Смятам да съдя министерството на социалната политика

  • 5 552
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 34


















Независимо, че все още не съм родила, те подкрепям напълно. Докато си мълчим нищо няма да се промени. Това се отнася за всякакъв вид проблеми. Ще следя развитието отблизо и в каквото мога ще се включа.



















]

# 61
  • Мнения: 34
Не знам, какви ги направих с разстоянията в отговорът ми. Сажалявам!!! Embarassed

# 62
  • Мнения: 3 336
Дуца /дано не бъркам ника newsm78 /, добре дошла, утре ще се чуя с адвокатката и ще видим какво ще каже.  Praynig

# 63
  • Мнения: 1 744
Мишленце, какво стана с адвокатката? Сега по телевизията видях реклама  на Комисията за защита от дискриминация. Не може ли да се обърнем и към тях за съдействие? Нали ти бяха казали, че ако ги съдим за дискриминация имаме по-големи шансове  за успех.  bouquet

# 64
  • Мнения: 15
pishete me i men.vkliuchvam se vav vsichko

# 65
  • Мнения: 3 336
Мишленце, какво стана с адвокатката? Сега по телевизията видях реклама  на Комисията за защита от дискриминация. Не може ли да се обърнем и към тях за съдействие? Нали ти бяха казали, че ако ги съдим за дискриминация имаме по-големи шансове  за успех.  bouquet


Срам ме е  да пиша, затова си мълча Embarassed Като звъннах миналата седмица ми каза, че не е имала време да ги прегледа, а пък сега е изкарала някакъв вирус, мисля днес да й звънна newsm78 Вече ми е неудобно Rolling Eyes

С Комисията нещата стоят така - или водим дело или те разглеждат случая, ако те преценят, че имаме основание, така или иначе се завежда дело. Но не може едновременно и двете неща.

# 66
  • Мнения: 3 336
Говорих с адвокатката, каза, че утре ще си остане вкащи цял ден и ще седне да прочете още закони за нашия случай, така че в петък ще се чуем, за да ми каже окончателно мнението си.

 Praynig Praynig Praynig

# 67
  • Мнения: 3 336
Момичета, ето какво написах до НОИ междувременно и какъв отговор получих:

Zdraveite!

Bih iskala da razbera po silata na kakyv dokument na maikite na bliznaci i vyobshte na maikite s poveche ot edno jivorodeno dete ot edna bremennost, se izplashta samo edno maichinstvo?

V zakona ne pishe nishto specialno otnosno bliznacite, a pyk imeto na obezshtetenieto e formulirano kato `Obnezshtetenie za otglejdane na malkO detE`, koeto bi sledvalo da oznachava, che takova obezshtetenie bi trjabvalo da se izplashta za vsjako dete, rodeno ot syshtata bremennost.

Bih se radvala da znam ima li njakakyv dopylnitelen dokument, ukazvasht nachina na polashtaneto  v takiva sluchai i na kakvo e osnovan toi.

Blagodarja  predvaritelno za otgovora!

Kalina Tosheva

Uvajaema g-jo Tosheva,
formulirovkata na chl. 53 ot KSO e svarzana s razporedbite na chl. 164 ot Kodeksa na truda, kadeto v al. 4 e zapisano "po vreme na otpusk po predhodnite alinei na maikata .... se zaplashta parichno obezshtetenie pri uslovia i v razmeri, opredeleni v otdelen zakon. Dori i pri bliznaci otpuskat e edin. Tova obezshtetenie zamestva dohoda ot rabotna zaplata po vreme na otpuska, a ne e svarzano s broia na decata, za koito maikata se griji po vreme na polzvaneto mu.
gl.expert I.Karabashev

Искам да питам има ли желаеща да пише до НОИ, за да провери положението с породените деца какво е, ще съм много благодарна ,за да не съм пак аз.  Адреса е NOI@nssi.bg

Според мен трябва да се напише нещо от рода, "Здравейте, имам две породени деца под 2-годишна възраст. Чух за вариант да се откажа от ползването на първото си майчинство и при това положение да ми се изплаща половин майчинство за първото дете и същевременно да получавам пълната сума от майчинството за второто дете. Моля да ми кажете дали съществува такъв вариант ! Благодаря предварително за отговора!"

Нещо от сорта Rolling Eyes

Днес се надявам да се чуя с адвокатката и дано имаме положителен отговор Praynig

 

# 68
  • Мнения: 156
Аз ще ги запитам не е проблем.Но чакай да питам нещо.Майките които имат две деца под 2 години получават две майчинства ли? Просто не го знам това.

