Непукизъм

  • 14 589
  • 223
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 6 468
Следващия път като дойде да те вземе си вземи една торбичка с теб, обери всички боклуци от колата и ги изхвърли.
Има автомивки със заведения към/ до тях, едно такова се сещам на Симеоновско. Предложи му да отидете там и оставете колата да я приведат във вид.
Като се разхождате , влезте в магазин - накарай го да пробва дрехи и да купи, което е ок.

Не знам, аз не мога да си падна по мъж, който изглежда зле и да се занимавам да префасонирам и превъзпитавам, но щом искаш - действай. Скъсани дрехи в коша, или може да се зачислиш в тях и да ги ползваш за парцал - опа, ама ти това носиш ли го?

# 151
  • София
  • Мнения: 2 628
Директно сядаш с него очи в очи и му казваш всичко, което и на нас тук. Ако държи на теб, ще се замисли поне малко и ще се опита да си промени стила. Ако категорично откаже да се постарае, не си го причинявай повече, то не можеш да си отпуснеш душата като сте навън. Аз лично бих се срамувала да вървя и сядам на заведение с него. Нещо ми подсказва, че има надежда, не изглежда чак такъв загубеняк.

# 152
  • Мнения: 71
... миналата седмица бяхме навън и се разхождахме по Витошка и честно да ви кажа огледах се навсякъде около мен-никъде не видях някой да е излязъл като него. Как да не ме дразни това?
Аз предлагам да направим една инициатива за канонизиране на тоя човечец под името Св. Великомъченик (както_се_казва) Търпеливий! 😁 Боже господи! Ще се оставя аз на някоя да ме мъкне по Витошка, за да зяпа кой с какво бил облечен! Вместо да се кача на Витоша на чист въздух и на километри от всички напудрени и издокарани кифли и техните епилирани и наконтени късопишковци.

Директно сядаш с него очи в очи и му казваш всичко, което и на нас тук.
Подкрепям с две ръце! Ама точно така му го кажи, както го разправяш тук. Да си даде сметка човека с какво чудо се е хванал и да бяга колкото му държат краката! Докато не си го вързала с някое дете и не си му съсипала окончателно живота.

# 153
  • Мнения: 13
... миналата седмица бяхме навън и се разхождахме по Витошка и честно да ви кажа огледах се навсякъде около мен-никъде не видях някой да е излязъл като него. Как да не ме дразни това?
Аз предлагам да направим една инициатива за канонизиране на тоя човечец под името Св. Великомъченик (както_се_казва) Търпеливий! 😁 Боже господи! Ще се оставя аз на някоя да ме мъкне по Витошка, за да зяпа кой с какво бил облечен! Вместо да се кача на Витоша на чист въздух и на километри от всички напудрени и издокарани кифли и техните епилирани и наконтени късопишковци.

Директно сядаш с него очи в очи и му казваш всичко, което и на нас тук.
Подкрепям с две ръце! Ама точно така му го кажи, както го разправяш тук. Да си даде сметка човека с какво чудо се е хванал и да бяга колкото му държат краката! Докато не си го вързала с някое дете и не си му съсипала окончателно живота.
Ха-Ха. Не съм седнала да гледам другите, просто казвам, че ми направи впечатление. И какво лошо има в това да искам човека до мен да се поддържа? Или дайте всички да си ходим лекьосани и несресани по улиците

# 154
  • Мнения: X
... миналата седмица бяхме навън и се разхождахме по Витошка и честно да ви кажа огледах се навсякъде около мен-никъде не видях някой да е излязъл като него. Как да не ме дразни това?
Аз предлагам да направим една инициатива за канонизиране на тоя човечец под името Св. Великомъченик (както_се_казва) Търпеливий! 😁 Боже господи! Ще се оставя аз на някоя да ме мъкне по Витошка, за да зяпа кой с какво бил облечен! Вместо да се кача на Витоша на чист въздух и на километри от всички напудрени и издокарани кифли и техните епилирани и наконтени късопишковци.

Доста ограничено мислене имаш. Хората, които правят такива изказвания, си ги представям точно както авторката описва гаджето си.

# 155
  • София
  • Мнения: 6 468
Те повечето мърльовци смятат, че това е мъжкарско.
А добре изглеждащите - чисти, изгладени, стилни и наресани мъже - до един са педали.

# 156
  • София
  • Мнения: 5 152
И какво пречеше да влезете в някой магазин на "Витошка" и да си купи тоя човек една риза/ тениска/ дънки по твой вкус? Струва ми се, че очакваш човекът да ти прочете мислите и като не успее - идваш при нас да се оплачеш. Ами говорете си, обясни му ги тия неща, ако не вдява, зарежи го и толкова. Нито сте в сериозна връзка, нито сте женени, нито деца имате.
Иначе звучи като някакъв много странен мазохизъм да си с човек, който хем ти боде очите, хем продължаваш да си джиткаш с него.

