Непукизъм

  • 14 584
  • 223
  •   1
Отговори
# 15
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Всички знаем коя е тая професия Joy

Аз не знам.
Коя е? Художник?
Sunglasses

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Мне. IT (първо това си помислих, докато четях).

# 17
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 886
При такива крайни комбинации е по-вероятно жената да занемари вида си във времето, отколкото мъжът да започне да се стяга. Да го промени? Едва ли!!! Та той дори в началото на връзката не е намерил за уместно да се понапъне външно, за да впечатли. Човекът си е много дзен с вида си...вид без усилия и излишни мисления. Облича се колкото да не е гол. Мен ме учудва, че не понасмърдява, съдейки по описанието на 1вия пост.

Съвсем навреме във ФБ ми излезе тази картинка.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 06 апр 2022, 23:50 от Джулая

# 18
  • Мнения: 15 003
Всички знаем коя е тая професия Joy

Аз не знам.
Коя е? Художник?
Sunglasses
И аз не знам. Сериозно. Чувала съм легенди за дебели, рошави, брадясали, пъпчиви, окъсани и въшливи с пари айтита, но са като НЛО - всички говорят за тях, но накрая се оказва, че всъщност никой не ги е виждал на живо.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 184
Сега ако някой реши да става ИТ че да не глади, да кажа че не работи схемата. Четох, учих, работих, и пак вилнея с ютията.
И според мен е ИТ нърд човека, и ако е така, няма да става по-добре. Авторката освен да го ръчка за шопинг и фризьор, да хвърля периодично дрехи и да не го събира често с хора, не виждам какво друго би могло да помогне. Доста такива съм виждала, и нито един излъскан трайно. Щастливи са си с някоя Фиона и всичко е наред без зор и проблеми.

# 20
  • Мнения: 655
От това, което съм виждала, подобни хора изглежда са в някакво съвсем различно равнище на реалността. Шанс да се усети и промени трайно няма. Ако авторката много го харесва, може да прави каквото Нелка е написала, но ми изглежда, че скоро ще й писне и ще прекрати връзката.

Повечето мъже не са чак в описаните крайности, не е толкова страшно положението - ще дойде и правилният човек.

# 21
  • Мнения: 4 022
При моето ИТ с подобен (но не толкова изразен) проблем реших проблема бавно, но твърдо. Периодично прибирах по чифт панталони или някоя блуза или пуловер в кашон в мазето. След което го мъкнах въпреки протестите в мола, аз си купувах нещо дребно и го карах да мери някой суичър. Прехвалвания колко добре му стои и "хайде "мило/пиле/коте" да си го вземеш, виж колко е хубав и колко яко ти стои" А пък ако се чувстваш достатъчно смела, може и панталон да му пробуташ, че много си отиват и е много секси така с двете неща наведнъж.
За около година му пречистих гардероба, той от време на време се сеща за някои много грозни гащи или пуловер, и му казвам че са в мазето на най-горния рафт зад всички коледни неща в един кашон и в черна торба вътре. Много го мързи да слиза и да рови, и там си и стоят вече шеста година Grinning  Важното е да не се хвърлят, за да може винаги да кажеш - там са, не съм ги направила нищо. За празници от време на време взимай по някой ваучер за дайхман или там в който магазин харесваш неща - за да може да бъдат похарчени за обновяване на гардероба. Но не за всеки празник, за да не заподозре нещо Grinning Няма нужда да му купуваш нищо сама (е ако ти се иска - взимай) просто се прехласвай като го облечеш в магазина с нещо, с което го харесваш, и му предлагай/моли да си го вземе. Минавай през по-евтини магазини в началото и с базови цветове - черно, синьо, кафяво.

Ако не живеете заедно - просто като минеш през тях, може някоя изключително грозна/скъсана дреха да му я забуташ някъде много надълбоко в гардероба, за да не се сеща за нея някакво време. Може да минаваш преди да излезете да го забираш ти, и да го облечеш - запомни му най-адекватните дрехи и му предложи да облече тях днес.

