаво да моделираш някого по свой образ и подобие, ама после, ако се развие връзката и се стигне до създаване на дом и семейство, пак ли така? И като се появят и децата - кого по-напред да "обличаш" и хигиенизираш. Ако ще трябва да го ръчкаш за всяко нещо още докато сте гаджета, представям си после - трябва да имаш нерви като корабни въжета, че да го подканяш да свърши едно-друго.

P.S. Между другото, продават се много ефикасни препарати за петна. Като толкова ти боде очите петното, след като го изтощиш от бурен секс, намазваш петното с препарата и мяташ гащИте в пералнята. Това също е решение на проблема. Щото не е гаранция, че новия кат парацали няма да се лекьосат бързо, особено ако човекът е немарлив и не му дреме накапан ли ще ходи, наакан ли итн.

Последна редакция: вт, 26 апр 2022, 14:59 от LaCumparsita

# 172
  • Мнения: 1 829
Не си губете ценните млади години с мъже ,които от сега ви дразнят!
Представяте ли си какво ще стани после,като чувствата поизстинат?
Поставете срок,като ясно си кажете какво ви дразни,и после кой от къде е!

# 173
  • Мнения: 2 591
Не си губете ценните млади години с мъже ,които от сега ви дразнят!
Представяте ли си какво ще стани после,като чувствата поизстинат?
Поставете срок,като ясно си кажете какво ви дразни,и после кой от къде е!

Ако всеки човек на тази земя си казваше същото!  Много мизерии биха ни били спестени.

# 174
  • София
  • Мнения: 19 306
Ако всеки човек на тази земя си казваше същото!  Много мизерии биха ни били спестени.
Така е. Обаче има хора, които никого не могат да свъртят около себе си, точно защото не търпят и най-малко дразнене. И понеже такива не търсят вината в себе си, се започва: Не останаха свестни мъже/жени

# 175
  • Мнения: 2 928
Дръж го здраво! Не го изпускай и бъди по-тактична! С такт можеш да обърнеш нещата да работят за теб.
Външният вид не значи нищо! Аз познавам един, който отговаря на твоето описание. Милионер е.
Ако се отнася добре с теб, какво ти пука мнението на околните за него? Животът е твой. Не трябва да го живееш чрез другите и за другите. Те рано или късно ще те намразят и се отвърнат от теб.

# 176
  • Мнения: 3 702
Всички знаем коя е тая професия Joy


И коя е тя?

# 177
  • Мнения: 3 841
Ех, как пък външният вид няма да е важен? Важен е, разбира се! Първо обръщаш внимание на външното и после допускаш някого близо до себе си и му даваш шанс. Ако не ти грабне окото, няма да му дадеш и шанс.Това не значи, че трябва да си мега, гига, супер, хипер метродркдуалем типец, но поне да си с приличен вид и спретнат. Може да си по анцуг ама поне да не е на петна и скъсан😁
Като външността не е важна защо масово жените стоят 1 час пред огледалото, ходят на маникюр и се гримират?
 Интересно ми е авторката как се е запознала с него и ако тя беше дриплата пък той поддържан дали щеше да й обърне внимание заради вътрешната красота?

# 178
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 118
Като жена, която държи на външния си вид, искам да кажа, че когато се запознахме с мъжът ми беше не добре облечен и не му пукаше, но пък така се влюбих с него, че изпбщо не ми дремеше. За няма и две седмици се нанесох при него, заживяхме заедно и лека полека обнових гардероба му и поправих, каквото беше нужно. И за миг не съм се замисляла да го оставя заради тпва. Мисълта ми е, че ако толкова обичаш някого, не би се вълнулата така от това как той се облича, колата му и тн. Има ли любов, всичко си идва на мястото без много усилия.

# 179
  • Мнения: 10 014
Дълги години си имах приятел. Какво да кажа за него-на външен вид идеален, красавец, хубаво тяло, със самочувствие, поддържан, с хубава кола и хубав апартамент, ако някой ме погледнеше отстрани щеше да каже, че “съм се уредила” отвсякъде. Да но беше агресивен, държеше се грубо с мен, крещеше ми по улицата пред хората, показваше невнимание и незаинтересованост. И така аз реших, че тези неща са по-важни и приоритетни за мен и по тази причина приключих тези отношения.
От няколко месеца излизам с друг мъж-той пък образован, с хубава работа, интелигентен, много мил с мен... НО...въобще не се интересува от външния си вид. . ............... , защото тъкмо съм завършила университет.  

