Подготовка за малкия човек - тема 18

  • 32 806
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 517
Какво сте купували за бебче със суха кожа? Роди се с нормална. Мажа с олио на Хип или мляко за тяло на uriage, но последните 10тина дни кожата му е леко суха и грапава около корема и краката.

# 31
  • Мнения: 538
Какво сте купували за бебче със суха кожа? Роди се с нормална. Мажа с олио на Хип или мляко за тяло на uriage, но последните 10тина дни кожата му е леко суха и грапава около корема и краката.
Ползвах млякото на Хип, но понеже ми се стори, че кожата му е суха почнах олиото на Хип. Още повече се изсуши от него. По препоръка на педиатъра взех Атодерм и съм много доволна.

# 32
  • Мнения: 708
Момичета, бихте ли препоръчали чаршафи с ластик и протектор за бебешко легло 60x120? Взех едни на Лорели и са ужасни, уж точния размер, а са по-големи и се набръчкват.

# 33
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
В момента използвам Сано максима течен и съм доволна.Пере по-добре от Тео бебе капсули(и те не са лоши,но просто не изпираха петната от пюре).
Мокри кърпи ползвам на Бочко с вода.
Козметика си взех предварително -бейбилов от ДМ,бе с добри препоръки в някоя от предните теми.Доволна съм,все още имаме от нея,в нашия град няма ДМ,но скоро ще отворят и пак такава ще взема.С баткото ползвам Бочко и Тео-все детски,нищо че вече е тийн.Повече ми допадат от мъжките,а и за щастие той не се поти и няма нужда от силно ароматизирана козметика.
Слънцезащитни с големия ползвах Авен ,после Бочко.На бебето още не съм купила, въпреки че вече го водихме на море и го пекохме по 5-10 минути-никакъв тен не хвана,дори не се зачерви.Големият и ММ се прибраха с тен все едно е събиран август...

# 34
  • Мнения: 1 333
cherry аз съм доволна от чаршафите с ластик на Икеа.

tinki и моята бебка е така - роди се с нормална кожа, но от 2-3 седмици и изсъхват и чак се зачервяват ръчичките в областта на лактите (вече е на 4++). Оправя се като я намажа с колд крема, който попринцип ползвам за лицето, онзи ден ми дадоха мостри на Ла рош липикар и от тях също се оправи. Ще сменя душ гела с олио за баня и ако продължават да са и сухи ще взема крем/лосион за атопична кожа (най-вероятно на А-дерма).

# 35
  • Мнения: 1 517
Посъветваха ме да не използвам ежедневно измивни продукти в банята. Ще пробвам един два дни и ще видя какво да купя.
Мустела стелатория или лепикар серията на ла рош някой ползвал ли е? Нямам опит с нито един продукт и понеже не са от най- евтините не ми се иска да купувам и сменям..

# 36
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Аз взех Стелатопия по препоръка на педиатърката - емулиент и душ-олио.  В началото все едно не я мажех с нищо, до сутринта кожата й ставаше отново суха и люпеща се. Но сега се оправи, вече е мекичка и нежна. Мажа я от точно 1 месец по 2 пъти на ден, даже почти свърши първата опаковка. За къпането - къпем я през ден само с вода, а в неделя с душ-олиото. В дните, в които не я къпем, й мием само дупе, крачета, ръчички и лице. Водата е много твърда и хлорирана в Пловдив и педиатърката ме посъветва да не я къпя всеки ден, пък било то и само с вода. Аз и по себе си виждам как ми се изсушава кожата, като се къпя ежедневно, но аз се потя и нямам избор.

# 37
  • Мнения: 2 585
Може ли да ми препоръчайте течен бебешки прах за пране Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 6 219
Момичета, аз бебе, което да изгори на слънцето не съм виждала. Сигурно има, но всички майки взимат достатъчно мерки и си пазят дечицата. Затова ако няма да водите детето на плаж, използването на слънцезащитен е излишно.

Аз съм виждала - моето. От отражението на слънцето в басейн с вода.
Това, че нещо не сме виждали, не значи, че не съществува. За планина, за разходки, които не са на сянка - слънцезащитата е много препоръчителна.

Списъкът от снимката е абсурден и е най-добре всяка майка да си прави според нейния начин на живот. Аз купих по съвсем малко и пак ми бяха в повече. Като попорасна и започна да се храни с твърда храна започнах рязко да имам нужда от повече дрехи Simple Smile

За козметика - нещо измивно, нещо за овлажняване (стандартното е мляко за тяло) и крем против подсичане. Повече за едно бебе в първите дни не е нужно. Мустела не е лоша марка, но... има по-добри вече на пазара в същия ценове клас.
Тук много пъти сме хвалили козметиката на ДМ от бюджетните - аз вече какво ли не ползвам тяхно по препоръка в тази тема, включително памперси, играчки, аксесоари за количка, за хранене, за пране - нямам нищо, от което да се оплача.

Течен перилен препарат - твърдо давам глас са препарата на ДМ, който е за чувствителна кожа, не е бебешка серия, обикновената им е. Няма аромат, изпира добре и нямам проблем с кожата на бебето.

# 39
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Момичета, бихте ли препоръчали чаршафи с ластик и протектор за бебешко легло 60x120? Взех едни на Лорели и са ужасни, уж точния размер, а са по-големи и се набръчкват.

Всички вкъщи са от Икеа и Лидл и нямам забележки.

Слънцезащита съм използвала само и единствено за плаж. Миналата година Uriage, преди това Bioderma. Доволна съм.
От новороден използваме измивен гел на Bioderma и също съм много доволна. От началото използвахме козметика на Себамед, особено кремчето за дупе препоръчвам с две ръце, няма цинк и е подходящо за ежедневно.

# 40
  • Мнения: 3 308
Вие не ползвате ли слънцезащита всеки ден, дори и през зимата? Защо мислите че с децата е различно. Само за бебетата под 6 месеца е препоръчително да се избягва слънцезащитата, защото са много по- предразположени към алергии и обриви.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз разбирам питането като питане за новородено.
Иначе да, аз съм с буквално прозрачна кожа и след 20 минути на слънце без слънцезащита придобивам вид на варен омар.

С детето да си призная, за да не му се случва тази гадост, прибягвах към шарени сенки и излагане на слънце за по 5-10-15 минути, не най-силното. В резултат детето в момента е с два нюанса по-тъмно от мен. Защото кожата е орган, който има нужда от адаптация. На планина, близо до вода, на плаж, на слънчеви места в града - сянката не спасява, заради отразяването на слънцето и според мен слънцезащитата е задължителна.

# 42
  • Мнения: 47
Здравейте, малко глупав въпрос..дадоха ми нагревател на Томи типи,но не знам как се използва, с вода ли се пълни и така да се сложи шишето?

# 43
  • Мнения: 538
Здравейте, малко глупав въпрос..дадоха ми нагревател на Томи типи,но не знам как се използва, с вода ли се пълни и така да се сложи шишето?
Пълни се с вода и затопля до температура, подходяща за АМ.

# 44
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Здравейте, малко глупав въпрос..дадоха ми нагревател на Томи типи,но не знам как се използва, с вода ли се пълни и така да се сложи шишето?
Да, с вода се пълни, аз слагам 2 пръста някъде. В указанието пише до ръба, но така и не разбрах до кой ръб. За Т винаги следете, поне моят вдига доста висока Т и може да прегрее млякото.

Общи условия

Активация на акаунт