ДЕКЕМВРИйската мама докладва, бебенце щом я зарадва!

  • 17 400
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 212
Честити бебета на Pebble  и Vella !
Бре, доста секцийни бебета при нас...., браво ! Wink
Аз не спя в момента ...."по неведоми пътища господни"... Thinking
Гледам, че коментирате много смъкването на корема...аз моя всеки ден го дебна , но за сега освен че става все по - голям и по - голям не мога да го видя да се смъква явно..... newsm78
За еднократната помощ след раждане , ето малко информация от мен / вадила съм я от форума  - между другото..../
#Cussing out Е гати връзките понякога  comp03 Написах отговор и изчезна #Cussing out
.........................Въпрос?Чух ,че за раждането държавата плащала 200лв. Някой да знае нещо такова?
.....Първо отиваш  в общината 2 седмици след раждането да си вземеш акта за раждане. От там взимаш и Удостоверение за семейно положение, което ти трябва за получаване на еднократната сума за раждане от Социалната служба /Община и Социална служба по адресна регистрация на майката/. В Социалната служба попълваш молба за еднократната помощ и ако дохода ти позволява а за детска надбавки /за тях ти трябва служебни бележки за дохода 12 месеца назад на двамата родители ако са семейни, или само на майката ако не са/. Към първата молба се прилага оригинала на акта за раждане и оригинала на Удостоверението от общината. Трябва да носиш оригинали и копия на личните карти на двамата родители. Оригиналния акт за раждане остава в службата до изплащане на помощта. ВАЖНО е да знаеш, че не можеш да подадеш тези молби в месеца в който е родено детете, а най-рано в следващия. Хубаво е да направиш копия на всички документи които оставяш при тях в оригинал.
Ако работиш по трудов договор си предаваш само болничните, ако не работиш в момента в Социалната служба подаваш молба за социална помощ в срок до навършване на детето на 1 година.
За сега в НОИ не се регистрираш, още не се знае как точно ще стои въпроса след 01.01.2007 г.

Ето и един полезен линк:
http://www.paragraf22.com/pravo/naredbi/56056.html

Аз се готвя да постъпвам в болница в понеделник за разни изследвания преди секцио.....
Дали ще ме оставят да спя там или ще се прибирам ,незнам от сега.....

Като Ви чета ме заглождат разни подозрения и благородна   Wink завист ме гризе......
Все си мисля, че ако направим една класация за най - много качени килограми през бременността , може да ме номинирате с чиста съвест.... Hug
/ Virg
, ако ти се занимава можеш да се заемеш с един такъв назидателен  списък .... Laughing/
Та в тази връзка моите срамоти  в цифрово изражение за сега 37 седмица (средата)  възлизат на
18,5 кг качени .......
а вчера точно ми попадна една статия ( между другото броя е много интересен и полезен като цяло - има за кърмачето , за къпането, за особеностите през първите дни, за хормоните....с две думи препоръчвам го  Peace/ ) в списание "МОЕТО ДЕТЕ" бр 2......за килограмите....
Та статистиката показва , че след раждане веднага губиш около 7 - 8 кг......
Добре, ама останалите 10 , какво ще си ги правя питам аз...???!!! newsm78 Sad




# 256
  • Мнения: 669
добро утро!Magesta да те успокоя и аз съм +17,5 кг отгоре така 4е не се шашкаи не си сама а и аз съм на мнение 4е в името на този нов живот някое и друго килце останало отгоре няма да му обръщам внимание макар 4е таини4ко се  надявам да си ги сваля вси4ки кг  Praynig

# 257
  • Мнения: 4 970
Si_mama, и аз съм кълбо от нерви и вече не се търпи - аз не се понасям, а и околните трудно ме издържат.  Мъжото вчера ме заплашваше, че като родя веднага ще почнем да работим за следващото - и аз обаче го обезоръжих като му казах - ми щом ти харесвам в това психическо състояние - и той веднага се отказа Laughing

# 258
Добро утро!
Явно нервата започва да ни завладява една по една. И аз съм се шашнала разбира се, да не оставам назад. Термина ми го водят по документи 01.12, и вече подозирам че ще го пренося това бебе и това страшно много ме изнервя. Да не говорим, че акушерката, с която се уговорих от 02.12 излиза в отпуска. Вярно, че ще дойде за мойто раждане, ама ако пренося ще трябва да ходя всеки ден за запис на тоновете в Майчин дом и сигурно ще откача от притеснение.
По тоя повод, мога ли да направя нещо, ама безвредно де, което да предизвика раждането, а?
Само не ме освирквайте сега...