...............Почвам да се чудя дали има и поддържани симпатични мъже , които са мили и интелигентни или тези качества се наблюдават само по отделно? Или поне в моите случаи...
Дайте ми съвет какво да правя, защото наистина не знам как ще го представя този човек пред родителите ми и приятелите ми?

Не знам дали авторката все още пише.
Значи, за студентка става дума, с две връзки досега, и никакъв опит.
По-сериозен подбор на кандидатите трябва, без бързане, и не да се примиряваш с непримирими неща.
Оправи си филтъра, и не се хващай с първия срещнат. Това е абсурд пълен, ако не е и пързалка.

# 180
  • Мнения: 471
Значи горките IT-та, как ги набедихте.
Моя мъж е IT и той и колегите му са си много нормално изглеждащи мъже, с добра хигиена и добре облечени.
И аз имах едно такова бивше гадже. Не беше научен от мама и тати да се облича. С малко постоянство стилът им се променя и започват да слушат как да се обличат. Не винаги външният вид е най-важен. Може би в момента е такъв, защото е изпаднал в душевна дупка или нещо от този род. Дай му малко време. Ако не възприема, давай следващия. Млада си.

# 181
  • Мнения: 3 702
Значи горките IT-та, как ги набедихте.
Моя мъж е IT и той и колегите му са си много нормално изглеждащи мъже, с добра хигиена и добре облечени.
И аз имах едно такова бивше гадже. Не беше научен от мама и тати да се облича. С малко постоянство стилът им се променя и започват да слушат как да се обличат. Не винаги външният вид е най-важен. Може би в момента е такъв, защото е изпаднал в душевна дупка или нещо от този род. Дай му малко време. Ако не възприема, давай следващия. Млада си.

 Има и читави ИТ-та. Сина ми е програмист, но няма вид на такъв, редовно тренира и е станал по-корав и от мен. Работи за една американска фирма и разполага с пари, които му дават свободата да се храни само с биохрани, да носи маркови дрехи и ходи на фитнес всеки божи ден. Бях качил за малко една негова снимка. На 25 е.

# 182
  • Мнения: 2 208
Цитат
Сина ми е програмист, но няма вид на такъв, редовно тренира и е станал по-корав и от мен. Работи за една американска фирма и разполага с пари, които му дават свободата да се храни само с биохрани, да носи маркови дрехи и ходи на фитнес всеки божи ден. Бях качил за малко една негова снимка. На 25 е.
Сега ще те налазят бъдещите тъщи и тук таме някоя Теменужка Божикравова и Живка Вечновлажнова.
Контакт само след снимки с вестник с днешна дата - да не изгорите и двмата. Много бичес напоследък.

# 183
  • Мнения: 3 841
То това не е до професия...

# 184
  • София
  • Мнения: 19 306
Сега ще те налазят бъдещите тъщи и тук таме някоя Теменужка Божикравова и Живка Вечновлажнова.
Контакт само след снимки с вестник с днешна дата - да не изгорите и двмата. Много бичес напоследък.
Ееее, разкри ни. Таман се канех да търся перспективен зет. Но съвременните юпита не бързат със сериозни връзки, пред него има минимум още 10 години, преди изобщо да помисли по въпроса.

# 185
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 705
Значи горките IT-та, как ги набедихте.
Моя мъж е IT и той и колегите му са си много нормално изглеждащи мъже, с добра хигиена и добре облечени.
И аз имах едно такова бивше гадже. Не беше научен от мама и тати да се облича. С малко постоянство стилът им се променя и започват да слушат как да се обличат. Не винаги външният вид е най-важен. Може би в момента е такъв, защото е изпаднал в душевна дупка или нещо от този род. Дай му малко време. Ако не възприема, давай следващия. Млада си.

