Смятам да съдя министерството на социалната политика

  • 5 552
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 803
детските растат постепенно, както и за брой деца има увеличения. ами сложно е с детските, аз нямам право да ги получавам, щото никога не съм работила тук, не съм плащала данъци. за това ги дават на мъжът ми, а на мен майчинството. тук ги дават за 2 месеца накуп. средно около 150 евро на дете на месец. след някое време ще станат 160 евро и така растат с децата, защото и нуждите им растат. за детските в германия трябва да питам колко са.
това което знам за майчинството е, че майката решава дали да стои 30 месеца вкъщи и да взима около 400 евро на месец или само 12 месеца, като същите пари и дават, но ставката за месец е по-голяма. има и едно друго хубаво нещо, че като допълнение на майчинството имаш право да работиш и да получаваш до 14 000 евро на година без да си губиш майчинството.
за многознаци нашата община например дава по 400 евро еднократна помощ на дете. за недоносени пък има допълнителни безплатни ваксини.
знам, че кофти обяснявам, ако имаш скайп дай да се чуем там и да се разберем  Hug

# 46
  • Мнения: 3 336
детските растат постепенно, както и за брой деца има увеличения. ами сложно е с детските, аз нямам право да ги получавам, щото никога не съм работила тук, не съм плащала данъци. за това ги дават на мъжът ми, а на мен майчинството. тук ги дават за 2 месеца накуп. средно около 150 евро на дете на месец. след някое време ще станат 160 евро и така растат с децата, защото и нуждите им растат. за детските в германия трябва да питам колко са.
това което знам за майчинството е, че майката решава дали да стои 30 месеца вкъщи и да взима около 400 евро на месец или само 12 месеца, като същите пари и дават, но ставката за месец е по-голяма. има и едно друго хубаво нещо, че като допълнение на майчинството имаш право да работиш и да получаваш до 14 000 евро на година без да си губиш майчинството.
за многознаци нашата община например дава по 400 евро еднократна помощ на дете. за недоносени пък има допълнителни безплатни ваксини.
знам, че кофти обяснявам, ако имаш скайп дай да се чуем там и да се разберем  Hug

Не ми работи компютъра, на който съм го инсталирала.

Значи, интересува ме ти в случая с близнаците колко майчинства получаваш. И какви други облаги имаш/или нямаш/ от това че са 2, а не едно.

Също ще ми е интересно как растат детските  по периоди и колко точно са и кой има право да ги получава, всеки, който се осигурява или е като при нас с подоходенкритерий.

Ако може отделна да е информацията като цяло за Австрия и Германия,  за да не ги бъркам.

Благодаря ти много, ето че има правителства, които знаят как да се грижат за децата  bouquet

# 47
  • Мнения: 7 803
австрия
всички имат право на майчинство 30 месеца, ако и другия родител вземе майчинството за поне 3 месеца, то срока става 36 месеца. майчинството е в размер на 14, 53 евро на ден. при многознаци (близнаци също) за първото се дават 100 %, за второ и т. н. по 50 % от майчинството или за близнаци 14,53 +7,26 или 21, 79 евро на ден. след първата година се показват прегледите на майката като бременна и на детето, ако имат всички прегледи продължава майчинството до 30 или 36 месеца. ако липсват прегледи се спира майчинството (това не съм 100 % сигурна може и само да го намаляват  Embarassed ). докато е в майчинство майката има право да работи и да изкарва до 14, 600 евро на календарна година и да си запази майчинството.

германия дава двойно майчинство като единичното е към 300 евро
останалото инфо утре  Rolling Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 12 233
   Лелеее, местя се в Австрия или Германия  Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 148
Цитат
Лелеее, местя се в Австрия или Германия 
Само кажи как става идваме и ние Mr. Green

# 50
  • Мнения: 3 336
австрия
всички имат право на майчинство 30 месеца, ако и другия родител вземе майчинството за поне 3 месеца, то срока става 36 месеца. майчинството е в размер на 14, 53 евро на ден. при многознаци (близнаци също) за първото се дават 100 %, за второ и т. н. по 50 % от майчинството или за близнаци 14,53 +7,26 или 21, 79 евро на ден. след първата година се показват прегледите на майката като бременна и на детето, ако имат всички прегледи продължава майчинството до 30 или 36 месеца. ако липсват прегледи се спира майчинството (това не съм 100 % сигурна може и само да го намаляват  Embarassed ). докато е в майчинство майката има право да работи и да изкарва до 14, 600 евро на календарна година и да си запази майчинството.

германия дава двойно майчинство като единичното е към 300 евро
останалото инфо утре  Rolling Eyes

Мерси много  и аз като гледам ще се местя скоро Laughing

офф: Как върви диетата?

