Непукизъм

  • 14 587
  • 223
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13
Ходила ли си у тях? Кочина ли е там?
Не е кочина, но не е идеално, бих изхвърлила доста неща

# 76
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Т.е. у тях си подрежда и чисти? Не е натрупано с дрехи и предмети? В мивката няма чинии с връх? Хигиената е на ниво?

Последна редакция: пт, 08 апр 2022, 09:48 от Джулая

# 77
  • Мнения: X
Много е странно това, у тях да чисти горе-долу, при друг, да не казвам чужд човек - не.

# 78
  • Мнения: 6 764
Ама чакай малко, той ти идва на гости в твоя дом, нормално е ти да си оправяш. Като му ходиш ти в неговия дом на гости, пак е нормално той да си оправи. Ако живеете заедно, тогава вече е нормално двамата да си оправяте.
За дрехите и външния вид, нищо не мога да кажа. Ако не ти харесва как изглежда, какво изобщо правиш с него? Как си лягаш с някой, който даже не харесваш? Странна работа...
Иначе в моето семейство аз купувам дрехите, моите, на мъжа ми, на детето. Той не обича да пазарува дрехи, не иска да си губи времето. Само обувките сам си избира, всичко друго аз. Разбира се, аз си му знам стила и какво харесва и такива дрехи подбирам да са съобразени с предпочитанията му. Приемам го за съвсем нормално, на мен пък ми е удоволствие да ходя в Мола и да купувам дрехи за всички Blush

# 79
  • Мнения: 6 244
Дрехи мразя да си купувам, не просто да не обичам. Моята ми купува, има добър вкус и съм и се доверил напълно.

# 80
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Dumdum, ти имаш голям проблем със себе си....

Баща ти да те дава на някого? Ти обект ли си, че те дават от ръка на ръка? Последиците от подобно мислене са катастрофални.

Ти каза ли му да ти помогне с чиниите и одеалата или чакаше да се сети?

Според мен той интуитивно усеща твоята нагласа и ребелира по този начин.

На мен не ми пука колко мръсна е колата ми! Купих си с кожени седалки, за да се забързва бързо, отзад децата правят кочина и определено няма да робувам да лъскам колата, защото някой можело да се вози. Не, може да се вози, може и градски транспорт да си хване, като го е гнус. За мен е важно колата да се движи, не ми трябва за авторитет или за егото ми.
И да, има хора си викат: баси, кола с кожени седалки, пък кочина... ми тя затова е с кожени! Не се набива прах!

Та и човекът явно си е в Дзен и въобще не му пука какво другите мислят за дрехите му. Той получава каквото иска и ти си доказателството, след като си още с него. Защо да се напъва да променя нещо?!

И дори да му поставиш ултиматум, ще ти кажа какво ще се случи: същото като сега. Нищо.
Той няма да се промени заради теб, защото няма смисъл. Ти не го приемаш такъв, какъвто е и е загуба на време и енергия да се инвестира във връзка с претенция, работеща за жълти стотинки - ти сама така се определи, което пък много говори за самооценката ти!

# 81
  • Мнения: X
Ама чакай малко, той ти идва на гости в твоя дом, нормално е ти да си оправяш. Като му ходиш ти в неговия дом на гости, пак е нормално той да си оправи. Ако живеете заедно, тогава вече е нормално двамата да си оправяте.

Аз имах предвид, ако е временно, за ден, два, три при гадже, не да ѝ чисти банята, а да помогне като си измие чашата или чинията, или връща нещата на местата им. Но някой да ми дойде вкъщи, с когото имам връзка - тоест сме си достатъчно близки - да седне примерно да яде преди аз да съм станала, и като се събудя да вляза в кухнята обърната нагоре с краката, абсолютно не го приемам.

Не е същото като да поканя приятели на вечеря за 2-3 часа, естествено, че тогава всичко ще си оправя сама.

# 82
  • Мнения: X
Не знам защо мислиш, че баща ти трябва да те дава на някого? Не си предмет. Това мислене е грозно. Не позвоялвай родителите ти да избират мъж. Ти ще бъдеш с него, не те!

За колата и ние сме като asyalein, но без децата. Все е мръсна, каквото и да правим. Въобще не ми пука.
Колата на брат ми е някакъв ужас. Нито е мърльо, нито е нещо като героя в историята на авторката. Но ако му видите колата, ще припаднете. Сега е хванал гадже и да видите как е оправил всичко. Просто до сега явно само на нея й е направило впечатление, казала му е, оправил е. Някои мъже си трябва да ги буташ понякога.


Проблемът при теб е , че ти не можеш да приемеш да си с такъв човек. Като толквоа те дразни, как спиш с него?

# 83
  • Мнения: 7 434
Ние за колите си сме педанти. Недопустимо е да имам мръсна като кочина кола. Мърляв човек няма как да ми привлече погледа дори, нещо повече съвсем немислимо. Много държим и аз, и мъжа ми на външния си вид и на хубавите дрехи, той дори повече от мен.

# 84
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
То има разлика между просто непочистена скоро кола с 2-3 разхвърляни боклука....и кола, в която се търкалят касови бележки, опаковки, храни, кал от зимата и пясък от морето и прилича на клошарска бърлога.

Не става ясно колата на въпросният мъж от кой тип е

# 85
  • Мнения: 13
То има разлика между просто непочистена скоро кола с 2-3 разхвърляни боклука....и кола, в която се търкалят касови бележки, опаковки, храни, кал от зимата и пясък от морето и прилича на клошарска бърлога.

Не става ясно колата на въпросният мъж от кой тип е
от втория

# 86
  • Мнения: 50
Прави ми впечатление, че младите жени много държат всичко като домакинска работа да се дели фифти/ фифти - аз ще измия една чаша, но и ти една, аз ще сгъна едно одеяло, ти също едно. От толкова писане на авторката не разбрах дали обича човека или му прави само критичен анализ?

# 87
  • Мнения: X
Прави ми впечатление, че младите жени много държат всичко като домакинска работа да се дели фифти/ фифти - аз ще измия една чаша, но и ти една, аз ще сгъна едно одеяло, ти също едно. От толкова писане на авторката не разбрах дали обича човека или му прави само критичен анализ?

Тоест ако те обичам теб трябва да върша цялата домакинска работа ли? Ами нали и ти ме обичаш, защо не я свършиш ти? 🤔

Или нещо грешно те разбрах, и това изказване не беше критика към деленето на домакинска работа и поддръжка на дома?

Последна редакция: пт, 08 апр 2022, 17:18 от Анонимен

# 88
  • Мнения: 2 007
Не разбирам какво лошо има в деленето на домакинска работа, или поне да се помага? Мисля, че е много по-грозно мъжа да си седи, докато жената се чуди как да съчетае нещата...

# 89
  • Мнения: 6 764
Мина им времето на тия, дето като се върнат от работа и се лепват за дивана, а жената снове /и тя след работа, разбира се/. Сори, да са се родили преди петдесет години.

Общи условия

Активация на акаунт