 Има и читави ИТ-та. Сина ми е програмист, но няма вид на такъв, редовно тренира и е станал по-корав и от мен. Работи за една американска фирма и разполага с пари, които му дават свободата да се храни само с биохрани, да носи маркови дрехи и ходи на фитнес всеки божи ден. Бях качил за малко една негова снимка. На 25 е.
Все едно аз съм го писала Simple Smile И моят синковец е програмист и е такъв. Изтрещя на тема ежедневен фитнес, маркови стилни парцалки и здравословен начин на живот.

# 186
  • В.Търново
  • Мнения: 6 699
Занемареният външен вид говори за други проблеми. Алкохолик, психично болен или нещо друго ненормално.
Човека просто си е мърльо. Има и такива хора.

# 187
  • Мнения: 471
Значи горките IT-та, как ги набедихте.
Моя мъж е IT и той и колегите му са си много нормално изглеждащи мъже, с добра хигиена и добре облечени.
И аз имах едно такова бивше гадже. Не беше научен от мама и тати да се облича. С малко постоянство стилът им се променя и започват да слушат как да се обличат. Не винаги външният вид е най-важен. Може би в момента е такъв, защото е изпаднал в душевна дупка или нещо от този род. Дай му малко време. Ако не възприема, давай следващия. Млада си.

 Има и читави ИТ-та. Сина ми е програмист, но няма вид на такъв, редовно тренира и е станал по-корав и от мен. Работи за една американска фирма и разполага с пари, които му дават свободата да се храни само с биохрани, да носи маркови дрехи и ходи на фитнес всеки божи ден. Бях качил за малко една негова снимка. На 25 е.

Именно, ама като са рекли, че програмистите са изпадняци и край - всички са такива.
Обектът на темата просто си е мърляч и това е.

# 188
  • Мнения: 13
Ъпдейт след известно време😀Разделих се с човека- мърляча наистина си остава мърляч и не можеш да му помогнеш. Както някой беше казал с някоя Фиона добре ще си живеят в кочинката. Познавам и по-млади от него мъже, много по оправни и отговорни. Не може аз да съм се изтупала и да се кача в колата, която за 5 месеца не видя автомивка , а преди това сигурно още толкова, и да седя сред кенчетата и фасовете Simple Smile .Без значение от цената на колата и марката. Опитах се да му поговоря няколко пъти, че трябва да се погрижи за себе си, да си обърне внимание , а той само казваше добре и се усмихваше. За да не си измиеш колата 5 месеца при положение, че си в началото на връзката и трябва да се стараеш, то какво остава за друго. Няма да тичам след такъв човек цял живот, когато не чува и най-елементарното ми желание🤣. Абсолютен ужас. Просто се чудя как може толкова да не ти пука за тия неща...

# 189
  • Мнения: 3 021
Е, ми няма смисъл да се мъчите взаимно, факт!

# 190
  • Мнения: 6 615
Ама кой мие коли, бе ???
Дъжда за какво вали?

# 191
  • Мнения: 3 841
Ама кой мие коли, бе ???
Дъжда за какво вали?
😂Ами вътре?

# 192
  • Мнения: 18 331
Отваряш прозорците, евентуално вдигаш гюрука? Sunglasses

# 193
  • Мнения: 2 208
Не може аз да съм се изтупала и да се кача в колата, която за 5 месеца не видя автомивка...
Без значение от цената на колата и марката
Ми измий твойта страна на колата, и без това е от към тротоара. Тогава шеще да има вече повече значение цената и марката.

# 194
  • Мнения: X
Абуто,😂
после да изчисти също така и банята,стаята и накрая ще й е завещал половината от приборите за хранене! 🤣

# 195
  • Paris, France
  • Мнения: 14 115
Скрит текст:
Ъпдейт след известно време😀Разделих се с човека- мърляча наистина си остава мърляч и не можеш да му помогнеш. Както някой беше казал с някоя Фиона добре ще си живеят в кочинката. Познавам и по-млади от него мъже, много по оправни и отговорни. Не може аз да съм се изтупала и да се кача в колата, която за 5 месеца не видя автомивка , а преди това сигурно още толкова, и да седя сред кенчетата и фасовете Simple Smile .Без значение от цената на колата и марката. Опитах се да му поговоря няколко пъти, че трябва да се погрижи за себе си, да си обърне внимание , а той само казваше добре и се усмихваше. За да не си измиеш колата 5 месеца при положение, че си в началото на връзката и трябва да се стараеш, то какво остава за друго. Няма да тичам след такъв човек цял живот, когато не чува и най-елементарното ми желание🤣. Абсолютен ужас. Просто се чудя как може толкова да не ти пука за тия неща...

