Болки в глезените

  • 1 806
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте, дъщеря ми е почти на 14 години и от седмица се оплаква от  болки в глезените и петите, не знам дали е възможно да е от растежа или е нещо притеснително. Сутрин като стане казва, че я боли доста. Ще съм благодарна, ако някой може да се включи със съвет или подобен случай, благодаря!

# 1
  • Мнения: 4 204
И при нас е същото, с добавката, че е стъпила накриво с единия крак и я боли повече от другия. След раздвижване намалявало, при смяна на обувките също имало разлика.
Скрит текст:
И имам усещането, че има леко намалена мускулна сила за стъпалата при дърпане нагоре в контрашпиц, повече за стъпилия накриво крак  Sad
Оставям засега на проследяване, поне до след матурите.

# 2
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Килограмите как са? В тази възраст започват да растат повече на широчина, отколкото на височина.

# 3
  • Мнения: 57
Слабичка е 42 кг за 1,60 височина

# 4
  • Мнения: 4 761
Синът ми страда от болестта на Север, която е свързана с болки в стъпалата и растежа. При него болките са вечер, обикновено след ден, в който цял ден е бил на крак и маратонките му са били с прекалено тънка за него подметка. От педиатърката му знам обаче, че не е притеснително, ако болката е вечер, но е изключително притеснително, ако болката е сутрин, след като цяла нощ тялото му е било в покой. Така че може би една консултация не е излишна.

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Като дете имах страхотни болки , особено вечер.Оказа се плоскостъпие.Синът ми миналата година също се оплакваше. Направихме му изследване и се оказа с остеопороза.Лежа и в Педиатрията за по-задълбочени изследвания и диагнозата се потвърди,но не можаха да открият защо се е стигнало до тук на неговата крехка възраст (нямаше 13 като я откриха).

# 6
  • Мнения: 57
Благодаря за отговорите ви!
Нашият педиатър е труден за откриване, а за съжаление няма почти никакви специалисти, живея в малък град. Затова ми се искаше да чуя и друго мнение, дали има подобен случай.
Сега ми каза,че болката почти е отшумяла, само при въртене на глезените я има, дано не е нещо притеснително, още веднъж благодаря за отговорите ви!

# 7
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Болки в петите ми се е случвало да имам след носене дълго време на стари маратонки, които вече са се посбили. Също и при тичане, ако съм тичала с кофти/стари обувки. Възможно е да тръгне към глезена болката, като "глезен" е много широко понятие, много неща може да са, но ако е нещо от стари или евтини обувки (не като цена, а такива, несъобразени с формата на крака), отминава след почивка.

При плоскостъпие също може да има нещо подобно, имах подобни симптоми след години балет, макар модерен, а не класически.

Но според мен първо вижте обувките и помислете дали не е имало бърз растеж на височина в последните няколко месеца/година.

# 8
  • Мнения: 57
Тя доста порасна в последните месеци от есента до сега нищо не и става като дължина на панталони и почти 2 номера на обувката. Сега и правя компреси с черен оман и си почива, казва че има доста облекчение. Дано е от това.
Благодаря за отговора Ви!

Общи условия

Активация на акаунт