# 69
  • Мнения: 156

Mishlence пратих запитването така  както го беше написала, незнам някой друг дали е пращал ама няма лошо.

# 70
  • Мнения: 156
Това е отговора който получих:за съжаление за нас Sad





Уважаема г-жо Йотова,
когато по време на отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст се роди и второ, за което след изтичане на болничните листове за бременност и раждане също възниква правото на този вид отпуск, той се обединява с първия. Няма отделен отпуск за едното и за другото дете (както няма отделен отпуск за единия и другия близнак, ако са родени близнаци). Тъй като Вие ще продължавате да ползвате отпуск за отглеждане на дете, то право на обезщетение за прекратяване на такъв отпуск нямате.
гл.експерт И.Карабашев

# 71
  • Мнения: 3 336
Това е отговора който получих:за съжаление за нас Sad





Уважаема г-жо Йотова,
когато по време на отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст се роди и второ, за което след изтичане на болничните листове за бременност и раждане също възниква правото на този вид отпуск, той се обединява с първия. Няма отделен отпуск за едното и за другото дете (както няма отделен отпуск за единия и другия близнак, ако са родени близнаци). Тъй като Вие ще продължавате да ползвате отпуск за отглеждане на дете, то право на обезщетение за прекратяване на такъв отпуск нямате.
гл.експерт И.Карабашев


Да, обаче се оказва, че по време на болничния от 135 дни около раждането се получава обезщетението за първото дете на 50%. И аз разпитах. След 135-те дни второто майчинство замества първото и нищо допълнително не се получаява. Но по време на 135-те дни да!

Аз звънях 2 пъти вече на адвокатката от петък до днес. Още чакам да ми се обади, каза че днес ще ми звънне, ама вече не смея да се надявам Tired

Познати ме посъветваха да потърся някой известен адвокат, примерно Рени Цанова. Търсих контакти в гугъла, но не намерих нейни. Ако имате контакт с нея кажете. Тя обечала да се вдига шум окоо делата й, а около такова определено би се вдигнал шум, стига да се реши, че има основание за него Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 156
Добре де дайте да съберем пори и да отидем за консултация при нея

# 73
  • София
  • Мнения: 148
Това за Рени Цанова е идея ама какъв ли хонорар ще иска Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 3 336
Момичета, от адвокатката ни вест, ни кост. Не смятам да разчитам на нея повече. Ако имате познати адвокати, можете да попитате какво мислят.

Имам обаче друга важна новина, която искам да споделя вас. Вчера почти целия управителен съвет на СНБМ присъствахме на дискусия по повод един нов закон, в чието написване ще участваме. Закона ще бъде за семейството и по първоначална информация ще включва всички въпроси, които са подминати от досегашните закони.

Имах възможност да се включа и да изложа  проблемите на семействата с едновременно родени деца, описах им ситуацията от всички страни и помолих в този закон да се намери подходящия механизъм за подпомагане и компенсиране на тези семейства. Не бе коментирано нищо по въпроса, защото нямаше много време и се изказах почти последна, но говорих с г-жа Мирчева от НСИ и я помолих да ми даде статистика за последните години колко са едновременно родените деца като процент от общите. Другата седмица ще й звънна, за да ми даде обещаната информация. Тя ми каза, че е било крайно време да се повдигне този въпрос и смята, че точно този закон е мястото за решаване на проблема.

И сега вече не знам какво да правим. Да търсим ли друг адвокат/намерих от кого да искам телефона на Рени Цанова/ или да изчакаме този закон. От една страна нас надали ще ни хване, защото тепърва се започва писането и не вярвам да влезе в действие преди 2008г. От друга страна ако заведем дело можем да настроим институциите против нас и в крайна сметка ако изгубим делото да не постигнем нищо. Вчера пак се съветвах с адвокатката на мъжа ми, тя е на мнение, че в такова дело трябва да се съди държавата, с което пък не вярвам да настроим определена институция против нас.

Честно казано, просто не знам какво да правя вече. Да търся ли друг адвокат или да оставим нещата така и да действам с каквото мога за новия закон?

Момичетата от сдружението биха подкрепили такова дело, но в крайна сметка ние сме засегнатите и дискриминираните, така че ние трябва да решим. Така че кажете какво според вас да направим, да чакаме ли или да търся Рени Цанова и да действаме newsm78

Общи условия

Активация на акаунт