Прекрасно. Оттук нататък не тръгвай с мъж, който изначално не ти харесва и не ти е по вкуса и късай веднага след като забележиш, че не те устройва!

Успех и щастие ти желая. И много любов. 💐

# 196
  • Мнения: 2 928
Начи, взех, че си измих вчера колата. Не защото е много мръсна, ама си викам: ''Ще вземе да се качи, както се е изтупал с дънки и тениска. И да вземе да ми намери кусур, че не е достатъчно чиста и не може да ме представи така на мама. Въх! Ще ми идат зян всичките усилия да се науча да правя фалафел и други еврейски манджи.''
Моооре, ако се държи добре с мен и е милионер, през ден собственоръчно ще му мия колата и лично ще му подновя гардероба! Laughing
Да ви имам проблемите! Между другото...Какво значи ''да се изтупаш''? И за къде? За прием в Бъкингамския дворец?

# 197
  • Мнения: 588
Всички, които иронизирате миенето на колата и поддържането й в нормален вид - грозно е. Неприлично, невъзпитано и срамно е голям мъж да се вози в кочина и да качва приятелката си.

# 198
  • Мнения: 2 591
Е, да се изтупаш -  за мен е да си изкъпан, с чисти дрехи, парфюмиран, все пак фаца това-онова; и ако знам, че ще трябва да седна в мръсна прашна мизерна кола, ами няма да ми хареса никак. Ще ми е гнусно.
И стопанинът на тази кола ще бъде отсвирен още в началото.

# 199
  • Мнения: X
Изкъпан, с чисти дрехи и парфюмиран е според мен базова лична хигиена, не изтупване. Аз го свързвам по-скоро с по-специални поводи и облекло.

# 200
  • Мнения: 2 928
Ами може да е прекалено зает с работа. Пари не се изкарват лесно. И да не му е до миене на коли. Не допускате ли и този вариант? А, аз ако бях на мястото на мъжа не бих се занимавала въобще с някоя, която проверява с пръст дали има прах по таблото, а не се сеща сама да предложи да го избърше. Жалко за момчето! Дано си намери някоя по-подходяща!

# 201
  • Мнения: 2 208
Имах един познат. Никога той не къса с гаджето си. Просто прави някоя глупост, с което да предизвика приятелката му да му бие шута. Мрази да е гадняра, който казва "край" първи. Но им къса нервите с нещо и те накрая му бият шута и не им е толкова шибано, че са го оставили. Няма наранени, всички печелят. Той го играе "разбит" за седмица и после е волна птичка.

# 202
  • Мнения: 6 196
Като вали, така малко по силно, качваш се на магистралата и със 100-120 (повече не, че да не излетиш при някой аквапланинг), действа все едно си на автомивка. За вътрешното, на следващия ден повтаряш процедурата, ама при сухо време и отворени прозорци, да поиздуха прахта и всичко е точно Simple Smile

# 203
  • Мнения: 14 934
Ами не, не го допускам. Аман вече всяка мърлящина да се оправдава с ми може да се скъсва от работа. Ми хубаво, и аз се скъсвам да работя, ама намирам време да се изкъпя, епилирам, изгладя, фризирам и гримирам преди среща.
Като толкова работи, за да изкарва пари - ами нека си работи още повече за още повече паеи, кво е тръгнал да гони фусти?
Ай сиктир.

