Боледуване на децата ни - тема 67

  • 29 297
  • 954
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 257
Барбалена, просто имате бактерия. Виж обаче какво го третирате междувременно, да не изкривите резултата.
За термометрите, последно взех пик за подмишница, засичам и със спиртен и е точен. А иначе като сме на вълна оплакване, при мен хоум офиса приключва до края на май и не знам как ще прежовяваме. Все се надявах, че след 23 месеца ясла, нещата ще се подобрят и ще по разреди, но засега не се случва. А за по 2-3 седмици отпуск всеки месец няма кой да ме пуска.

# 466
  • София
  • Мнения: 5 487
На Омрон за под мишница ползвам термометър и нямам никакви оплаквания,супер точен е.
Иначе с това дълго стоене вкъщи мисля че ще удължите процеса с адаптация и имунитет.
В момента ,в който оздравее детето си го пращайте 🙂
Поне практиката около мен и моите приятели показва,че тези,където си оставяха децата по две три седмици вкъщи след пълно оздравяване,много по-бавно им се случиха нещата и в адаптационен план и в това детето да изгради някакъв имунитет.
Може и да греша,но около мен такива са примерите.

# 467
  • Мнения: 1 253
За термометрите - имаме за чело на Агу, електронни на Микролайф и на Омрон, и един галиев, но него все още не съм го тествала. Като цяло този за чело на Агу е достоверен /възможното отклонение по листовка е 0.4/.
И при нас продължава сопола, сгъсти се, обаче интересното е, че за първи път все още си стои бистър. Гадното е, че за пореден път кашлицата стана ларингитна и пак правим инхалации с Пулмикорт. Иначе температура така и не вдигна, около 24ч. беше топличка, но колкото и пъти да и мерих температурата, все беше или 36.5 или 37.1.
И аз я държа доста време вкъщи след боледуване и единствената причина е, че искам да и дам малко време, в което да не е болна и на лекарства. Моето не е от тия, които минават с някакво леко лечение. Все има или аб капки или Пулмикорт, антибиотици за щастие не е пила от половин година. Факт е, обаче, че тя изобщо не може да се адаптира, стигнахме до 9 дни от началото на годината. Сега не знам лятото да я пускам ли изобщо, предвид, че ще са сборни групи и учителките ще са други. Иначе за отсъствията в първа група - по семейни причини са 30 дни, а по болест - колкото е необходимо и ви даде лекаря /няма значение 1 седмица или 1, 2 месеца/.

# 468
  • Мнения: 35 130
Поне бързо можеш да реагираш

# 469
  • Мнения: 2 533
Физиологичен разтвор пръскам само. Колко време преди взимането на секрета не трябваше да слагам каквото и да е в носа?

# 470
  • Мнения: 3 257
Физиологичен разтвор пръскам само. Колко време преди взимането на секрета не трябваше да слагам каквото и да е в носа?
за промивка - 12 часа. За капки вече е различно.
Ние сме на 8-ми ден сопол и 7-ми ден последен коларгол. На кашлянето от сополи спря още вчера. Сопол има тук там, не тече поне извън носа. Другата седмица ще остане вкъщи, за да си гарантирам поне да няма втори вирус в рамките на месец. Моето наблюдение е, че като кара 2 вируса на месец, втория задължително е с антибиотик. По един, минава и с хомеопатия.

# 471
  • Мнения: 3 983
Димитрова 23 месеца ясла че това са си почти 2 години сериозно ли ?

# 472
  • Мнения: 3 257
Димитрова 23 месеца ясла че това са си почти 2 години сериозно ли ?
съвсем. Пратих я на 3 юни 2020, на 19 юни 2020 г. Направи 1 г. Вие ги смятайте. Вече съм на вирус 32. Добре, че не всеки път са по 2, че детето да се е натровило вече с антибиотици.

# 473
  • Мнения: 2 123
Ние живеем във Варна. Преди обед бяхме на плаж, сега вечеряме на плажната. Реших днес да избягаме от площадките. Даааа, успешно, но от сопола не може да се избяга. Значи 70% от децата на плажа са със сополи 😁

# 474
  • Мнения: 35 130
В този ред на мисли, тази статия ми хареса.
https://www.edna.bg/kolonkata-na/nahalniiat-vrag-na-roditelskoto … im-s-nego-4667030
И според мен изследването на носен секрет просто заради един сопол няма смисъл.
Явно им влияе много на децата цъфтежа на дърветата. Братовчедка ми каза, че в Англия ги пускат и с хрема и с конюнктивит .

# 475
  • Мнения: 7 034
Събуди се след обедни съм към 3 взе да ми смърка,честито ми ....4 дни на ясла,давах дефендил,ето ни цъфнахме 😡вече ми писна моето дете да е здраво и да обира бацилите ако понеделник остане така без кашлица я пращам

# 476
  • Мнения: 6 567
След като спрях педантично да пускам секрети и да требя с аб капки всевъзможни бактерии, нещата се промениха за добро. Та мисля, че има много вярно в статията. С голямото дете бяхме все с отити, там нямаше мърдане до 5тата година - секрети, аб капки и аб сиропи, антихистамини. Но с малкото сопол вече не лекувам, за 5-7 дни минава само с ФР.

# 477
  • Мнения: 2 533
Какво правите, когато първите 1-2-3 нощи секретът е по-обилен, детето покашля, диша през устата. Ей сега се изкашля доста лаещо. Дали е ларингит? Досега никога не е била с ларингит. Сега обаче хич не ми харесва как диша... Будите ли да слагате капки или нещо друго? Много съм притеснена. Ако е ларингит, какво да очаквам? С АБ ли се лекува? Искам да съм подготвена да знам какво ни очаква, евентуално... Cry

# 478
  • Мнения: 35 130
Овлажнител нямаш ли? Сложи възглавницата по- нависоко. Това са по- простите неща. За кашлица знам как да реагирам ама на сополите още не съм хванала цаката

# 479
  • Мнения: 371
При нас при ларингит се буди с лаеща кашлица, суха и диша шумно. Отварям прозореца до подиша хладен въздух и пристъпа спира. Ако не подейства - инахлация с пулмикорт. При по-леките случаи минава само с Ериус, но доктор трябва да прецени. Иначе като почне бистър сопол слагам Физиологичен или изотоничен разтвор, ако е запушенпноса грип стоп, ако камо тече Zyme. При нас няма шанс да вземем секрет пак, 90% от случаите започват жълти и зелени обилни сополи и започваме да редуваме Назик за отпушване и антибиотични капки. С риск да се съгласите с мен, не чакам да вдига мн висока температура, защото няколко пъти ми е вдигала 39.7 и съм давала хексалгин. Като видя 38 и веднага давам нещо. Имам безконтактен термометър за чело, мисля че не е верен, имам от тези 10 секундните и той за нищо не става. На микролайф имам два с които меря под мишницата. Като ме хване параноята меря с всички наред. Просто при нея е толкова зловещо с тези температури.
И ние сме назад с ваксините на бебето, но какво да напарвя. Когато тогава. От всички разболявания на дъщеря ми, май камо един го прескочи бебето за сега. И инхалации му правихме, и антибиотични капки. Горкото дете...
Голямата ми дъщеря е 2-ра група, имат право на 30 отсъствията, но с медицинска бележка, няма проблем. Само се моля да придобие вече някакъв имунитет. Нали уж все някога трябва да спрат да боледуват.

Общи условия

Активация на акаунт