# 259
  • София
  • Мнения: 888
Привет  Hug

Аз малко оф да питам:
Мамите, които минаха през ремонти (Клемиииии...., Сарка май и ти търсеше перденца) искам някакви хубави пердета за бъдещата детска, от къде плс?
Такова нещо никога не съм купувала  Embarassed
Ако искате на лични, тенкс   bouquet

# 260
  • Мнения: 361
Здравейте и от мен - днес има много поспаланчовци Joy
Не съм спала цяла нощ нещо съм се повредила / от непоносимост към храна повръщане а после неистов глад /Това не ми се беше случвало.

Мили мамчета аз пак с въпросчета : когато те викат за запис на тонове не трябва ли с колани през корема да те слушат няколко минути и на лист хартия да се отбелязва и сърд.ритъм и контракциите?И другото много ВАЖНО: на някой да са му казали че матката се е смъкнала? Защото вчера следобяд ходих на ЖК за тоновете и само ми сложиха слушалка която отмери 144-150 удара и стига толкова.Но повече ме притесни че при меренето на корема и матката докторката възкликна "Я тя се е смъкнала" Като се прибрах вкъщи и проверих миналия месец е била 27 см. а сега е 26 см. Това нормално ли е ? Моля някой да сподели ако може!!!!

# 261
# 262
# 263
  • Мнения: 490
Здравейте, извинявайте че ви се намесвам в темичката, но просто като имам време и разглеждам колко нови бебчета има. Аз съм от октомврийките и ви честитя всички бебчета родени до момента - да са ви живи и здрави, а на мамите 2 в 1 - търпение и спокойствие - всичко ще бъде наред! И си почивайте сега, че после няма.
Гледам, че обсъждате еднократната помощ при раждане от 200лв - само да ви кажа, че не това за подаване на документите в следващия месец за пръв път го чувам, но може и в София да е така. Аз подадох в месеца в който родих и на следващия т.е сега си получих паричките.
 Весел ден на всички!

# 264
  • София
  • Мнения: 6 810
ina_nk ,малко ли ти е коремчето? Моята матка е към 33, а в края на предната бременност беше 40  #Crazy.

# 265
Ina_nk, когато ходя на ЖК- само със слушалката ме слуша. В Майчин дом лежа около половин час с колани и излиза разпечатка. Мойта лекарка твърди, че само със слушалката се чувало достатъчно. А с коланите е задължително май да следят бебето всеки ден ако го преносиш.
А за височината на матката: при мене за две седмици падна от 37 на 35 см.

# 266
  • Мнения: 535
lia25,  Честит рожден ден baloni newsm59 Желая ти леко раждане и здраво бебче smile3504 да гушкаш скоро newsm67
Аз няма да казвам как съм с килограмите, щото ме обзема ужас  Close
Целувки по коремчетата  Hug

# 267
lia25 ЧРД !

 Да си жива и здрава и леко разждане, стискаме ти палци, и всичко най-хубаво!

 eli_gu честито малко бебче Кристиян, мн. хубаво име, българско, християнско. Да е живо и здраво бебчето, мн. е сладко на снимката, пу пу пууу  Simple Smile и всички в семейството да сте живи и здрави. На Коледа ще има имен ден, малкия Кристиянчо, супер!

 Magesta desidm и др. мами, ами аз съм в 9 м. почти 17 кг. съм, остават ми 2 седмици до термина 9 декември. Ами не се притеснявайте, казват, че после се свалят килограмите лека полека.
 Wink

# 268
  • Мнения: 514
Pebble, Vella, да са ви живи и здрави рожбите, а на вас бързо възстановяване   bouquet

lia25, честит ти рожден ден! Леко раждане, само хубави неща да ти се случват!    newsm67

Аз съм +18кг, като за последните 50 дни съм качила 900гр., във втория триместър качих 14кг.,. Хайде стига сте се шашкали, после с малко гладуване и повечко разходки ще станем пак мадами  Wink

За разлика от вас, аз се чувствам идеално, няма нерви, няма истерии, никакви страхове и паники. Това не съм аз  Crazy
Сега ще се заема да пренаредя всички шкафове. Другата седмица чакам бригада да ми направи основно чистене, после ще си сложа коледната украса. Веднага след това започвам с кътчето на бебо......леле какви джуфки съм купила за стената  Joy
Оххх, аз имам много време още, а нямам търпение да се запозная с детенцето си 
Blush

# 269
  • Мнения: 572
macko, аз купих пердета за хола и спалнята, ама не са детски. Знам, че има хубави детски неща в DOMKO, големия в Люлин, виж там? Имат и хубави детски тапети...

Аз все още съм между 69 и 70 кг, а през Април бях някъде към 53 кг..., което беше малко над стандартните ми 50  кила.

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА LIA25smile3525  , да си здрава, да родиш лесно едно хубавко здравичко сладко бебче  ylinfant  и много радостни мигове и след това!  bigdance2  ura newsm18 bdbaloni

Общи условия

Активация на акаунт