# 204
  • Мнения: 6 615
Тоя с парите фустите го гонят, не той тях.

# 205
  • Мнения: 6 196
Не е вярно бе, нямало значение. Поне тва разбрах от другата тема

# 206
  • Мнения: 2 579
Ами може да е прекалено зает с работа. Пари не се изкарват лесно. И да не му е до миене на коли. Не допускате ли и този вариант? А, аз ако бях на мястото на мъжа не бих се занимавала въобще с някоя, която проверява с пръст дали има прах по таблото, а не се сеща сама да предложи да го избърше. Жалко за момчето! Дано си намери някоя по-подходяща!
А автомивки няма ли?

# 207
  • Мнения: 6 690
Ох искам да напиша, че е тъпо да си държиш мръсна колата, ама като се сетя моята как е понеже скоро не е валяло и някак си ме хвана срам Joy ще взема утре да мина на автомивката Satisfied

# 208
  • София
  • Мнения: 5 146
Абе, хайде да не се лъжем, че е мръсната кола.
Като те удари "сляпата неделя", ни кола, ни танк те спират. Това не е нейният човек и толкоз.

# 209
  • Мнения: 14 934
Колата, за да стане мазаляк отвътре, значи собственикът ù (или там който я кара) не си прави изобщо труда да я чисти, а в някои случаи изобщо не му дреме и че я цапа. Това говори лошо за характера му. За повечето хора чак толкова сляпа неделя няма, ами решават да преглътнат и да се примирят, ако няма нещо по-читаво на хоризонта.

# 210
  • Мнения: 588
Ох искам да напиша, че е тъпо да си държиш мръсна колата, ама като се сетя моята как е понеже скоро не е валяло и някак си ме хвана срам Joy ще взема утре да мина на автомивката Satisfied
Има ли смисъл да пиша, че твоя случай е много по-различен? На твоя мъж едва ли му пука каква е колата ти. Видели сте се, доказали сте се. Но представи си, нови гаджета, където всеки трябва да докаже що годе добра светлина. Така ли се показва пред другия - с мръсна кола и изцапани дрехи?

# 211
  • Мнения: 2 208
Има ли смисъл да пиша, че твоя случай е много по-различен? На твоя мъж едва ли му пука каква е колата ти. Видели сте се, доказали сте се.
Значи като се оженим, може от там нататък да си караме боклуджийските казани бе да ни пука.
Какви жени сте бе...

# 212
  • Мнения: 14 934
Ааа, в другататема друго говорехте!

# 213
  • Мнения: 2 928
Като вали, така малко по силно, качваш се на магистралата и със 100-120 (повече не, че да не излетиш при някой аквапланинг), действа все едно си на автомивка. За вътрешното, на следващия ден повтаряш процедурата, ама при сухо време и отворени прозорци, да поиздуха прахта и всичко е точно Simple Smile
Моят син при предния проливен дъжд най-невъзмутимо насапуниса колата си в гаража и после я изкара отвън, да я изплакне дъждът.Laughing
Еми и аз така навремето се заричах, че няма да се влюбя в пушач, защото ме е гнус, ама ей ма на! Удари ме сляпата неделя и не му придирям много. Да не говорим, че има постоянно чашки с недопито кафе, някои от тях пълни с фасове. Ми негова си е колата! Ще прави, каквото иска с нея. В моята нали няма?!
Има и има огромни опашки пред тях. Отнема време и е досадно да чакаш.

Последна редакция: чт, 23 юни 2022, 21:09 от Ravenna

# 214
  • Мнения: 3 841
Абе на човека не му прави впечатление просто, свикнал си е-това му е нормалната среда... Не е заради това, че няма пари, време и т. н. Има такива хора.
Имам една приятелка, отбелязвам, че е жена, чиято кола вътре е като катун.Солети,бисквити,трохи,одеяла,бутилки и какво ли още не. Ми има дете жената...
Ама и аз имам, не давам в колата да се ядат бисквити и солети, краката долу-не на предната седалка, никакви сладоледи в колата... Само вода и за мен кафе😅
За останалото-спираме, кой иска сладолед, кой бисквити - ядем и така...
Въпрос на навици...

# 215
  • Мнения: 6 690
Абсурд някой да ми яде в колата или да пуши. И аз имам дете, и пуша, но в колата - не, става ужас. Отвън може да чакам на дъжда, но вътре много държа да е чисто. Все пак детето си возя, а и себе си.