Не ги слушай останалите да го зарязваш - научават се, просто не са свикнали а и на някои наистина не им пука как изглеждат, просто се примиряваш с това и когато си в по-силна позиция правиш чистка и обновяване на гардероба.

# 22
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 886
Аз лично се уморих само докато го прочета Smiley

# 23
  • Мнения: 4 022
Еми не може всичките мъже да са ни ги възпитали като принцове сега, на някои ни се налага да се потрудим малко, за да ги приведем в подходящ вид, не чакаме наготово от перфектните свекърви да са ни направили перфектните мъже Simple Smile  Тези са много малко и не стигат за всички Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 5 152
Ако не се къпе, не поддържа елементарна лична хигиена, нечистоплътен е и не иска да промени това - безнадеждно е.
Но иначе мъже без вкус и без усет са като пластилин в ръцете и не са нужни много усилия. За разлика от фукльовците с идеалните прически и изтупания гардероб, подобни хора понасят леко критики и не се обиждат, а напротив - взимат си бележки. По-лесно приемат съвети - вземи тая риза, а не оная, смени обувките, облечи тези дънки. С намеци и с мека сила в кадифена ръкавица всичко се случва много лесно.
Моят приятел и той е небрежен, ако го оставя - кой го знае как ще хукне, особено след две години хоумофис. Но от време на време излизаме двамата, казвам му, че ще седнем да пием по биричка и да хапнем, ама първо ще обиколим магазините. И се случва лесно - тук ризка, там дънки, тук тениска, там панталон... И без да се налагам, само с хвалебствия - виж това колко е хубаво, виж това как ти стои, супер е, екстра е. И в 1 на обяд като седнем на бира, и той доволен, и аз доволна.
Някои мъже си искат малко учене, малко насоки, малко помощ, не се знае в какво семейство са расли и как са научени. Може мама и особено татю да го е учил, че един мъж не бива много да се грижи за себе си, че да не излезе, че е от оня бряг, че е важно жената да е хубава и нагласена, пък той - нема нужда.
Нищо лошо няма да пробваш малко да го научиш, а ако той вече не ще - пътя.

# 25
  • Мнения: 50
Абсолютно съм съгласна с Нервен хамстер. Ако си допадате във всичко друго, освен по отношение на външен вид и облекло, глупаво е да зарежеш човека. Когато се запознахме с моя мъж беше брадясал и миришеше на пот, облечен в едно селско пуловерче плетено от мама. Постепенно, че бяхме студенти само със степендии, купихме дрехи, оправихме коса, брада и т.н. Не беше трудно, още повече, че той не обичаше да ходи дълго по магазините и се доверяваше на моята преценка. Та с две думи, ако човекът е свестен и ти си търпелива и тактична, ще успееш да промениш нещата.

# 26
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 886
Мъж без вкус и усет е едно. Мъж с постапокалиптичен вид е друго:
Постоянно ходи неподстриган, брадясал, чак дава безомен вид, ходи с изтъркани и скъсани дрехи, със скъсани обувки. Най-фрапиращо беше за мен, когато го поканих с мои приятели на едно събиране (неофициално и домашно) и той си беше скъсал панталона и дойде така , дори не си беше направил труда да мине през вкъщи да се преобуе за да не се излага пред приятелите ми! Тотален непукизъм! Последния път дойде у нас със сцепена обувка, и освен че беше неподстриган и брадясал, беше и рошав. Кара стара кола, но мен не ме интересува това, че е стара, защото аз си имам своя, но ми е неприятно когато ме взима, защото вътре цари някакъв хаос. Боклуци, прах и какво ли не- не е мита вероятно от година и повече.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 801
И ти си му пуснала на тоя?
Не вярвам!

# 28
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Авторке, ходила ли си у тях? Там как е положението?

# 29
  • Мнения: 771
Първо си реши комплекса на “материалистка” и повече не се набивай в отношения с такива хора, само да докажеш, че не те интересуват богатите мъже.
Да. Има поддържани, интелигентни, мили, внимателни, богати мъже, които се и къпят. И няма нищо лошо да си с тях. Даже е най-хубавото, което може да ти се случи.

Общи условия

Активация на акаунт