# 157
  • Мнения: 71
Те повечето мърльовци смятат, че това е мъжкарско.
А добре изглеждащите - чисти, изгладени, стилни и наресани мъже - до един са педали.
Факт!
Истинският мъж ютия е ползвал само в казармата. Видиш ли някой с прическа, епилиран, с изгладени дрешки и с маникюр - или е педал, или някое мамино синче под чехъл.

Говорим за свободното време, разбира се. Ако човекът е управител на банков клон, на застрахователна компания или адвокат - много ясно, че на работа няма да ходи с дънки, маратонки и протрита тениска.

И какво пречеше да влезете в някой магазин на "Витошка" и да си купи тоя човек една риза/ тениска/ дънки по твой вкус?
Пречи това, че ако е истински мъж, ще и отговори: "Имам 10 тениски, които си купих преди 2 години. След още 8 години, като се износят, ще си купя още 10. До тогава не смятам да си сменям гардероба. Ако не ти харесвам такъв - прав ти път!". И авторката на темата отлично го осъзнава, затова си и мълчи пред любимия. А зад гърба му търси съвети как да му отрови живота...

Последна редакция: пт, 15 апр 2022, 16:00 от the_master

# 158
  • Мнения: X
Значи само епилираните мъже с маникюр си гладят дрехите, така ли? Съжалявам, че само такива хора имаш в обкръжението си. Съжалявам и жените, които ще се опитват да ги вкарат малко в ред един ден.

# 159
  • Мнения: X
Мъж, който е около или над 30, без изградени елементарни навици и желание да се поддържа, не може да се промени. Самият факт, че авторката му е намеквала за това, а той не си е взел забележка е достатъчно показателен.

Още по-притеснителното е, че не осъзнава и не се съобразява, че това тежи на момичето до него, което е една червена лампа за това, което може да се очаква от него в по-късен етап на връзката.

От там нататък от авторката зависи, дали си заслужава да се бори с вятърни мелници, или да го приеме такъв, какъвто е. Трети вариант за съжаление не виждам.

# 160
  • Мнения: 71
Мъж, който е около или над 30, без изградени елементарни навици и желание да се поддържа, не може да се промени...
Доколкото разбрахме от писанията на авторката, мъжът се поддържа чудесно. Нито е тръгнал мръсен, нито дрипав. Просто няма желание да е "ФЙЕШЪН" - колосан, гелосан, епилиран и с прическа за 300 лева, направена от известен столичен педал (пардон, коафьор). С две думи - истински мъж. От тези, при вида на които пулсът на жените се учестява, а коленете им се подкосяват. След което обаче някои от тях си поставят за цел в живота да го променят "за негово добро", т.е. да го превърнат с питомно домашно мъжле. И след това да ревнат, че с него вече "нямало тръпка" и да се метнат на врата на следващия, който не им играе по свирката.

# 161
  • Мнения: 11 979
Не подстриган, брадясал, с изтърани и скъсани дрехи и скъсани обувки. Така е описан от авторката и описанието е далече от "чудесно" поддържане. Едва ли са много жените, които ще припаднат по такъв.

# 162
  • София
  • Мнения: 2 628
С моя мъж сме от 7 години и все още ми трепва нещо като се облече и приготви за излизане. И му липсват всичките описани по-горе процедури. Но е с винаги поддържана брада, чист врат, чисти дрехи. Ако още от самото начало не беше така, изобщо нямаше да го погледна даже.

# 163
  • София
  • Мнения: 5 152
С моят приятел сме от 4 години. Поддържа си перфектно брадата, защото започва да го дразни и сърби иначе. Чисти, изгладени дрехи, поддържани нокти, обран врат - всичко точно.
Но трябва да призная, че е способен да излезе с избеляла тениска или риза. Поне преди беше де. "Ама какво й е?!", пита той и аз обяснявам, че човек не ходи с избелели дрехи, ако има нови и добре изглеждащи, както е при него. Скъсан и съдран никога не е ходил, но си е небрежен. Хубавото е, че приема съвети, сам казва, че не разбира от тия неща и предпочита да го насочвам.

# 164
  • Мнения: X
Определението фйешън не бях чувала да се употребява от 2005 година сигурно.

Гелосан, с маникюр и прочее няма нищо общо с поддържан мъж. Това човек да си облече нормални изгладени дрехи и да не изглежда като затворник не виждал бръснар не е особено постижение, а санитарен минимум.

Общи условия

Активация на акаунт