# 216
  • Мнения: 2 579
Като вали, така малко по силно, качваш се на магистралата и със 100-120 (повече не, че да не излетиш при някой аквапланинг), действа все едно си на автомивка. За вътрешното, на следващия ден повтаряш процедурата, ама при сухо време и отворени прозорци, да поиздуха прахта и всичко е точно Simple Smile
Моят син при предния проливен дъжд най-невъзмутимо насапуниса колата си в гаража и после я изкара отвън, да я изплакне дъждът.Laughing
Еми и аз така навремето се заричах, че няма да се влюбя в пушач, защото ме е гнус, ама ей ма на! Удари ме сляпата неделя и не му придирям много. Да не говорим, че има постоянно чашки с недопито кафе, някои от тях пълни с фасове. Ми негова си е колата! Ще прави, каквото иска с нея. В моята нали няма?!
Има и има огромни опашки пред тях. Отнема време и е досадно да чакаш.
Хайде, хайде, чак пък толкоз. Нашата как успяваме да я заведем да я окъпят, хем сме от мързеливите и ние?
Чак огромни опашки не съм виждала. Оставяш я, ходиш да пиеш едно кафе и после си я взимаш.
Чиста мърльовщина си е за мен, след като на самия него не му е правило впечатление. А за да й направи на нея, при положение, че е била влюбена, представям си каква гадост е било вътре.

# 217
  • Мнения: 13
Виждам, че доста хора ме иронизират😀За мен лично не е нормално да се търкалят боклучета, кенчета и фасове в колата и да има половин сантиметър прах навсякъде. И колата беше само най-малкото показателно. Човека си е мърляч като цяло във всяко едно отношение. Нищо лошо към момчето, явно аз не съм неговия човек, нито той моя. Просто тези неща за мен не са поправими, както и факта, че в началото на взаимоотношенията ни, той не се старае като му кажа.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Dumdum87,  добре, че не се е старал пряко себе си, така поне си видяла за какво иде реч и си взела обективно решение.
Такива дет се превемат в началото на връзката, а после излиза друго са най-страшни.
И да ти кажа, като тресне "сляпата неделя", идея нямаш колко неща ще преглътнеш, това може и песен да ти се стори. Но дотогава, хубаво си направила...

# 219
  • Мнения: 1 099
Кой мъж обръща внимание на прах? Дори и най- прибраните прахта не ги грее.

Важното е да се къпе, да се грижи за здравето си и да не прави кочина, ако живеете заедно.
Мен още повече ме дразнят зализаните със скъпите дрехи, които вкъщи си мятат дрехите по пода и чакат някой да им  слугува.

Скъсаните и мърляви дрехи не мога да ги коментирам без да имам лично впечатление- ако говорим за дребно петно и малка дупка е едно, ако дрехите не се перат със седмици е друго.

Но аз в темата долавям съвсем друга нотка- явно си тъжиш по предния и те влекат лошите момчета. Препоръчвам ти от сърце да задълбаеш в тази насока и да разбереш защо е така (най-добре със специалист).

Звучи да търсиш старателно недостатъци на новия, чак и тема и дано да ти кажат другите да се махаш от него.
После със спокойна съвест да се върнеш при стария или да си намериш друг добре изглеждащ насилник с маркови дрехи.
Поговори с приятели и чуй други гледни точки от хора, които го познават.Тук каквото и да ти кажем ще е през твоята призма как ти ни представяш нещата.

# 220
  • Мнения: 18 331
Нали този казус вече е приключен и има нов? Grinning

# 221
  • Мнения: 6 196
Като с новия с големия атрибут е от няколко седмици.

# 222
  • Мнения: 2 591
Нали този казус вече е приключен и има нов? Grinning

Още по-драматичен Grinning

# 223
  • Мнения: 1 099
Еми то тогава дългата ми теория изписана напразно поне има почва Grinning

Новия да го видим какъв е... Дано да е свестен и ако е авторката да не му намери някой друг недостатък Wink

Общи условия

Активация на акаунт