# 51
  • Мнения: 7 803
свалих 2 кила  Crazy ама дали ще одтане така или ще има йо-йо  Rolling Eyes
аз съм за да се местите всичките насам  Flutter

# 52
  • Мнения: 3 336
свалих 2 кила  Crazy ама дали ще одтане така или ще има йо-йо  Rolling Eyes
аз съм за да се местите всичките насам  Flutter


Лошото е ,че постфактум и да се преместим няма да ни дадат майчинство, нито детски, защото нямаме принос към икономиката на страната. Иначе с удоволствие Hug

2 кила за 4 дни направо е супер, дай диетата насам, че аз имам поне 8 да сваля още Praynig Може и на лични Peace Лятото свалих 7 кила за 3 седмици с нисковъглехидратната диета. Много е ефективна и не съм възстановила нито грам от загубените килца, а ям като прасенце Blush Обаче имам висок холестерол по последни кръвни изследвания и не е препоръчително да ям много месо и яйца, затова не я прилагам отново. И на глад не издължам, ако е нещо с глад не ми го пращай Wink

# 53
  • Мнения: 7 803
глад му е майката  Peace нисковъглехдратната я правих като бременна  #Cussing out та неискам да я знам вече

# 54
  • Мнения: 1 419
Джъмп, и аз в офф-а - ти като гледам си 48кг, накъде сваляш  Shocked newsm78

# 55
  • Мнения: 7 803
еееее трябва да си върна формата все пак демек 44 кг  Flutter

# 56
  • Мнения: 7 803
австрия
детските за първо дете
0-3 години       156,3 евро
3-10 години     163,6 евро
10-19 години   181,8 евро
над 19 години 203,6 евро
за второ дете
0-3 години       169,1 евро
3-10 години     176,4 евро
10-19 години   194,6 евро
над 19 години 215,5 евро
от трето нагоре
0-3 години       181,8 евро
3-10 години     189,1 евро
10-19 години   207,3 евро
над 19 години 229,1 евро
като за деца инвалиди има увеличение от 138,3 евро на месец
за социално слаби с повече от 3 деца 36,4 евро увеличение на месец на дете
следващото важи за нашата община еднократна помощ за раждане на близнаци по 400 евро на дете
споменах и че за недоносени има допълнителни безплатни ваксини. това е за което се сещам. разбира се има и неправителствени организации, които предлагат парични или предметна помощ на нуждаещи се.
здравното осигуряване вълнува ли те?

# 57
  • Мнения: 1 744
Отново съм на линия. Компютъра ми хвана вирус и 10 дена бях като болна и аз. #Crazy
По темата: на това му се вика социална политика, а не на всички деца и на 1 и на 10г. едни и същи пари. Много неща могат да се направят за децата и то с не много средства, но нали се сещате, че тогава и комисионните ще са малки.
#2gunfire

# 58
  • Мнения: 3 336
австрия
детските за първо дете
0-3 години       156,3 евро
3-10 години     163,6 евро
10-19 години   181,8 евро
над 19 години 203,6 евро
за второ дете
0-3 години       169,1 евро
3-10 години     176,4 евро
10-19 години   194,6 евро
над 19 години 215,5 евро
от трето нагоре
0-3 години       181,8 евро
3-10 години     189,1 евро
10-19 години   207,3 евро
над 19 години 229,1 евро
като за деца инвалиди има увеличение от 138,3 евро на месец
за социално слаби с повече от 3 деца 36,4 евро увеличение на месец на дете
следващото важи за нашата община еднократна помощ за раждане на близнаци по 400 евро на дете
споменах и че за недоносени има допълнителни безплатни ваксини. това е за което се сещам. разбира се има и неправителствени организации, които предлагат парични или предметна помощ на нуждаещи се.
здравното осигуряване вълнува ли те?

Честно казано ме интересува, по линия на Сдружението. Я какви интересни неща пишеш Thinking А всеки ли има право на детски или пак има подоходен критерий някакъв? Кат опомощи ле са - като тяк, или са си добавки към заплатата. Мисълта ми е - осигурени и неосигурени взимат еднаква сума, само социално слабите с над 3 деца взимат по 36,4 евро допълнително, така ли?

А семейното подоходно облагане има ли го и каква е схемата?

Много съм ти благодарна за инфото, да знаеш  bouquet

# 59
  • Мнения: 7 803
знам че има намаления на данъците за децата, но какво и колко не знам  Embarassed там вече са ми дъбоки водите Rolling Eyes мислч, че всички получават детските без оглед на доходите. майчинството го дава здравната каса, а детските финансовото министерство и не са свързани със заплатата, в смисъл че заплата и детски се получават от различни места. детските се изплащат за по 2 месеца. знам че могат да ти ги спрят, ако децата спрат да ходят на училище, това за по-големите разбирса се

Общи условия

Активация на акаунт