Непукизъм

  • 14 603
  • 223
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 254
... Все пак не знам и аз как не му е неудобно да ме качва в тази мръсна кола.
Аз като возих жена си на времето, изкарвах поне мотиките от багажника. Да не я уплаша.

# 46
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Просто все си мислех, че ако иска да ме впечатли щеше да се слуша в съветите и забележките ми.

Ти искаш той да изглежда както ти искаш, т.е ти имаш един стереотип в главата и се опитваш да му го наложиш и очакваш само казвайки му, той да го прави.
Това не са равнопоставени отношения. Той проблем няма явно със себе си, но ти имаш: проектираш собствените си очаквания и страхове върху другите.

Представи си обратната ситуация: той да се опитва да те накара да правиш нещо, което не искаш. Как би се почувствала?

# 47
  • Мнения: 588
Защо се опитваш да й вмениш вина? Това не е някой със стил на рапър да искаш да го промениш да носи сако и панталони. Това е да иска да не прилича повече на клошар както по улицата така и само в нейно присъствие, което е съвсем нормално, даже е говорила с него. Иначе да, едва ли има смисъл да се опитваме да променим някого, но това е съвсем различен случай.

# 48
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Kак ще изглежда е негов избор.
Нейният избор е дали е готова да се покаже с него такъв, какъвто е. Никой по никакъв начин не я насилва да е с него.

На никого не вменявам вина. Точно обратното: всичко е въпрос на избор.

Ако тя избере да го приеме такъв, какъвто е, т.е да отстъпи от очакванията си, може той да реши да преодолее неглижирането на външния си вид.

# 49
  • Мнения: 18 369
Ами както феята кръстница е превърнала Пепеляшка в принцеса, и ти можеш да превърнеш мърльото в принц.
Но! Има една уловка. Прави го само ако ти си красавица, защото ако Пепеляшко стане Ален Делон (сори за ретро примера) конкуренцията ти (която може би сега е от 0 жени) драматично ще се увеличи. Joy Щом и добри доходи имал...

# 50
  • Мнения: X
Имам усещането, че тоя рошльо ако нямаше добри доходи, тя нямаше и да го погледне. Сори, ама цялата концепция на избора е грешна.

# 51
  • Мнения: 771
Той добри доходи има уж, ама кара стара и мръсна кола, има скъсани маратонки и не поглежда външния си вид.  Възможно ли е авторката да има занижени критерии за “добри доходи”?

# 52
  • Мнения: X
Може да гледа в перспектива. Той е на 30. Ако кариерата му е в добра насока, след 5-6-10 години ще е с още по-добри доходи. 😂

# 53
  • Мнения: 6 245
... Все пак не знам и аз как не му е неудобно да ме качва в тази мръсна кола.
Аз като возих жена си на времето, изкарвах поне мотиките от багажника. Да не я уплаша.

Веднъж беше се развалила служебната кола и се наложи да разкарвам работници след работа с личната. 4-ма потни с*гани, след това аромата няма управия, с каквото и да пръскаш. На тогавашна ми приятелка и казах, че тва е аромата на парите и да не мрънка Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 апр 2022, 13:24 от rf22

# 54
  • Мнения: 2 008
Не може всичко да е перфектно - ако трябва да избирам между тези двамата, определено бих избрала с мизерния външен вид, живяла съм с такъв - отнема време да го научиш да е чист - не говорех с него, но винаги демонстрирах,  че трябва да е чисто, отнема време, но и той се усети и почна да взема пример.

# 55
  • Мнения: 15 041
Един момент.
Мръсен, некъпан и скъсан са три различни неща. Аз като че видях инфо само за скъсан.
Плюс това скъсан айти и студентстващо муци леко нямат обща среда, та ми е много странно къде са се срещнали, та чак я е впечатлил дотам, че да почне да излиза с него.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 188
... Все пак не знам и аз как не му е неудобно да ме качва в тази мръсна кола.
Ох, принцеса. Насила ли те качва?
Какъв е проблема да му кажеш Много ти е мръсна колата аз ще те взема с моята/с метрото и тн? Няма да ти откаже при тези цени на горивото.

# 57
  • Мнения: 95
Ако всеки път ще се притясняваш как ще дойде облечен и дали няма да те е срам, не ми звучи много обещаващо. Както са казали други момичета - млада си, животът е пред теб и при положение, че той не полага поне малко усилия, да изглежда по- спретнато, защо да правиш компромиси. Вярно е, няма перфектни хора, всеки има някакви недостатъци, но в случая, даденият проблем ти причинява ежедневен дискомфорт и притеснение.

# 58
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 910
Тя ще го облича, тя ще го води на фризьор и бръснар, тя ще го вози....освен и да го накърми Joy

# 59
  • София
  • Мнения: 3 188
Тя ще го облича, тя ще го води на фризьор и бръснар, тя ще го вози....освен и да го накърми Joy
Може и да го остави да се развива както му харесва. Аз така бих направила без изобщо да се чудя.

Общи условия

Активация на акаунт