Изпуснах влака

  • 15 240
  • 395
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 409
Тук има необвързани жени без деца. Може да се срещнат две планини….

# 16
  • Мнения: 12 865
Разбирам ако си жена, да се вайкаш - часовници, тиктакане, драми.

Защо се чувстваш така? Как иначе си се реализирал в живота, имаш ли работа, с родителите си ли живееш? Може някакви нереализирани планове в тази посока да ти влияят на самочувствието.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 874
Закъснял си, но не безвъзвратно. Ще трябва да пренастроиш малко критериите. Разведена, дори с деца, не виждам защо да е чак такъв проблем. Все още имаш време и за необвързана без деца. Различните жени имат различни очаквания и трябва да се позиционираш спрямо това.

А какво всъщност предлагаш? Какво е довело на тези години да си в това положение? Ако не на нас, отговори на себе си. Направи необходимото от своя страна. Дори много работа да имаш по себе си, ако движиш нещата паралелно, имаш шанс да ти се случат нещата. Търси според възможностите си.

# 18
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Тук има необвързани жени без деца. Може да се срещнат две планини….

Когато и двете страни гонят 40 години е трудно. Претенции до небето, егозиъм... Всеки чака другия да отстъпи и да свърши всичко. Как да стане?

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 15 573
Да не променяме темата, ама и на 40г може да се роди. Познавам доста жени родили на 38-43 години първо, второ или трето дете.
Съгласна съм с това, не го оспорвам (особено от позицията на жена). Обаче, нали темата ни подтиква да погледнем през очите на един 39-годишен мъж? Ами, аз, ако бях на негово място и непременно исках да оставя поколение, едва ли щях да се оглеждам за дама на 42, примерно, с която деца я успеем да създадем, я не. Налице е голям шанс да не се получи.
Вече, ако просто търси "сродната си душа̀" и не държи толкова на деца, това е друго.

А навици на стар ерген имаш ли?
По-скоро финанси, чини ми се, няма в излишък.

Последна редакция: пт, 08 апр 2022, 12:21 от Blаck Cat

# 20
  • Мнения: 29 762
Авторът ще е добре да се включи, за да даде малко подробности за положението си и защо е такова...

То не е само да я намери тази свободна жена, нали трябва и да си допаднат, чак тогава да мислят за семейство и деца.
Не е тотално закъснял, все пак е мъж, но ми се струва, че нещата са по-дълбоки от "сам съм".

# 21
  • Мнения: 378
На вниманието на автора - децата на една жена не са непоносима тегоба, важна е самата жена. Всъщност не е дори толкова важно дали и ти ще имаш деца, защото и да имаш 20 годишен брак, пак няма гаранции за налично поколение. Разбира се, всеки сам си преценЯ но думите за изпуснати влакове, вагони, купета и т.н. са по-скоро белези на самосъжаление, а точно то не е особено привлекателна мъжка черта

# 22
  • СИ
  • Мнения: 4 406

По-скоро финанси, чини ми се, че няма в излишък.


Той ако имаше свободни финанси, сгодни женици колкото искаш... Ако живее в родителската панелка, шансовете значително намаляват.              Smile

# 23
  • Мнения: X
Аз лично познавам доста мъже, които за първи път станаха бащи между 40-45. Жените им бяха обаче по-млади, между 30-35. Те също станаха за първи път майки тогава. Не губи надежда.

# 24
  • Мнения: 6 710
Е аз затова казах, че не знам дали се класира при необвързаните и без деца 28-33 годишни..

# 25
  • София
  • Мнения: 12 874
Истината е, че щом на 40 се е оказал да се чувства в "капан", значи не е някакъв играч, който само да щракне с пръсти и да е готов, нито му върви много с връзките. Та идеята, че като мъж "има още много време", може да му изиграе много лоша шега. Защото ако продължи да чака, а нищо не се променя, шансовете ще стават все по-малки, а причините само ще се задълбочават. Много мъже стигат до етапа на киселия стар ерген, точно защото си мислят, че има още много време да дочакат перфектната. А това не е така, не и за 99.9% от събратята им. И после не е останало време и за живеене, дори да извадят късмет. Но ако отсега си осмисли плюсовете и минусите, нареди си правилно приоритетите, гледа реалистично на възможностите си и се постарае да ги подобри, там където е възможно, има шанс да излезе от "капана". Иначе само затъване следва.

# 26
  • Мнения: 29 762
Аз лично познавам доста мъже, които за първи път станаха бащи между 40-45. Жените им бяха обаче по-млади, между 30-35. Те също станаха за първи път майки тогава. Не губи надежда.

Да, де, ама тези хора са се познавали поне година-две преди да имат дете. Авторът е на 39 г. без връзка. Нали трябва да се запознае първо с тази жена, да се харесат, да си допаднат, пък чак тогава деца. То ще минат 2-3 години. Пък и като гледам претенциите за неразведена без деца, шансовете намаляват драстично... То зависи и той какво има да предложи. Не ми се вярва, че на тези години някоя ще го вземе само заради "сините му очи".

# 27
  • Мнения: 17 409
А на какво основание смятате, че той няма право да желае жена без деца?

# 28
  • Мнения: X
Мая Не подценявай ситуацията. Дори на възраст 28 има (за мое учудване) достатъчно жени, които също си мислят, че са изпуснали влака. Много от тях са склонни да правят големи компромиси, макар и аз лично да не разбирам защо. Не казвам, че авторът задължително е компромисен вариант.

Соул, аз познавам и такива, които се познаваха от няколко месеца, и двамата искаха деца и не са чакали много много. Естествено говоря за лични познати, не е нужно да е качествена извадка.

Иначе аз също смятам, че от една възраст натам човек е хубаво да се отвори към идеята за партньор, който има деца от предишна връзка. Но ако човек иска да има собствени, е хубаво да се изясни достатъчно рано дали и партньорът с деца желае още такива.

Дренка не мисля, че някой говори за права. Човек има право да иска всичко. Но е хубаво да се осъзнае, че такива потенциални партньори са по-малък кръг.

# 29
  • Мнения: 29 762
А на какво основание смятате, че той няма право да желае жена без деца?

Разбира се, че има право. Ама, докато я чака, да не се окаже пред пенсия......

Соул, аз познавам и такива, които се познаваха от няколко месеца, и двамата искаха деца и не са чакали много много. Естествено говоря за лични познати, не е нужно да е качествена извадка.

Вероятността да не са съвместими е голяма. Мое лично мнение е, че трябва да поживеят заедно поне година преди да решат за деца, които пък променят всичко в една връзка. Ако тя не е достатъчно стабилна, може да се разпадне. За съжаление жените след 35 и мъжете след 40 г. нямат много време за чакане.

Общи условия

Активация на акаунт