Непукизъм

  • 14 608
  • 223
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 021
Не съм прочела всички мнения, но: има момчета, които са пораснали в домове с по-неглиже и мърляви родители, може и просто дрехите и обувките да не са му голям приоритет, ако например работата няма дрескод. Много е неприятно това фиксиране във външния вид, той ли е най-важният? Според мен няма лошо да дадеш деликатно и с обич някакви насоки за външния вид, прическата и т.н. Много мъже нямат особен усет в тази насока, но с благодарност приемат напътствия от половинката. Гледай малко по-комплексно на хората, може силата да му е в добро сърце, характер, ум - дрехи и коса се оправят буквално в рамките на един ден, но другото не.

Едит: сега виждам, че е отрасъл в дом без майка, може би никога никой не му е обяснил как трябва да поддържа хигиена, не му е обърнал внимание как е облечен и т.н. Даже по-скоро заслужава симпатия момчето, отколкото да се кове за това как изглежда.

# 136
  • Мнения: 7 434
Че как да не е важен външният вид? Много е важен и много неща показва. Хайде сега, станал на 30 години, класически мърляч и някои се мъчат какви оправдания да му намерят. Гнусно!

# 137
  • Мнения: 6 832
Айде сега мърляч. Мърляч е някой, който не се къпе и смърди. Някой, който ходи с избелели тениски и протрити дънки, защото не му пука, си е съвсем наред.

# 138
  • Мнения: X
Моята дефиниция на мърляч не се ограничава до хигиенни навици. Мърляч е всеки, който живее във и допуска около себе си кочина, и неща като неизгладени дрехи, несресана коса, неподдържан външен вид мисля, че също бих зачислила. А господинът така е описан от авторката.

# 139
  • Мнения: 71
Ако имат голям сутиен, косата е последното което забелязват. Тъпанари.
Хайде-хайде... Ти ако попаднеш на някой расов екземпляр с 25 см инструмент, сигурно ще му гледаш цвета на очите, прическата или колко често се бръсне... 😂 😂 😂

# 140
  • Мнения: 2 254
Е, сега ме хвана неподготвен.

# 141
  • София
  • Мнения: 5 152
Външният вид е важен, оооообаче...
Авторката нищо не споменава за характер, за възгледи, за интелект, за чувство за хумор, за общи теми. Трябва да се гледа в перспектива - имаш ли бъдеще с този човек и как би изглеждало то. Един прекрасно изглеждащ, поддържан мъж може да се окаже ненадежден партньор в дългосрочен план, докато един небрежен мъж може да се окаже изключително стабилен партньор. И обратното. Затова не може просто да се опише външния вид, да кажеш "Ни мъ кефи!" и да сложиш точка.

# 142
  • Мнения: 362
Тоя човек сресахме ли го вече за 10 страници?

# 143
  • Мнения: 258
Четейки авторката много ми е жал за този мъж. Така описан и пуснат в бг мама. Няма нищо друго освен че бил мил. Ма не измил чашите, ма не сгънал одеалото. То ако гледа описанието си самата авторка е чудно защо е с него. Имам усещане, че е вързана за него и се опитва да ни убеди защо иска да избяга. Ми бягай! Всеки може да прави каквото желае. Остава ми горчив послевкус от мненията на авторката.

# 144
  • Мнения: 9 848
Младежът е просто опит за заместител на бившият. Chanel vs AliExpress.

# 145
  • София
  • Мнения: 35 289
Другаде му е кусура, авторката го облича във външен вид.

# 146
  • Мнения: 588
А всъщност истината е проста. Всичко е въпрос на усещане, дали иска да бъде с този човек, дали го чувства като партньор. Ако го чувстваше и й беше ок с него, нямаше изобщо да забележи неадекватните дрехи.

# 147
  • Мнения: 13
Така, малко изостанах с темата, за което се извинявам! Ще отговоря на няколко въпроса, които бяха споменати горе. Не е нечистоплътен-къпе се, не мирише зле и никога не е. Не ме интересува, че колата е стара това ми е последния проблем, проблем е , че вътре е истинска кочина, все едно клошарска бърлога. Някой ми беше казал да си се возя с моята кола или градския-да возя се , но все пак съм във връзка с този човек и той ме взима. Няма как строго да му кажа-ами аз ще си се возя с моята кола, ти с твоята и всеки по отделно, това не е окей за едни отношения да се делим. Просто държа да е чисто и поддържано, защото според мен е жалко дори за него самия. Питахте ме защо съм с него въобще-защото ме привлича, защото го харесвам като човек и всичко друго си върви идеално. За хората, които ми казаха, че ако го харесвам истински няма да ми пука кам изглежда-ами вие ще оставите ли половинките си да излизат мърляви и скъсани докато вие сте отделили 1 час да се оправяте?
Относно развитието-ами такова няма, миналата седмица бяхме навън и се разхождахме по Витошка и честно да ви кажа огледах се навсякъде около мен-никъде не видях някой да е излязъл като него. Как да не ме дразни това? Единствения прогрес е, че е отишъл но фризьор, но имам чувството, че следващото му ходене ще е пак когато стане вече твърде необходимо. Бяхме се заговорили за някакви дребни неща, които мен ме дразнят, как ми правят впечатление някакви работи и той ми каза следното “Ето аз примерно виждам, че имам петно на панталона, ама какво да седна да се ядосвам ли сега” , а то това петно го има от много време, джобовете скъсани, обувките прашни, тениската избеляла. Не можете да ми кажете, че да се облича добре човек изисква много усилия. Има толкова достъпни и модерни неща в днешно време, изобилието е огромно и прелива. Никой човек не видях по улицата така. Ами представете си ако вие излезете така с изцапаната домашна тениска и протририя домашен анцунг, и вие няма да изглеждате добре. Дрехите и поддръжката променят човека.  Не може да отсъдя по това и да го зарежа при положение, че не виждам друг проблем. Просто ми се иска да вложи малко старание. В същото време очевидно в много упорит след като продължава да си ходи с този панталон след като му казах, че има нужда да се погрижи за външния си вид. Търся съвет как да постъпя, не да го зарежа или не.

# 148
  • София
  • Мнения: 509
Купи му нови дрехи и настоявай да ги носи. Почисти ти колата, изхвърли боклуците.

# 149
  • Мнения: X
Заведи го на пазар.

Общи условия

Активация на акаунт