Дете с порок на сърцето

  • 11 174
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 588
Мария,не съм измервала честотата на дишането а и незнам как.А що се отнася до храните започнах с НАН.Реших че не ака както трябва.Казаха ми че ФРИЗОЛАК е за основно хранене-аз не съм кърмила-от нея се запече и не иска да ака.Дадох половин кутия и смених на НУТРИЛОН ОМНЕО-по 4 пъти разтройство.Пак минах на НАН.От една седмица давам една американска храна и от утре започвам АПТАМИЛ-мисля да си остана на нея
Настоятелно ти препоръчвам НАН. Моят опит и с двете ми деца показва, че е най-оптималния избор. Както се вижда на втората лентичка, малката ми щерка е на 6-7 месеца, малко по-голяма от твоето бебе. Първите 2 месеца я храних с НАН + изцедена кърма, после само НАН. Колики изобщо не е имала (нито първата ми дъщеря), нито разстройство. Имаше един период, когато акаше през ден, но според педиатърката ни (пък и според книгите) това не е запек, а за някои бебета е нормално, докато "влязат" в ритъм...

А пък честотата на дишане се мери много лесно - броиш вдишванията на бебо за една минута. Настоятелно ти препоръчвам да го направиш. По-малката честота (т.е. по-бавното дишане) показва по-слабо влияние на междукамерния дефект. После ще ти обясня защо е така.

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 22:17 от Мария

# 16
  • Мнения: 161
Мария,имам чувството че от НАН остава гладен и яде през 2-3 часа.През ноща се буди да яде по 3 пъти.Нали се сещаш че и аз искам да спя Wink

# 17
  • Мнения: 161
Светлена,желая ти успех и с двете ти дечица
Канеста ще пробвам това с дишането,но какво означава ако е над 65

# 18
  • Мнения: 1 588
Мария,имам чувството че от НАН остава гладен и яде през 2-3 часа.През ноща се буди да яде по 3 пъти.Нали се сещаш че и аз искам да спя Wink

Хе-хе  Laughing Да не те плаша, ама ще си отспиш чак след няколко години! Свиква се, ще видиш, че е най-малкият проблем на фона на останалите проблеми Simple Smile Гледай да докараш нещата така, че да го нахраниш в полунощ, после евентуално в 3 (с тенденция към пропускане, леко отлагане или заместване с подсладена водичка) и после в 6-7 часа. После си доспете дружно до 9 часа Simple Smile

# 19
  • Мнения: 161
 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing   какво говориш ти ПОДСЛАДЕНА ВОДА  Laughing Laughing Laughing Laughing
Тои е малък но вече знае какво е мляко

# 20
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Ако е над 65 издишвания за една минута,значи е учестено дишането.

# 21
  • Мнения: 1 588
Така... за учестеното дишане...

При междукамерен дефект част от чистата окислена кръв от дясната камера, вместо да си продължи по пътя, влиза през дупчицата в лявата камера (с висока скорост, оттам идва и шумът) и оттам отива пак в белите дробове, за да се насити с още кислород. Това на практика означава, че част от кръвта се преокислява и сърцето се "мъчи" повече да върти кръвта. До какво води това? Сърцето се натоварва повече, получава се повишено белодробно налягане и повишено кръвно налягане. Как може да се забележи това с "просто око", т.е. без уреди? Признаците са следните: Учестено дишане (както казах, мери се в състояние на сън), учестен пулс, зачервени бузки, зачервени са краищата на пръстите на ръцете (и изобщо на крайниците). Аз бях поразена, като го чух за първи път (звучи странно, нали? зачервените бузки да са симптом на сърдечен проблем?!), но като се замислих, е логично - това е резултат от преобогатената с кислород кръв.

Нека да кажа за другите мами: ако бузките на децата ви са зачервени, не бързайте да се притеснявате, че детето ви има сърдечен проблем! По-скоро се вгледайте в дишането на детето си...

От значение е колко е голяма дупчицата между камерите. Колкото е по-малка дупчицата, толкова по-силен е шумът (понеже кръвта преминава през нея с по-голяма скорост), и обратното. Колко мм е дупчицата при вас? Сигурно го имате записано на епикризата от Велковски?

# 22
  • Мнения: 161
междукамерен дефект и стеноза на белодробната артерия-това е диагнозата

# 23
  • Мнения: 161
междукамерен дефект и стеноза на белодробната артерия-това е диагнозата

# 24
  • Мнения: 161
междукамерен дефект и стеноза на белодробната артерия-това е диагнозата

# 25
  • Мнения: 801
здарвейте мами,много ми е мъчно за бебчовците, и пиша тук като преживяла подобна операция.........родила съм се с подобен дефект на сърцето - дуктус бутали  - дуктус артерукус персистенс, така пише в епикризата ми, с прояви на сърдечна недостатъчност.........лекували са ме с кардиотоник до 1 г. и 3 месеца.....но това е било 1978 година,сега сигурно има много по-модерни и ефикасни лекарства.......от майка ми знам, че проблемът при мен е бил такъв, какъвто го описва Мария. Оперирана съм на 3 години и половина, и хей ме на, сега и аз родих и то по нормален път, нищо, че кардиолозите препоръчваха секцио..........на 28 години съм и се чувствам добре.....много се моля и вашите бебета да се оправят.....макар,че знам какво е да си майка, т.е. и за най-дребното нещо, като една хрема, се побъркваш за детето си.....стискам палци татяна за бебето ти.....

# 26
  • Мнения: 161
Майчета,искам да ви попитам на вашите деца правили ли сте някаква ПЕТОРНА ВАКСИНА-пет ваксини в една инджекция?Опасна ли е?

# 27
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Попитай в темата на Birdie за ваксините.Разбери каква е точно ваксината.

# 28
  • Мнения: 161
Ако се окаже че дишането е учестено,проблем ли е?Как да измеря пулса на детето?Изобщо мога ли да следя детето сама?Понякога му стават сини ръцете и ходилата-това голям проблем ли е?В Бургас има детски кардиолози но не мога за една минута да долетя до болницата.Последният път му правиха ЕКГ но лекарката каза че това е моментно състояние(ЕКГ-то беше добро)

# 29
  • Мнения: 161
Вярно ли е че като си запазиш час за преглед при д-р Велковски е след един месец?

Общи условия

Активация на акаунт