СЕДМИ КЛАС 2021/2022

  • 46 864
  • 781
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 982
При нас ваканцията продължава - почти целия випуск замина на зелено училище. Ще видим дали ще учат нещо или само ще се къпят в басейна.
Вчера ходи на пробен. Писал е теза върху "Косачи", преразраза е по разказ на Ангел Каралийчев - Малкият беломорец. Ще чакаме резултати и статистика от Примерно.

# 16
  • Мнения: 8 229
Валя, за случаите, които споменавам имаше невзети раздели по математика миналата година. При някои от познатите ми деца
 има и тази година прескочени раздели по математика, а други се притесняват съвсем основателно, че няма да успеят да вземат всичко по физика. За мен това е проблем. За други не знам. Как ще учиш в десети клас математика и физика след като не ти е преподаден част от осмокласния и деветокласния материал? Аз съм твърдо да се преподава всичко заложено по програма. Кой как и дали ще го усвои е отделен въпрос. Недопустимо е обаче да не се преподава.

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Нина, благодаря за темата!🌷

Снощи ММ пита девойката дали е готова с домашните за ваканцията - останала й една презентация за четвъртък. Той леко подпали, но и тя по гръб не пада:
- Защо не питаш мама, тя има презентация за домашно до утре и едва сега сяда да я прави! И тя цяла ваканция имаше!
Нищо не казах, само ги погледнах и двамата веднага решиха, че много им се спи...😄

# 18
  • София
  • Мнения: 4 560
Не мога да викам по децата - нещо ми падна гласа, мъка. Но пък съскам зловещо.

Домашните едва кретат, наборката продължава да страда за нам-си-к'ви маратонки и обеци. Пуберска работа.

Да се пропусне раздел при точните науки не добре хич, според мен. Айде, история или литература - може и да не много фатално. Но пак не е ок цялата идея. Щото ако ще се пропуска/препуска, значи има нещо сбъркано в програмата.

# 19
  • Мнения: 4 204
Че програмата е сбъркана, е ясно. Чак се дразня. Хвани едно, доизкарай го до края, хвани друго. А не -клъв-клъв оттук оттам, догодина пак върху същото, ама от другата му страна и т.н.
Очаквам с новото "пренаписване" на учебниците хептен да се сговняса. С всяка промяна става все по-зле и по-зле поднесено. Angry

# 20
  • София
  • Мнения: 3 484
Валя, за случаите, които споменавам имаше невзети раздели по математика миналата година.
Да, и аз именно математиката имам предвид. Никакви вероятности не са вземани. Прогресиите и статистиката само е загатната, да имат представа за какво става въпрос и освен това си карат с тяхното темпо. Докъдето стигнат - дотам. Май всяка година им остават раздели. Същото беше и по физика. Но там наваксваха между годините. И това са само предметите, за които ни казаха на родителските срещи. По езиците никой не е следил кога свършват единия учебник и започват другия - никой не знае.
По профилиращите предмети им е стигало времето. Но там имаха часове три-четири пъти повече от другите училища.
А НВО в 10 клас май не представляват особен интерес за децата.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 326
Дами-математички,
Моля за съдействие какво означава заграденият с молив знак. Да не би да е ъглополовяща?
Мерси предварително! И успешен следваканционен старт на наборчетата!

# 22
  • Мнения: 8 229
АL съвпада с l, която пък от своя страна е ъглополоввща на ъгъл ВАС

# 23
  • София
  • Мнения: 5 131
Дами-математички,
Моля за съдействие какво означава заграденият с молив знак. Да не би да е ъглополовяща?
Мерси предварително! И успешен следваканционен старт на наборчетата!

Скиорче, имаш ли нужда от помощ за задачата?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 326
Мерси много ston и ganis!
Реши си я девойката като предположи, че AL е ъглополовяща:)

# 25
  • София
  • Мнения: 6 182
Първи ден на училище след падането на маските. Аз понеже съм бъзла си пратих децата с маски. Дъщерята, която през тези две години беше стриктна ми пише по вайбър: "Мамо извинявай, но в клас няма никой с маска освен учителите и мен ме е срам да ходя само аз с маска". Отговорих ѝ че няма проблем, но я помолих поне в метрото да я носи.
Наборът, който 2 години мрънкаше как му стягало, пречело и т.н. се прибира с маска вдигната до очите и ми заявява, че при тях ни ученици, ни учители са били с маски. Казвам му, че ако се чувства неловко да не я носи, а той почва да ми крещи: "Аз да не съм някакво бебе, че да се съобразявам с другите". Отговарям, че не знам дали е бебе, очевидно сестра му е, защото тя се притеснява. А той ми казва: "Това е все едно да дам еврейско дете на нацисти да го убият, само защото всички други семейства са ги дали" Joy Как го измисли това сравнение - не знам, но съм сигурна, че винаги върви на обратно на това, което му кажат и че тръгне ли да си защитава някаква кауза, го прави много драматично Joy

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Изпуснах ви девойки. Благодаря за темата и аз.
При нас нищо ново. Щастливо се играе на компютъра. Вече не питам какво. Свряла се е в стаята си/ светата обител/ и вечер не излиза. През деня ,ако съм вкъщи е като пиявица и лепка.
Скиорче, възхищавам се на силата и волята на девойката.
Gorg0nzola, жестоко сравнение.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 182
Разговор тази сутрин:
- Мамо, ти знаеш ли че охлювите нямат гръбначен стълб?
- Да, нали са от групата на безгръбначните.
- Чувала си за "безгръбначни" - уникално!
- Даже съм чувала и за "мекотели"
- Мамо ти си гений, да не си биологичка?
- Не, просто съм преживяла биологията в 7 клас (истината е, че познанията ми за мекотелите се базират на кулинарни предпочитания).
- Учудвам се, че помниш биология за 7 клас, аз лично ще я забравя след 2 дни.

# 28
  • Мнения: 9 689
Преди месец открих, че моето не знае какво е менделеевата таблица. Обясних как да я чете и химията плеко потръгна.

# 29
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Преди месец открих, че моето не знае какво е менделеевата таблица. Обясних как да я чете и химията плеко потръгна.
Май и казват просто периодична или подобно, също ми направи забележка като казах точно Менделеева таблица. Не съм отваряла учебника ,не знам какво ги учат и как - ужас!

Общи условия

Активация на акаунт