Плюсове и минуси на кварталите в София - тема 13

  • 41 323
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 926
Болница е било, още от 1944-45 г. (по лични семейни спомени). Аз също я помня старата сграда като болница (психодиспансер). И според мен има по-скоро проблем със строителството - я височина, я линията към тротоара, което няма как да се коригира (или не са имали достатъчно връзки, за да оправят документално).

# 736
  • Мнения: X
Здравейте! Много търсих информация за квартал Левски В, но не мога на намеря мнения за живото там особено от последните години. Ще се радвам ако някой от хората тук, сподели мнение доволен ли е и какви са плюсовете и минусите да живееш там☺️

# 737
  • SF
  • Мнения: 21 564
Не съм живяла там нито ден, но съм минавала. Отдалечен е от Центъра, близо е до летището. Ще излитат и ще кацат самолети. Ще ти цапат прането и цветята на балкона. Ботевградско шосе е много натоварено в пикочите часове, както събота в едната посока и неделя в обратната. Ако живееш там, ще го ползваш и ще се съобразяваш. Но пък ако ще работиш в някое автомобилно представителство, ще ти бъде близо и удобно. Там са съсредоточени много офиси, не само на тези компании.
Откъм население, положението е малко цинга-манга. Винаги е било така.
Колкото познати съм имала, които са живели в района, при възможност са се изнесли от там към други части на София.

# 738
  • София
  • Мнения: 668
Е, все някой ще намери достатъчно връзки да оправи документацията Wink

# 739
  • Мнения: 12 687
Сестра ми живя там известно време, но припърва възможност се преместиха

# 740
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Здравейте,да ви попитам кой е най лесния начин за предвижване от Панорамен път към центъра примерно.
На кой автобуси,трамваи може да се разчита.Редовни ли са?
Дете би ли оправило само на 15 години до училище?
Ще се радвам да споделите мнение за тази част на София.
Благодаря много!

# 741
  • Мнения: 9 926
Здравейте,да ви попитам кой е най лесния начин за предвижване от Панорамен път към центъра примерно.
На кой автобуси,трамваи може да се разчита.Редовни ли са?
Дете би ли оправило само на 15 години до училище?


Няма друг лесен начин за придвижване освен с кола. На останалите въпроси отговорът е НЕ. Аз не бих пуснала детето ми само сутрин/вечер по тъмно, в сняг и дъжд, да се прибира с ГТ в този район.

# 742
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Здравейте,да ви попитам кой е най лесния начин за предвижване от Панорамен път към центъра примерно.
На кой автобуси,трамваи може да се разчита.Редовни ли са?
Дете би ли оправило само на 15 години до училище?


Няма друг лесен начин за придвижване освен с кола. На останалите въпроси отговорът е НЕ. Аз не бих пуснала детето ми само сутрин/вечер по тъмно, в сняг и дъжд, да се прибира с ГТ в този район.
[/quote
Няма ли в близост спирка някаква?
Всички хора там с коли ли се предвижват?
Абсолютно никакъв близък транспорт?
Ще пребиваваме там известен период от време,така се налага в този район.

# 743
  • София
  • Мнения: 5 311
Здравейте,да ви попитам кой е най лесния начин за предвижване от Панорамен път към центъра примерно.
На кой автобуси,трамваи може да се разчита.Редовни ли са?
Дете би ли оправило само на 15 години до училище?
Ще се радвам да споделите мнение за тази част на София.
Благодаря много!
Аз не бих бил толкова категоричен.
В определени среди на 15 са вече майки и бащи, тук ни е страх сами в транспорта 🙂
По самия Панорамен път обществен транспорт няма, но в двата му края има.
От страната на Княжево е трамвай 5 , чието трасе се ремонтира и има заместващ автобус 5 ТМ.
От страната на Бояна автобуси 63 и 64 правят връзка с трамваи и метро до централната част.

# 744
  • Мнения: 9 926
В такъв случай ти си пускай детето само...
Панорамен път излиза на картата доста дълга улица, така че зависи в коя част е.
63 и 64 са крайградски линии - 64 има по 4 автобуса на час, не знам какво се случва, ако навали повече сняг, все пак отива в планината.

# 745
  • Мнения: 18 780
Явно нямате избор, така че каквото и да се напише е без значение. Вижте докъде трябва да пътува детето, вижте къде може да направи прекачване - в 99 на сто от случаите е неизбежно, - извървете пеш разстоянието до най-близката спирка сутрин и вечер в тъмното и преценете какво да правите. В повечето квартали с рядък транспорт и отдалечени спирки има местни таксиджии, които возят до най-близката спирка срещу някакви левчета, проверете и тази опция.

# 746
  • Мнения: 666
Когато аз бях на 15г - 9ти клас учех в София и гимназията ми беше на 5 минути пеша, но в класа ми имаше деца от всички квартали на София, че дори и от Бистрица, Железница, Долни Богров и много други.
Тези деца пътуваха всеки ден с градски, междуградски транспорт и влак.
Не са се оплаквали, нито пък са ги возили с кола.
Показвате няколко пъти и после трябва да може да се оправи само детето.

# 747
  • Мнения: 14 788
Е, все някой ще намери достатъчно връзки да оправи документацията Wink
Очевидно е много странен случай,толкова много години да стои така.Блока е красив,а и мястото не е за изхвърляне нищо,че е под Дондуков.
На въпрос за Левски В и на мен ми се вижда грозно и никакво.Сега съвсем бавно се пътува покрай строеж на метрото.Ходихме до строителен хипермаркет посока Враждебна,едвам,едвам пъплихме.Все пак ако ви е изгодно или много необходимо си помислете.Всеки си знае собственият случай.Иначе в тази посока ако се налага,според мен по-добре Хаджи Димитър или Сухата река.

# 748
  • Мнения: 51
Аз искам да попитам за блока НС до хотел Витоша край парк Студентски в Студентски град. Изглежда доста по-прилично от повечето НС наблизо. Минус е, че отпред на улицата си минават доволно коли. Как е като качество на строежа и обитателите?

# 749
  • Мнения: 7 613
Трамвай 5 е редовен и относително бърз транспорт до центъра, стига да сте близо до него (до 10-15 мин ходене).

Иначе относно това 15-годишно дете да се придвижва само - преди 10-15 години моя много добра приятелка пътуваше от Перник, за да ходи на училище в 91 немска. Ставаше в 5 ч, ходеше сама до жп гарата и в 6 хващаше влак за София. Както и много други деца, учещи в София. След втора смяна се прибираше вкъщи редовно след 8 ч. Та да те е страх да си пуснеш само детето на градски транспорт в рамките на града, защото тр да върви по тъмно 10 минути (тъмно е след 5 следобед зимата) ми се струва леко нелепо. Все пак са значително самостоятелни и отговорни на тази възраст. Но всеки преценява за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт