Непукизъм

  • 14 609
  • 223
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Тя авторката има кола, ама се сравнява с него. Видиш ли нейната чиста и спретната, неговата стара и мръсна. Ама тя спомена, че е студентка, скромно живеела. Ако колата й е от мама и тати, то тогава лесно да плюеш чуждото..

# 106
  • Мнения: 771
Е тя не харесва, че колата е мръсна. Че е стара е друг въпрос. Едва ли мама и тати ѝ чистят колата.

# 107
  • Мнения: X
Аз разбрах, че е мръсна и стара. А тя карала и по-чиста, и по-хубава. Ако е за чистотата само, ок… ама за нова/стара.

# 108
  • Мнения: 6 832
Повечето мъже не отдават особено значение на дрехите, важното е да им е удобно. Голяма част са склонни да слушат жените си за облекло или дори жените да им купуват дрехите. На една от първите ни срещи мъжът ми дойде с пуловер загащен в дънките - ужасен ужасон. С времето започна да се вслушва в съветите ми, а сега вече не пазарува дрехи без мен или аз го обличам предимно. Близък приятел ходи на работа със скъпи костюми, защото се налага, но в свободното си време е с дънки и тениски на възраст 15 години, малко на клошар го докарва. Казва че не му е важно. Жена му му е купила няколко прилични ката дрехи за свободното време, за да не я срами когато са заедно. Когато е без нея е странна гледка. Образован, успешен в работа и с доста висок доход, но дрехи не го вълнуват грам.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 628
То пък щото е много трудно да купиш 4-5 тениски с крокодилчето или поло и 2-3 чифта маркови дънки. Мъжете имат огромното предимство спрямо жените в това отношение. И пак ги мързи. Ей това ме дразни мен, липсата на малко старание. А купуването на дрехи от половинката го намирам за абсолютна глезотия. Но знам, че много жени го правят, включително и майка ми, която сигурно от 35 години насам купува абсолютно всичко за баща ми. Мисля, че той и чорапи не си избира сам.

# 110
  • Мнения: 6 832
Не ги мързи, не им е важно.

# 111
  • София
  • Мнения: 2 628
Което показва отношение към самия себе си. Не доумявам как зрял  мъж няма да се замисли как изглежда, с какви дрехи излиза сред хора. Неслучайно се казва, че по дрехите посрещат, а по ума изпращат. Като видя някой с изхабена и протрита тениска, с дупки, не си мисля колко е над нещата и как не му е важно. Мисля си, че е пълен мърляч.

# 112
  • Мнения: 6 832
Ако слезе от скъпа кола пак така ли ще мислиш? Или в работно време е облечен в костюм, ушит специално за него?

# 113
  • София
  • Мнения: 2 628
Не се впечатлявам от скъпи коли. Живяла съм доста време на място, в което мерцедес s500 и нагоре се карат като тукашните опелчета и голфчета. Все тая кой е в колата. По дрехите съдя и то много, но по колите не. Именно защото съм виждала страшни мизерници на външен вид да карат коли за няколко стотин хиляди евро ( не в България).

# 114
  • Мнения: 6 832
Ясно, дрехите са много важни за теб. Защо изпусна скъпите костюми, шити специално за някого тогава? Е, този някой си ходи и с избелели тениски.

# 115
  • Мнения: 588
Аз ако видя някой с избеляла тениска на дупки и скъсани обувки но да излиза от скъпа кола с престижна диплома си казвам Язък за дипломата, язък за претенциите, язък за Ентелекта щом и един нормален вид не може да издокара. Иначе да си кара мерцедеса, няма лошо.

# 116
  • Мнения: 9 848
Доста брандове правят скъпи дрехи и обувки, които изглеждат като носени (worn out effect). Balensiaga например, но не само, така че това е доста повърхностно мислене.

# 117
  • София
  • Мнения: 5 152
Не е чак такава трагедия да му купиш дрехи или да излезеш с него по магазините. Не мога да си представя да срещна мъж, с когото си пасвам, имам теми за разговор, подкрепя ме във всичко, грижи се за мен, и да го зарежа ей така, понеже дошъл с пуловер на ромбчета или с изцапани кецове. Ако не желае да се погрижи за себе си, не слуша, не приема съвети, да, тогава вече е безнадежден случай.
Моят приятел например е лек далтонист. Няма официална диагноза, но го хващам, че някои цветове не ги различава добре, особено в нюанси. И затова е способен да се избаца в някоя не съвсем приемлива комбинация. Предпочитам да му помогна, а не да го оставя като пате в калчища.
Но всичко това става с говорене, не с цупене и теми из форумите. Сядате и му казваш в прав текст - мацко, колата ти е много мръсна, трябва да почистиш. Имаш нужда от хубави дрехи - хайде с мен в мола. Имаш нужда от подстрижка - знам една много яка бръснарница, ще те заведа.
Защото ако една износена тениска и едни оцапани кецове са ти проблем сега, в една дългогодишна връзка като цъфнат яки препятствия, не знам какво ще правите...

# 118
  • София
  • Мнения: 17 890
Ако някой тръгне да ми прибира дрехи или да ги изхвърля, агитирайки ме да си купя нови, ще му нарежа всичко що видя. Хората, в частност мъжете, не са предмети, които да шлайфате по свои критерии, а пораснали индивиди, които ако не ви харесват - пътя.

# 119
  • Мнения: 771
Минаха няколко дена. Авторке, няма ли развитие?

Общи условия

Активация на акаунт